S čím sa chodí pre dieťatko do pôrodnice?

hanuky
9. júl 2008

Ahojte maminky,
riesime doma dilemu, ze s cim sa teraz chodi do porodnice pre dietatko.
Svagrina hovori, ze ju sestricka vysmiala, ked manzel prisiel s perinkou, ze to sa teraz uz tak nechodi.
Budete davat malinké hned do autosedacky - vajicka?
Alebo drzat len tak v perinke v aute?
Alebo sa chodi s vanickou???
😒 Ako si ho priveziem domov? ☹

montinka
9. júl 2008

no co ja viem dnes vsetky mamicky odchadzali s babatkami v perinkach kym som cakala na doktora. hmmm to je teda dalsia dilema. a so zavinovackou sa asi do vajicka neda dat co?

lila794
9. júl 2008

montinka, ved ju potom vyberies

lienocka235
9. júl 2008

da su zavinovacky aj do autosedacky.. aj letne.. ale my mat nebudeme.. len deku.. na yakrytie a zo spodu tu novorodenecku vlozku

lienocka235
9. júl 2008

ved do sedacky ho das uz v porodke... normalne sa oblecie a das ho do sedacky a tak ho zoberies do auta.. a potom pripevnis vajicko.. my mame peg perego s bazou a to staci nakliknut..

evina313
9. júl 2008

ja so rodila pred par tždnami a tam nikto nemal zavinovacku. aj my sme mali iba taky tenky overal, ciapočku a deku. do autosedacky ho možes dat v pohode v dupackach

montinka
9. júl 2008

hm tak to este rychlo musime kpit nejaku autosedacku. 😅 hmmmm drahy pride v pondelok alebo utorok no stihame

pizicek
9. júl 2008

Nam sa maly narodil v juli a domkov som si ho odniesla v dupackach a mal len ciapocku ,ale v atosedacke mal decku predca je to babetko malicke.

montinka
9. júl 2008

inak no to som sa chcela spytat ze ako obliekat takych drobcekov v juli. v dupackach ked budu vonku horucavy to by mu nemalo byt teplo vsak? a nemyslim len pri odchode z nemocky aj potom ked pojdeme na prechadzku alebo tak. ciapocku to viem ze musi mat tak ci tak lebo zevraj babetka maju citlive uska

pizicek
9. júl 2008

montinka ja som mu casto davala bodiky a len take tenucke dupacky lebo ked je horuce moze dostat potnicky len take tenke vecicky samozrejme ,ze ked bude chladno tak ho oblecies teplejsie.Na vychadzku som mu davala kosielku a nejake nohavice ,ale ciaocku stale lebo ked take malicke ochorie na uska tak to je hrozne.Ta ciapocka moze byt tenucka aby nebolo zase spotene.

montinka
9. júl 2008

vdaka pizicek.🙂

pizicek
9. júl 2008

montinka s zlatucka stim bruskom a aj vecicky su krasne 😉

montinka
9. júl 2008

dakujem.😀 a ty mas zlatuckeho drobceka doma teda uz vacsieho drobca.🙂

hanuky
autor
9. júl 2008

pampuliacik - co sa týka zavinovacky / perinky, ja ju budem pouzivat urcite - aspon na prenos do kocika, po dome, do auta a pri kojení - je to predsa opora a je normalne balit dieta, kým si poriadne nedrží hlavičku samo. naozaj mame (asi jedinu) výhodu, ze rodíme teraz v lete, pretoze okrem týchto činností a spania mozeme mat deturenece vybalené - pocas dna nech sa trepocú odušu koľko chcú 😀
Urcite nemusia byt v tom teple zviazane stale, ale zase je bezpečne, mat ich pevne v ruke, ked ides napr. po schodoch...
A pri spaní sa nemusia sťahovat úplne, stací jemne, aby ich to udrzalo v polohe na boku.
Tiez mam dost obavy, ze ako to budem zvladat, ale vzdy mam predsa mamu a svokru, ktore vychovali dost deti na to, aby vedeli o com hovoria... a hlavne mamy vychovali nas, tak sa niet coho doma bat 😀

evkavacka
9. júl 2008

Baby, poradte mi prosím v čom doniesť domov bábo, ktoré sa narodí na prelome sept. - okt.?

vejinka
9. júl 2008

no ja urcite berem: plienka jednorazova potom dve klasicke.. postolky, body s dlhym rukavikom na to kosielka bavlnena na to dupacky na nozicky tapky a na vrch vlneny svetrik ..potom perinka a v pripade vacsieho chladu aj deka larisa...a sup do autosedacky alebo kocika

vejinka
9. júl 2008

no jasnee a ciapocku samozrejme..ak bdue teplejsie staci bavlnena a ak zimsie tak dve jedna tenka bavlnena a druha hrubsia vlnena.. 😉

lila794
9. júl 2008

Baby, ja som rodila zaciatkom aprila a to je asi tak isto teplo, nie? Ja som nevedela, co mu obliect, tak som doniesla kadeco a sestricka ho obliekla. Dala mu toto - bodiky s kratkym rukavom, dupky s dlhym, hrubsiu bundicku - taku bavlnenu dvojvrstvovu, hrubsiu ciapku. Supla ho do perinky a zabalila do deky a tak sme sli do auta. Vraj viac nebolo treba.

janette4
9. júl 2008

My sme si ho chceli odniesť vo vaničke z kočíka, lebo autosedačku ešte nemáme, ale asi budeme musieť nabehnúť do obchodu a nejakú kúpiť.

pinco
9. júl 2008

janette a nemáte si od koho požičať? A niektoré vaničky sa vraj dajú použiť ako autosedačka, tak si to ešte skús dáko overiť. Aby si zbytočne nemíňala prašule.

lila794
9. júl 2008

no ano, musi to byt vsak certifikovana vanicka a musi mat vo vnutri popruhy, ktorymi babo pripevnis

pinco
9. júl 2008

hej hej. To určite závisí od kočíka. U tých drahších to väčšinou býva, veď preto nech si to radšej ešte overí, podľa toho aký má kočík. Aby zbytočne nezaplatili 2tis pokutu 😒 To si radšej môžu tú autosedačku kúpiť 😀

janette4
9. júl 2008

No práve, my máme kočík s tou klasickou vaničkou.Takže asi si pôjdeme kúpiť aj tú autosedačku.v podstate sme chceli zohnať od niekom po 1 dieťati, ale tu jak naschvál nikto nepredáva.a mám kupovaťna dobierku a platiť ešte poštovné, to si môžem rovno kúpiť novú. Inak, keď som minule bola na sone, hneď vedľa bola pôrodnica, a niektoré tie maminy si detišky niesli v klasickej vaničke z kočíka.Myslíte, že musí byť autosedačka aj pri prevoze z pôrodnice, myslím len tú jednu cestu?

miriamkac
9. júl 2008

janette4 chces riskovat? (ci uz zdravie dietata, alebo pokutu) 😝 .....inac ved urcite budete viac cestovat ako raz z porodnice a vajicka nie su az take drahe......urcite sa vam zide 😀

ivca82
9. júl 2008

janette, ak máte vaničku uspôsobenú na prevážanie v aute tak aj to môžete. My sme tak malú niesli tiež, ale musí spĺňať normy, ale to je vyznačené a ak si si nie istá, tak ak máš pásy vo vnútri vaničky a na vaničke z v von také kovové úchytky nemusíš hneď kupovať vajíčko. Len neskôr ti ho určite bude treba 😉

janette4
9. júl 2008

tak fajn, to ešte stíhame ísť kúpiť.

miriamkac
9. júl 2008

pampuliacik my sme v takej sedacke viezli jednoho z chlapcov (druhy bol vo vajicku) ta autosedacka mala specialnu vlozku pre mimco. Proste otocila sa proti smeru jazdy, vyklopila ako vajicko a viezli sme sa 😝 ...a v nej sa vozia doteraz ale uz v sede.
dalsia vec...babo sa narodi do leta...podla mna staci deka, ked budes babo prenasat tak kludne v deke (ja som tak prenasala chlapcov oni boli majovy) a poznamka k perinkam - (myslim klasicke) moje deti na nich spavali hadam do pol roka a chlapci aj celu zimu..... 😀

waitinka7
10. júl 2008

Hanuky: ja tiež budem používať klasickú perinku...mám ju nachystanú aj do porodnice. Nahodou všetky moje kamošky odchádzali z pôrodky s perinkou. A vajíčko máme, len zas nemám tu špeciálnu zavinovačku do vajíčka. Tak neviem, asi to budem musieť kúpiť, keď budem chcieť behať na aute.

janette4
10. júl 2008

waitinka tebe sa to už blíži. ako to vyzerá?

alexandrakeselova
11. aug 2008

ja som mala synceka v satke. autosedacka ma strasne ostry uhol na to, aby sa v nej krcil. doktori odporucaju maximalne pol hodku a my sme cestovali tri hodiny domov.

hviezdickaz
17. aug 2008

ahojte,ktore vajicko,resp.autosedacka pre novorodenca by bola najlepsia?Viete mi nejaku odporucit?Je toho tak strasne vela... 😝 My mame klasicky kocik,a predsa len budeme musiet kupit autosedacku.Prosim,poradte ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre