Starostlivosť o seba po pôrode

miroslavap
9. feb 2013

Ahojte, aký krém ste po pôrode používali na strie a spevnenie bruška, stehien a zadku ? Za posledné 2 týždne čo som tehotná, sa mi urobili červené prasklinky (dovtedy som nemala nič) a bojím sa, že po pôrode sa koža nevráti do pôvodného stavu.

zivika
9. feb 2013

@miroslavap ja som skusila biodermu ABCDerm mama a Q10 od nivei, ale pravdu ti poviem, nezabral ani jeden...pokozka bola sice jemna a vlacna, ale spevnena nie....na strie ti uz bohuzial nic nepomoze, jedine laser a spevnenie dosiahnes asi len cvicenim, teda, u mna to tak bolo, ale koza sa mi do povodneho stavu uz nevratila, hlavne na bruchu ostala taka menej pruzna ☹ ale ked najdes nejaky super prostriedok, alebo sposob podel sa s nami, lebo asi viacej nas tu ma podobny problem 🙂

monikajaco
9. feb 2013

@miroslavap ked uz mas crvene prasklinky to su strie tym uz ani svetena voda nepomoze akurat ze casom vyblednu a troska sa zamaskuju ked sa opalis .... ja sa olejujem olejom ogiginal na strie ale aj tak sa mi par okolo pupka ukazali .... ak sa mas potrhat potrhas sa ..bohuzial .... ale neboj po case sa to jemne vytrati nebude to az taka tragedia ked toho nemas vela .... ten olej sa vola Bio-oil ....je uzasny ... neviem ale ci sa na svk predava ....

suuzi
9. feb 2013
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

hlavne si teraz maz brucho - ale to asi robis. mozno skus castejsie niecom velmi mastnym.
ja mam urcite nabeh na strie, brucho mazem od 5-6 mesiaca extra panenskym kokosovym olejom.
je to hodne mastne, mazem iba vecer - lebo inokedy sa mi nechce. som v 40t a na bruchu ani jedna stria/prasklina - uvidime po porode

kupujem tu
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Extra-Virgin-Coconut-Oil-16-fl-oz/5560
pri prvom nakupe ak zadas kod ZUZ789 budes mat zlavu tusim 4-5 USD.
dorucenie trva ca 2 tyzdne.

ale ten extra panensky kokosovy olej kupis aj v bio obchode, v BA som napr. videla v bioparku, ale cena je 2x taka

zuzulica
9. feb 2013

Ja od začiatku tehotenstva používam tehotenský olej zo salusu nájdeš na www.mhslovakia.sk ,aj kamarátke som ho kúpila pri prvej malej a aj teraz a nemá ani jednu striu, inak majú aj olejíky pre detičky a nášmu krsňaťu veľmi pomáhali, hlavne ten uvoľňujúci na bruško. Treba dodoržiavať pitný režim, mastiť preventívne, keď už mršiny naskočia, tak sa ich celkom nezbavíš,dajú sa zmierniť, tiež mastením.

miroslavap
autor
10. feb 2013

Ja som od začiatku tehotenstva používala šípkový bio olej http://glutenfree.sk/kvalitne-oleje/742-sipkovy.... Dala som si ho objednať v lekárni, lebo inak ho nemali a vyšiel ma na 11 eur. Je to takzvaný suchý olej – to znamená ,že sa rýchlo vstrebáva do pokožky a nezanecháva pocit mastnoty. Odporúčam určite. Strie som objavila až pred 2 týždňami :( čakáme s manželom dvojčatá, takže viac kíl, pokožka dostáva viac zabrať, viac sa rozťahuje. Uvidíme, ako bude bruško vyzerať po pôrode. Teraz som začala používať biodermu ABCDerm mama .......

lucinka58883
10. feb 2013

A Ak môžem poradiť nezanedbaj krémovanie ani po pôrode v pôrodnici, ja som do pôrodu nemala ani jednu striu a v pôrodnici ma ani pri všetkých tých povinnostiach a nových veciach ani nenapadlo sa krémovať a hneď sa mi strie spravili, kedže práve vtedy sa bruško najrýchlejšie zmenšuje 🙂

benyse
10. feb 2013

je to otazka genetiky. ja som sa pocas celeho tehotenstva natrela tak 3x - a nemam ani jednu striu, ci prasklinu. podobne na tom bola aj moja mama. takze moja nazor je - natierat ano, uskodit to neuskodi, je to mily ritual, ale v konecnom dosledku rozhodne nase geneticke dedicstvo. co mozem odporucit, su sprchovacie oleje, tie som pouzivala pocas celeho tehotenstva a mala som z nich super pokozku. lacny a velmi dobry olej na sprchovanie ma DMko

miroslavap
autor
11. feb 2013

@benyse Dnes som si kúpila olej, tak ho vyskúšam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre