S čím sa chodí pre dieťatko do pôrodnice?

hanuky
9. júl 2008

Ahojte maminky,
riesime doma dilemu, ze s cim sa teraz chodi do porodnice pre dietatko.
Svagrina hovori, ze ju sestricka vysmiala, ked manzel prisiel s perinkou, ze to sa teraz uz tak nechodi.
Budete davat malinké hned do autosedacky - vajicka?
Alebo drzat len tak v perinke v aute?
Alebo sa chodi s vanickou???
😒 Ako si ho priveziem domov? ☹

danulik
9. júl 2008

autosedacka (vajicko) je povinna a tym padom ti je perinka na nic.. ale byvaju zavinovacky do autosedacky: http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/zavino...

hanuky
autor
9. júl 2008

Takze ju tam musim predsa tak nakrčit do tej autosedacky? ☹
Take malinke a uz musi byt v polosede.. Ale bezpecnost je bezpecnost. Je to teraz normalne vo vyhlaskach?

bihan
9. júl 2008

hm.. "nakrčiť do autosedačky" alebo natiahnú a "zčapiť" v perinke? Teda hlavne jazdiť bezpečne alebo nie?
Autosedačky sú povinné pre deti od narodenia a keby aj neboli, nikdy by som neriskovala s malou len tak na rukách.

lila794
9. júl 2008

my sme ho dali hned do autosedacky, ale mame kocar, kde aj vanicka sa moze pouzit miesto autosedacky, ale musi mat na to licenciu.

lila794
9. júl 2008

a ten polosed nevadi, aj v brusku ti tak je

hanuky
autor
9. júl 2008

hm... to je pravda, ze aj v brusku tak je. Takze aj vanicka 0 bodov...
Davate aj obycajne zavinovacky do vajicka?

monkula
9. júl 2008

hanuky, aké nakrčiť? Pre bábetko to boal prirodzená poloha v brušku... 😵
A sedačky sú povinné... 😉

deina
9. júl 2008

Vanicka moze byt, ak ma vnutri ten pas a je certifikovana, hoci vajicko je urcite bezpecnejsie.

hanuky
autor
9. júl 2008

moje nervy, je mi to nejak proti srsti, ale dam ju teda do sedacky, co sa da robit. 😒 Chcela som to vajicko pouzivat az nejako po dovrseni 1-2 mesiacov, ale zacneme pekne od zaciatku...
Pripada mi to, ako keby jej tam mala lietat hlavicka dopredu - dozadu, ale to bude asi moja divoka fantazia... 😀

monkula
9. júl 2008

hanuky, tak to je dosť divoká predstava... 😀
my sme mali v sedačke takú ako podušku okolo hlavičky a v podstate tam bábenko leží, to nie je ako norm, autosedačka...

lila794
9. júl 2008

Neboj, hlavicka lietat nebude, ved tam je ta novorodenecka vlozka, co ju fixuje (teda, podla druhu) a deti tu polohu miluju. A dopredu a dozadu urcite lietat nebude. My mame aj certifikovanu vanicku, ale nikdy tam nebol. Sedacka je lepsia.

gianni
9. júl 2008

ahojte,ja som sa nevedela do poslednej chvíle rozhodnúť či vajíčko alebo vanička z kočíka,nakoniec som to riskla a dala som si doniesť do nemocnice vaničku,do vajíčka ho dám trošku pozdejšie ked zosilnie,ale je to každého vec,teda rozhodnutie

pampuliacik
9. júl 2008

caute baby, aj my s manzelom sme teraz na pochybach ako s babom z nemocky. nemame vajicko, ale autosedacku od 0 do 18 kg (alebo tak nejak). viezli ste niektora babo domov v tom? nas zase svagrina vysmiala, ze do toho ani vajicka davat dieta je dobre chore, ze bude lietat hlavicka a bla bla. viem, ze je to povinne, tak som chcela tu autosedacku. no mangel sa uz hneva, ze to teda nie, ze babo podrzim v ruke- to sa nepaci mne kvoli bezpecnosti aj kvoli predpisom 😠 je autosedacka od 0-18 kg hlupost pre najmensie babo? a hlavne- fakt ste babenko neniesli aspon do auta v perinke???? my prenosnu tasku od kocika nemame, teraz som z toho fakt jelen....

bihan
9. júl 2008

Pampuliačik, ja som v živote malú v perinke ani nemal 😉 a švagrinú by som vysmiala ja.. naša sedačka má novorodeneckú vložku, ktorú by mala mať každá sedačky, či už 0-12kg alebo 0-18

tucniatko
9. júl 2008

Pampuliacik, no tak to si neviem predstavit brat najmensie babo v tej autosedacke, ja som si ju brala domov v takej malej pre mimina ale aj tam som si ju pridrziavala bo mala len 1950 g ked sme isli domov z porodnice, ale ked babo nebude take malinke tak podla mna by to mohlo byt ok. Sice teraz mala autosedacku neznasa a stale jum usim drzat na rukach v auticku 🙂

tucniatko
9. júl 2008

jaj a vazne autosedacka by mala mat taku vystielku pre mimino, nie?

lila794
9. júl 2008

Baby, neriskujte to. Ved mozete jazdit akokolvek bezpecne a moze nejaky blazon do vas naburat alebo co.

A Bihan, my sme ho tiez nebalili a vysledok? Rychlo sa mu upravili bedrove klbiky. 🙂

pampuliacik
9. júl 2008

ale aj tak nerozumiem- ak ste mali povedzem autosedacku od 0kg, nie vajicko, ako ste niesli babenko do auta? ved zavinovacka a perinka je v podstate to iste, na zavinutie dietatka... ja mam peinku, teda aby som bola presna vnutri je protialergicka vlozka a vonkajsi navlek proste biely ozdobny.... ja sa v tom nejako nevyzivam, ale svokra mi napchala kopu tychto klasickych periniek a mnohe baby boli proti modernym zavinovackam , tak som nechcela vyhadzovat peniaze... tucniatko- a ake velke babo mas? je v niecom zavinute ked ho drzis? inak aj nasa autosedacka ma vlozku, zrejme pre novorodencov- taky vankusik v podstate, ktory mali aj ine autosedacky v obchode... sorry za priblblu otazku, ale ta vlozka ci podlozka (nie je teda velmi velka) sluzi naco- pod chrbatik alebo kam presne ma byt umiestneny.... my sme zavinovacku do autosedacky nekupovali, nepostaci aj deka? mam dojem, ze sme to asi nedpomysleli ☹

lila794
9. júl 2008

ano do auta v perinke. A ta vlozka - no my sme mali taku, co isla pod ritku, crbatik a hore fixovala hlavicku - taky oblucik.

pampuliacik
9. júl 2008

lila- ak ste babo nikdy nebalili, ako ste s nim "manipulovali" doma? v com si ho mala, prenasala povedzme len doma a co mi nie je jasne- ako take babo spi v postielke 😖 sorry za take blbe otazky, ale teraz to je trochu inak ako za cias nasich mam a ja neviem, ako si s tym babenkom poradiiiiiiiiiiiiiiiiim 😢 a za tyzden je mozno tu 😀 na tu postielku sa pytam preto, ze mnohe baby predsa pouzivaju ci uz klasicku perinku alebo zavinovacku, dieta sa vraj dava spat trochu na bok, pre istotu keby sa povracalo... a ked nie je v perinke, tak ako vam teda spi?

lila794
9. júl 2008

no ja som mala dost velkeho valibuka a bol velmi silny, tak sa s nim manipulovalo dobre. a mala som pocit, ze tu zavinovacku neznasal, tak som ho tam proste nedavala. A v postielke mi spinkal na nej, ale na rozlozenej a trochu prikryty. Ale dr. ma sprdla, aby som ho aspon poriadne obliekla, aby mu nebola zimka. Ja som sa ho aj snazila dat do tej zavinovacky,ale on bol z nej hotovy. Ale ved to uvidis sama, co je najlepsie. Fakt, neboj! Ja som mala tiez stresy. A mama so svokrou tiez do mna stale nieco hudli, ale nedam sa.

bihan
9. júl 2008

Pampouliacik, každá autosedačká má pripevnenie toho vankúšika inak - ten náš tvorí obkúk okolo hlavy a podporu do tej škáry, čo je medzi opierkou chrbta a sedákom.. neviem, či chápeš.. mimi je tým viac naležato.

Čo sa týka manipulácie bez perinky, ako to asi robia maminy v krajinách, kde sa vôbec tieto zväzovadlá nepoužívajú? 😉

pampuliacik
9. júl 2008

a spal na chrbte od zaciatku? bozeee 😢 ja neviem ako to zvladnem, neviem ani len ako mam dat babo do postielky 😎

pampuliacik
9. júl 2008

viem, ze niekde sa perinky vobec nepouzivaju, ale pouzivaju sa snad zavinovacky... resp. dieta sa prenasa aspon v deke nie? 😒

lila794
9. júl 2008

ano, od zaciatku a aby negrckal, dali sme mu sikmo matrac

lila794
9. júl 2008

no, prenesies ho v niecom teplom
ono tie zavinovacky sa pouzivaju iba v byvalych komunistickych krajinach a deticky maju z toho problemy s bedrami

evixa
9. júl 2008

papuliacik babo sice este nemam, ale odkukavam od svagrovcov. Neterkasa narodila v treskucej zime a tak ju z porodnice niesli vo fusaku a vanicke z kocika. Zavinovacku tiez nemala v laske, tak ju prve tyzdne pre lepsiu manipulaciu nosili podlozenu vankusom (obycajny len taky plosky). Myslim, ze mas urcitu vyhodu v tom, ze sa ti babetko narodi v lete. 🙂

lienocka235
9. júl 2008

no my pojdeme domov vo vajicku...mame tam tu novorodencku vlozku na hlavicku.. aj striesku.. maleho prikryjem bud dekou.. takou mekulinkou.. alebo takou muselinovou obrazkovou plienockou...

montinka
9. júl 2008

hm ako citam tak to ked pride polovicka pre nas na aute treba uz mat autosedacku aj ked my auto nemame ale je nasich??? hm dobre vediet.🙂

lienocka235
9. júl 2008

no jasne.. pokuta je tusim 2000 sk ak nemas dieta v autosedacke.. a je uz bezne ze sa do porodnice chodi pre babo s vajickom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre