Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

grenadinka
27. jún 2010

@nkaps no ja som sa musela pri vybere kocika trochu obmedzit. musela som si vsetko premerat ci sa mi zmesti do vytahu, ci prejdem cez futra, alebo pomedzi regale v obchode. 😀
kedze byvame v byte tak sirka dveri nepusti 80, tandem mam marco tandem teraz je za 209eur.
nechcela som zbytocne vyhadzovat vela penazi za kocik ktory vyuzijem iba nieco cez rok.
ale je naozaj super 🙂
nooo, ale ty si si vybrala paradne modely. 😉
ale urcite by som nechcela kocik kde sedia deticky vedla seba. malo kde sa prepchas cez dvere 😝

grenadinka
27. jún 2010

@miracko ale jasne, aj na nas sa ludia pozerali, vsetci mi hovorili ako to nezvladnem sama, ze mi bude mama sediet pri riti.
a nakoniec ako mi je sveta zit, asi by som stihla este jedno ale male priestory 😀 .

nkaps
28. jún 2010

ja som si včera robila test a bola /
☹ ☹ ☹

miracko
28. jún 2010

@nkaps nabudúci mesiac snáď vyjde 😀

mirip
29. jún 2010

ahojte tak ja som robila zase test včera a dnes tak hádam bude dobre, porovnať to neviem lebo prvý čo mám v albume bol 10ková citlivosť a mamatest a toto na druhej fotke je z lekárne iný a 25ková citlivosť a hádam bude dobre 😒
@nkaps vy sa už snažíte? to je dosť rýchlo nie?alebo nie je...............?

miracko
29. jún 2010

Miri, vyzerá to super, kedy ideš k lekárovi??? 😀

mirip
29. jún 2010

@miracko no ešte je skoro seťe som dnes len 28DC a zajtra by mal začínať 5tt a kedže od hemoatologa čo potrebujem už mám tak možno budúci piatok alebo až na ten další týždeň v utorok

miracko
29. jún 2010

Ok, tak potom daj vediet ,,,kedy bude termin 😀 😀 😀
vsak to uz zachvilu uvidis aj ♥♥♥ 😀

nivalis
2. júl 2010

ahoj ahoj baby 🙂 vcera som bola na sono- budeme mat chlapceka 😀 😀 😀

miracko
2. júl 2010

@nivalis to je super, gratulujem, budeš mať pekný párik 😀

nivalis
2. júl 2010

miracko- dakujem 😀

bahamy20
6. júl 2010

Cawte Baby,Tak ja mam 21,mam 5. mesacne babo,a som opat v 2. mesiaci tehotenstva.S manzelom sme malé plánovali,podarilo sa na 3- krát.Chceli sme, aby som pocala hned pri prvom sexe,ktori sme mali po porode,ked som uz bola v pohode.Tak sme si dali pauzu par tyzdnov a skusali sme a podarilo sa.Dúfam,ze to zvládnem.Plánujeme aj tretie do 25-ky.Snád sa podarí.Takze zvládnete to vsetky.Drzím palce.

nkaps
6. júl 2010

nivalis aj ja gratuľujem, my sa tiež pokúšame... taaak uvídeme o pár dní výsledky svojej práce 😀 muž by chcel dievčatko ja by som chcela chlapčeka, ale najdôležitejšie je aby bolo zdravunké...

nkaps
6. júl 2010

bahamy20 závidím ti, ale v dobrom 🙂 , aj ja by som chcela čakať druhé, ale testy zatiaľ nevyšli... ☹

kolenia
6. júl 2010

Milá nkps ,Verím,ze sa ti to podarí 🙂 ...Si este velmi mladá aspon podla toho ,co cítam.Prajem to vsetkým.Je to krásny pocit.Ja mám 19, a manzel má 33.Dcéra ma o chvilu rok a ja som asi opat tehotná,menstruacia mi meská uz asi 4 tyzdne a aj pri sexe sa cítim uplne inak,cítim neskutocné vzrusenie,povedala by som az abnormalne ,co mi niekedy sposobuje bolest.Dúfam,ze to tak je.Uz od porodu sa snazíme o druhé mimi,no akosi sa mi nedarilo pocat. ☹ 🙂 Asi pred mesiacom sme spolu zacali spávat takmer kazdú noc a podarilo sa snád 😉 Napísem,ked je to pravda..zbláznim sa asi.Idem si robit o chvilu tehotensky test tak drzte palce 🙂

kolenia
6. júl 2010

Tak dievčatá,som tehotná!!!!🙂))..Som stastná,manzel je v práci,ked mu to oznámim zblázni sa.To bude noc. 🙂 Je to super pocit.Dúfam,ze aj tretie sa podarí tak rýchlo,aj stvrté. 🙂 🙂 🙂 🙂 Pocas matury som sa bála ako to bude,ked budem vydatá,pretoze vydávat som sa nemusela.Otehonela som mesiac pred svadbou.Vobec to nelutujem.Teraz uz len spravit vysku.Dufam,ze muz bude asistovat a pomáhat. 🙂

warholette
7. júl 2010

@kolenia no toto, ja keby som mala 19 a dve deti, asi by som sa zblaznila 😉 ale asi si rodinne zalozena, ked chces aj tretie aj stvrte, tak nech ti to teda vyjde 😉

nivalis
7. júl 2010

kolenia - no waw 😉 ja v tvojom veku som este v podstate len zacinala s "vaznym vztahom" s mojim terajsim manzelom😀 my budeme mat rozdiel medzi detickami 15mesiacov a trochu sa toho obavam... a ty takto?! 😀 nooo drzim silno palceky nech sa vam dari a nech ste zdravi a stastni🙂 🙂 🙂

miracko
7. júl 2010

@bahamy20 Super, budeš mať cca presne taký rozdiel medzi deťmi ako ja, gratulujem 😀
@kolenia gratulujem k babatku"!!!! Len mam obavy ci ťa ta snaha o dalšie deti neprejde, aspoň na čas..lebo aj ja chcem ešte aspoň jedno, ale ked sa nám pošťastili dvaja besní 😀 chalani do roka, povedala som si že to tretie aspoň s rozdielom 2-3 rokov, si ešte mladučká, takže detí ešte môžeš mať ako smetí...Samozrejme je to tvoje rozhodnutie a ak to zvládneš tak klobúk dole!!!
Sama mám jednu kamarátku, ktorá má v krátkom časovom rozmedzí 5 detí a z toho sú aj dvojičky a je úplne v pohode 😀

nari
19. júl 2010

@janula_nz ahoj, a ako to dopadlo u tvojej kamosky?predsa je to uz nejaky cas dozadu.lebo ja mam syna 7 mesiacov a cakam dalsie.som este aj na skole,caka po posledny roc.na vyske a nerada by som obmedzovala jedno babo na ukor druheho.ta tvoja kamoska, nechala si ho?

nari
19. júl 2010

caute kocky. ako citam dve deti po sebe sa daju v poho zvladnut.len ja si to akosi neviem predstavit.mam maleho 7 mesac.syna a dalsie na ceste. caka ma posledny roc. na univerzite a nerada by som obmedzovala jedno babo na ukor druheho.mam len 24 a partner 29 a cely zivot pred nami.preto zvazujem aj druhu moznost ze nie.chcem byt dobrou mamou preto ma prosim neodsudzujte ze takto rozmyslam.chceli sme dalsie babo len nie tak skoro po sebe.a na dalsie babo hned sa ani necitim.on sa to lahko povie ze aspon budem mat pokoj potom.len ja budem ta co bude behat okolo maleho s bruskom ked sa bude ucit chodit a ked sa dalsie narodi..no neviem. co robit?

nari
19. júl 2010

@zuzka55 ahoj, mozem sa ta spytat kolko si mala ked si zistila ze po miskovi bude hned druhe babo?ja mam 24,maly 7 mesiacov a som v 9tt.ja viem som hnusna ale rozmyslam ci ano alebo nie. chcem byt dobrou mamou a nexem aby bolo jedno babo na ukor druheho.neviem si to predstavit.zda sa mi to strasne tazke.s partnerom mame celz zivot pred sebou.sice chceme aj druhe babo,len toto je asi dost skoro.

nari
19. júl 2010

@dusanka27 ahoj, chcem sa ta spytat ako si to zvladla?ja totiz dost vaham.maly bude mat 7 mesiacov a som v 9tt.ja si to neviem predstavit.mam len 24 a cely zivot pred sebou.ja viem ze je dobre ked spolu vyrastaju a rozumeju si,ale zase nexem obmedzovat jedno babo na ukor druheho.a je to aj obrovska zataz na telo.neviem co robit som zufala.vobec sa necitim ako tehua co je horsie ani sa vobec netesim.

nari
19. júl 2010

@ivmila ahoj,prepac ze sa pytam,ale neuvazovala si aj o druhej moznosti ze nie.alebo teda neskor.ja viem je to kazdeho osobna vec,ja mam syna 7 mesac. a druhe na ceste ale velmi sa toho obavam a neviem si predstavit ako to bude.preto zvazujem aj tu druhu moznost.nexem aby bolo jedno babo na ukor druheho.neviem ani ako by sme fungovali.a co najhorsie asi sa ani netesim.

zucha
19. júl 2010

jeeej baby, tak nie som sama, co ma a bude mat male rozdiely medzi detmi 😅 Medzi prvymi mam 15 mesiacov a teraz, ak sa podari donosit v pohode, tak by mal byt 19. Zvladat sa to da. Teda prve dve isli celkom v poriadku. Cakala som totiz nieco horsie. Take tazsie to bolo len na zaciatku, kym sa dieta rozkojilo a potom je to tazke teraz, lebo uz mam zas brucho a aj tvrdnutie a ta mladsia zacina byt "kaskader" a na starsiu treba tiez este dohliadat. Vzdy ked stastne a bez krvavych zreneni prezijeme den, tak si s kludom lahnem do postele a rozmyslam, ako tie ich behania zvladnut co najbezpecnejsie.
No ale uvidim, co bude, ked sa narodi tretie. To nebude mat ta starsia este ani len 3 roky.

ivmila
19. júl 2010

@nari, ak myslis tym druhu moznost ist na potrat, tak o tom som vobec neuvazovala ani na sekundu a prosim aj teba aby si si to rozmyslela.Ja nemam lahky zivot okrem svojej rodinky mam este choru mamu o ktoru sa staram a este aj o dvoch mladsich bratov a staviame dom, takze je toho dost ale dieta je pozehnanie a dar. Ak to tak malo byt, tak to prijimam. Pises, ze nechces jedno babo o nic ukratit. A to ze zoberes zivot tomu druhemu nebude ukratenie toho druheho? a koniec koncov aj toho prveho, lebo mu nedoprajes surodenca. Kde beries istotu ze este otehotnies? co ak nie? nad tym nerozmyslas? prepac ze ti pisem take ostre slova ale chcela by som aby si to este zvazila. Pozri. Aj ja som bola zozaciatku asi 2 tyzdne zhaluzena z toho ze som v TOM a absolutne som sa netesila, plakala som, ale nie preto ze by som nechcela to babo ale preto ze mi bolo luto ze je uz tu a ja sa vobec netesim ako na predchadzajuce. Ale casom som sa s tym zmierila a uz by som to nemenila. Tesim sa velmi. Aj ked sa tiez obavam ako to budem zvladat ale zvladli to ini zvladnem to aj ja a aj TY TO URCITE zvladnes aj skolu aj vsetko neboj sa. Urcite je volba potratu to posledne co by si mala urobit. Neboj sa, urcite su to len zaciatocne zmiesane pocity a ktovie ako sa ti v zivote to druhe dieta moze odmenit, nikdy nevies. Prosim ta, rozmysli si to poriadne. A daj vediet ako si sa ropzhodla. Ahoj

nari
19. júl 2010

@martinka1981 ahoj.ja som na tom podobne,maly ma 7 mesiacov a som v 9tt.cize to vychadza na taky rozdiel 14mesiacov.my sme tiez vobec neplanoval tak skoro po porode.ja viem je to strasne ale stale zvazujeme aj druhu moznost ze nie.len sa mi to zda nefer ze jednemu dame sancu a druhemu nie.strasne sa toho obavam a neviem si to predstavit.nikdy som nemala bohvieaky vztah k detom,ale vlastne,to je uz nieco ine.neviem ci je to normalne vobec sa netesit na mimi.chcem byt dobrou mamou,len nexem aby bolo jedno babo na ukor druheho.mam len 24 a dnes ma predsa kopec zien deti aj po 35.

murinka
19. júl 2010

@nari precitala som si tvoj pripspevok a neda mi nereagovat nanho.preco sa bojis druheho dietatka?ved je to pozehnanie!kolko zien by obetovalo aj svoj zivot za to aby mali aspon jedno dietatko.zvladnes to 🙂 nic nie je take strasne ako sa na zaciatku zda...a mozno si o par rokov povies ako si to hladko zvladla aj s dvomi detmi 😎 po potrate ti moze lekar oznamot ze dalsie deti uz nebudes moct mat-ako by si sa citila? 😕 drzim ti palce nech sa akokolvek rozhodnes aby to bolo spravne 😉

pifina
19. júl 2010

@nari ak tomu malemu zoberies sancu, nikdy si to neodpustis ... mozes si na nete najst dost prispevkov o tom, ako to posobi na psychiku, aj ked zena ide na potrat dobrovolne a je presvedcena, ze je to najlepsie riesenie ☹

michele11
19. júl 2010

@nari citala som to, co si napisala a pripadalo mi, akoby som to pisala ja, posledne tyzdne sme riesili podobny problem, ako ty, len v piatok sa u doktorky definitvne ukazalo, ze to bol plany poplach a porucha cyklu, dovtedy nam testy ukazovali pozitivny vysledok. Tiez som na zaciatku plakala a bala som sa, ze sa nebudem vediet naplno venovat obom detom, ze starsiu dcerku o nieco oberiem, ked tu nebudem len pre nu, ale ako sa vravi, laska sa nedeli, ale nasobi, dieta v takom veku este neberie surodenca ako konkurenciu. Teraz sa ti ta situacia mozno zda neriesitelna, resp. uvazujes aj nad krajnym riesenim, ale skus si to este premysliet, potrat je strasny psychicky uder pre zenu, nemyslim teraz z nabozenskeho pohladu, ale celkovo, ochudobnis mozno seba aj svoje dietatko o surodenca, o uzasne male stvorenie... Ale v kazdom pripade drzim ti palce, nech sa rozhodnes akokolvek, nech sem o par mesiacov napises, ako dobre si sa rozhodla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre