Sex po pôrode

mirka1611
2. jan 2013

ahojte, chcem sa spytat aku mate skusenost so sexom po porode, islo to v pohode alebo s bolestami? boli ste dostatocne voľné alebo to nešlo? vdaka 😖

mvkoty
2. jan 2013

@mirka1611 já byla po sekci a za sebe můžu říct, že jsme asi šestinedělí nedodrželi....očistky jsem měla 14dní tak nebyl problem....no a zprvu to maličko bolel v oblasti jizvy, ale potom to byl ok. Ovšem nebylo to na žádnou divočinu

mirka1611
autor
2. jan 2013

Vdaka, ja som rodila klasicky a bola som dosť pozošívaná. Skôr by som chcela vedieť, aku maju skusenost baby čo rodili prirodzene. Mám z toho obavy... ☹

molly25
2. jan 2013

@mirka1611 no tak ja by som ti roman mohla pisat ja a sitie vnutorne vonkajsie nezahojene zapalene boli doteraz a to mala ma uz 14 mesiacov ale uz sa to da zniest prvy sex sme mali tusim az ked mala 4 5 mesiaov ouu....

luciferkax
2. jan 2013

Ahoj, mne trvalo zotavenie po normálnom pôrode cca 6 týždnov, jazvy som si cítila dosť dlho, ale po šiestich týždnoch sme sa postupne milovať začali a bolo to OK 🙂 nič nebolelo, len prvýkrát taký "divný" pocit 🙂 po cisárskom to bolo omnoho lepšie

lypka
2. jan 2013

ja som rodila normálne a šestonedelie sme nedodržali, musíš len skúsiť pomaličky ako sa cítiš. bola som aj šitá

zuzana909
2. jan 2013

@mirka1611
ja som rodila dva krát prirodzene, pri každom ma nastrihli, lebo druhý drobec vážil 4,2 kg, mne sa naopak jazvy zahojili bez problémov, ono sama uvidíš kedy sa ti zahoja rany a odpadnú štichy. ja by som sa neponáhľala tých 6 týždňov treba vydržať, predsa aby sa vo vnútri rany poriadne scelili a nič sa nestalo.
mňa po 6 týždňoch nebolelo nič, všetko bolo v pohode, žiadne bolesti ani nijaký zvláštny pocit, doporučujem polohu žena hore vtedy vieš najlepšie ovplyvniť prípadnú nepohodu 😉
netreba sa ničoho báť a ani to zbytočne siliť, keď budeš pripravená vyskúšate 🙂

mandarinka34
2. jan 2013

ja som rodila normalne pockali sme kym skonci sestonedelie a sli sme na to,bala som sa citila som sa ako kedy to bolo prvy krat 😀 nebolelo len som citila taky tlak dole.

anjelicek26
2. jan 2013

@mirka1611 - problem bol skor v mojej hlave ako v nejakej bolesti, ja som mala kratke ocistky, oba razy pod tri tyzdne a aj sme potom uz mali sexik bez bolesti.. zavisi, kolko toho dolu siju, kolko sa roztrhne, ako rychlo sa to hoji.. pausalne sa to povedat neda... ja ziaden rozdiel pred a po porodom v sexiku nebadam.

lucynka287
2. jan 2013

my sme sa prvy krat po porode milovali ked mala mala 2 mesiace ale bolo to v pohode 🙂

dana3262
2. jan 2013

@mirka1611 ja byla sita tak bezne a cítila jsem to tak rok. U obou stejne.

lucinocka
2. jan 2013

@mirka1611 u nas to bolo isto ako pred porodom, skusali sme na 5 tyzden po porode a v pohodke..niekedy citim sitie ale malokedy..

mirka1611
autor
2. jan 2013

My sme práve po 6 tyzdnoch skusali teraz, a nešlo to... Bolelo to iba trošku, ale zahojená si myslim ze uz som. Problem bol, ze to nešlo... Proste akoby "tam" bolo zrazu priliš malo miesta :( neviem či sa to nejak ešte samé roztiahne :(

angua27
2. jan 2013

ja som bola vnútri statne pozašívaná. prvý sex po pôrode asi po 8 týždňoch. a teda začiatok príjemný nebol. cca. 3 roky po pôrode som vždy na začiatku ešte cítila jazvu. ale tréningom sa všetko zlepšilo. 😀 hlavne treba pomaly a nemyslieť na to, že by to malo bolieť. veľa vecí sa odohráva v hlave. 😅

kasparci
2. jan 2013

Pro me bylo 8 mesicu hodne neprijemnych a bolestivych:-/

majka99999
2. jan 2013

@mirka1611 skusili sme po mesiaci prvykrat, ja som sa citila ako panna este asi mesiac a to som bola po cisarskom. Skuste lubrikacny gel a hlavne pomaly, casom sa to upravi, ja som uz v pohode.

babulka1978
2. jan 2013

ahojte...no mna po porode lekarka sila vyse hodiny......moja babula bola vacsia ako sa prdpokladalo......sme si mysleli ze cca 3 kila.....a zrazu ze 3750 g ..... stehy zo mna isli este 8 tyzdnov po porode. Prvy krat sme skusali cca po 10 tyzdnoch ale nebolo to ono......bolo to aj v mojej hlave....jednoducho som citila, ze tam bude malo miesta 🙂 treba sa hlavne uvolnit a skusat....."tak ako predtym" to bolo cca pol roka po porode..
...ozaj....a zacinali sme s lubrikacnym gelom, v tych bolestivych zaciatkoch....a pomohlo......

eeffka
2. jan 2013

@mirka1611 no ani nehovor, ja tiez po 6t cela vytesena, taku bolest som zazila ze mi slzy vybehli, ako nie ze muz mi ublizil, som myslela ja ze to nejak "rozchodim", nic cisto akoby sa zrastlo... no dali sme si pauzu ja stiahnuty zaludok, vkuse v strese ze to musim nejak rozchodit, muz sa ma bal aj dotknut, potom asi na 3-4m ma napadlo sme si kupili gel+gumu, no povedzme ze sa dalo, ale zazitok 0bodov, teraz ma mala 10m a asi od 8m sa uz da normalne, nie jak predtym ze pomaly na 1/2dna priprava, brrr (kojim, takze svoje spravili hormony, fzicky bolo a je vsetko OK)
pri 1.dcere som nekojila a sex bol v pohode po 3mesiacoch.

mataharyy
2. jan 2013

Ahoj, u nás po obou porodech v pohodě, dokonce bych řekla i lepší 😉 Tak uvidíme teď 🙂

zukana
2. jan 2013

Ahoj. Po prvom pôrode to bolo hrozné (bola som zašitá), ale po pár-krát to už šlo. Druhý pôrod - cisársky, tak som si myslela, že aspoň táto časť bude lepšia. A nebolo, zdalo sa mi to dokonca dlhšie kým sa to utrieslo do normálu.
Určite odporúčam aj lubrikačný gél.

mirka1611
autor
2. jan 2013

Baby, diky za povzbudenie ! už som sa zlakla že ma nadobro zašili a už to nepojde :D :D :D

monika2012
2. jan 2013

Mirka, ja som rodila prirodzene, bola som prvorodička, pokročilý vek - 34 rokov, bola som veľmi pozašívaná zvnútra aj zvonka. Očistky trvali asi dva týždne, hojenie v pohode, prvé nežné milovanie po pôrode sme mali po mesiaci, nič nebolelo, naopak, bolo to skvelé - neviem, či kvôli tej dlhej pauze alebo kvôli hormónom, aj sama som bola prekvapená. Odvtedy úplne v pohode, tiež som myslela, že sa to pôrodom zmení, ale nie. Telo sa vráti do pôvodnej formy (tvaru 😀). Tak neboj, bude to v pohode 😉

luciannka83
2. jan 2013

Prvý sex po pôrode cca po 6tich týždňoch bol hrozný, ešte sme ani nezačali a už sme končili. Mala som pocit ako keby ma vo vnútri ťahalo kade tade. Postupne to bolo stále lepšie a lepšie. Asi po 6tich mesiacoch to bolo už úplne v pohode, ako keby som ani nerodila. A to podotýkam, nemala som žiadne vnútorné šitie, iba šitie nástrihu.

4ocka
3. jan 2013

Hmmm,u nas po prvom porode fuuuha,ja som mala uz take brutalne sny /a tie mam ked je taka mesacna kriza/, ze som myslela ze manzela znasilnim za kazdych okolnosti a vsade :D a to hadam tyzden po porode taketo stavy nabehli. Ledva som chodila,taka zasita a uz som chcela sexovat :D vydrzali sme do 13 dna,muz chudak,ten sa taaaak bal aby mi neublizil :D tak som bola hore ja,uplne jemne som nato isla,nic nebolelo,a len tak nie hlboko,prote vedela som. A po druhom porode zasa muz cakal kedy ano,a ja som zasa nechcela. Zasita som bola tak krasne ze od prveho dna som mohla sediet,uzas,ale sex sa mi neziadal :D ale mal narodeniny,tak som ho pripustilaa asi 3-4 t po porode 🙂 a mavali sme tak raz- sotva 2 x do mesiaca sex :/ dve male deti,unava,kila navyse...ach,som rada ze to mam za sebou 🙂.

dved
11. jan 2013

Ahoj, já jenom koukám, jak jste všechny po porodu při chuti k sexu. Mojí holčičce jsou skoro 4 měsíce a pořád se mi sexuální touha nevrátila. Partner mě k sexu přiměl asi v 8-mém měsíci poprvé po porodu, ale byla to pro mě hrůza. Nějak to vždycky "přežiju", ale je to otrava a snažím se sexu nějak vyhnout. Samozřejmě po porodu kojím a někde jsem četla, že hormon způsobující kojení a sexuální touha jde proti sobě. Před porodem jsem partnera skoro násilnila a on mě jako těhotnou nechtěl a teď je to zase naopak. Stehy po porodu jsou dávno pryč a bolest při sexu necítím, ale nechce se mi. Máte zkušenost? Odejde tento stav až po ukončení kojení?

dved
11. jan 2013

oprava - v 8-mém týdnu pochopitelně

zanka1689
13. jan 2013

Ahojte no tak ja som mala 4stychy a sex sme mali po 3tyzdnoch bez bolesti 🙂

blahova_andrea
13. jan 2013

já rodila přirozeně a byla jsem dost šitá a bolesti nebo aspoň nepříjemné pocity jsem měla docela dlouho, rok po porodu už výjimečně, asi jako revmatici...při špatném počasí je jizva prostě citlivější 🙂

blahova_andrea
13. jan 2013

@dved nevím jak kojící hormony, já kojila jen měsíc, ale že by se ze mě po tom, co jsem přestala kojit stala zase šelma na lovu, to tedy ke smůle mého partnera bohužel ne ☹

ebsian
13. jan 2013

@blahova_andrea Tak to se vážně těším, nevím kolik jste měla, ale já minimálně 4 vnitřní a 4 vnější o kterých vím..Tož to bude.. 😔 😔

blahova_andrea
13. jan 2013

@ebsian mě šili děsně dlouho a ani mi to nechtěli říct a já po x přestala počítat ☹ malej šel ručičkou napřed jak superman, takže nadělal trošku neplechu. ale tohle všechno je tak individuální, že si člověk stejně musí počkat, jak to bude u něj 😉 jsou horší věci na světě.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre