Rok po pôrode a citlivé šitie

19nikita19
30. máj 2012

Ahojte zienky. Stalo sa vam niektorej,ze aj dlhsiu dobu po porode ste citili šitie? Ja mam pocit ze presne citim kadial mi to sitie islo a na dotyk tam mam aj akoby "hrcu". Som 15 mes. po porode.
Dakujem za odpovede 🙂

rora
3. jún 2012

Ja som vyse 8mesiacov po porode a sitie citim tiez,na dotyk tiez take "hrcate" to tam je :( ked som nosila prilahlejsie spodne pradlo tak ma to v tom mieste zacne stipat a je to neprijemne,tak nosim vacsinou "bombardaky" :D co sa tyka intimnosti,vtedy to sitie citim tiez :(

dokocaidovoza
3. jún 2012

Ja som po porode tiez uz dlho a sitie stale trochu citim :( odporucam skusat masirovat tu jazvu, aj olejom. Navyse, ja mam aj vo vnutri vo vagine nejake hrcky (mna sili aj tam). @rora @19nikita19, s tymto mate skusenost? Necitim to, ale da sa to nahmatat. Spatne rozmyslam, ci ten nastrih bol fakt nutny, lebo u mna moc slavne nedopadol... a sili ma asi pol hodiny.

19nikita19
autor
5. jún 2012

@rora Dakujem za odpoved. Uz som sa aj bala,ze to je len u mna. Som na tom rovnako a aj sa zamyslam stale,ci to bolo az take nutne ☹ A dokonca mavam aj mykozy casto a to som nemavala nikdy.

19nikita19
autor
5. jún 2012

@dokocaidovoza Ja mam tiez vo vnutri hrce. Citim ich na dotyk. Ako som napisala tak aj mykozy. A tiez to sitie bolo horsie ako cely porod ☹

adahk
5. jún 2012

@19nikita19 syn bude mať 18 rokov a stále cítim šitie po jeho pôrode, jednoducho to lekár zanedbal

19nikita19
autor
5. jún 2012

@katren Dakujem 🙂 Mam sa tu na MK co ucit.

terina25
5. jún 2012

ja som skoro 2 roky po porode a tiež cítim to šitie.zbabrali mi to už mi 1.porode.šili ma cez 30 minút a aj vo vnútri.niekedy to cítim viac,inokedy menej.ale tak čo už narobím. 😒

dokocaidovoza
6. jún 2012

@19nikita19 tak s tymi mykozami to mam zhorsene tiez (mavala som obcas ja pred, ale teraz je to hroza - staci bazen a je to tam) pri naznakoch palenia alebo svrbenia hned nasadim rosalgin a vacsinou zaberie rychlo

svetluska4
6. jún 2012

no ja po prvom porode som bola zasivsana kade tade, a zle sa mi to hojilo, telo neprijalo sici material , nevstrebal sa tak mi to museli aj vypalovat. Ostala mi skareda jazva. Pri druhom porode som mala nastrih tiez , to sa robi cez tu istu jazvu. no a vtedy ma pan dr pozasival plastickym stehom, teda spravil daco ako plastiku. poopravil staru jazvu kedze som pri druhom uz nebola tak velmi nastrihnuta . Teraz vidiet len kusom zo starej jazvy a to ostatne akoby ani nikdy nebolo nastrihnute. to aj po pordoe ked som sa isla umyt tak to bolo hned lepsie lebo stehy pekne drzali a hojilo sa to velmi rychlo ked ze sa tam nedostali necistoty. Takze ak sa da odporucam predebatit s doktorom vopred aj to sitie. 😉

19nikita19
autor
6. jún 2012

Ono by to bolo fajn,keby clovek vedel, pri kom bude rodit 🙂 Ja som vychytala taku Dr. ze uz by som zaplatila aj majland.

usmievava31
16. dec 2012

no ja som 14rokov po pôrode a stale cítim tú jazvu po šití,a niekedy na ma to štípe a neskutočne.a to ma nastrihli iba trocha,ale citim tú bolesť dosť intenzívne a neviem ako to zmierniť,už som si dávala aj krémik pre bábätka aj dermatologický krém a nič. 🙂

kubko
16. dec 2012

Ahojte kocky mna pri oboch porodoch nastrihovali a sili, pri druhom siti sa mi to po prichode domov rozpadlo, lebo klud pri mojej princeznej nebol pripustny a nemam ziadne problemy, nic necitim, nic ma nestipe, tak neviem..... Ak s tym mate nejake problemy, dajte si to skontrolovat, lebo moja davna kadernicka bola neviem kolko rokov po porode kvoli tomu na operacii, kde jej to nejako cistili alebo co. Uz si presne nepamatam pricinu, ale suviselo to so sitim po porode a mala tam nejaky hnis alebo co, tak minimalne ked pojdete na preventivku zmiente sa o tom doktorovi. Drzim palce

chanthall
17. dec 2012

No aj som mala riadne trable s nástrihom ☹ Keď moje "kolegyne" už sedeli, ja som vtedy išla k Dr., lebo mi musel rozstrihnúť stehy a bolo na mne, či to nechám zahojiť (roztiahnuté) alebo pôjdem zašívať, pri čom by to zas nadstrihli. Najprv som sa bála, že keď to nechám tak, bude to ohavné, nepríjemné a viditeľné. Našťastie to vôbec nevidno a šili ma asi 5min. (nadstrih 1cm cca). Som 4 a pol mes. po pôrode a necítim nič, no až sa bojím, či to nezačne neskôr ☹ Odporúčam však sedací kúpeľ v rosalgyn prášku a masírovanie s olejom. Ono to vraj potom prejde. Ak nie, tak druhé bábo a ďalší nadstrih by to napravil 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre