Po pôrode mám veľmi chuť na čokoládu. Ako jej odolať?

julka.n
7. dec 2006

odkedy som po pôrode strááášne vela čokolády zjem a bojím že ztoho velmi priberiem 😖 😖 😖 ako téééj čokoške odolať????

julka.n
autor
7. dec 2006

jééééé to ma na chvílu ukludnilo 😀 😀 😀 😀

zuzu13
7. dec 2006

julka je to OK. Ja som nikdy nejedla sladké a po druhom pôrode jednoducho "milujem bublinky" 😀 ale len horké 😎 Taká sladká vášeň, no čo ti budem hovoriť... 😀

kvila
7. dec 2006

Ja som jedla čokolády vždy a teraz po pôrode jem ešte viac. Už mám taký ekzém na rukách, že koniec, ale jednoducho MUSÍÍÍM 😅 Až mi do plaču ide, že mám od Mikuláša celý šuflík sladkostí a musím sa krotiť kvôli hlúpemu ekzému a tiež kvôli malému. Alebo budem dojčiť "kakaukom" 😀

madeleine
7. dec 2006

Sedim nad cokoladou a dumam co napisem... mam cokoladu velmi rada... velmi... 😅 Bola som u psychologa, lekara, terapeutov.. nikto mi nepomohol, prosto ju potrebujem, ak je mi zle, pomoze mi kusok cokolady, potrebujem ju ako rychly prisun energie, ktorej evidentne spotrebujem hodne vela.

Čiže, ak si ju telo pyta, tak si daj... ak mas strach je preto priberies odporucam ti pridat pohyb... aj pre blbosti, napriklad, ist aspon raz denne po schodoch, kolko vladzes a potom dalej vytahom... mna to zo zaciatku skoro zabilo, dnes uz to zvladam ako tak... 😉

A dopraj si, budes spokojna, spokojny bude drobcek aj tatko... 😎

zuzu13
7. dec 2006

made máš moje "symfónie" pre spokojnú rodinku spravím všetko 😀

andy9691
7. dec 2006

julka, mna po tretom porode zachranila tabulka orieskovej milky denne. prešlo to po polroku, pri kojeni mi napriek cokoláde šla váha slušne dolu.

julka.n
autor
7. dec 2006

čo sa to s nami porobilo ☹ 😒 jáááj to budu tie hormony ale vidííím že sama nesom 😀 😀 😀 😀 😀 čo tak po čokoládke idééém 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 ale ste ma povzbudili ze niesom sama s takou radostou som si dala aspon kuuusoček 😉 😉

liska
7. dec 2006

pridavam sa k cokoladomankam,predtym ma na sladke museli nutit a aj to nesmela byt cokolada,po porode ak nemam v sebe jednu denne,nezijem 😀 kvoli malemu to ale nie je cokolada hneda (vyhadzuje sa mi po nej),ale biela,co bol pre mna kedysi vrchol nechutnosti 🤐 mnam! 😀
kvila,vies,co konkretne v cokolade ti prekaza? mozno ta biela by bolo riesenie,ci nie?

zuzu13
7. dec 2006

no tak k tej čokoládke som dnes zase pridala aj čokoládkový puding, a keby mi teraz niekto ponúkol čokoládový záááákusok, tak určite neodmietnem 😀 ...priznávam....som závislá...
Verím, že to prejde...časom...možno 😅

certica
7. dec 2006

Neviem ani, ci sa mam vyjadrovat, skratka sladké=droga, zavislost. A nemusi to byt vyslovene cokolada - proste SLADKEEEEE!!! 😎 A veeeela...Ine nic ani nepotrebujem, co sa jedla tyka 😅

titkovamiriam
7. dec 2006

No baby a ja mam uplne inu skusenost.od mala so bola zavysla od sladkosti a teraz po tretom porode ani vidiet.Cokolada moze byt u nas barskde a ja nic.Volakedy som bez cokiny pre seba nevisla z obchodu a teraz ani vidiet.No zmenili sa mi proste chute.volakedy som nemusela casto maso a teraz mam chut si dat salam,parky a masove obedy.Nikdy som do ust nedala surovu paradajku,pretlek ano ,no z chlebickou vzdy musela prec a teraz ich jem ako jablka.

mimi
22. dec 2006

ja som nemusela sladke pred tehotenstvom a teraz sa zaradim medzi zavislych na cokoladu.akurat cakam kedy mi manzel donesie jednu 😀

lubik
1. jan 2007

ja sa tiez pridavam. pred tehotenstvom a porodom som sladke nemohla ani vidiet, ale po porode - ak si denne nedam aspon kusok, tak sa mi to nerata. aj som sa bala, ci sa maly nevyhadze, ale je o.k, tak aj sa som o.k. navyse - maly bol prve tyzdne zly - neplakal, on reval a nic nezaberalo, tak ked som nevedela co robit, som sa aspon cokoladou ukludnila. a co sa tyka vahy -kojim, tak uz tyzden po navrate domov som schudla vsetko, co som mala navyse. 😀

ramzesa
5. jan 2007

mnaaam, zienky, cokolada... ako rada by som si dala.... ale mala ma z nej ekzem, tak musim pockat kym prestanem kojit... cize cca rok... ale uz si zacinam zvykat, ani pri synovy som ju nemohla...ani bielu... 😢 ale hlavne je, ze sme zdravi 😉

mimi109
5. jan 2007

za kusok cokolady som ochotna skocit aj bandzidzamping (neviem ako sa to spravne pise 😀 ) a to sa hrozne bojim vysok

ked som bola tehu som musela kazdy den zjest aspon kusok, inak som bola nemozna 🙂

mario
5. jan 2007

prispejem aj ja do klubu závislákov, kojím a tak sa bojím čokoládu konzumovať a svoju závislosť klamem tak, že kusok čokolády pohryziem a potom ju vypľujem do koša, ak by som ju prehltla, tak sa neovládnem, tomu sa hovorí absťák 😲

lauretta
6. jan 2007

skoro mi zabehlo, ked som zbadala túto tému 😀 nevieme spať a práve pučím čokoládu 😎 mňam nič lepšie nepoznám

ninocka
6. jan 2007

ja nastastie nemam taketo problemy

andrea.m
6. jan 2007

lauretta zatiaľ máš na to papier...dobrú chuť 😝

ninocka
6. jan 2007

pokial ste tehotka tak papajte cokolady lebo ak budete kojit tak by sa nemala

mario
6. jan 2007

laureta ty už odteraz trénuješ skoré vstávanie, alebo tvoja závislosť je taká veľká, že pučíš čokoládu už od 04.20 h, len si jej uži, kým neporodíš

certica
6. jan 2007

ona by sa nemala ani ku koncu tehu kvoli alergii, resp. pokozke dietatka po narodeni. Ja som jedla a v pohode, ale tlkli to do nas stale, ze potom to na tych novorodencoch hned vidno.
A pocas kojenia tiez len tie prve tyzdne, kym je dietatko najcitlivejsie na rozne zlozky potravy

ramzesa
7. jan 2007

certica- ja som ju pocas tehu jedla tiez, tusila som, ze ju potom nebudem moct, kedze pri syncekovi som ju tiez nemohla, tak som sa snazila si to rychlo dohnat a aj sa zasobit, ked sa mala narodi... ale asi som ju velmi nemala jest, tiez som nedavno citala, ze uz v brusku sa moze dietatko alergizovat... ☹ ale po porode na nej nic nebolo... tak som ju zo zaciatku nejedla a ked som to raz skusila hned sa vysipala, Dr. mi povedala, ze to nemusi byt z toho, tak som spraskala cely velky dezert 😝 a ... bolo to z toho 😢 . Tak uz mam cokodietu... ani bielu nemozem... a je citlivejsia ako bol chlapcek a pri nom som nemohla aj ked som ho uz prikrmovala... jemu vadila len cokoladka, jej uz toho vadi viac... 😒

lara1znk
7. jan 2007

ja som bola velka zavislacka na cokolade ale teraz v tehotenstve si na nu ani nespomeniem, ziada sa mi najma ovocie, kiezby to takto vydrzalo az do konca, pekne zdravo 🙂
urcite to dobehnem po porode, uz sa vidim 😀

ramzesa
7. jan 2007

ja ked som bola tehu so syncekom , tak mi vsetci vraveli ovocnicek, bola som schopna zjest koli mandariniek, zopar kiwi, pomarancov za jedno sedenie... Po porode ma to trosku preslo... co by som za to dala teraz, keby som mohla... pri malej ziadne citrusy, kiwi, ananas nehrozia 😒 . Tak si to pekne uzivaj a daj si aj za mna 😉

julka.n
autor
8. jan 2007

a mna to uz presloooooo tak tešííííím mozno sa dostanem zas do váááhovej formy stačiii ked obleciem stare nohavice 😀 😀 😀 😀

kotenko
28. jan 2009

Co sa tyka sladkosti a cokolad, tiez som natom rovnako... Sladke a cokoladu musim mat aspon raz denne. dnes som si ale vsimla ze som sa po "cokolad pre studentov" vyhadzala na rukach... jemne malicke miniaturne bodky, ale su tam a svrbia ma.. to iste sa mi stalo uz minuly tyzden po poziti "troch bitov"... (dufam ste tie skrite reklamy pochopili 😀)
Mylsim si, ze je to z cokolady, tak sa ju snazim obmedzit. a pocas tehotenstva som musela mat "detsku cokoladu" a zizalky od Doda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre