Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

zucha
19. júl 2010

mne je v prvom rade cudne, ako moze mat niekto dieta, ked to neplanuje. Je predsa vela sposobov naozaj ucinnej ochrany. Mne hned na prvej prehliadke po porode predpisali antikoncepciu, aby sme zabranili neziaducemu otehotneniu a bola som lekarov vyslovene upozornena na to, ze kojenie nie je antikoncepcia. Ale bohuzial u mna vzdy bola a podarilo sa mi otehotniet az ked som dokojila a stratila laktaciu.
A ozaj sa tie dve deti daju zvladnut

nivalis
19. júl 2010

nari- tiez som bola v siedmom mesiaci, ked sme zistili, ze sme opat tehu... neplanovali sme to a pravdupovediac ani moc nechceli 😉 ale jednoducho to prislo! Dlho som sa tym trapila, tiez som mala pocit, ze malu o nieco okradam a vobec -aj ked to znie hrozne- som toho drobca nechcela!!! som veriaca a navyse tehotenstvo beriem ako neuveritelny dar ktory nedostane kazdy, takze na potrat sme ani nepomysleli... ale to som nechcela hovorit! chcela som ti len povedat ze ako isiel cas dalej a drobec zacal kopkat, videli sme ho aj na sone a povedali nam ze je to chlapcek, tak sa to uplne zmenilo! 😉 uz sa ho nemozem dockat 😀 lubim ho a bola by som najstastnejsia keby je uz na svete! 😀 😀 😀
zucha- no to ver ze nemusis planovat 😉 kamaratka brala antikoncepciu+ ma opacne otoceny krcok maternice(podla dr, sanca otehotniet je takmer nulova)... a teraz ma zdrave babo 😀

zucha
19. júl 2010

@nivalis su pripady, ked udajne otehotneli aj cez antikoncepciu. Ale prizna si niekto, ze ju zabudol zobrat. Udajne uz to, ze pol dna zmenis davku 1x za mesiac nie je zena chranena cely tyzden. Ale zas mas pravdu v tom, ze ziadna antikoncepcia nie je 100 percentna.
Zeny, co sa obavate a uvazujete aj nad moznostou potratu. Skuste si predstavit, ze je pred vami skoro cely rok, co budete babatko nosit pod srdcom. Za tu dobu tie prve deti naozaj dost podrastu a je len na vas, ako si ich vychovate - co vsetko ich naucite. Je to naozaj dlha doba, kedy si ich mozete vychutnat este ako "jedinacikov" a potom im pride kamarat a surodenec do zivota. Ved co viac si take dieta moze priat? Dostane skoro rovnocenneho partnera na cely zivot. Ja mam so surodencami velke vekove rozdiely a povedala som si, ze to nikdy nedovolim, aby to mali moje deti. Nemali sme si dlhe roky co povedat a az teraz, ked mame vsetci rodiny mame nejake spolocne temy, ale v detstve som len zazivala to, ze sme sa navzajom otravovali, lebo kazdy sme boli vlastne skoro ina generacia.
Tak hlavu hore

martinka1981
19. júl 2010

@nari tie prve pocity su fakt hrozne,ja som si tiež poplakala a napadla mi aj možnosť si to dať zobrať ale tu som v sekunde zamietla! Bude to ťažšie na začiatku kym sa neako zladime ale hadam to zvadneme 🙂
mala ma teraz 14 mesiacov a stale sama nechodi,je to naročne ju dvihať a nosiť na rukach ale snažim sa to minimalizovať lebo brucho ma už fakt dosť pobolieva a bojim sa aby to neuškodilo drobcovi v brušku 😒 ale hadam sa ta naša potvorka už sama rozbehne a bude lepšie,aspon si myslim 😀
PS:všetci mi tvrdia že taky maly rozdiel medzi detmi je super..........tak uvidime. drž sa !!!

miracko
19. júl 2010

@nari
Ja som otehotnela 3 mesiace po porode, nemozem ale povedat ze ma to zaskocilo alebo prekvapilo, my sme na to boli pripravení a chceli sme to, len sme neverili ze sa to naozaj tak rychlo podari, kedze prve nam trvalo dlhšie
Neboj sa ze prve dieta o niečo ukrátiš, deťmi sa láska nekráti ale znásobuje!!!
A aj školu zvládneš, ja som síce dostudovala rok pred otehotnením ale od septembra nastupujem na druhú výšku a vôbec sa toho nebojím....zvládneš to!!! Len musíš chcieť a musí ťa v tom podporiť aj manžel...
Nechcem ťa strašiť ale mam vela kamarátok, ktoré druhé dieťa " odkladali" a potom ked chceli už to nešlo tak ako si predstavovali
Dúfam a verím že si ho necháš a uvidíš, bude to tvoje slniečko 😀

ivmila
20. júl 2010

@nari, neboj sa naozaj toho, prve tri mesiace bude babo len spat a jest, nebude to narocne, potom uz bude to male vacsie a vsetko sa spravi, cas vsetko vyriesi...naozaj budes velmi lutovat, co si spravila, ak si ho nechas zobrat. nerob to prosim ta...
@zucha, mas pravdu s tymi antikoncepciami, ale su vynimky, jedna moja kamoska dlho nemohla otehotniet, nakoniec otehotnela, porodila, kojila, brala hned antikoncepciu a otehotnela. Takze pripady su rozne.

pepita52
26. júl 2010

baby ja ma 4 mesacne babo stale kojim a este som vobec nemala krami je to mozne ze by som bola tehu prrosim poradte lebo už mam stresi teraz

zuzik_p
26. júl 2010

Pepito, mozne je vsechno, ale spousta maminek nema menstruaci po dobi kojeni. Ja jsem kojila do roka, prvni MS jsem mela nejak tesne pred koncem kojeni.

prsky
26. júl 2010

@pepita52 mozne to je, ale inak ak dojcis, menzes nemusis dostat ani rok-dva, ale mozes aj hned po 600nedeli - je to velmi individualne. v kazdom pripade, ak nechces otehu, tak sa treba chranit, dojcenie nie je 100%antikoncepcia 😉

carodejnica
26. júl 2010

@pepita52 ja mám 13 mesačnú dcéru, ktorú kojím a tiež stále nemám mrchu.. 😉 ale ja by som už 2. bábo chcela.. 😉

miracko
26. júl 2010

@pepita52 ahoj, ja som kramy ani dostat nestihla a bola som tehotna, takze kludne mozes otehotniet, mne sa to podarilo do 3 mesiacov

@carodejnica tak sup na to, naco cakas??? Ak kojis, kludne mozes otehotniet...prajem vela uspechov!!!

carodejnica
27. júl 2010

@miracko už sa na tom pracuje.. 😉 pozerám teraz, ty si od ZA? 🙂 aj ja.. 🙂

miracko
27. júl 2010

@carodejnica ano som ,ale nie priamo zo ZA, byvam na dedine, blízko Za, viac IP

miriamkac
27. júl 2010

Čaute. Sem tam nakuknem, občas som sem prispievala 😀 ....Ja mám rozdiel 15 mesiacov, no s tým, že druhé sú dvojíčky. 😎
zucha to je aj mne čudné, keď má niekto dieťa a neplánuje ho... 😝 , no iné je, keď ho aj plánuješ a máš dve... 😅
Takže pre všetky maminy a zvlášť pre nari: všetko sa dá zvládnuť a na ťažké obdobia sa rýchlo zabúda. Tak želám veľa zdaru a trpezlivosti. 😀 😀

miracko
27. júl 2010

@miriamkac Tak teba fakt obdivujem, musel to byť šok ked ti povedali ze budu dve!! Ale isto pozitivny sok, mala si to rychlo za sebou a uz mas 3 krasne deti a mozes si ich plne uzivat....ved detmi sa laska nedeli ale nasobi !!!! 😀

miriamkac
27. júl 2010

@miracko tak to bol šok, to sa dosť ťažko trávilo... 😀 ale napriek všetkému som rada, lebo všetky deti sú zdravé a to je to najpodstatnejšie. Trošku som prehodnotila priority a dalo sa to zvládnuť. Ináč ja by som povedala, že obdiv si zaslúžia skôr maminy ako zucha, ktoré majú po sebe tri deťúrence s malým vekovým rozdielom, si myslým že sa bude mať, čo obracať
pekný večer všetkým

miracko
27. júl 2010

@miriamkac priority prehodnotil asi každy ,,, ja som aj par ludi v mojom okoli prehodnotila, napriektomu ze sa spravali ako kamarati poza chrbat ma ohovarali ze nie som normalna, pretoze este ked som cakala prve dieta uz som hovorila ze len co sa zregenerujem z porodu ideme na druhe,,,, no nikto ma nebral vazne a ked som 3 mesiace po porode oznamila ze som znova v tom tak sa na mňa divali ako na blazna a od niektorych to boli také neuprimne gratulacie... 😝 😝 😝 Ale pomyslela som si že mi môže kazdy akurat tak.... a su to moje deti a keby som mala volbu este raz sa rozhodnut urobila by som to znova 😀
Dokonca keby bol moj muz taky ako zuchin asi by som uz znova bola tehotna, moj muz je ale pragmatik a realista, tak povedal ze zatial staci 😀 a bez neho si tretie dieta sama nespravim 😀 😀 😀
Inak, najviac ma vedia nastvat reci o tom, ako sa nestiham poriadne venovat ani jednemu a ako som mala pockat a kazde dieta si vychutnat a podobne, najviac to potesi od ludi, ktori deti nemaju alebo maju len jedno....ak nezazili tu lasku co prichadza s kazdym dalsim dietatom tak nevedia o com melu...ja som rada ze ich mam po sebe, su sudrzni, pekne sa spolu zahraju, su kolektivni a nie su z nich mali egoisti...a vzdy tu budu jeden pre druheho a ja pre nich...
Som sa rozohnila, sorry ale zas ma niekto nastval premudrelymi recami 😀

miriamkac
27. júl 2010

@miracko tak take niečo som zažila aj ja...vôbec ma to nerozhádzalo, najlepšie som sa bavila na vete: "Ja ťa ľutujem" 😲 ....doteraz nechápem prečo... 😀 😝 ...A môj muž zase vraví:"Jedno dieťa je málo, dve sú moc, preto máme tri"... 😀 😀 😀 Ja som chcela mať deti po sebe, lebo moja sestra je o 6 rokov odo mňa mladšia a tým vlastne som mala sestru a nemala, začali sme si rozumieť až keď ona mala 18 rokov....(síce naša mama vraví, že si nás užila obe)ale nám to nebolo nič platné. 😖 Môj muž má brata o dva roky mladší a super si rozumejú, vlastne spolu rástli, tak som si povedala, že ak deti tak po sebe...no s dvojkami som nerátala.... 😝 Ale dá sa to prežiť, niekedy si pripadám ako policajt pri krčmovej bitke....ale čo už. 😝 Teraz vyzerajú ako trojíčky...chlapci sa dotiahli na malú...nemôžem povedať, že by som sa nudila.... 😝 😝 😀

zucha
27. júl 2010

@carodejnica ja som medzi prvym a druhym tiez nemala menstruaciu, ale otehotniet sa mi podarilo, az ked som dokojila a dobrala lieky na zastavenie laktacie. Kvoli tomu, ze som uz moc chcela druhe babo som chcela dokojit. A aj treti krat som otehotnela az po dokojeni. Som uplne super priklad toho, ze kojenie je ako antikoncepcia ☹

miracko
27. júl 2010

@miriamkac presne pre toto som aj ja chcela deti po sebe, ja mam len jednu mladsiu sestru ale az o 13 rokov a cele detstvo som tym trpela ze som bola jedinacik a nemala som sa s kym hrat, ked sa sestra konecne narodila, tak uz som isla do puberty a nas vztah je taky o nicom, teraz mala 16 a v puberte je ona, teraz si s nou nerozumie nikto 😀 a od tohto som chcela svoje deti uchranit a takisto mam kamosky, ktore si chceli prve dieta uzit a mat druhe az o 6 -10 rokov a potom zistili ze uz to nejde tak lahko alebo ze uz to nejde vobec
Vetu " ja ta lutujem " pocuvam doteraz a tiez nechapem co na mne lutuju alebo druha perla je " nezavidim ti " - ja by som si ale zavidela, ved mam dve krasne zdrave deti !!! Co mozem viac chciet::???
Inak ja som v dvojicky dufala, ocakavala a u nas nic - moj otec je totiz z dvojiciek a v rodine mame dalsich 6 dvojiciek, na mna akosi nevydalo 😀
Vsimla som si ze malu mas Ladislavu ako ju volate doma ??? ladka ???

zucha
27. júl 2010

@miriamkac ja som vcera videla mamicku s dvojickami, co mali asi pol roka a uz zas tehotnu 😅 Tebe sa to stalo naopak, ale ona pri dvoch, tak to je bomba. Ale zas ak bude mat teraz len jedno, bude sa pri nom aj nudit 😀

miriamkac
27. júl 2010

@miracko ano, ano...tú perlu poznám aj ja... 😉 ...no a MM ked sa narodila mala mi vravi v nemocke: "Sklamala si, ja som chcel mat dvojicky dievcata"....no vtedy som mu skoro jednu vrazila a vyslovila jednu vetu:" Maj si dvojicky s kym chces, so mnou ich mat nebudes"...bola som o tom 100% presvedcená, lebo v rodine nemáme žiadne...a doteraz mi to pripomína... 😝
Ladislavu voláme celým menom a ja jej hovorím Laduška, v škôlke Ladina, Laďa (ale to zúri, tak sa jej to nepáči) 😝

miriamkac
27. júl 2010

@zucha tak to by som si aj ja rozmyslela....uff...a pri tom jednom sa nudit nebude, dvojky jej to nedovolia... 😀 😀 😀

miracko
27. júl 2010

@miriamkac moja starká to mala podobne ako ty, najskor dievca a presne do necelych 2 rokov chlapcov dvojicky, sok bol o to vacsi ze 50 rokov dozadu nemali este taky ultrazvuk, takze prekvapko sa konalo na porodnej sale a dalsi sok bol z toho ze byvali v jednej izbicke u svokrovcov ...A zvladli to...nemali automaticku, nemali pampersky, a mnoho ineho ,,, na toto vzdy pomyslim ked mi je tazko
A asi budem hnusná ale to by som dopriala takej co ma jedno kludne dobre dieta a stazuje sa ze nic pri nom nespravi a ako to nemoze zvladnut 😀

miriamkac
27. júl 2010

@miracko to by sa malo písať potichu... 😝 ...ja som kopu veci prestala riesit...ako napr. umyvanie okien kazdodenne upratovanie...a pod. Moja mam pride ku mne (uz to nerobi, uz som ju to oducila 😝 ) a hned medzi dverami: más tu neporiadok...a ja jej na to: metla vies kde je nech sa paci iniciative sa medze nekladu...a bol klud...pre mna su podstatne decka: najedene, napite, umyte, v cistom...ostatne pocka a ked nestihnem...neutecie to...umyvacku riadu mam asi len tri mesiace...moj najoblubenejsi software v domacnosti...

zucha
27. júl 2010

@carodejnica @miracko aj ja som zo ZA 😀 Len teraz trosku inde 😉

pepita52
28. júl 2010

mamicky tak nastastie nie som aj som rada aj niee ale je to takto lepsie neviem si to vobec predstavit

pifina
28. júl 2010

@miracko uz nas bola jedna pani, co mala do roka dvoje dvojicky a predtym este dve male deti, takze 6 deti vo veku tak do 4-5 rokov ... vsetko sa da, ked sa chce 🙂

avanti
28. júl 2010

To je zvlastne, ze u vacsiny ludi vyvola sprava o druhom dietati narodenom tesne po prvom potrebu vyjadrit druhemu skor lutost, alebo potrebu pripomenut mu, ake to bude mat v prvych rokoch tazke. Alebo ked sa clovek rozhodne mat viac deti, ako iba jedno, ci dve... Hlavna vec, ze potom kazdy tvrdi, ako sa mu paci, ked sa zide viacdetna rodina pri prilezitosti sviatkov, alebo ako super, ked sa vekom blizke deti vyhraju... lenze treba preto cosi aj urobit, alebo aspon nedemotivovat ostanych...
Ved naozaj, ako napisala miracko, v tejto dobe uz mame tolko vymozenosti, o ktorych mohli nase mamy a stare mamy len snivat.
😵 Drzim palce vsetkym takymto maminam, ktore maju deti tesne po sebe!

A akosi sa nas na tejto strane nazbieralo zo ZA viac, aj ja sa pridavam do klubu 😀

kaliska
28. júl 2010

Tak já jsem třeba hrozně chtěla mít dvě děti do roka,no bohužel se mi otěhotnět nepodařilo 😒 ,takže místo toho abych rodila už v prosinci 2009 budu rodit až letos 2010 😀
Dvě starší děti jsme taky chtěla maximálně dva roky od sebe...ale já prostě neotěhotním,kdy si zamanu,vždycky to aspoň rok trvá ☹
Ale teď se mi podařilo otěhotnět,i když jsem ještě plně kojila 😉
Avanti, máš pravdu,každý nás spíše lituje...jako bychom si neuměli dávat pozor,či co a já ty děti rodila z nezodpovědnosti 😨 ...přitom kdyby věděli,kolik jsme se natrápila,než jsem otěhotněla a jak moc jsme dětičky chtěli 😅 ...antikoncepci jsem brala docela dlouho,takže opravdu vím k čemu to slouží 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre