Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

ollski
24. jan 2010

ahoj mirka, tak ti drzim vseky palce! na tretie nemam sil, ani odvahu, ani miesto v byteb 😒 no je pravda, ze pokukavam po babatkach malickych...aj po kocikoch 😀 aj vecickach...a taka detickovska vona, ach jaj...
takze ti v dobrom zavidim, urcite to zvladnes, uz teraz to mas nacvicene, zevraj ked zvladnu dve, tie ostatne su cista pohoda 😉

hipuska
25. jan 2010

ahoj mirka, tak ja tiez drzim palce. Ja sa tiez velmi bojim ako to zvladnem. byvame u manzel rodicov a mali by sme sa stahovat tesne-tesne predtym ako pride druhe babetko. Ale je to s velkym ? pretoze nevieme ci to stihneme. A ja si neviem predstavit mat to malicke babetko tuna za tych podmienok ktore mame.

Ja kocik by som chcela kupit. Len vazne neviem ktory, uz som precitala par tem, par diskusii a stale sa neviem rozhodnut. Dokonca som si vzdy myslela, ze chcem za sebou, teraz zacinam rozmyslat vedla seba aby sa aj Simonko mohol v pohode vyspat

m1rti
26. jan 2010

Děvčata, na chvíli vám sem vlezu, mám zprávy od naší kamarádky z prosincovek 2008, asi brzy dorazí i k Vám na diskuzi:

korcula • 2d • Včera ve 13:48

Ahojky, hlásím že se nám 21.1. v 19.04 narodila Anička, 48cm a 3130 gramů. Akorát jsme dorzaili dom

lubka.sim
2. feb 2010

ahojte. chcem sa spýtať možno už tu tá otázka bola, ale môžem otehotnieť v 600nedelke..

bambulka25
8. feb 2010

lubka.sim
Je to možné!!!

lubka.sim
9. feb 2010

aha. dakujem..

hipuska
24. feb 2010

Ahojte dievcata, momentalne riesim taku moju "depku". Mala som to aj pri prvom tehotenstve.... nebyva mi zle, nevraciam ani nic, len ta psychika...... akosi nedokazem to babetko prijat. Bolo presne takto isto aj pri prvom no ako nahle sa Simonko narodil, nemohla som z neho spustit oci...vsetky neg. pocity sa vytratili...

ach, budeme sa stahovat do noveho domu, konecne sami, som si predstavovala, ze budem si pekne chodit von s jednym dietatkom, konecne sama sebe pani...no a teraz budeme mat druhe. Ako sa dokaze materinska laska rozdelit na dve tak skoro ked to prve je este len babetko?

No ako chodite s takymi malymi detmi von? Ved mne trva vecnost kym vychystam toto jedno...a ist s dvoma do mesta?

No, dnes mam hrozny den

bambulka25
27. feb 2010

hipuska

Neboooooooooj všetko bude dobré, ostáva nám len veriť!!!
Hovorí sa, že láska sa nedelí ale násobí, bude to aj náš prípad uvidíš.
Ja chodím väčšinou von s manželom na prechádzky, ale hlavne preto, lebo keď Maťka nezaspí v kočíku tak väčšinou mrnčí, vyvádza len aby sa dostala z kočíka von a ja s bruškom by som to nezvládala.

Ja už som teraz v takom štádiu, že možno hocikedy porodím a paniku mám tiež, hlavne ako ich budem sama cez deň zvládať a ešte k tomu po sekcii (druhá behom 2 rokov).

Zvládneme to, len musíme myslieť pozitívne!!!!

hipuska
27. feb 2010

ahoj bambulka, dakujem. Dnes je uz lepsie. Ja som stale s malym sama, lebo manzel je stale v praci a potom na stavbe. Vidime sa az vecer okolo 20-tej takze je to narocne lebo vsetko okolo maleho musim ja aj ked sa uz citim unavena....

martinka1981
5. mar 2010

Ahojte babulky,tak sa k vam pridavam 🙂
Akosi neviem straviť že som tehu. Vobec sme to nečakali a ja vobec neviem ako to zvladnem ☹ . Miška bude mať 1,5 roka ked sa nam narodi druhe babo. Pomocť nam nema kto a o to je to horšie ked vieš že nikoho nemaš 😒 aj vy ste sa citili tak čudne ked ste sa to dozvedeli???

lubka.sim
5. mar 2010

chodte sa pozriet na temu zomrelo mi dieta a potom lamentujte..keby ste prisli o dieta tak by ste takto nepísali...

casy30
6. mar 2010

Lubka.sim. trošku od veci, nemyslíš??? Nepatrím do tejto témy, ale nedá mi nezareagovať...To, čo tu baby rozoberajú sú normálne pocity žien, ktoré otehotnejú krátko po porode! A opakujem, sú to NORMÁLNE POCITY!! Téma zomrelo mi dieťa je strašná, žiadna z nás také niečo nechce zažiť, ale nechápem, prečo sa tu ňou oháňaš.

buffinko
6. mar 2010

lubke nedavno zomrelo babenko 😔 😢
suhlasim, ze pocity zien v tejto teme su uplne normalne, ale lubka asi chcela povedat, ze maminky anjelikov by dali cokolvek za to, aby mohli mat problemy ako maminky tu...

casy30
6. mar 2010

To mi je veľmi veľmi ľúto....ale aj tak...v tejto téme s rozoberajú pocity žien, ktoré otehotneli krátko po porode, tak ich treba nechať....Každý človek má svoje vlastné trápenie a problémy..

lubka.sim
6. mar 2010

zrejme je to odveci, ale dávam volny prechod pocitom...ja blahozelám zenam, ktoré otehotneju a narodi sa im zdrave dieta...nazor si mozem napísat tak ako si ho napisala ty..ja len dufam, ze budu mat stastie..ja som dieta nechcela a preto ma mrzi ked mne zomrelo.. preto radsej nehovorit že ho nechcem a pod..preto som tak reagovala,. takze ma netreba hned kadrovat, ze je to odveci...proste je to stastie ked niekto otehotnie aj ked je to zrejme narocné mat dve a viac malých deti...prajem vsetkým vela sil a zdravia...

krista
6. mar 2010

Ahojky holky 😉

martinka1981 neblázni, věk. rozdíl 1,5r. se už v klidu dá, my takový věk. rozdíl máme (1r. 6měs. a 10 dní 🙂) a já jsem za něj jen ráda, děti jsme plánovali, chtěli jsme druhé i dřív, no zadařilo se takhle 😉 pozítří budou starší 2 ročky a mladší má necelý půl rok, je to úžasný, už se na sebe smějí, dokonce si i trošku vyhrajou, věřím, že jednou budou skvělý parťáci 😵 hodně štěstí!!!

martinka1981
7. mar 2010

Lubka je mi tiež velmi luto čo sati stalo ☹ ☹ ☹
No pre mňa to bol obrovsky šok že som tehu,ale už je to lepšie,ja som chcela druhe miminko len sa mi to zdalo skoro. Aj moj drahy hovori že pre detičky to bude super a že to bude v pohode 🙂.........
Krista ďakujem 😉

bambulka25
8. mar 2010

Baby, ja už za chvílku rodííííííííííííííííííííííííííím, neskutočné ako rýchlo to ubehlo!!!! Naše druhé babeno by balo byť do nejakých 2 týždňov medzi nami. Sa tešííííííííííííííííííííííme.
Dnes mi bralikrv na internom kvôli sekcii a fajne mi praskla žila, takže mám ubolenú ruku, napuchnutú. bude to srada starať sa o Maťku kým sa náš táta vráti domov. 🙂

bambulka25
8. mar 2010

Jaj VITAJTE NOVÉ TEHULKY!!!!! Nebojte, zvládneme to 😀

martinka1981
10. mar 2010

Ahoj Bambulka 🙂 teda ty to maš fakt za par.......tvoja mala sa vola ako ja,pekne meno 😉
Ja idem dnes k lekarovi,zatial som nebola tak hadam bude všetko ok.

zxx
11. mar 2010

aho uz mam jedno dieta a som v 4 tyzdni spala s muzom a neviem mozem bit tehotna

zxx
11. mar 2010

neviete ci mozem bit tehotna len po 4 tyzdni po porode

germik
12. mar 2010

ahojte babenky, tiež patrím k vám 😉 zo začiatku šok, ale teraz sa na to tešíme straaaššne 😀 hlavne tatino, ten by chcel mat aj štyri detičky keby boli také sladké ako to naše prvé 😀
Tiež si myslím,že treba mysliet pozitívne ako píše bambulka25, inak budú v strese všetci 😢 Tiež nemám vobec nikoho na pomoc, jedna babička býva 400km a druhá 800 km od nás a partner je v práci celý den, takže s ním rátam akurát cez víkend 😒

Bambulka25 - držím palčeky, nech je všetko v poriadku a hlavne rýchlo za tebou 🙂

zxx - a už si mala menzes? chod do lekárne a kup si tehotenský test, aspon budeš mat istotu

lenkaaninka
12. mar 2010

Ahojte baby..čitala som vašu tému a plne vás chápem...ja som po pôrode otehotnela za 4 mesiace proste nikto to nečakal ...zobrali sme ako prišlo a malá Ninka mala rok aj mesiac ked sa jej narodila sestrička...nebojte aj som si poplakala kolkokrát ale od ich troch rokov je to super aj teraz nechodia do škôlky a parádne sa vyhrajú ...

treba prvý nápor zvládnuť a dostanete sa do toho ani nebudete vedieť ako...ja som tiež na nich bola sama...
ale teraz super ...

držím vám palce 😉 😉 😉

ollski
12. mar 2010

lenkaaninka, velmi si ma potesila, ze sa to bude zlepsovat ;) uz si si tym vsetkym preskakala, tak to vies zhodnotit...
ja sa velmi tesim, ked uz aj kubko bude rozmyslat a nie len skodit, myslim ze pomalicky to uz ku tomu speje 😅
u nas prvy rok preletel, ze som sa nestihla zobzerat, teraz uz riesim skolku pre starsiu, nech sa mozem trosku povenovat aj kubikovi...
drzte sa!! 🙂 tiez som mala zmiesane pocity strach aj radost vsetko dokopy...to je asi prirodzene 😉

bebebrumik
12. mar 2010

zxx-tak co si? 🙂

barbara22
16. mar 2010

ahojte. ste tu niektorá čo otehotnela po cisárskom skôr ako rok po zákroku..prosím napíšte, bo ja asi budem..ďakujem

buffinko
17. mar 2010

ahojte - prepacte, ze vam vstupujem do temy.
barbara - moja kolegyna tak otehotnela pred par rokmi, 9mesiacov po cisarskom, druhe babo rodila dokonca normalne, lebo slo strasne rychlo. nemala ziadne problemy v tomto druhom tehu ani pri ci po porode.

sweetjanka
17. mar 2010

Ahojte..vidim, ze vela z nas novopecenych mamiciek riesim takuto otazku..som alebo nie som? Ja tiez mam taky pocit, ze by som mohla byt teho. no uvidime, ked si spravim test..ake ste mali prve priznaky? take ako pri prvom tehu? (lebo predpokladam, mamicky kt.koja a nemaju menzes, ako ja,nevedia urcit z tohoto, ci su alebo nie).

Germik..o ktorej chodi tvoj manzel z prace? a ked pride, ako ti pomaha? (prepac,ze sa ta pytam, ale ma zaujima, ako si pomahate, ked mate pomoc tak daleko). My mame pomoc 25 km od nas no svokra sa nema k pomoci, tu zaujima len vnucka jej dcery (je ako jej druha matka) a moja mamina ma zdravotne problemy..priatel my tiez teraz nepomaha, ako by som si prestavovala, stale sa vyhovara na robotu, musi ist tam tam tam , chodi hrat hokej raz do tyzdna(potrebuje aj volnost, coho som si vedoma)no ani cez vikend nevypnem).Nebol s malym na prechadzke ani nepamatam, ani sa s nim nehra,ked ho uz ma na rukach ulozi si ho na brucho a kukaju telku, co mne vadi, lebo taky malinky (4mesiaciky) a uz kuka telku..proste ziadna snaha.) Mna to dost mrzi..neviem si dost predstavit druhe, no samozrejme by som bola stastna..

My zeny ozaj zvladneme aj nemozne!!!

buffinko
17. mar 2010

tak sa sem este votriem 🙂

sweetjanka, my mame zatial jedno dieta a pokusame sa o druhe, pomoc nemame ziadnu, kedze byvame daleko od rodiny (stovky km). manzel chodi domov okolo 18.00, pomaha s nakupmi a pred spanim da malej kasu a okupe ju. ja mezditym spravim co treba a nedalo sa popri malej. cez vikend obcas navari a umyje riad. ide von s malou na prechadzku. da sa to 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre