Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

hipuska
14. okt 2009

ahojte, dakujem vam. Rano je vsetko krajsie a ruzovejsie ako vecer. A uz sa s manzelom velmi tesime 🙂 s tym kojenim neviem ako, lebo som este nebola u lekara tak neviem co on na to povie. Uvidime.

Uz som ho aj tak chcela prestat, sa mi zdalo, ze je jednoduchsie mu supnut flasu, lenze ked som dnes rano musela vstat z postele o 4 a ist mu urobit mlieko (vonku fujavica,metelica,len tak to tu vsetko buchoce, pod perinkou teplucko), som si pomysela, predsa je len jednoduchsie mu stricic prso...

kaleilah
14. okt 2009

Holky, a máte někdo zkušenost že by starší dítě bylo na UM a pak jste ho zase začaly kojit? nebo spíš radši odstříkávat mlíčko?

korcula
14. okt 2009

kaleilah? díky včera za odpověd, toho se právě taky děsím nejvíc, ajk to tady zvládnou, teda spíš jak to já zvládnu v porodnici bez Honzíka 😅 a ten teda mamánek je... tak to bude asi docela zajímavý

jiank mě to břicho stačí už ted a lezt za ním pořád po zemi.... 😉

sasiki
14. okt 2009

korcula ja som to v pôrodnici znášala horšie, ale až 3-4. deň, chýbala mi malá. Ale prežili sme 🙂

korcula
14. okt 2009

Sasiki: no já právě taky myslím to ponesu hůř než on.... ale co mi zbyde než to vydržet 😉

kaleilah
14. okt 2009

korcula, já bych nejradši ambu porod nebo podepsat druhý den revers, ale ambu prody tak kde chci rodit nedělají, navíc tam za mnou MM nebude jezdit- a na něm jsem závislá taky 😢 protože jsme bez auta, je rozbitý..jen doufám že do porodky nám někdo auto půjčí, vybrala jsem si totiž porodku úplně mimo okres a docela daleko, sanita by mě odvezla do naší a to radši rodit doma... 😠 a horší je že když odejdu dřív než 3. den po porodu-teda já můžu, ale myslím jako s malou, tak nemocnice automaticky kontaktuje sociálku 😠 😠 😠 A opravdu po porodu a se třema dětma budu mít jiný starostinež čekat kdy mi domů přijde socka a bude zjištovat proč jsem odešla 😠

sasiki
14. okt 2009

ja si neviem predstaviť, že by ma môj manžel viezol niekam ďalej, než bola najbližšia pôrodnica, porodila som totižto do hodinky aj niečo od príchodu do nemocnice 😀 😀 😀

sasiki
14. okt 2009

ono sa to vydržať dalo, ale bolo mi za malou smutno. No zamestnal ma synátor, v pôrodnici patril k najhlučnejším miminám 😀 😅

zuzka55
14. okt 2009

ahojte baby možem k vám mam 2 deti s rozdielom rok aj 13 DNí MáM DVOJKOčíK MOJ MUž SA SMIAL žE NA TENTO NAKLADáK SI MUSíM urobiť aj vodičák🙂) ale je to super naložím ich a idem....ale asi najväčšie nervy mám keď sa mám s nimi vybrať z domu....to mi trvá aj hodinu🙂)

majte sa pekne....🙂)

kaleilah
14. okt 2009

Jaký máš sourozeňák? Má tady někdo graco? 😠

korcula
15. okt 2009

Kaleilah: já mám jane... 😉

Zuzko: ahojky, přidej....🙂

sasiki
15. okt 2009

ahoj Zuzi, 🙂 , to ešte len teraz začne - zimné obliekanie 😝 brrrr, vždy sa pri tom spotím ako prasiatko 😅

keiko
15. okt 2009

Veru toto počasie je hrozné, oblečiem deti amôžem sa ísť prezliecť taká som spotená... 😀

zuzka55
15. okt 2009

ahojte dievčatá! ja mám ABC design je teda fakt dosť ťažky ale vždy si vravím keď idem do kopca že teraz sa nielen s deckami prechádzam ale aj tuky spaľujem...🙂))

ale inak som si naň už zvykla a nedala bych ho za nič...
tak ozaj sasiki máš pravdu dnes som prvýkrát vytiahla fusak pre Janíčka.... keď som išla so straším miškom k lekárke a teda poobliekať nás všetkých...ozaj mohla som sa po príchode sprchovať🙂)a to sa snažím byť an ulici aspoň učesaná...eštšžš existujú sponky a štipce🙂)

ozaj baby riešite už žiarlivosť medzi deťmi?...miško úplne v poho prijal janíčka ale posledné dva týždne mu začal robiť zle....a tak....ako to riešite?

sasiki
15. okt 2009

náš Adamko zase začal Sašku biť, nielen ju, ale aj mňa a manžela. Jednoducho príde a šľahne si......no čo, dookola ich odlepujem 😀 od seba.

sasiki
15. okt 2009

jaj - a ešte ich učím, aby sa potom pomojkali, že sú braček a sestrička, tak sa musia ľúbiť. A oni sa objímajú, bozkávajú a sú vtedy na zožratie..... 🙂

kaatkaa25
15. okt 2009

sasiki aj my mame ten problem odkedy chodi do skolky tAk sa aj byt naucil 😢 a ked mu nieco nevyjde tak zvycajne to odnesie maly.....poradte ako by ste to riesili jA uz neviem co mam robit 😔 .....dakujem

keiko
15. okt 2009

Tak so žiarlivostťou problém zatím nemáme...on ju skor taaaaaaaaak lúbi, že mi ju aj rozmačká...Ale chcela by som od Vás radu, ako ste to riešili ked ste uspávali jedno a čo to druhé dietko???? 😒

sasiki
15. okt 2009

my spolu ležíme........ja som prvá KO, potom to vzdá malý, potom malá, keď sa podarí, tak sa preberiem a mám čas pre seba. Teda popoludňajší spánok vykonávajú na našem manželskej posteli, nočný - dcérka v postieľke a syn v posteli (postieľka je tesne pri posteli), niekedy zaspia hneď, inokedy to trvá aj hoďku 🙄 Pre mňa bolo dôležité zladiť to tak, aby spávali narovnako. Synček si vie pospať ešte aj doobeda, vtedy si na chvíľku ľahnem k nemu a malá sa pri nás hrá....

keiko
17. okt 2009

Dakujem sasiki, tak to si neviem predstaviť "že malá sa pri nás hrá" lebo ked ja uspávam bambulku zrovna chce drobec súrne mna a chce mi niečo ukázať a hrať sa...ale ešte sú menší tak snád časom...

zuzka55
18. okt 2009

ahojte...ináč sasiki aj ja to robím podobne ako ty....tiež chcem aby cez den spávali naraz ....ale MIško spí v kočiari na chodbe už zaspí v pohode bez kočíkovania a Janíčko v spálni na posteli.....nejde to cez deň naraz....no večer ich občas uspávam sama, no najlepšie je to keď ich uspavame s manželom vtedy je menší pri mne na posteli a starší v postieľke a tak spíme v pohode celú noc🙂))

aj sa hrajú cez deň v celku sami...no od tej štvrtej už ma potrebujú obidvaja a vtedy mám pocit že sa neviem rozdvojiť.....tak obyčajne mladši pomrnkáva pri nás keď sa so starším hráme....ako si delíte čas medzi deťmi? 🙂

keiko
18. okt 2009

Fúha zuzka55 ty to máš tuším ešte pestrejšie ako ja, teda myslím mlaldšie a po sebe 😝
No veru mne sa čas delí zle medzi oboch, lebo chcem byť s oboma, tak vymýšlam hry na postely pre oboch aj so mnou si čítame, spievame si... 😵

sasiki
19. okt 2009

zuzi to je tým, že ich máš menších, ja už ten čas nedelím, trávime ho spolu a ide to. Inak je dobré, keď máš možnosť byť aspoň raz za čas s dieťaťom aj oddelene, napríklad muž ostal s malým doma a ja som vzala malú na výlet autobusom - išli sme k mojej kamarátke - už niekoľkokrát alebo naopak.

schelinta
19. okt 2009

Ahoj holky,tak já to budu mít za chvíli stejně jako vy, kluci budou od sebe jen o 11 měsíců. Snad to nějak zvládneme, mám z toho celkem hrůzu, Timi totiž vyžaduje 1000% moji pozornosti, nemůžu si vklidu dojít ani na záchod aniž by spustil křik. Dost se obávám toho jak přijme brášku.

korcula
19. okt 2009

Schelinta: Vítej...🙂 ale jinak Tě uplně chápu, občas mě taky přepadá splín a Honzík je to samý, mamánek jak vyšitej, si ani neumím představit jak zvládne až budu v porodnici... 😅

katkaza
19. okt 2009

Ahoj
Dlho som nepísala,ale čítam Vás a som veľmi rada,ako sa to tu rozbehlo 🙂
My sa už pomaly pripravujeme na príchod druhého drobca,ale mám z toho celkom traumu,pretože malá je zvyknutá byť stále pri mne,poobede zaspávame spolu v posteli a večer taktiež...proste máme svoje rituály a ja sa bojím,ako to zvládnu,kým budem v pôrodnici a potom čo bude,keď sa vrátim,lebo idem pravdepodobne na cisársky,takže asi nebudem hneď úplne fit 😒
Inak keď ste sa bavili o kočíkoch,my sme si kúpili PaT,ale absolútne si neviem predstaviť,ako ich tam oboch narvem s fusakmi...najradšej by som celú zimu zrušila,neznášam obliekanie 😠

sasiki
19. okt 2009

katkaza tento problém som mala aj ja, dcérka so mnou zaspávala, stále sme boli spolu, no s tatinom si poradili, čo iné nám zostalo 😅

keiko
19. okt 2009

Aj ja som to mala s drobcom a nakoniec drobec zostal so mnou ked uspávame a bambulka s tatinom 😵

korcula
20. okt 2009

dobré ráno🙂
tak koukám že všude je to stejný s těma mamánkama, a těší mě, že ti co už to máte za sebou jste to zvládli 😉 tak ono to nějak dopadne, asi se tím nebudu stresovat dopředu🙂

Katkaza:nojá do Jané obě děti s fusakama dostanu, ale zase si moc neumím předtsavit jak se s tím bude jezdit venku 😝 přijde mi to jak autobus, ale snad je to jen o zvyk🙂

sasiki
20. okt 2009

ono sú tie kočíky fajn, omnoho ťažšie sú, keď sa do nich posadia dve deti, ešte k tomu naobliekané 😝 😅 my máme taký, čo má sedenie vedľa seba, samo o sebe je ľahký, no s našim nákladom je to zaberák 😀 chce to svaly na rukách a dobrú kondičku normálne 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre