Potenie a vypadávanie vlasov po pôrode.Máte skúsenosť?

jaja64
6. nov 2008

Ahojte, chcem sa spýtať či nemáte niektorá, alebo ste nemali podobné problémy po pôrode. Stále sa potím, hlavne pod prsiami (kojím) a veľmi mi padajú vlasy. Doktorka mi povedala, že to môže byť ochorenie štítnej žľazy.

moon1979
23. dec 2012

@zuzkaamato
je to normálne, pretože sa ti výrazne zmenila hladina hormonov v tele po pôrode a telo sa s tým snaží vyrovnať ... ja som sa v noci budila na to, že som bola mokrá, akoby som vyšla zo sprchy a samozrejme mi bola neskutočná zima a to bol koniec marca ... po 600 nedeli sa to upravilo, potom som sa už nepotila, len bežne ako iný človek, ale zase tri mesiace po pôrode mi neskutočne začali padať vlasy a to bol des, lebo som mala až plešinu ... nepomohlo ani ostrihanie, zastavilo sa to cca po dvoch mesiacoch, ked som si kúpila v lekárni Bioscalin vodu na vlasy plus šampon, to jediné mi pomohlo ....

sofinka1021
28. nov 2013

Ahojte mamičky 🙂 tak mne po pôrode nevypadavajú vlasy mám ich až príliš veľa 🙂) ale to potenie ? To ma prináša do zúfalstva , niekedy mám posit keď idem po ulici že sa za mnou otáčajú ľudia a hovoria si : ona nemá na spray ? :( Neviem čo mám robiť , ale je to fakt dosť nepríjemné neviem sa toho zbaviť ☹

nnikka
12. feb 2014

@moon1979 a zastavilo sa to potenie teraz lebo ja od porodu, resp od druhého dňa po pôrode sa tak strašne potím že niečo nenormálne... hlavne na šiji a pod prsiami - a vonku keď víjdem teraz v zime to je dačo strašné aká mi je zima keď mi zafúka na ten spotený chrbát až sa bojím že dostanem zápal pľúc.

prinzesz
12. feb 2014

@nnikka no mne to trvalo viac ako rok kym som sa dostala do povodneho stavu, vlasy mi padali este rok po porode a to strasne! a potila som sa do nedavna, maly ma rok a 8 mesiacov.. ale uz je to lepsie!

prinzesz
12. feb 2014

a bola som aj na stitnej na vysetreni a vsetko ok.. tak neviem co to bolo!

zuzica219
12. feb 2014

ahoj mne tiež asi 2mesiace od pôrodu strašne začali padať vlasy je to normálne kvôli hormonálnym zmenám v tele.skúšala som všelijaké šampony drahé prípravky ale jediné čo mi paradoxne pomohlo bol obyčajný dixi brezový šampon a lopúchová vodička všetko ma to vyšlo asi na 3 eurá a používam doteraz som spokojná.padanie vlasov sa zastavilo samozrejme ked sa česem tak ich pár na hrebeni mám.s potením som žiadne problémy nemala tak k tomu sa neviem vyjadriť.

bzzzz
12. feb 2014

Ahoj. Vlasy po pôrode padajú snáď každej žene. Nejaké tri mesiace je to v poriadku, potom by som to asi riešila. A to potenie som mala aj ja. Cítila som sa ako v menopauze. Keď som šla v noci dcérku kojiť zakaždým som sa musela najprv prezliecť, lebo všetko na mne bolo mokré, že sa to dalo žmýkať, bolo chladno a prechladla by som. Aj perina a vankúš bol každú noc úplne prepotený. Vlasy som si večer umyla a ráno neskutočne smrdeli, lebo v noci som sa spotila... Mala som cez deň návaly tepla, niekedy aj v noci pri kojení mi prišlo strašne zle. Skúšala som kadečo, hlavne bylinky, čaje - ženské, pre ženy v menopauze, šalviu - nič nepomohlo. Zverila som sa s tým gynekológovi na prehliadke po šestonedelí, ten mi vysvetlil, že niektoré ženy takto reagujú na vysokú hladinu prolakínu. Zmiernilo sa to až keď som začala dcérku prikrmovať a teda menej dojčiť.

patkaza
8. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

potenie a aj vypadávanie vlasov je spôsobené tým že telo potrebuje detoxikovať pečeň a poriešiť zmeny v imunitnom systéme http://akoapreco.com/ako-zabranit-nadmernemu-poteniu/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre