Potenie a vypadávanie vlasov po pôrode.Máte skúsenosť?

jaja64
6. nov 2008

Ahojte, chcem sa spýtať či nemáte niektorá, alebo ste nemali podobné problémy po pôrode. Stále sa potím, hlavne pod prsiami (kojím) a veľmi mi padajú vlasy. Doktorka mi povedala, že to môže byť ochorenie štítnej žľazy.

alicenka
6. nov 2008

Ahoj jaja. Ja Ti mozem povedat len z vlastnej skusenosti... Ked som bola tehotna, tak sa mi krasne upravila plet, mala som take akesi huetejsie vlasy, strasne malo mi vypadavali a potila som sa...tak v ramci normy. Ako som porodila, tak mam plet ako puboska, vlasy mi vypadavali strasne a potila som sa tiez dost vela. Tak som si nechala vlasy parkrat prestrihat, trochu to pomohlo, ale vtedy som mala vazne pocit, ze za chvilu budem plesata. No a to potenie...to mi zial ostalo... tiez nie uz az tak vela, ale predsa a je to dost neprijemne... Ja som s tym u lekararky nebola...

mikalove
6. nov 2008

ahojte,no ja po porode som tiež myslela že zostanem plešatá,musela som sa dať ostrihať,potím sa stale ako kôň,stale kojím tak dufam že to potom prestane.ani ja sa s tym nechystam ku lekarke,ale čítala som ,že tak ako 9 mes.trvá tehu a potom daľších 9 mes. kym sa telo dostane do "normalu".tak som zvedavá.

alicenka
6. nov 2008

mikalove, my uz mame 10 mesiacov po a napriklad vcera som bola s malou v obchode a normalne zo mna kvapkalo, az som sa hanbila, ale co narobim... tak neviem 😝 a to uz nekojim... ale zas je pravda, ze som aj pribrala, tak zrejme aj to moze byt problem... kazdopadne je to neprijemne...

emjee
6. nov 2008
amee
6. nov 2008

Ježiši baby, mne tak vypadávajú vlasy, bola som s tým u doktora. Povedal mi, že to može trvať aj rok, ale mne je normálka vidieť kožu keď mám vlasy stiahnuté do chvosta. Sa hanbím, asi sa dám ostrihať na krátko. Kúpila som si aj ten šampón proti vypadávaniu, dala som zaň dve stovky a furt nič 😠

junovka
6. nov 2008

Mne vlasy vypadavali a vypadavaju doteraz 😀 😀 ..... a potenie mam az teraz intenzivnejsie, asi je to tym, ze mam uz dve deti, tak mam co robit 😀 ....a stitnu zlazu mam OK.Jja, neviem ako dlho si po porode, ale do polroka je to podla mna normal.....a dalej asi tiez 😀 😉

amee
6. nov 2008

Ježiši no to sa mám na čo tešiť, vlasy sú v celom dome

zeleny_cajik
29. okt 2009

obnovujem tuto temu... som 4 tyzdne po porode a v noci sa potim ako prasa... cez den to nie je take hrozne, ale v noci sa pri kazdom kojeni musim prezliekat, spim na uteraku, perinu obraciam.... je to hrozne neprijemne ☹ mam sice este po porode navyse 6 kg, ale nie som v kategorii nadvaha. prestane to niekedy???

no a s vlasmi mam tiez problem, zbieram si ich po celom byte, skusam Vichy, radu Dercos, mamine pomohol v prechode, tak snad aj mne pomoze 😕

krasulka
29. okt 2009

Ahojky zeleny cajik, s potenim ti zial nepomozem, ale vlasy po porode padali aj mne strasne a dlho az pokym som nenasadila vitaminy Zinkosel z lekarne, a v lekarni dostupny sampon na vlasy Capilan a takisto vodu do vlasov Capilan. JE to sice trochu drahsie ale ma to fantasticky ucinok. Teraz uz mi vlasy nepadaju, ale preventivne si v nom hlavu umyjem stale 🙂 Drzim palceky, este s tym potenim, ked ta to natolko obtazuje skus si nechat spravit krvny a hormonalny obraz a lekar ti mozno povie ze mas niecoho malo alebo vela 🙂

sasulec
29. okt 2009

aj zihlava je dobra na vlasy,ak kojis tak neviem ci mozes pit,ale oplachovat si aspon vlasy..
vypadavanie vlasov je v norme,kazda,alebo skoro kazda tym prechadza 😉
ustali sa to neboj 😉

csina
28. mar 2010

no toto je presne téma ako na mňa šitá...!! do leta už budem týmto tempom iste plešatá a tričká už kupujem len biele, na ktorých nebudem mať až také mapy ako v atlase....a v noci ani nevravím, spím odokrytá a nepomáha...ale na štítnu sa liečim..tak som zvedavá, čo bude ďalej..

lul
28. mar 2010

mne dercos vobec nepomohol, ale teraz mam od koznej Alpicort a da sa... uz mi padaju 2 mesiace a stale sa cudujem, ze este ma co vypadnut...

csina na stitnu sa tiez liecim a podla krvneho vysetrenia je vsetko v norme 😝

csina
29. mar 2010

lul...veď aj mňa edokr. považuje skoro za zdravú...ale necítim sa tak.. 😀

patatina83
29. okt 2010

@krasulka ahoj mne zacali vlasy padat az teraz som 3 mesiace po porode,,nie je to hrozne,,ale obavam sa,,ze to bude horise,ty si tiez kojila,ked si uzivala tie vitaminy??a v akej cene su tie sampony a voda na vlasy ak si pamatas?? 😉

patatina83
29. okt 2010

ozaj baby kedy vam zacali padat vlasy,,hned po porode,,ale po urcitej dobe a kedy to prestalo..

pia22
29. okt 2010

@patatina83 mne zacali padat az par tyzdnov po porode a nepotesim ta, uz som rok po porode a padaju stale. Vlasy stale v gumicke, po kupani mam od vlasov celu kupelnu, vlasy su vsade. Asi na 1-2 mesiace sa to ustalilo a potom to pomaly zacalo zase. Nepomahaju vitaminy, sampony, boli mi robene odbery- (z ineho dovodu) krv. obraz, mineraly, kompletny hormon. profil-vsetko ok. Rovnako je to aj s potenim. Horooor ☹

patatina83
29. okt 2010

@pia22 mam sa teda na co tesit...viem,,ze vela zenam sa to stava po porode,,dufala,,som,,ze mne tie,,ked presli uz 3 mesiace,,mam dve kamaratky ktorym vobec napadali..uzivam vitaminy co som brala pocas tehot..dufam,ze neostanem plesata,,mam dlhe vlasy,,tak som sa o ne doteraz poctivo starala,,ze mi ich bude velmi luto strihat,,ak zacnu padat viac... ☹

pia22
29. okt 2010

@patatina83 tiez poznam vela bab ktorym to dost rychlo prestalo, tak mozno budes patrit medzi tie stastnejsie😉 Ja mam dost huste vlasy, tak to zatial nevidiet, ale stve ma to pre maleho, uz som mu ich par z pusy vytahovala.

patatina83
29. okt 2010

mne sa to tiez stalo,ze som nasla malemu hlavne na rukach 😀

krasulka
29. okt 2010

@patatina83 Zinkosel sa da uzivat aj pocas kojenia a Capilan kupis v lekarni, je trocha drahsi, cca 10 e, ale je naozaj liecivy a ucinny proti vypadavaniu vlasov

janula.k
31. okt 2010

ahojte, mne zacali vlasy padat 3 mesiace po porode. Moja gyn mi zistila zvysenu cinnost stitnej zlazy. Vlasy mi prestali padat asi o tri mesiace, ale stitku nemam doteraz v poriadku...Vraj vela zien ma po porode problem so stitkou a ani o tom nevedia, lebo ich kazdy odbije tym, ze padanie vlasov, potenie atd. je normalne..

patatina83
3. nov 2010

@janula.k tiez som to poucula o stitnej,dala si si urobit krvy obraz,,alebo ako ti to zistili??

slavkaa27
3. nov 2010

Ahojte, ja mám už síce 26 mesačného fešáká ale zareagujem na vašu tému. Veľmi si spomínam na padanie vlasov po pôrode. Ja som si celý život na vlasy potrpela aj počas tehotenstva. Po pôrode asi tak 2 mesiace to začalo. Padanie vlasov, asi 500 denne a ešte viac po zmývaní. Jeden deň som sa ich snažila rátať. Na temeni sa mi urobila plešinka, bola som hotová psychológovi 🙂 . Užívala som aj tabletky aj Vichy Dercos ale nepomohlo. Trvalo to do 9 mesiaca po pôrode. Teraz mám zase krásnu "hrivu". Hormóny sa musia ustáliť. Ide o pokles testostéronu, ktorý sa nachádza v tehotenstve v tele ženy vo veľkej miere. Po pôrode sa telo dostáva do svojho "normálneho" stavu a jeho hladina klesá. Čo v tehu nevypadlo musí po pôrode 🙂 .

janula.k
4. nov 2010

@patatina83 tu stitku mi zistila moja gynekologicka, lebo som jej iba tak spomenula, ze mi velmi padaju vlasy, to som bola asi tri mesiace po porode. Poslala ma k endokrinologovi. Nijake ine priznaky som nemala, iba vlasy mi padali...

andrejka1983
8. nov 2010

aj mne strasne zacali padat vlasy asi 2 mesiace po porode, bol to horor...a teraz ma mala 4 mesiace a už sa to ustaluje, skoro vobec nepadaju. Prestali, ked som zacala použivat vlasový aktivator Reeghaar v kombinaci so šamponom obsaujuccim kofein , vola sa Alpecin a je fakt vynikjuci, odporucam, obe veci kupite v lekarni....a v čase ked mi padali vlasy, umyvala som si ich detským šamponom mojej malej, Johnson´´s baby....a nebojte, padanie prestane len to chce trpezlivost

zuzkaamato
6. aug 2012

skusim obnovit temu... vlasy mi zatial nepadaju, ale potim sa, s prepacenim, ako prasa, hlavne v noci. cez den to je relativne v pohode, ale v noci sa budim doslova mokra ako mys. to sa mi nikdy nestavalo... ☹ ustali sa to niekedy? musim zacat cvicit po 600 nedeli a dat dole aspon tie kila navyse, snad to trochu pomoze...

diana88
29. nov 2012

Ahoj,poradím z vlastnej skúsenosti,mne na vypadávanie vlasom pomohol lopúchovy odvar,po umytí vlasom zliat vlasy,tak raz týždenne,možme pridať aj žihlavu,a na potenie tiež,to som si robila lopúchvý čajík.Pred mesiacom sa mi narodilo tretie bábo,tak som sa v lete zásobila a usušila si lopúchy a žihlavu ,kedže to mam odskúšané z predošlých tehotenstiev.
http://feminity.zoznam.sk/c/552530/lopuch-zazra...

kubkatka
22. dec 2012

@zuzkaamato no ja sa potim tiez, kojim a maly v noci pyta aj trikrat pit, no mam problem ku nemu vstat, bo mi je hned zima, co som taka mokra, kym sa prezleciem a utriem mokrym uterakom, rici jak tur hladny.....som zufala, kila navyse uz nemam....brrrrrrr, vlasy mi zatial nepadaju, dokonca mam pocit akoby boli hustejsie nez v tehotenstve (trikrat klopem na drevo) 🙂

zuzkaamato
22. dec 2012

@kubkatka vies co, mna to nastastie rychlo preslo, teda to potenie.. ale bolo to strasne neprijemne.. ale tusim viac ako mesiac to netrvalo.. no a vlasy mi zacali padat asi pred mesiacom, ked mala mala 4 mesiace cca.. a teda brutalne.. ale to by malo prejst casom tiez.. zatial to nijako neriesim, ale aspon ostrihat by som sa chcela dat

lencika
23. dec 2012

ahoj aj ja som sa strasne potila po porode a smrdela som si ale ani neviem ako to cele preslo a vlasy hned som sa ostrihala na kratsie aby sa mi zregenerovali vlasy. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre