Sex po cisárskom reze. Ako to je?

nikusaaaaa
15. dec 2009

Mám takú možno divnú otázku, ale netuším ako to tam dole teraz je...som skoro 3 týždne po cisárskom reze, rana ok, aj ja sa cítim ok a chela by som už vyskúšať sex..ale bojím sa ako je to teraz s tou maternicou? keď aj tá bola zašívaná, nehrozí jej žiadne roztrhnutie alebo také niečo? či tam sa úd vôbec nedostane? ako to je? ja som z toho debil!!!

lamada181
20. dec 2009

nikusssssa ja som po dvoch cs a vzdy mi bolo povedane aby som pockala aspon tich 6 tyzdnov ale len tak medzi recou mi povedal dr ze nechradsej pockam aspon tri mesiace
a fakt som sa potom lepsie aj citila atd
radsej pockat ako mat potom problemy asi tak nejak moja vsetko je mozne 😀 😀

lamada181
20. dec 2009

blue04 presne ta bolest ta odradi od vsetkeho a nechut to sa da este nejako zvladnut presne to tak je najprv trpis potom mas zafichovanu bolest a potom mm nestiha presne 😀 😀 😀

babula90
20. dec 2009

blazka, aj ja som mala stop cele tehu, ale stálo to za našu babulku 🙂

blue04
20. dec 2009

lamada181 ako sa da zvladnut nechut?pretvarovat sa?xixixixix 😀 😀 😀

katrin21
20. dec 2009

certica: ved som hovorila, ze ani vzrusenie nema byt... ze uz to prekrvenie moze spustiut nezelane krvacanie. 😝 tak mi bolo povedane.. a osobne... ja som so skusala prvykrat s malou dusickou po 7 tyzdnoch a veru skorej by ma nikto neprehovoril 😖

miskachrumka
20. dec 2009

ahojte
tak aj som tiez po sekcii sex sme mali asi 9tyzdnov po porode nebolelo nic ale brucho same osebe boli stale hlavne ked maly ma kopne tak vidim vsetky hviezdicky! 😔

tynushqa
20. dec 2009

No ja osobne nemam chut na sex ani teraz, a je mi to uz voci mangelovi blbe, no ked uz konecne polavim a pride na samotny akt, tak je to fajn. Baby, ako mam vratit spat moj sexualny apetit???

blue04
21. dec 2009

tynushqa no to je dobra otazka!Ked mal moj maly rok tak ja som stale nemala taku chut ako predtym,prislo to o trosku neskor a samo 😉 a ta troska neskor bola dost neskor 😀

babula90
21. dec 2009

presne tak tynusqa je to aj u nas, len kym pride na ten samotny akt 😀 prejde dlho casu 😀 😀
staršia dcéra chodí neskoro spávať, tak tiež problém a kým zaspí, to spí už aj muž 😖 😀

blue04
22. dec 2009

haaa babula my mame ten isty problem,moj maly nepojde spat bezomna a pokial zaspi uplne,tak zaspime obidvaja a zase nic 😀 .Co u nas funguje je, ze ho zoberem na prechadzku okolo bloku este vecer a garantujem,zaspi 😀 😀 😀

babula90
22. dec 2009

blue, veru, je to ťažké 😒 a to už má naša malá 2,5 roka, no sex- bieda 😠

lindda
22. dec 2009

my sme to skusili az po 8 mes teda po sestonedeli ale dostala som MS tak sme to odlozili a bolo to ako poprve 😀 😀

lamada181
23. dec 2009

blue da sa pretvarovat ale mm to vicitil a pochopil on to vedel ze to musi boliet atd

aj teraz je trpezlivy
zeny po klasickom porode nemaju take problemy ako zenu po cs
ale zalazi aj od zien mam kamosku a ta sa po klasickom porode nemahla dat dokopy skoro 3 roky ale to bola jej vina
miskachrumka tak tie hviezdicky budes vidiet aj po dvoch rokoch asi tak nejak
baby ja som paulinku porodila 2005 a 2007 som otehotnela a to bolo utrpenie lebo ta jazva sa trha a nedaj boze ak sa vam spravi hnis na jazve jak som mala ja odnuka
ale to uz ine je
cs rez je velky zasah do tela ktory potrebuje minimalne tri roky aby sa to ukladnilo a maternica aj stiahla a vsetko dalo tak ako ma byt
verte mi je to tak 😀 😀 😀

blue04
24. dec 2009

lamada...ja som sa dala do kopy a do bezproblemoveho,bezbolestneho sexu po 2 rokoch
pravda je ze som mala predtym aj nechut a apetit velmi maly ale potom sa to nejako v hlave upravilo a islo to nejako vsetko spolu ok.a samozrejme treba byt aj v dusevnom pokoji 😀

tinad
9. jan 2010

maminky a po 5tyzdnoch uz moze byt sex po cisarskom?

voskovka
9. jan 2010

ahojte.ja som mala oba cisarske...pri prvom sme sexovali po 6nedeli a pri druhom už 4tyždni... 😀
zavisi od mamičky ako sa citi a babätka či to dovoli.... 😀

yuuki
3. máj 2011

šesť týždňov je dlho ...... 😠 😀

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dafka25
18. aug 2013

Baby ja som týždeň po cisarskom a Bojim ako to idem vydržať :( keby sa dalo skocim po ňom ako po udenom :D neporadi niekto ako si oslobodiť myseľ ? Dik

angie0404
15. sep 2013

Som po cisárskom uz 5a pol mesiaca a mame velky problem pri sexe,je sice pravda,ze som pocas tehotenstva aj teraz mala problemy so zelezom.ale ked chceme sex bude idem umriet od bolesti alebo to vobec necitim ani len to ze sa ma tam dotkne.viete radu?bola som s tym aj u gynekologicky a povedala mi ze je tam vse v poriadku a ze ked ma to boli mam si kupit neaky activ gel a to bolo vse.

yuuki
10. jan 2014

my sme mali po 4 týždňoch 😅

ushuaia
10. jan 2014

@nikusaaaaa , rodila som sekciou...6 tyzdnov by si mala urcite pockat a navstivit gynekologa...a aj kvoli moznej infekcii, no a potom ked zacne kolotoc okolo babatka ja osobne som na sex nemyslela... 😀 ako som si myslela pred porodom...ale teraz po 3 mesiacoch sa vsetko pomaly dava do ,,starych kolaji,, 😀 😀 😀 , ale kazda zena je ina samozrejme 🙂

katrin21
10. jan 2014

cisarsky rez je operacia, ja fakt ziram nad nezodpovednostou niektorych zien tu ! treba pockat minimalne do konca sestonedelia !! samozrejme, ze je to rana , ak o tom neviete, brucho je rozrezane a site v 3 roznych smeroch, aby sa predchadzalo zrastom, takze mate v bruchu tri vrstvy rezov rozne do kríža + maternica... stehy mozu povolit.. netreba riskovať , je to regulerna operacia....
Sama som mala sekciu a ani by ma nenapadlo skusať nieco skor ako o 6t, a aj to veeelmi opatrne, ani si to neviem predstavit, ako tu jedna hrdinka pise, dosla z porodnice a mala chut 😅 😅 a nic ju nebolelo...
FAkt nechapem..
@dafka25 ?? podla mna si nymfomanka, ked par tyzdnov bez sexu nevydrzis... to ta neboli rana?? ved ja som sa 10dni nevedela poriadne ani hybať.. a 3-4 tyzdne som bola este cela ubolena...

ushuaia
10. jan 2014

@katrin21 poviem ti ze postavila som sa na nohy po necelych 9 hod. od sekcie, (rodila som mimo SK), vedela som ze mi nikto nepomoze, iba partner, som myslela ze zoskrabem steny...ale potom to bolo kazdym dnom lepsie...po 4 dnoch sme dosli domov...a veru som bola ubolena asi mesiac, ved vstavat k malej, poriadit doma, nieco navarit, nastastie partner nieje narocny a pomaha mi dodnes...a najma co sa samotneho sexu tyka...bol velmi opatrny - ani ho nenapadlo o niecom takom rozmyslat, lebo videl v akom som stave..., ranu mam pekne zasitu...a bola donedavna tak zvlastne citliva veru...az teraz po 3 mesiacoch si mozem povedat ze som OK...

stanislavao
10. jan 2014

@nikusaaaaa som myslela, ze ma uz nic neprekvapi, ale tu na MK ma prekvapuje nieco stale. hlavne taketo otazky. zotavovanie po porode je 6 tyzdnov. potom idete k doktorovi na kontrolu a potom mozete skusit styk. vam nevadi, ze mate cele brucho vo vnutri posite? ked si potrebujete potrhat stehy smelo do toho. divne ste zeny, fakt niektore.

katrin21
10. jan 2014

@ushuaia no tak ja som doma nebola schopna nic robit 3 tyzdne, varit a stat pri sporaku som nevladala... mne sa rana dost zle hojila, v nmoci som sa budila spotena mokra do nitky, evidentne to telo nedobre znasalo tu ranu.... takze nebyt toho, ze sme byvali u nasich a mama mi varila aj prala , tak neviem neviem.....
von som sla prvykrat po 3r tusim na kratucku prechadzku a to som tiez extra nevladala.. takze ten mesiac minimalne som potrebovala, aby som veru ako tak vedela fungovať a vladala.... ale tych 6t bol proste zlom, to som sa fakt zacala uz citit OK

anareei
25. jan 2014

my sme zacali 10dni po sekcii,rodila som predcasne,malinku mame este v nemocnici,psychika je sice v haji ale fyzicky som sa dala do poriadku rychlo,tak preco nie?ale samozrejme opatrne a s velkou nehou.)

123veronka123
22. okt 2014

ja..som..to..robila..4..dni..po..cisaraku..bolelo.to..velmy..ale..bolo..to..aj..velmy..fain.. 😝

dollynkaa
22. okt 2014

Ja 3tyzdne po cisaraku ked som prestala tak viac krvacat

ppia
4. feb 2015

@blazka24
nechcem byť zláá, ale to tvoje onééé už pravdepodobne má s inou.... rozhodne by som to tak dlho nenatahovala 6 t je si myslim akurát

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre