Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

korcula
20. okt 2009

sasiky:anemášproblém někdeprojet? já chtěla vedle sebeeasy walker, alenakonecmi tovšichni rozmluvili, že nikde neprojedu...tak jsme koupili za sebou... sám váží asi 14 kg s korbou, sporták asi 11, s dětma to bude horší 😅

sasiki
20. okt 2009

nie je široký, vôjdeme sa do dverí 80-tok, len tak-tak, ale vôjdeme, máme peg-perego aria twin, ale má malé kolieska, takže v zime to vidím na sane 😀 ale Saška sa už aj tak veľmi voziť nechce, takže možno postačí už aj mono kočík 🙂

gergi7
20. okt 2009

Ahojte 🙂
Chcela by som sa Vas opytat, ze ako je to s rodicovskym prispevkom vo Vasich pripadoch . Ako som pozerala su tu aj take maminky, ktore maju deturence v tom istom roku,alebo aj o cosi starsie .

zuzka55
20. okt 2009

caute dievcatá......

neuveríte dnes som normálne vysávala a umývala podlahy aj s mojimi drobcami...🙂))
vravela som si že asi som si už zvykla veď konečne!

áno, keiko ja to mám ešte menší rozdiel🙂) ale ako ja vravím raz sa budú aj ženiť a mne ešte aj bude ľúto že už sú takí veľkí....a niekedy sa ozaj dá aj skĺbiť príjemné s užitočným...moj syn miluje keď vysávame🙂)

inak baby ja zimu plánujem tak že strašiemu ktorý sedí vpredu som kúpila u nás na burze taký lyžiarsky overal...lebo si neviem predstavit že kde tam mu dám ten fusak je to predsa len nejaké malé...tak som sa rozhodla že ho budem oblikekať ako cibuľu od najtenšej vrstvy dúfam že neprechladne🙂

a inak keď som čakala Janíčka...tak asi 2 mesiace pred pôrodom malého uspávaL manžel...a malý si tak zvykol že v pôrodnici keď som bola si Mišiak ani nespomenul....a všetkým som zakázala aby mi ho počas toho doniesli...bolo to najhoršie asi pre mňa ale bála som sa že keď pôjdu z návštevy tak bude plakať a a ja ešte viac....tak sme to nejak prežili🙂))ale vravím najťažšie to bolo pre mňa..

sasiki
21. okt 2009

zuzi, aj ja som zakázala vodiť dcérku za mnou, síce mi veľmi chýbala, ale bála som sa - myslím, že by som znášala ich odchod z náštevy horšie ako ona....no a do toho hormóny 😀 keď ma zbadala po príchode s pôrodnice, veľmi sa rozplakala a ja s ňou, potom sa ma asi hodinku vôbec nepustila, ešteže bola s nami moja mama a muž, mohli si povarovať malého 😅 , no a neviem, si predstaviť, že by takto spustila v nemocnici 😔
gergi, ak máš na mysli zvýšený rodičovský príspevok - mali by ho mať všetky, ktorým bolo uznané aj materské (tých prvých 6 mesiacov), no a ja som materské mala aj pri druhom dieťati. Ale ak vymyslia niečo iné, budem vraždiť 😀 😀 😀 😀

gergi7
21. okt 2009

sasiki, ja som nemala narok na materske. Mala sa mi narodila pocas studia na VS. Mna zaujimala teraz vyska prispevku, ktory poberate na obe deturence, alebo dokonca na 3 😉

korcula
21. okt 2009

gergi7: výše příspěvku je stejná.... předpokládám, že když jsi šla rovnou z Vš tak máš tu základní na 3 roky za 7600...

gergi7
21. okt 2009

korcula, VS som musela prerusit. Karinka mala v septembri rok a v maji cakame druhy prirastok. V mojom okoli nepoznam maminky, ktore by boli na materskej naraz s 2 detickymi za to mi nie je jasna vyska rod. prispevku. Teraz mam rod.prispevok + pridavka 185e aj nejake drobne. Pri druhom diatatku sa mi zvysia len pridavky?
som do toho jelen 😅

sasiki
21. okt 2009

gergi, rodičovský príspevok dostávam len jeden, a to na mladšieho syna. Štátu je jedno, že mám dve deti do 3 rokov a čisto teoreticky by som mala dostávať príspevok na dve deti. Len rodinné prídavky dostávam dvojmo, myslím, že to je nejakých 20euro či koľko, ani neviem, je to zanedbateľné.....
Korcula, ja vám závidím- českým maminkám, že základný je 7600 po celé 3 roky. My to máme tuším okolo 5tis....
Teraz sa má zvyšovať, ale musíš spĺňať xy podmienok.......aj to bude zvýšený len počas prvých dvoch rokov života dieťaťa. 😔 🙄 😠

sasiki
21. okt 2009

no nič........chce to dobre zarábajúceho tatinka 😉 😀

gergi7
21. okt 2009

dakujem a ako citam, tak sa mam na co tesit. Vyzit z terajsej vysky rodicovskeho je na ...... a to mam zatial len jedno 😅 . No bude to pestre 😖

korcula
21. okt 2009

sasiki: nj, není to špatný, a za splnění zrčitých podmínek můžeš jít na 2 roky a to je ještě lepší... nám to zase chtěli snížit, ale neprošlo to, tak snížili aspon mateřskou 😠

ronie
21. okt 2009

ahojky zdravím holky a všm přeji lehké porody, zdravé děti a ať ste s dětmi brzy doma u sourozenců 😵 😉
korculo 😉 🙂 já sem to zvládla taky jen tak, že Oliver za mnou nebyl, mě stačil telefona po něm sem řvala celou noc, je to fakt hrozný s těma hormonama 😝

korcula
21. okt 2009

Ronie: ahojky, 😉 nestraš,přítel se chystá, že za mnou s malým budou denně chodit.... 😅 tak nevím nevím, zda to teda ještě nepřehodnotit...

sasiki
21. okt 2009

korcula to musíš odhadnúť ty, každá mamina si pozná svoje dieťa najlepšie, ja som vedela, ako by to dopadlo....
no na izbe so mnou bola maminka, ktorá mala dieťa po 12 mesiacoch od prvého, a tá malá za ňou chodila každý deň - a nič. 🙂

katkaza
22. okt 2009

ahoj
to ste ma moc nepotešili s tými návštevami,ja som myslela,že to bude lepšie,keď nás príde malá každý deň pozrieť...ale ja si to odrevem určite,lebo po prvom pôrode som nemohla ani správy pozerať bez toho,aby som ich nepreplakala 😒 ale hádam to prebehne všetko ok a tých pár dní vydržíme...
no a o rodičovskom škoda reči,ja sa len modlím,aby som v mohla kojiť,lebo kupovať mliečko ešte aj pre druhé bábo by nás už asi finančne položilo... 😝

zuzka55
22. okt 2009

ahoj kati chcem sa spýtať ty máš tiež ročný vekový rozdiel? a neuvažuješ o tom že dáš malej kravské mlieko? ja som to skúsila....a zatiaľ dobre to Miško znáša...🙂)

sasiki....vidím že nie som sama čo pobyt v nemocnici riešila bez návštevy prvého dieťaťa🙂)

keiko
22. okt 2009

Korcula za mnou chodili každý den, ale neviem čo by bolo lepšie revala som tak či tak 😅 aj drobec bol taký smutný ked prišiel, moc ma ani nechcel, no hrúza radšej na to ani nespomínam, lebo plačem ☹

zrzulka
23. okt 2009

Kocky a ako ste to zvladali v tehu ked ste mali este nechodiace deticky ? da sa to zvladnut? Nemoze sa stat miminku v brusku nieco pri takej zatazi?

sasiki
23. okt 2009

zrzulka - úplne bez problémov, keďže nie som zástankyňa ,,chodenia za ručičky", ale malá sa učila chodiť sama popri nábytku......inak chodila dosť skoro, takže vo vyššom štádiu tehu už šprintovala 🙂

zrzulka
23. okt 2009

my tiez nechodime za rucicky, i ked niekedy sa tomu vyhnut neda, najma ked sme vonku. skor ma "trapi" to nosenie na rukach. Tomu sa vyhnut neda...

zuzka55
23. okt 2009

zrzulka....pokiaľ nemáš rizikové tehotenstvo...tak si myslím že by ti to nemohlo nejak priťažiť...môj miško vlastne nevedel ešte pred pôrodom chodiť....ale energiu som si dobíjala spánkom s ním... nech sa ti darí...hlavne ked môžeš v ždy oodychuj 🙂

katkaza
23. okt 2009

zuzka55...no nad tým som zatiaľ neuvažovala,lebo malá má z krvi potvrdenú alergiu...
zrzulka my sme chodili za ručičky a nevedela som sa dočkať,kedy malá začne sama,každý mi hovoril,že to bude ešte horšie,lebo bude všetko vyťahovať a podobne,ale naučila sa a behá už dva mesiace a je to super... 🙂

verca
25. okt 2009

Ahojte, chcem vas vsetky podporit, co cakate druhe babatko, ja mam rozdiel medzi detickami 1rok aj tri mesiaciky, pisala som aj ja do tejto temy, od vtedy preslo vyse roka a poviem vam nikdy nebudem lutovat, ze som ich mala takto po sebe, ked vidite ako sa maju radi,lilka bez kubka ani nechce byt. Dakedy je to o dusu, ale ked potom vidite, ze sa hraju spolu, sem tam sa aj biju 🙂, je to krasny pocit. Bala som sa strasne, ako to vsetko bude a teraz ked sa spatne divam na to, tak dokonca viac stiham ako ked som mala iba kubka. Preto mamicky drzim vam palce a potom ked o rok budete citat tuto temu, tak dufam, ze budete mat take pocity ako ja. Drzkajte sa :D

sasiki
25. okt 2009

verca, to bolo pekné a milé povzbudenie pre maminky čakateľky 😉 🙂

zuzka55
25. okt 2009

ďakujeme verca! poteší to keď to ľudia berú ako niečo normálne...a nie že sa vás všetci pýtajú, že či ste to plánovali🙂)

keiko
25. okt 2009

Aj ja dakujem verca, si ma potešila...
Mna sa všetci pýtajú kedy tretie???? 🤐 🤐 🤐 ide ma roztrhnúť ked také niečo počujem...

korcula
26. okt 2009

Verca: díky za povzbuzení🙂 je to hezký číst pozitivní slova🙂

zuzka55
26. okt 2009

keiko: 😀 😀

sasiki
27. okt 2009

keiko, to mne zase, že hádam už aj stačilo 😕 😕 😕 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre