Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

gwineth
12. okt 2009

Ahoj korčula...
Práve môj drobec zaspal tak som nakukla či to tu ožilo 🙂 No môj malý bude mať teraz 23.10. prvý rôčik a druhé mimi sa nám má narodiť 24.1.2010.Takže rozdiel bude 1rok aj 3mes. Malý ešte sám nechodí no asi to už dlho nepotrvá a začne lebo už sa mu nepáči keď ho držíme za ruku. Tvoj malý ma koľko mesiacov?A kedy čakáte mimi vy?
Bude to určite namáhavé pre nás no čo už 😅 neako budeme musieť zvládať 🙂 A to ja nemám pri sebe absolútne nikoho ani jednu babku...takže na všetky nervy úúúplne sama!!! ☹

hipuška.....daj vedieť ako si dopadla 🙂

sasiki
12. okt 2009

gwineth, mne začala babka - moja mama pomáhať z času na čas až teraz, keď sú deti väčšie a potrebujem ich postrážiť. Ale to fakt nie je často, tiež sa predierame s mužom sami.....určite to zvládneš 😉 treba čo najviac zapriahnuť manžela.
korcula - kočík je parádny 🙂

gwineth
12. okt 2009

Ahoj sasiki....už nech sú aj moji aspoň taký veľký ako tvoji a nech sa pekne hrajú...ak sa nebudú len tĺcť 😀 Niekedy si tak pomyslím ako ten čas letí a určite to všetko tak ubehne,že nestihnem ani zaregistrovať ako drobci vyrástli...veď aj ten prvý sa mi len teraz narodil a už bude mať rok.Čas uteká len si musíme zvyknúť na nové veci a pri toľkých plienkach ubehne rok ani nebudeme vedieť ako 😀 Teda aspoň dúfam a ukludňujem sa tak... 😀 tak ma nechajte v tom 😀

gwineth
12. okt 2009

Sasiki muža zapriahnuť nemôžem lebo do práce ide keď spíme a vracia sa keď spíme...nosí nám aspoň pekné euráše pretože by sme chceli začať na rok stavať a snaží sa postarať aspoň takímto spôsobom.Inak robí niekedy aj cez výkend ale ak nie tak naozaj pomáha ako sa dá...

keiko
12. okt 2009

Ahojte, aj my patríme sem, rozdiel máme 15 mesiacov...a na otázku či sa to dá zvládnuť???? ja odpovedám NIE 😝 teda tie ktoré zvládate obdivujem...

sasiki
12. okt 2009

keiko, určite to záleží od pováh detí a mamy. Niekto znesie veľa, niekto menej, ale je fakt, že každé dieťa je iné. Kamoška má syna, ktorý je živší ako moje dve žihadlá dokopy. Jeho a ďalšie dieťa by som určite nezvládla.
Môj manžel robil celé leto nadčasy, plus prerábame dom, takže na mňa tieto dni doľahla fakt únava 😝 , ale ide zima, takže dúfam, že sa to zlepší 🙂 treba myslieť pozitívne 😉

korcula
12. okt 2009

gwineth: Honzík je 10.12 a duhý mám termín 17.1., takže budou nějakých 13 měsíců...
zvládnout to musíme nic jinýho nám nezbude... taky ,me jednu naničku 50 a druhou 200 km, takže na častou pomoc to taky není...🙂 budeteřešit dvojkočár?

sasiky: díky za povzbuzení a pochvalu kočárku 🙂

gwineth
12. okt 2009

keiko.....tak to si ma fakt povzbudila 😅

gwineth
12. okt 2009

korčula...ano..vybrali sme si P&T ten ktorý tu baby ešte niekedy myslím v lete ospevovali aký je úžasný.No poviem pravdu,že sa mi moc nepáčil keď som si ho pozrela na nete ale ako sme ho vyhľadali v predajni tak môžem len potvrdiť,že je naozaj super a berieme určite ten!!! 🙂 Žiadny iný nepripadá do úvahy!!! Ja som taký drobec 😅 mám necelých hádam 153cm ak aj to už nepreháňam 😅 a za ostatnými kočíkmy ma pravdu povediac ani vidieť nebolo 😀 😀 😀 Boli namňa buď pridlhé alebo priširoké. ☹

korcula
12. okt 2009

gwineth: jjm ten musí být rozhodně praktický.... 😉 ale mě se nějak nelíbí, ani v realu, takže jsem šli do "autobusu" aspon mám takovej pocit když jsem to zkoušela vozit... jsem zvědavá jak se s ním bude jezdit...

a neboj zvládneme to, nejsme první ani poslední kdo bude mít dítka takhle za sebou.... co jsem slyšela tak zkraje je to záhul,ale pak je to prý super...🙂 😉 tak hlavu vzhuru...

Keiko: a co děláš, když to nezvládáš? máš babičky nebo někoho kdo pomůže? 😅

keiko
12. okt 2009

No dievčatá, ja som z tých ktoré chcú všetko pre deti na 100% a pri dvoch sa mi to nedá, starší drobček je akčný až mooooooooooc a bambulka bola doteraz uplakaná, bruško bolievalo ☹ mám úžasných rodičov, ktorý pomáhajú, akoby boli ich 😵
A ešte ku kočíkom, ja mám aj PT, ale mne nevyhovuje absolútne...ked maličká ležkala, a začala plakať hruza vybrať najskor drobca potom sedátko potom dávať bacha na staršieho aby neušiel...a teraz ked už kuká a chce sa aj hrať mi vyvracala oči do zadu, takže tento kočík som použila max tri krát pre dve deti......
No síce píšem všetko negatívne....ale aby ste vedeli....na čo sa tešiť... 😵 😵 😵

kaleilah
12. okt 2009

Ahojky, můžu k vám? 😅

sasiki
12. okt 2009

no vitaj kaleilah 🙂

michvon
13. okt 2009

My máme teda proti mnohejm z vás věkovej rozdíl velkej, rok a půl, ale neměnila bych ani za nic, můj názor je, že paradoxně je lepší menší věkovej rozdíl než velkej, větší dítě má větší nároky, odlišnější režim, kdežo když jsou děti brzo po sobě, maj nároky podobný, režim taky, navíc si spolu hrajou. Naše holky se spolu zabavily už odmalička, cca od tří měsíců si hrály spolu. A vydrželo jim to doteď 🙂

kaatkaa25
13. okt 2009

ahojte.....ja sa priklanam tiez k tomu ze je to tazke mat dve male deti naraz 😔 .....da sa zvladnut ale na mamu je to vela......navecer som unavena nemam silu nanic a rano to ide od znova......takze vsetkym mamickam vela sil a energie 😅

korcula
13. okt 2009

Kaleilah: Ahojky, ty to budeš mít tak asi jako já..🙂 jak se cítíš?

Keiko: tak asi nějaký ustupky proti původním předtavám budou, to jo.... 😅 ale poprat se s tím budeme muset... 😉

Michvon: to mi říká každý s kým mluvím, že sice zkraje je to fakt mazec, ale pak je to super, tchyně měla kluky taky 13 měsíců po sobě a zvládli to, a dokonce bez dvojkočáru..(což nechápu jak, si to neumím představit, když malej ještě nechodí a jestli bude tak sotva trochu) 😅

michvon
13. okt 2009

Mě a starší sestru měla máma po 14 měsících, taky mi říkala, že se to dá, když se chce. Je pravda, že jsem taky bývala večer už hotová, ale představa, že mám druhý dítě, když by byly staršímu např. tři, mě děsí, ty malý maj opravdu ty požadavky takový jednodušší... A ty velký už si na vás dělaj vědomě nárok, vyptávaj, se, žárlej, což ty malý nedovedou. Sourozence přijmou jako hotovou věc.
Moje starší sestra prej začala chodit 14 dní před mým narozením 😕 Naše Johanka sice už běhala, když se mladší narodila, docela dlouho, ale zase bydlíme ve třetím patře bez výtahu, takže jsem ji s pupkem tahala do schodů. No byla to legrace 😀 Ale teď, když je Valentýně skoro rok a tři čvtrtě, už je to vážně pohodička, holky si hrajou, ani o nich nevím. A maj krásnej vztah 🙂
Holky, hlavně se toho nebojte a věřte si, že to zvládnete, vždyť na tom nakonec nic neni. Důležitý je sladit dětem rytmy, což se dá při troše snahy zvládnout, a jít spát odpoledne s nima. Já to tak dělala a bylo to bezvadný. Kašlete na úklid, vaření, podobný věci, hlavní je obstarat děti a vyspat se.

sasiki
13. okt 2009

u nás to bolo zo začiatku pohodička - malý len spinkal a spinkal a ja som mala čas na dcérku, seba aj koníka (čo také maminky bábätiek s kolikou asi nemajú....), potom prišlo blbé obdobie rastu zúbkov, trvalo to niekoľko mesiacov a teraz máme zase dobré obdobie. Takže sa to môže striedať....no ale pozitívne myslenie neuškodí, no. 🙂 sú horšie dni, sú skvelé dni - treba sa zamerať na tie a vychutnať si ich.
😉

sasiki
13. okt 2009

och, ale je dnes hnusné počasie, vôbec sa nedá ísť von... ☹ u nás normálne pred chvíľou snežilo a to ešte nemám pre deti zimné bundy a topánky.... teraz zase svieti slnko 😕

michvon
13. okt 2009

Pozitivní přístup je taky občas to jediný, co člověku zbývá 😀 😀 😀 U nás taky bylo líp a hůř, ale obecně nemá smysl se stresovat tím, že nezvládám, že je to hrozný... To je pak ještě horší.
U nás je taky hnusně, ale mně to může bejt jedno, Valentýna je nemocná, takže i kdyby bylo sluníčko a 20 stupňů, ven nemůžeme. Aspoň že Johanka chodí do školky a přijde mezi děti. Bejt s dětma zavřená doma, když nemůžeme ven, to zvládám asi nejhůř 😒

korcula
13. okt 2009

Holky to je hezky napsaný🙂

Michvon: to znám, máme 2 patro bez výtahu... 😝

korcula
13. okt 2009

tak tady svítí sluníčko, alel jsme na tom stejně jako Michvon, malej je nemocnej, takže jsme zavřený doma... vrrrrrrr to je nejhorší ho zabavit a prej pokud možno klidovej režim, ha ha ha🙂

sasiki
13. okt 2009

aj ja zvládam najhoršie situácie, keď musím byť zavretá doma. A teraz som!!!! Deti boli pár dní dozadu choré, teraz sú fit, ale vonku je hnusne 🙄 chvalabohu existuje internet a deti mi teraz krásne spia 🙂 🙂 🙂 inak s tým režimom je to pravda, že sa to dá (nie hneď, trvá to niekoľko týždňov) pekne zladiť tak, aby ho mali rovnaký alebo aspoň čo najpodobnejší 🙂

kaleilah
13. okt 2009

Korcula, ahojky 🙂 nejsem žádnej stěžovatel, ale popravdě teď je to děs ☹ 😒 konec je náročnej, pořád mi tvrdne břicho, to jsem u dana neznala, a čím větší pupek, tím víc po mě chce danýsek lézt. Už aby to bylo za mnou. A nejhorší je že řešim spíš takový ty věci ohledně hlídání, už mám na lednici vyvěšenej MANUÁL NA DĚTI 😀 pro tchýni a MM až budu v porodce. z toho mám nějvětší strach, jak to zvládnou. Na druhou stranu, Daniel není mamámek, jde ke každýmu kdo se na něj usměje, spíš já jsem závislák 😉

Jinak já už tuhle situaci zažívám podruhý, když jsem otěhotněla, zůstala jsem kvůli práci doma na rizikovým, takže když jsem byla ve 4měsíci, začala jsem hlídat 4měsíční vietnamku. každý den, 11hod včetně víkendů a svátků, prostě jako moje dítě.Když se danýsek narodil, bylo jí 11 měsíců a mě to tak vyhovovalo, že jsme se s MM dohodli že bude druhý mimčo taky takhle rychle 😉 takže mám doma ještě skoro dvouletou(za 14 dnů) 😀

hipuska
13. okt 2009

Ahojte, tak uz sa to potvrdilo. Som tehotna. Simonko ma teraz 8,5 mesiaca a bude mat 16 mesiacov....neviem ci som uz pripravena na druhe dieta, este som sa nespamatala z prveho porodu....

Chcem sa spytat, kedy musim maleho odstavit a ako od prsnika? Prosim vas rychlo mi dakto napiste, manzel este nie je doma

kaleilah
13. okt 2009

Jinak koukám že vechny to nejhůř zvládáme zavřený doma ☹ tady před chvílí padaly kroupy, no děs ☹

keiko
13. okt 2009

hipuska...ja som malého kojila ešte mesiac pred termínom a prestali sme len preto že drobec sám nechcel... 😔

sasiki
13. okt 2009

ja som kojiť prestala - na odporúčanie lekárky v 20tt, ale sú mamičky, ktoré koja pokiaľ môžu.....

korcula
14. okt 2009

ahojky, no já kojit přestala v 3. měsíci, ale hlavně proto, že Honzík přestal přibírat, jak já vše vyzvracela, tak neměl z čeho... ale doted si před spaním dudlá... 😉

korcula
14. okt 2009

jo a Hipusko: gratulace k těhu...🙂 at probíhá co nejpohodověji🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre