Sex po cisárskom reze. Ako to je?

nikusaaaaa
15. dec 2009

Mám takú možno divnú otázku, ale netuším ako to tam dole teraz je...som skoro 3 týždne po cisárskom reze, rana ok, aj ja sa cítim ok a chela by som už vyskúšať sex..ale bojím sa ako je to teraz s tou maternicou? keď aj tá bola zašívaná, nehrozí jej žiadne roztrhnutie alebo také niečo? či tam sa úd vôbec nedostane? ako to je? ja som z toho debil!!!

zuzana76
15. dec 2009

mala by si pockat aspon tych 6 tyzdnov, sice tu boli baby co mali sex uz aj skor, 2-3 tyzdne od porodu, ale podla mna idealne na zavlecenie infekcie, takze moja rada pockat do konca sestonedelia, objednat s au gynekologa na prehliadku po porode a potom mozes ist na to 🙂

zuzana76
15. dec 2009

vnutro sa hoji vzdy dlhsie ako povrchova rana, takze ak to uz mas na ppvrchu zahojene, vo vnutri este nemusi byt

sirell
15. dec 2009

ja som po cisarskom tiez mala chut hned ako som prisla z nemocky, ale radsej sme pockali tych 6 tyzdnov. dovtedy nam musel stacit len petting 🙂

tatolu
15. dec 2009

Nikusa, zaujímavé, že Ty si po cisárskom skoro 3 týždne a malá má dnes presne 2 týždne 😕

lila794
15. dec 2009

Pockaj cele sestonedelie, potom to bude uplne v pohode 😉

blazka24
15. dec 2009

tak dievčatká ja som po cisárskom a veru doteraz sme nemali onééééé a pozrite koľko má malý 😀

babula90
15. dec 2009

aj ja sa čudujem, že má niekto chuť tak skoro 😕 ja som sa po vaginálnom zotavovala velmi dlho- malá mala 4340g,55cm a bola som na smrť unavená. sex bol na poslednom mieste, po čom som túžila. 😝

emjee
15. dec 2009

nikusa veru do maternice sa ud vobec nikdy nedostane - ak hej tak si v haji 😝

certica
15. dec 2009

emjee 😀

mneme
15. dec 2009

emjee, keby mala nikusa namiesto moniky chlapca, tak by to teoreticky slo 😀

mirka099
15. dec 2009

aj my sme pockali po sekcii regulernych 6 tyzdnov... dr. mi vravel, ze sa do maternice moze sexom zaniest infekcia.. teda skor nez som skocila po muzovi, musel dokino odklepnut ze mozem 😀

nikusaaaaa
autor
16. dec 2009

Uf to radšej teda počkám!!! Behať po doktoroch s infekciou to nééé...ďakujem kočky! 😉

luka04
16. dec 2009

no tak ja som dlho nevydrzala, po 3 tyzdnoch sme isli na to... 🙂 ja som cele tehu nemohla, uz som sa nevedela udrzat.... 😅

tinad
19. dec 2009

MAminky, ja by som sa chcela spytat ci po cisarskom, ked manzel iba vnikol do mna tak to nevadi? som 2 tyzdne po sekcii aj par dni, tak manzelovi to tam len vklzlo...

blue04
19. dec 2009

Blazka24...no tak sme na tom podobne,aj ja som mala cisarsky a my sme na to isli po 5 mesiacoch 😒 a dlho som sa davala do poriadku.kazda je ina,a u mna to bolo bezbolestne po velmi dlheeeej dobe 😒
Tinad,myslim ze ked len vklzol 😀 tak je to ok... 😅

diapozitiv01
19. dec 2009

No kedze my sme nemali co na praci, tak sme to rozbehli nejake 2 tyzdne po.. doky ani neprotestoval,,,
zavisi ako sa telo citi...

zelmirka1
19. dec 2009

nikusaaaa ale sex sa predsa nerobi do maternice, ale do vaginy !!!
inak je to individualne, odporuca sa sestonedelie lebo prave maternica da dava dokopy a moze byt vytok ale pokial sa dodrzi hygiena a citis sa na to a uz nespinic tak nie je problem aj skor. Juj to su problemy, treba na to ist podla seba ako sa zena citi psychicky aj fyzicky.

tinad
19. dec 2009

a stane sa nieco ked uz po 2tyzdnoch po cisarskom vnikol do mna?

diapozitiv01
19. dec 2009

tinus, co ocakavas zeby sa mohlo stat?? 😀
zeby mala fazulka,? 😀

certica
19. dec 2009

zeby orgazmus? 😀

katrin21
19. dec 2009

nikusa:
jednoznacne sa po akejkolvek gynekologickej orpecii neodporuca ani prekrvenie , ktore sposobuje uz len samotny orgazmus(napr. pri pettingu bez samotneho pohl. styku) takze to mas jasnu odpoved....
je to rana, sama som po cisarskom a veru som si ho skor ako po 6 tyzdnoch ani nevedela predstavit... riskujes ze sa ti rozidu svy po siti-- a to by bola ina sranda... nejde o to, ze by sa to di maternice dostal penis, to je blbost,lebo ten dojde len po krcok, 😀 ale sestonedelie ma voj vyznam .. telo sa skor ani po spontannom prirodzenom porode nedostane do normalu( uplne zavinutie maternice a pod..) takze ja by som pockala...
nehovoriac o hroziacej infekcii...
su tu sice baby, ktore sexikovali aj po normalnom porode po 2 tyzdnoch ( 😨 😨 to si voooobec neviem predtsavit, hlavne ak bol nastrih a nejake vnutorne sitie 😝 ), ale aj to je prehnane, nie to este po ciasrskom...

diapozitiv01
19. dec 2009

no po cisarskom sa to da,, pokial sa rana dobre hoji,, no kazdy organizmus je iny, niekdo sa z cs dostane rychlejsie niekdo pomalsie,

certica
19. dec 2009

katrin, mne sex. styk velmi kratko po sekcii odobril aj porodnik. samozrejme v medziach normy. logicky nebudem nacvicovat nejake spartakiadne tanecky...
ono uz aj vzrusenim dochadza do istej miery k prekrveniu, co prilis neovplyvnis. na druhej strane sa nehadam, ze riziko pripadnej infekcie je bezprostredne po porode o nieco vyssie. keby som rodila spontanne, urcite si pockam dlhsie 😉

blue04
19. dec 2009

Pozeram ze je vas dost co im to zachutilo hned po porode...ja som bola taka unavena,ze to mi neprislo ani na rozum 😀

babula90
19. dec 2009

ani mne blue, ani vo sne mi to neprišlo, z únavy by som zaspala aj postojačky 😀 😖

blue04
19. dec 2009

tak nie som sama babyla 😀

babula90
19. dec 2009

podla mna je nas vacsina alebo sa mylim 😕 doteraz kojím a som vyštavená ako citrón

blazka24
19. dec 2009

ja nekojím ale mám nápis stop nevstupovať a môže sa niekto snažiť ako chce 😒 a to som mala počas celého tehu 😕

certica
20. dec 2009

ja myslim, ze po porode je ta unava samozrejma u kazdej, ja som napr. maleho kojila prve mesiace kazdych 45 min., ale jednoducho ta potreba odventilovat sa najma z mojej strany bola aj napriek tomu (alebo prave preto) dost vyrazna. rozhodne vela robia aj poporodne a laktacne hormony, akurat ze na niekoho (mozno prevaznu vacsinu) posobia tak, na ineho prene opacne... a jedno aj druhe - chut ci nechut na sex su podla mna uplne normalne 🙂

blue04
20. dec 2009

No mna premohla viac ta nechut ako chut 😒 ,bolelo to ked sme pokusili o nieco.....a potom sa ta bolest u mna zafixovala a snazila sa tomu vyvarovat.Bolest ustupovala a cim dalej tym to bolo lepsie a je to uz ok.Teraz moj muz nestiha 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre