• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

S čím sa chodí pre dieťatko do pôrodnice?

24. septembra 2008 
no co ja viem dnes vsetky mamicky odchadzali s babatkami v perinkach kym som cakala na doktora. hmmm to je teda dalsia dilema. a so zavinovackou sa asi do vajicka neda dat co?
9. júl 2008 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
montinka, ved ju potom vyberies
9. júl 2008 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
da su zavinovacky aj do autosedacky.. aj letne.. ale my mat nebudeme.. len deku.. na yakrytie a zo spodu tu novorodenecku vlozku
9. júl 2008 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved do sedacky ho das uz v porodke... normalne sa oblecie a das ho do sedacky a tak ho zoberies do auta.. a potom pripevnis vajicko.. my mame peg perego s bazou a to staci nakliknut..
9. júl 2008 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja so rodila pred par tždnami a tam nikto nemal zavinovacku. aj my sme mali iba taky tenky overal, ciapočku a deku. do autosedacky ho možes dat v pohode v dupackach
9. júl 2008 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm tak to este rychlo musime kpit nejaku autosedacku. :sweat_smile: hmmmm drahy pride v pondelok alebo utorok no stihame
9. júl 2008 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nam sa maly narodil v juli a domkov som si ho odniesla v dupackach a mal len ciapocku ,ale v atosedacke mal decku predca je to babetko malicke.
9. júl 2008 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak no to som sa chcela spytat ze ako obliekat takych drobcekov v juli. v dupackach ked budu vonku horucavy to by mu nemalo byt teplo vsak? a nemyslim len pri odchode z nemocky aj potom ked pojdeme na prechadzku alebo tak. ciapocku to viem ze musi mat tak ci tak lebo zevraj babetka maju citlive uska
9. júl 2008 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
montinka ja som mu casto davala bodiky a len take tenucke dupacky lebo ked je horuce moze dostat potnicky len take tenke vecicky samozrejme ,ze ked bude chladno tak ho oblecies teplejsie.Na vychadzku som mu davala kosielku a nejake nohavice ,ale ciaocku stale lebo ked take malicke ochorie na uska tak to je hrozne.Ta ciapocka moze byt tenucka aby nebolo zase spotene.
9. júl 2008 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vdaka pizicek.:slight_smile:
9. júl 2008 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
montinka s zlatucka stim bruskom a aj vecicky su krasne :wink:
9. júl 2008 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem.:grinning: a ty mas zlatuckeho drobceka doma teda uz vacsieho drobca.:slight_smile:
9. júl 2008 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pampuliacik - co sa týka zavinovacky / perinky, ja ju budem pouzivat urcite - aspon na prenos do kocika, po dome, do auta a pri kojení - je to predsa opora a je normalne balit dieta, kým si poriadne nedrží hlavičku samo. naozaj mame (asi jedinu) výhodu, ze rodíme teraz v lete, pretoze okrem týchto činností a spania mozeme mat deturenece vybalené - pocas dna nech sa trepocú odušu koľko chcú :grinning:
Urcite nemusia byt v tom teple zviazane stale, ale zase je bezpečne, mat ich pevne v ruke, ked ides napr. po schodoch...
A pri spaní sa nemusia sťahovat úplne, stací jemne, aby ich to udrzalo v polohe na boku.
Tiez mam dost obavy, ze ako to budem zvladat, ale vzdy mam predsa mamu a svokru, ktore vychovali dost deti na to, aby vedeli o com hovoria... a hlavne mamy vychovali nas, tak sa niet coho doma bat :grinning:
9. júl 2008 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, poradte mi prosím v čom doniesť domov bábo, ktoré sa narodí na prelome sept. - okt.?
9. júl 2008 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja urcite berem: plienka jednorazova potom dve klasicke.. postolky, body s dlhym rukavikom na to kosielka bavlnena na to dupacky na nozicky tapky a na vrch vlneny svetrik ..potom perinka a v pripade vacsieho chladu aj deka larisa...a sup do autosedacky alebo kocika
9. júl 2008 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no jasnee a ciapocku samozrejme..ak bdue teplejsie staci bavlnena a ak zimsie tak dve jedna tenka bavlnena a druha hrubsia vlnena.. :wink:
9. júl 2008 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, ja som rodila zaciatkom aprila a to je asi tak isto teplo, nie? Ja som nevedela, co mu obliect, tak som doniesla kadeco a sestricka ho obliekla. Dala mu toto - bodiky s kratkym rukavom, dupky s dlhym, hrubsiu bundicku - taku bavlnenu dvojvrstvovu, hrubsiu ciapku. Supla ho do perinky a zabalila do deky a tak sme sli do auta. Vraj viac nebolo treba.
9. júl 2008 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme si ho chceli odniesť vo vaničke z kočíka, lebo autosedačku ešte nemáme, ale asi budeme musieť nabehnúť do obchodu a nejakú kúpiť.
9. júl 2008 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janette a nemáte si od koho požičať? A niektoré vaničky sa vraj dajú použiť ako autosedačka, tak si to ešte skús dáko overiť. Aby si zbytočne nemíňala prašule.
9. júl 2008 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ano, musi to byt vsak certifikovana vanicka a musi mat vo vnutri popruhy, ktorymi babo pripevnis
9. júl 2008 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej hej. To určite závisí od kočíka. U tých drahších to väčšinou býva, veď preto nech si to radšej ešte overí, podľa toho aký má kočík. Aby zbytočne nezaplatili 2tis pokutu :unamused: To si radšej môžu tú autosedačku kúpiť :grinning:
9. júl 2008 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No práve, my máme kočík s tou klasickou vaničkou.Takže asi si pôjdeme kúpiť aj tú autosedačku.v podstate sme chceli zohnať od niekom po 1 dieťati, ale tu jak naschvál nikto nepredáva.a mám kupovaťna dobierku a platiť ešte poštovné, to si môžem rovno kúpiť novú. Inak, keď som minule bola na sone, hneď vedľa bola pôrodnica, a niektoré tie maminy si detišky niesli v klasickej vaničke z kočíka.Myslíte, že musí byť autosedačka aj pri prevoze z pôrodnice, myslím len tú jednu cestu?
9. júl 2008 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janette4 chces riskovat? (ci uz zdravie dietata, alebo pokutu) :stuck_out_tongue_closed_eyes: .....inac ved urcite budete viac cestovat ako raz z porodnice a vajicka nie su az take drahe......urcite sa vam zide :grinning:
9. júl 2008 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janette, ak máte vaničku uspôsobenú na prevážanie v aute tak aj to môžete. My sme tak malú niesli tiež, ale musí spĺňať normy, ale to je vyznačené a ak si si nie istá, tak ak máš pásy vo vnútri vaničky a na vaničke z v von také kovové úchytky nemusíš hneď kupovať vajíčko. Len neskôr ti ho určite bude treba :wink:
9. júl 2008 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak fajn, to ešte stíhame ísť kúpiť.
9. júl 2008 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pampuliacik my sme v takej sedacke viezli jednoho z chlapcov (druhy bol vo vajicku) ta autosedacka mala specialnu vlozku pre mimco. Proste otocila sa proti smeru jazdy, vyklopila ako vajicko a viezli sme sa :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...a v nej sa vozia doteraz ale uz v sede.
dalsia vec...babo sa narodi do leta...podla mna staci deka, ked budes babo prenasat tak kludne v deke (ja som tak prenasala chlapcov oni boli majovy) a poznamka k perinkam - (myslim klasicke) moje deti na nich spavali hadam do pol roka a chlapci aj celu zimu..... :grinning:
9. júl 2008 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hanuky: ja tiež budem používať klasickú perinku...mám ju nachystanú aj do porodnice. Nahodou všetky moje kamošky odchádzali z pôrodky s perinkou. A vajíčko máme, len zas nemám tu špeciálnu zavinovačku do vajíčka. Tak neviem, asi to budem musieť kúpiť, keď budem chcieť behať na aute.
10. júl 2008 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
waitinka tebe sa to už blíži. ako to vyzerá?
10. júl 2008 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som mala synceka v satke. autosedacka ma strasne ostry uhol na to, aby sa v nej krcil. doktori odporucaju maximalne pol hodku a my sme cestovali tri hodiny domov.
12. aug 2008 o 00:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,ktore vajicko,resp.autosedacka pre novorodenca by bola najlepsia?Viete mi nejaku odporucit?Je toho tak strasne vela... :stuck_out_tongue_closed_eyes: My mame klasicky kocik,a predsa len budeme musiet kupit autosedacku.Prosim,poradte :frowning2:
17. aug 2008 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok