Popôrodná depresia. Vyrozprávajte sa

sunny6
11. apr 2006

Ahojte mamicky,zakladam novu temu a to poporodna depresia.Ja mam teraz 6 mesacne babo a som stastna 🙂 ,ale prve 2-3 mesiace boli tazke.Navonok,pred ludmi som bola v pohode mamina,ale sama a pri partnerovi som bola zamknuta a mala som dni ked som len plakala bez priciny.Otvaram tuto stranku nielen pre babenky ,ktote tym presli,ale aj pre tie,ktore maju prave teraz podobny problem a nevedia co sa snimi deje a chcu sa o tom porozpravat,alebo si aspon precitat prispevky.Tymto vam chcem povedat ,ze je to normalne. 😉

ninocka
3. sep 2006

ano ta poporodna naozaj nieje sranda

ninocka
3. sep 2006

mojej kamaratke sa to stalo odmietala maleho a normalne stala nad nim nozom kebu ju manzel nezadrzal mohlo sa nieco stat.potom okamzite zavolal sanitku a zobrali ju do nemocnice na psychiatriu bola tam vyse mesiaca a dali jej tabletku pohohlo jej to a tusim aj rok brala nejake tabletky a bolo pod kontrolou teraz je ok

olala
10. okt 2006

Ja som tiež mala poporodnu depresiu a môžem povedať, že to naozaj nie je sranda. Nebyť mojich blízkych ako manžel, mamina, neviem ako by som to zvládla. Gynekológ Ti neporadí, povie, že je to normálne u každej ženy, ktorá práve porodila a viac ho nezaujíma. Myslím si, že už v pôrodnici by mal byť psychológ a psychiater, ktorý by vedel zaujať stanovisko ku každej čerstvej mamičke. Áno je pravda, že ženy prechádzajú zmenami, ale keby rodili muži, už dávno by sa rodilo ináč. A tiež je zaujímavé prečo popôrodná depka navštevuje, ženy, ktoré porodili chlapčeka. Počula som názor, vraj je to preto, že žena musí vytvárať počas tehotenstva mužské hormóny a zle to na ňu vplýva. Takže takéto sú moje skúsenosti. Prajem všetkým mamičkám, aby vydržali a prejde to. Nájdu šťastie, ktoré sa volá bábetko.

miss
21. okt 2006

Tiež sa toho obavam, zmena hladiny hormonov a este laktacia ako to dopadne 😝 dufam že ma to obide, v minulosti som brala AD.

miss
21. okt 2006

olala- no parada že ked žena ktora porodila chlapceka..jáááj 😅

fafa
22. okt 2006

ja som tiež mala pri prvom babu depku (bol to chlapček). Nebolo to nič katastrofalne, ale každý deň, trvalo to asi tri týždne, som presne o piatej poobede plakala. Fakt, znie to divne, ale vzdy som si sadla pred telku a vyplakala sa. Potom bolo zase jeden den dobre. Teraz mam uz aj dcerku, pri nej ma depka nechytila, asi nemala kedy 😀 .

mitinka
23. okt 2006

caute baby som tu prvy krat a citam vase prispevky,do ktorych sa chcem zapojit.mam krasnu dcerku,ktora sa narodila 23.8.2006,cize dnes ma rovne 2mesiaciky a mozem povedat,ze ja poporodnu depku mam a poriadnu.tak ako spomynala Kangaroo aj mne sa vracaju tie brutalne spomienky na porod cisarsky,ked vidim svoju dcerku aj ked zaspavam.nedokazem sa s tym nikomu zdvoverit a po muzovi stale kricim a hadame sa.som strasne placliva aj teraz mi tecu slzicky.nasi byvaju v meste a ja som za nevestu co ma privadza do este vacsej depky a byvam 12km od nich a kedze s kocikom do autobusu nesmiem je to pre mna hrozne a pripadam si ako vtak v klietke.Viete mi prosim poradit?????

vavka33
23. okt 2006

Ahojte aby,aj ja som mala pri prvom babatku depku,asi preto,ze cele noci nespavala a musela som ju nosi ta bola som na nu sama.Uz by som jej aj bola ublizila,len aby bola ticho.Trvalo to asi 4mesiace,potom to prestalo,ked som sa mohla vyspat,lebo uz sa prestala v noci budit.Myslim,ze ta depka je o unave a samote a bezmocnosti.

megg
23. okt 2006

Mitinka, a nemohla by si ist na chvilu k Vasim domov? Trosku by ti s malym pomohli a ty by si si oddychla, venovala sa trosku aj sebe. Neda sa to nejak tak poriesit?

Inak ja som tiez mala depku hlavne ked sa maly narodil, tyzden bolo super a po tyzdni maly zacal velmi plakavat, co bolo nesmierne narocne na vydrz a nervy. Bol ukazkovo kolikove dietatko. Pomohla mi vsak moja mamina, ktora mi pripominala taky "zachranny majak" a prisla na par dni ku mne, velmi mi pomohla, a maly pri nej zazracne neplakal. Mozno aj citil tu moju nervozitu a sam z toho bol nestastny. Taktiez ma podrzal aj moj muz, potom sme ja a Oli odisli k mamine na Oravu, kde sme boli dost dlho, velmi mi to pomohlo, ze som zmenila prostredie, stale sme boli v zahrade vonku a ja som nabrala nove sily, dala som sa dokopy po porode a ked uz som si verila, tak sme sa vratili sem a odvtedy bacujeme ako rodinka a je to uz len super. I ked obcas mavam stavy, ze ma chyti depka i ked to je skor z toho, ze tu naokolo vela ludi nepoznam ale mam net, tu sa dostatocne vyburim a je to potom fajn 🙂 Hlavne ked sa ten moj maly Oli na mna usmeje...som z neho totalne hotova 😀
Drzim vsetkym holkam palce!!! 😵

mitinka
23. okt 2006

megg moj muz by sa na to aj dal len mam cudnu svokru ktora by vyvlala vojnu!!rozmyslam aj o tom keby mi ju na dva dni postrazili a my s muzom niekam isli na chatu si oddychnut a nacerpat nove sily mozno by to pomohlo.stale som na nu sama len poobede co pride svokra o 17:00h z roboty si ju do 19:00h zobere a potom ju mam zase ja aj cez noc uz fakt nevladzem!! ☹

melory
23. okt 2006

ja som mala chlapceka, byvala som sama s manzelom, nik mi nepomahal, rodicia 100km odomna a ja som poporodnu depresiu nemala. mame chlapceka.

ukana
23. okt 2006

mitinka, na tvojom mieste by som sla k rodicom a svokre to nejako rozumne vysvetlila, že potrebujes zmenu prostredia, že to nie je mierené proti nej. Manžel vie o tvojich pocitoch? Možno by ti pomohlo niekomu sa zduše vyrozprávat 🙂 Psycholog alebo psychiater by ti mozno poradil, aj bez liekov to ide, mozno nejaká psychoterapia. Vážne sa mi zdas už uplne hotová.. Ak chces napis IP...

vavka33
23. okt 2006

Miti,fakt by si potrebola niekomu sa vyrozpravat.Nemas tam dajaku dobru kamaratku,alebo niekoho s dietatkom ako ty?

melory
23. okt 2006

mitinka pobal si veci a utekaj k vasim aaspon na tyzden.

mitinka
23. okt 2006

ukana manzel si mysli ze som sa zmenila a som taka zla ale opak som hotova a neviem sa otvorit vsetko drzim v sebe a nedokazem to vypustit.a vavka33 nema tu nikoho koho by som poznala som3mesiace vydata a nepoznam absolutne nikoho!!! 😨 ☹ 😢

melory
23. okt 2006

a co ist k tym vasim na tyzden?

vavka33
23. okt 2006

Tak to poznam,sama v cudzom svete.Aj moj byvaly mi tvrdil,ze som sa zmenila ja,ze mala je dobra,ze si vymyslam.Ked som mala po roku o 28kg menej,tak zas tvrdil,ze som anorekticka.A pritom som bola unavena.Ak sa ti da,chod k rodicom.

mitinka
23. okt 2006

rozmyslam nad tym ale to asi nepojde tak lahko svokra by umrela keby jej synacik milovany a jej vnucatko neboli doma a ja zla nevesta ako ma nazvala lebo kricim po jej milovanom syncekovi by umrela!!!a aby nespravila aj to ze povie tak byvajte si teda u vasich a vyhosti nas aj toho je schopna ako ju spoznavam!!

vavka33
23. okt 2006

Ale prvorada si ty a male a nie svokra.Ja viem,je to tazke,ale male potrebuje,aby si bola v pohode....Taj jej povedz,ze ta pozvali,nieco si vymysli.....skus to koli zdraviu

melory
23. okt 2006

ale ved pojdes len ty s malym babom a povies ze vasi ta zavolali ze ti chcu pomoct a uzit si babetka kym je malinke. zena vymysli.
nastastie ja som mala mamu sice 100km ale toto nepoznam, mozno ze preto ze sme nebyvali u nikoho ale sami

megg
23. okt 2006

Miti, ide o Teba. Ak svokra nevidi, ze si unavena a mas toho dost, tak je to jej problem. Jednoducho jej vysvetli, ze chces byt aj s Vasimi aby si uzili vnucku. Manzel moze ostat s nou a vy dve budete u Vasich. Ved to musi pochopit aj ona. Pripadne sa poriadne porozpravaj so svojim manzelom a on je to vysvetli. Urcite to skus, ide o teba a malu. Len neostan ticho!

mitinka
23. okt 2006

dobre baby diky ja sa na chvilu vzdialim pockam kym muz pride z prace budeme sami tak to skusim a zajtra tu budte pridem a poviem co nove.VDAKA za vsetko zatial papa a drzte sa aj vy! 🙂

ukana
23. okt 2006

Držíme palce! 🙂

vavka33
23. okt 2006

Drzkaj sa Miti.

barunka
23. okt 2006

mitinka, čítala som , čo si písala a plne ťa chápem... a rozmýšľam, či tá tvoja depka nemá niečo spoločné aj s tým, že si tam sama a nepoznáš nikoho. teda nemáš možnosť ísť von a niekomu sa posťažovať, vypustiť tak všetko zo seba čo ťa trápi... a takto ťa to len ťaží a potom si možno vybíjaš zlosť na manželovi a ostatných... (u nás to tak je, ale manžel si z toho nič nerobí, len sa už smeje a pýta sa ma, či mi zasa "šintorí")
určite by ti veľmi pomohlo, keby si mohla aspoň na jeden večer vypnúť, nestarať sa o malú a ísť napríklad von si pokecať s kamarátkami, alebo s tvojimi rodičmi...
a o svokru sa nestaraj, ja mám podobnú harpiu... radšej jej daj hneď najavo, že ty si chceš žiť svoj život a nie sa večne podriadovať jej želaniam, pretože to potom bude len horšie a horšie...

mitinka
23. okt 2006

barunka mozno mas aj pravdu.a ta harpia ja musim povedat je s velkym H!! sme zavrety v izbe a ona si tam dojde ako keby nic no nedajboze aby sme sa milovali to by som uz po nej kladivo hodila!!! baby este raz dakujem az chcete niektora tu je moje ciselko 0914171690 papa

barunka
23. okt 2006

mitinka, my nebývame so svokrovcami, ale aj tak nás už pár krát spolu načapali skoro, keďže neuznávajú telefony ani zvonček na dverách, ale idú rovno dnu...
neboj, to prejde, hlavne keď bude drobček väčší a budete chodiť na ihrisko a tak. tam bude kopec mamičiek a budeš si môcť pokecať. stačí len vydržať...

mitinka
24. okt 2006

caute baby uz som tu len na skok.prisla som vam povedat o tej vcerajsej debate.muz s tym nesuhlasi.dnes si zobral volno o ktorom mi povedal az rano.musela som k malej stavat co mohol on a cely den place tak zas sa o nu musim starat ja.povedala som mu ze mam depku a nemozem spavat tak mi povedal aby som sla tomu psychosovi ze ppojde so mnou no neviem kedy sa odhodla!!! ☹

ukana
24. okt 2006

miti, to mi je luto ☹ Dúfam, že tvoj muž zmení názor, ak mu na tebe zaleží, tak by sa ti mohol prisposobit. A to ze k malej nevstava on... Chlapom treba veci povedat, oni su trochu nechapaví. Snad ti aspon cez den pomoze a ty si trochu oddychnes 🙂 Strc mu kocik s malou do ruky a nech sa idu prejst 😉

vavka33
24. okt 2006

Tak to ma mrzi,ze nesuhlasi.Snad s tebou naozaj zajde aspon k tomu psychologovi.Neviem ako by som ti mohla pomoct.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre