Po prepustení z nemocnice domov alebo k rodičom?

nadka01
19. feb 2008

Ahojte kocky.
Mam taku dilemu.Som prvorodicka a ako kazda zacinajuca mamina nemam o niektorych veciach ohladom starostlivosti o babo ani paru.Mamina mi chce pomoct ,ale je tu hacit.Kam ist po prepusteni z nemocnice?K nasim do rod.domu na tyzden -2 , kde maju dnu psa alebo radsej ist k nam domov?Mamina sa ma snazi presvedcit,aby som sla k nim na par dni a vsetko mi poukazuje,ale ja sa bojim,ked malicke nema este ziadnu imunitu atam maju psa.Navyse vsetky veci su u mna doma a potrebujem sa vsetko naucit na moje podmienky doma. Len mamka si to neda vysvetlit a silou mocou chce aby som bola u nich.Poradte co robit...

lisounek
19. feb 2008

resila bych to spis naopak, at prijede mamca na par dni k tobe, do tveho a miminka prostredi, hodne mamin to tak dela... jinak by v tom 6ti nedeli k miminku nikdo moc nemel chodit a tak.... kvuli infekcim a jeho adaptaci... 😵

miriamka
19. feb 2008

Nadka..ja by som jednoznacne volila variantu aby mamina prisla k vam.Predsa len mas vsetky vecicky doma a je podla mna hlupost,sa so vsetkym trepat k mamine ked ona moze bez problemu prist k vam.

nadka01
autor
19. feb 2008

Ja si to tiez myslim.Nie je problem chodit po nu kazdy den autom,ale mamka ma stale nejake vyhovorky preco nie?Dokonca si kupila postielku aj vanicku...a vyhovorky typu,ze necha doma samotneho psa atd...

lisounek
19. feb 2008

musi ale brat ohled na to, co je dobre pro Tebe a miminko a ne pro ni 😉

kalo
19. feb 2008

Když myslíš, že budeš potřebovat pomoc a muž nepomůže, tak bych asi taky volila variantu, aby máma přišla k tobě. Máš tam přeci jen všechno pro mimi nachystané a budeš ve svém...A hlavně psa do blízkosti novorozence bych rozhodně nepustila 😉 😉

pralinka25
19. feb 2008

podla mna je lepsie ked si babo zacne privykat na jeden prestor a nie ze ho budete v prve tyzdne prevlakat hore dolu. Navyse je pravda, ze ty si musis vytvorit system u vas vo vasich podmienkach a nie zauzivat si nieco a potom to zmenit.

miriamka
19. feb 2008

Nadka...v tomto sa musi mamina prisposobit.Ak chce pomahat,tak potom nech pride k vam...Musi mysliet na to,ake je dolezite aby mimi bolo od zaciatku doma vo svojom prostredi a nie tyzden v nemocnic,potom 2 tyzdne u maminy,a az potom pojde domov 😒

lisounek
19. feb 2008

presne tak to musim sama mamine vysvetlit a hlavne nejdriv si to zkus, vzdyt nikde neni dano, ze by Ti to nemelo jit, treba ani nebudes pomoc potrebovat nebo at jen prijde a ukaze, to musi pochopit! 😉

vesi
19. feb 2008

ja by som šla domov, aby si bábo zvyklo na prostredie a rituály ako je krmenie kupanie ukladanie k spánku, ktoré by mali byť približne v rovnakom čase a na rovnakom mieste. 🙂

ladunka
19. feb 2008

Nadko01, já bych rozhodně nemířila jinam než domů. Ono také možná po porodu zjistíš, že to malinké potřebuje v podstatě pár věcí (vykoupat, přebalit, pochovat, nakrmit, obléknout a případně namazat zadeček), které budeš mít z porodnice nacvičené, a nebudeš s tím pomoc ani potřebovat. Ale jako šestinedělka bys měla mít v ideálním klid, být ve svém prostředí, svůj čas věnovat miminku a sžívat se s ním, nemít velké starosti o vaření a uklízení.

Maminka se mi zdá podle popisu dost autoritativní. Toho bych se bála - psychika čerstvé rodičky je křehká, jakékoli stresy mohou mít vliv na tvorbu mléka i případně vztah k miminku. Vím o čem mluvím, moje maminka měla relativně nevinné řeči o tom, že bych týdenní miminko neměla chovat pokaždé když zapláče, oplakala jsem to a odstonala zánětem prsa. Maminku jsem posléze požádala, aby mi takové věci neříkala, protože to špatně nesu.

Já nevím, já bych snad maminku poprosila, aby mi navařila, přijela mi uklidit, a pokud bude potřeba, pomohla i s miminkem, šla s ním na procházku, ale především bych se vyptala kamarádek, něco si o péči o mimino přečetla a raději věřila, že to není až taková věda.

Jo, a postýlku a vaničku maminka využije, až budete jezdit na návštěvy.

nadka01
autor
19. feb 2008

Tiez si myslim,ze tie 2 tyzdne to vydrzi dochadzat. Len neviem ako jej to vhodne povedat.Je strasne vztahovacna a urazliva.Uz to vidim, slova typu,ze mi chce pomoct a ja si vymyslam alebo ved co mi to spravi...Pravdu povediac ja osobne chcem s malou prist rovno domov..

shela
19. feb 2008

ja by som tiez odporucila domov...a nechcela by si to skusit sama bez mamky? Ja som vsetko zvladla sama a az po tyzdni prisla mamka domov. Tiez som nemala ziadne skusenosti ale akosi vycitis co chce malinke..aspon u mna to bolo takto

e.k.t
19. feb 2008

Tak já měla tyto připomínky doma taky, prý abych poslední měsíc byla u tchýně a pak ještě nějakou dobu po porodu. Řekla jsem že když budou chtít nějak pomoct, že to mají 25 km a že budu doma. Porodnici jsem si teda taky vybrala jinou než chce tchýně. Chce u nich v Pardubicích a já chci v Litomyšli. Nakonec se stejně přizpůsobí. Řekla jsem že pokud je to pro ni problém, že si nějak poradím a bylo po nátlaku, sice ještě trucuje, ale ona změkne. Mám ji ráda a vím že ona mne taky, jen má potřebu aby byla poslouchána a já mám svůj mozek a už to vidí 15 let, že stejně prosadím svou, tak nakonec bude v pohodě. Malá ji bude tak lákat že zapomene trucovat. Navíc vím že budu mít oporu v manžovi. Umí uvařit, vyprat vyžehlit i uklidit, tak to zvládneme. a je směnař, tak je někdy celý den v práci a z toho jde jen na noc tak to bude dobré

nadka01
autor
19. feb 2008

🙂

jejke
19. feb 2008

Presne tak ako vraví Ladunka,skôr domov. 😉 mamina Ti polezie na nervy, budeš mať inú predstavu o niektorých veciach súvisiacich s bábenkom a musíš si to urobiť po svojom, aby si bola spokojná Ty a Tvoje dieťa, ak máš obavy zo spoločnosti psíka, o dôvod viac aby si šla domov a nie k mamke...
Hoci pomoc je super, ak Ti donesie mamina navarené jedlo alebo príde malé vziať vonku kočíkovať...super...
to som veľmi ocenila ale nešla by som k rodičom, iba ak by boli nejaké komplikácie...myslím po pôrode, ak niektorú pustia po troch dňoch tak to je fakt vyčerpaná a vtedy potrebuje pomoc...
Poznám kočku ktorá si zvykla na mamkinu denno-dennú pomoc a po dvoch mesiacoch sa chcela osamostatniť a bola zúfalá, lebo to mala ako príchod domov z"nemocnice" po druhý krát...
Držím palčeky Nadka 01 😉 aby si sa správne rozhodla.

ladunka
19. feb 2008

Nadko, hele, to je jednoduché. Jestli chce pomoci, ať Ti pomůže jak to potřebuješ Ty, nebo ať nedělá nic a zůstane doma se psem. Jestli chce aby ses řídila podle ní, uspokojuje si svoje potřeby a houby pomoc Tobě. Nic proti tomu, ale v šestinedělí máš právo určovat pravidla hry, hřiště je Tvoje.

Otázka samozřejmě je, jestli si myslíš, že bys to sama zvládla i bez své maminky. Jestli ano, chutě do toho, a když si nebudeš vědět s něčím, je Koník se svými tisíci a jedním názorem tady 🙂

cermonca
19. feb 2008

Ja bych take hned jela domu at si mimi zvykne na sve prostredi.
Maminka to proste musi pochopit bude to tvoje mimi ne.
Jak psala Ladunka ja bych take poprosila o pomoc s uklidem a varenim ale nechtela bych aby bi mamka kecala do vychovy,driv se to delalo vse jinak.V porodnici se clovek nauci to podstatne a kdyz budes chtit od mamky radu muzes se ji zeptat az prijde k vam a ty pri tom budes mit svoje soukromi.Ja jsem treba po porodu byla dost citliva a hodne mi vadilo kdyz mi nekdo radil neco co nechci delat.Napriklad dej ji dudlik,nebo pri kojeni nemuze dychat musis ji drzet prso od nosiku 😠
Preji ti abys to zvladla v co nejvetsi pohode a aby maminka pochopila tve rozhodnuti privezt mimi domu.

Jo a jeste jsem si vzpomnela ja jsem po prichodu z porodnice netouzila po nicem jinem nez byt o samote s manzelem a s malinkou 🙂

sue
19. feb 2008

Určite domov... ideálne je, keď nepomáha s bábätkom mama alebo svokra, ale manžel... vy traja ste/budete rodina, tak o tieto prvotné starosti by ste sa mali deliť vy... mama nech navarí, uprace, požehlí a tak... ale dieťatko si nedajte vy dvaja z rúk...
Inak u nás to bolo tak, že moja mamka sa dva týždne doslova bála vziať malého na ruky... takže všetko som si robila sama a ona poklad "len" pomáhala s varením, praním a tak...

pietra
19. feb 2008

urcite domov. A neboj sa, starostlivost o babatko zvladnes, ani nebudes vediet ako. Ja som sa tiez pred porodom velmi bala, hlavne prebalovania, ani neviem preco, som prave z prebalovania mala taku hrozu. Moja mama sa malu bala zobrat velmi dlho na ruky, takze tam som ani pomoc neocakavala a nechybala mi. Ale to, ze mi svokra aj mama navarili, svokra pozehlila, to mi tie prve tyzdne ozaj velmi pomohlo.

e.k.t
19. feb 2008

sue, je skvělé to len v uvozovkách, je to přesně to co jsi jistě ráda obětovala, vaření a taková práce zpočátku jen vyčerpává, tak se pomoc hodí. Souhlasím s tím že práci může udělat někdo jiný ale péči potřebuje dělat spíš mamina s tatinem, pokud jsou schopni se postavit. Držte se a věřte že to zvládnete. 🙂

daniela84
19. feb 2008

Ahojte, kedze moj manzel robi poobedia az do neskoreho vecera a u mna je predpoklad ze budem rodit cisarskym, ku mne domov pride moja mamka, a vobec neprotestovala ze by mala ist k nam, o tom ze by som mala ja ist k nim domov nebolo ani reci, sak budeme mat kompletne pripravene vecicky. A potom bude so mnou asi manzel.

tucika
19. feb 2008

Ahojte, tak ja idem po porode k mamine. Tiez maju rodinny dom a psov vo vnutri, ale my sme na nich cely zivot zvyknuty a bez nich si to ani nevieme predstavit. Samozrejme, ze nasu izbu mame od nich uplne odizolovanu a k babetku nembudu mat pristup. Ja som sa rozhodla, ze budem u mamy hlavne kvoli tomu, ze tam je klud a bude o nas max. postarane, nebudem musiet upratovat a varit a budem sa venovat iba sebe a babu. Ale my mame aj tu vyhodu, ze nasi su povercivi a vsetky veci mam este tam a okrem toho mame aj vsetko dvojmo, kedze cez leto budeme urcite u nich. Budeme tam dokial si nespravime rezim a dokial si nebudeme liezt na nervy a potom pojdeme domov 🙂. Ked uz mate rezim tak je jedno ci ste doma alebo u mamy. Hlavne je aby ste sa citili dobre a aby bolo vsetko tak ako vy chcete a nie aby o vas rozhodoval niekto iny. Je to predsa tvoje a manzelovo babenko, tak ty rozhodnes kde budes. 🙂 Vela stastia!

kacka.va
19. feb 2008

tak já bych šla každopádně domu. Za prvé by se mi všechny ty věci pro mimíse nechtěli stěhovat sem a tam a za druhé se musím naučit to zvládat sama, takže pomůže manžel a kdyby se to nedalo, tak bych brala mamču u nás.

kristi
19. feb 2008

rozhodne k sobe domu a jeslti si netroufas,tak at mamka prijede k vam

zuzanat
19. feb 2008

ja sa bojim ako to sama zvladnem s babom, moja mama chodi este do prace a byva dost daleko, preto mi povedala, ze z porodnice mame prist ku nim na tyzden, dva. ale moj muz nechce o tom ani pocut. tu mam sice svokru, ale ta mi viac robi nervy ako pomoze, tak neviem. bola by som rada, keby mi ma kto pomoct 😔

kristi
19. feb 2008

k nam mamka neprijela, popravde jsem ze zacatku v te nejistote chtela byt proste sama

zuzanat
19. feb 2008

len ja sa bojim, ze nebudem vediet co mam s malym robit 😖 dnes sa mi snivalo, ze som s nim chcela ist von, ale som nevedela ako ho mam obliect, aby mu nebola zima alebo teplo 😅 😀

kristi
19. feb 2008

neboj se, to vsechno proste prijde samo, uz v porodnici se naucis s miminkem hodne obstojne zachazet,doma uz je to pak vetsinou pohoda

sveva
20. feb 2008

Urobte ako uznáte za vhodné. Veď uvidíte aký budete mať pôrod a potom sa v kľude rozhodnete. Ja som mala ľahký pôrod, ale bola som rada, že som išla k našim domov. Veď našim je tiež lepšie sa vyznať v ich kuchyni ako v mojej. 😉 A popravde ja by som k nám ani maminu nevolala. Mám s ňou veľmi dobrý vzťah, ale aby mi niekto iný chodil po byte a upratoval, varil to mi pripadá blbé. čo sa týka psa, my ho máme doma a nedá na malú dopustiť. Zo začiatku ju úplne ignoroval a malá bola v kontakte s alergénmi už od malička. Dieťa si potrebuje vybudovať nejakú imunitu, ale keď bude doma iba s rodičmi tak si žiadnu imunitu nevytvorí. Malá bola chorá iba 3krát za celý čas. 😉 (A to až po pol roku. )

tribitka
20. feb 2008

ja som si myslela, že pojdem po pôrode domov k našim....ale v nemocke ma všetko okolo malej naučili, našli sme si nejaký režim, takže doma to hned bolo v pohodke, malá už od začiatku celú noc prespí, aj cez den je zlatá, takže som nemala žiadne stresy, mala som čas aj na domácnosť aj na seba, aj na partnera..... takže som k našim nakoniec nešla.... 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre