Šestonedelie a krvácanie

marhulka88
28. máj 2008

baby viete mi poradit? som po cisaraku a koncim 7tyzden po porode...cele sestonedelie bolo v pohode viac menej spinenie a min. tyzden zacalo slabe krvacanie kt. za posled. dva dni mierne zosilnelo .. buduci tyzden sa chystam za dokym akoze na kontrolu po sestonedeli...
mali ste niektora krvacanie aj po skonceni sestonedelia je to normalne???

jarka70
18. jún 2008

mirka ani ja to uz brat nebudem nema vyznam a ziadnu zmenu som tiez nepostrehla len ten caj mi robi dobre // na stolicu//tak ho pit budem,pri dcere som pila len caj ak mas kojit budes aj bez toho ja som dceru kojila tri roky.

zuzana355
18. jún 2008

jaj jarka preto chcem ešte jedno dieťa do tretice všetko dobre 🙂 možno už aj ja budem môcť konečne kojiť ja som oboch kojila rovnako 6týždnov nechápem a potom mlieko ako keby sa vyparilo a pritom som normalne jedla pila som aj tie čaje na kojenie čo mi vôbec nechutili 😝 aj pivo 😝 a mlieko nikde 😠

mirka8429
18. jún 2008

jari no ved aj ja pijem ten caj a meltu hihi inak dnes som bola u pôrodnika na vysetrenie po 600nedeli tak robol len uzv a maternica je ok aj vajecniky..uz sa pytal kedy druhe 😀 no ale este pôjdem k môjmu gyn a ten uz bude aj zospodu vysetrovat..

jarka70
18. jún 2008

Zuzi tak sup sup na vec.mirka tak aspon vies ze si uz oki.neboj aj to zo spodu prezijes zvladla si porod tak toto bude oproti tomu nic.ja erte furt krvacam ak budem do piatku tak zavolam dokine .uz my to ozaj vadi.

lenko
19. jún 2008

Mirka ja som bola u doktora veľmi skoro lebo som dostala zápal, ale to len okotntroloval ranu a nechal ma napokoji. 🙂 Užna povrchu sa javil zápil hneď mi predpísal zásyp framykoin. Odvtedy som bola ešte raz na kontrole, to už ma vyšetroval, nepáčil sa mu hematóm, a na citlivé jazvy mám stále používať Chlrofyl, nakoľko som mala veľa štichov a aj medzi nimi sa mi vytvorila medzera. Som zvedavá čo s tým bude, lebo stále mám to citlivé. Ja už ale Chlorofyl nepoužívam, aj keď jazvu mám citlivú, hrubú (po toľkých štichov sa nečudujem), a vnútri mám bolesti len keď tlačím. Ešte stále mám výtok, raz červený, raz žltý. Budem musieť ísť s tým na kontrolu, lebo už to malo prejsť, to je z toho hematómu. 😖 😔

mirka8429
19. jún 2008

jari este stale kravacas??mne doki povedal ze uz soom mohla mat aj menstruaciu 😒

lenko aj ja mam bolest ked tlacim hehe a jazva je citliva pri zmene pocasia...heh tak preto sa bojim ist ale uz pojdem..niekedy na dalsi tyzden sa objednam..ale som rada ze uz viem ze je vsetko ok...bola som u pôrodnika...

zuzana355
19. jún 2008

ahojte, jarka dosť dlho krvacaš ešte si nebola vôbec od pôrodu na kontrole nie že by som ťa chcela vystrašiť 😕 len či by si pre istotu nemala ísť mne na 10deň vyberal Urdzik stehy a už som nekrvácala a Alex už mal dva mesiace a z teba ešte stále tečie 😝 ale môže to byť aj tým že sa ti ešte stále sťahuje maternica 😕

mirka to je fajn že je všetko OK tak už môžete pracovať na ďalšom babatku 😀 aj my sme sa s mangelom rozhodli že bude tretie ale až o 10 rokov keď sa budeme nudiť 😀 😀 😀
a jazvu po nastrihnutí cítim aj ja pri zmene počasia dokonca aj po synovi a to už je 6 rokov.

jarka70
20. jún 2008

ahojky 🙂 ja som uz bola po 600nedeli na kontr. vystihla som to lebo hned po tyzdni na to som znova zacala az do dnes a dost silno ☹ ja som mrchu dostala po 600neeli bola normalana ale teraz ...a to som jej vcera volala tak ze ked neprestanem do buduceho tyzdna mam prist .ja som mala problem zo stahovanim maternice dostavala som dost dlho injekcie co sa mi vobec nestahovala tak mozno aj koli tomu este krvacam.no ved uvidim ale uz by som chcela byt konecne bez vlozky lebo tampon som si dnes skusila dat lebo dcera je chora a sla som z nou ku dokine tak pre istotu a tak ma tam stipalo jak fras.ta uz tak skoro ho tam ani nedam. 😢

mirka8429
20. jún 2008

zuzi no druhe babatko by sme chceli tak o 2 roky..ale sme skusali s manzelom sex ale ma to bolelo tam uplne dnu ako keby somm citila to šite...tak neviem dokedy lebo je to hrozna bolest..doktor mi povedal ze doba hojenia je cca 3 mesiace..

dididi30
20. jún 2008

caute baby pripajam sa do klubu, ja som tyzden po porode a uz mi konic mendzes a malinka ranka z vnutra sa uz zahojila, uplne suprove mozes skakat behat 😀 no a pomaly sa zmestim do veci, ktore som nosila pred tehu, uz len brusko zpevnit, kojenie je super 😀 drobec zo mna vsetko vycicia 😀
mirka tak za dva roky pridem kuk na konika ci uz si tehu 😎

verulka
20. jún 2008

diddi, jejda, tak to gratulujem 😵 miri, neboj kazdy dalsi sexik je lepsi a lepsi 😉 my si uz ficime v pohodke 😉

mirka8429
20. jún 2008

didi hehe sak dufam ze neodides z MK...ze tu budes chodit ci nie 😀

verulka super..no mna boli tak na 1 strane dnu..asi to site...dufam ze bude lepsie ako vravis...

kobyliacik
12. sep 2008

...Asi potrebujem radu... Teraz je to akurat presne 5 tyzdnov od porodu. Moju sestonedelie bolo ok (myslim)...krvacanie inie take velmi silne, postupne zhnedlo az takmer uplne vymizlo (sice chybali tie zmeny farby vytoku)..az tu zrazu, ked som sa chcela objednat k lekarke, mysliac si, ze to uz je na konci..som tento pondelok zacala krvacat presne tak ako pri menstruacii, je to uplne ako pri menstruacii. Rozmyslala som ci je to pokracovanie takmer vymiznutych cistiek, alebo fakt menstruacia, lebo neviem kde by sa vo mne po piatich tyzdnoch brala "cerstva krv" ked uz takmer vymizla. Zaujimave je, ze kojim, preto neviem co mam robit... Stalo sa to uz niekomu???..poradte niekto... 😵

bora8
12. sep 2008

kobyliacik - to je normálne, mne sa stalo to isté, presne po 6 týždnoch krvácania - šestonedelí a po týždni kľudu som začala znova krvácať a to bola prvý mentštruácia

kobyliacik
12. sep 2008

bora8 - ...no super, ja ze si od toho ste oddychnem... 🙄 dik🙂

bora8
12. sep 2008

aj ja som si myslela a nič 😠 a teraz ma čaká asi to isté.....

andy75
16. sep 2008

bora8-ako si vedela,ze to je uz menzes?
Ja som po prode krvacala viac-menej aj 10tyzdnov,ustalo ,znovu zacalo a pod.,myslela som,ze to uz ani neskonci...

bora8
16. sep 2008

lebo to po 5.-6. dnoch prešlo a volala som doktorovi, že či je to možné.....

gurti
17. sep 2008

ja som to mala podobne ako ty andy75, postupne ocistky slabli, uz som myslela, ze koniec a potom sa to znovu spustilo ako pri mrche...ale doteraz neviem, ci to bola uz mrcha, bo odvtedy som mala len jednu taku pseudomrchu a to kojim uz 5-ty mesiac.

janickova
17. sep 2008

Baby, prosim vas, poradte aj mne... ☹
som po normal porode a pozasivana ako platenka... No a mam hrozny strach z kontroly po sestonedeli. O 2 tyzdne mi ma koncit sestonedelie a caka ma kontrola u dokyho.
Ako prebieha tato prva kontrola?
To akoze normalne vysetruju ako v tehotenstve - aj krcok a tak ??? 😨 ☹ 😢

hanuky
18. sep 2008

hm... to by zaujimalo aj mna... 😒 🙂

bora8
18. sep 2008

pokiaľ si pamätám tak áno, ale neboj nič strašné to nie je .... on skontroluje maternicu - či ju máš správne otočenú, či sa hoja rany....

janickova
18. sep 2008

☹ ale ved som este neni ani zahojena, som samí steh a to uz 4tý týžden od porodu....
este sa nedokazem poriadne ani dotknut sama seba a to uz ma budu takto vysetrovat? 😢

katinka0000
18. sep 2008

ahojte!
ja dnes koncim sestonedelie a este trosilinku krvacam. je to normalne? je to fakt len malilinko. trosku uspinena jedna mala vlozka za den.
dik!

bora8
18. sep 2008

však tam nemusíš ísť hneď po 6 týžnoch - stačí aj po 3 mesiacoch.... on by ťa ani nevyšetril ak by to bolo bolestivé.... to sa iba hovorí kontrola po šestonedelí...... pôjdeš vtedy keď sa budeš cítiť v pohode... ja som bola po dvoch mesiacoch, lebo mi počas šestonedelia praskol steh a tak to dlhšie trvalo než sa to zahojilo

tunylyk
22. sep 2008

dnes som mala kontrolu po 6oonedelí a dopadla na výbornú,na to aký tazký pôrod som mala,35 stehov... lekár vravel že super 🙂 a vôbec ma to nebolelo 🙂

janickova
3. okt 2008

tunylyk - závidime - v dobrom... mna kontrola len caka a pozasivana som bola podobne... ☹

dobra
8. okt 2008

😨
a to akoze vysetruju aj tymi kovoimi zrkadlami - "lopatami"??????
😖

dobra
9. okt 2008

asi nikto nechodi na kontrolu po sestonedelií... ? ☹

jahodka11
9. okt 2008

dobra-ja som bola po 8 tyzdnoch, nejako som to nestihla skor.....a neboj sa, nebolelo ma to, si myslim, ze uz to neboli, ak by to bolelo, muselo by to boliet aj dovtedy, teda, ze by sa zle hojili stehy a podobne....a aspon moja doktorka bola citliva, ja som stale cakala, kedy to uz do mna vopcha a ona po chvilke, ze vsetko je ok.... 🙂 takze sa nebojte maminy, ked ste zvladli porod, tak kontrolu zvladnete urcite! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre