Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

nkaps
30. nov 2010

@krista ja viem, že je to takto lepšie, ale aj tak mi je z toho stále na zaplakanie, no budeme musieť čakať asi tri mesiace aby sa to všetko urovnalo.... sestra tak musela čakať ked potratila ☹

@verusky to je len také obdobie vyčerpanosti z práce a zo zimy, možno som chcela od neho priveľa

krista
30. nov 2010

@nkaps já znám ale spoustu holek, kterým když to "odešlo samo" tak hned následující měsíc otěhotněly samy a miminko udržely. Znám i jednu která takhle spotánně potratila dva měsíce po sobě a další měsíc se jim zadařily dvojčátka 😵 Vím, že se čeká po potratu (ale jen když tě musí čistit) myslím si, že při tomhle byste takovou pauzu mít nemuseli. Každopádně nebudu to rozpitvávat, věřím, že je to pro tebe dost citlivé téma, tak jen držím palečky ať to čas brzo zahojí... hodně sil.

mirip
30. nov 2010

@nkaps nebud smutná, ja som otehotnela po 4rokoch, absolvovala všeličo aj Laparku, aj liečbu a otehotnela, potom som šla vatešená pre tehotenskú knižku vraj krásny darček mala som narodeniny a namiesto toho so ich trávila v nemocke a na kyrete..............bolo to hrozné, ked som si pomyslela že ak budem chcieť zase otehotnieť zase odznova to isté, sledovanie cyklu lieky na úpravu cyklu no otras, tri mesiace čakania boli najhoršie a potom preventívka a po dalšom mezese sme mali začať odznova s liekmi a mne už neprišiel po pauze som bez pomoci bez liekov ani sama neviem ako pro jednom raze otehotnela s malou tak nebud smutná, mne DR vtedy povedal že ono príroda si to sama zariadi ako niečo nie je s babom vporiadku same odíde..........uvidíš prejde pauza a zase bude u vás veselo lebo budú čoskoro //

inak my čakáme druhé dievčatko, už som sa zmierila s tým že pipík nebude iba ak bude vnúčatko chlapec

krista
30. nov 2010

@mirip to je dojemný příběh a s tím závěrem, no nádhera 😵 třeba bude ještě třetí ne? 😀 😉

kaktusik007
30. nov 2010

@nkaps nemusis cakat... pokial je potrat v takomto skorom stadiu, tak tvoje telo ked bude pripravene na dalsie tehu, tak otehotnie.... to su slova primara gynekologie z trencina.... proste umyselne si davat pozor a stresovat sa ze tolko a tolko treba pockat je hlupost.... 😒
ja viem ze to boli, poznam to... ale tiez viem ze to preboli... aj ked teda ja som sa do kocikov potom nemohla pozerat dobreho pol roka... to zvladnes, aj ked teraz to boli a si z toho smutna....

kaktusik007
30. nov 2010

@mirip a my mame druheho pipika 😀

nkaps
30. nov 2010

@krista práveže ma čistili... tak asi bude treba čakať

@mirip to mi je ľúto a dík za podporu, dúfam, že všetko bude dobré aj u Vás aj u nás

@kaktusik007 no a ja nebudem jesť kapusticu neviem dokedy... lebo mi to pripomína... a tie kočíky asi tiež ako ty... asi počkáme kým malý nebude behať

mirip
30. nov 2010

@kaktusik007 no vidíš vy druhého pipíka a my druhú šušulu, ja som tak nejak dúfala že bude chlapec ale muž hned povedla že bude dievčatko a aj sa s mojou mamou stavili o penovú tortu samozrejme vyhral muž a tento víkend sme mali tortu doma a je rád on nechcel chlapca to je asi jeden z mála chlapev čo chlapca nechcel ale chcel dievčatko zase

mirip
30. nov 2010

@krista ach jaj tretie nie, určite najbližšie 3-4roky by som sa nedala prehovoriť, ked budú baby malé a navyše po Bianke nemám dobrú skúsenosť síce porod cca dokopy aj s placdntou 15min. ale bolo to s vyvolávačkou a kým som porodila som bola na infúziach a na porodnej od rána od 8mej do 22,50 kým sa narodila a potom po porode ešte dve hodiny,ale aspon sme zariadili detskú izbu aj s postelami ale už taký čo budú mať do 18ky vyslovene detský nábytok som nechcela aj tak farebný vyslovene detský nábytok nedám mne sa farebé všetko nepáči, takto bude všetko bukové a je to super 😵 zútolním hračkami kobercom a záclonami a hotovo

kaktusik007
30. nov 2010

@nkaps nie je potrebne cakat....

buffinko
30. nov 2010

@nkaps - naozaj radšej počkaj aspoň jednu mrchu a potom hurá na to. zahraničné štúdie hovoria, že sa dá otehotnieť hneď, ale vonku sa kyret po potrate nerobí štandardne ako u nás. a môže sa stať , že sa bábo prichytí priamo na stenu maternice, resp. tenkú sliznicu a placenta prerastie do steny, nie je to bežné našťastie, no ale čert nespí... nikdy nevieš, ako ťa zvnútra doriadili, tak nech sa adpoň trochu maternica zregeneruje.
a neboj, po potrate sa lepšie otehotnie, telo je nabudené 🙂 osobne som po potrate otehotnela po 2,5mesiach (lenže to zas nedopadlo bohužiaľ,,,) a to sme sa predtým snažili intenzívne 7 a bez ochrany sexovali oveľa dlhšie...ani sa nenazdáš a budeš znovu tehuľka.

kahlan1
8. dec 2010

ahojte ste tu niekto este? 🙂 pravdepodobne budem patrit k vam

mirip
8. dec 2010

@kahlan1 vitaj medzi nami, už máš aj test s //, pozerá m že malá má 3mes. a 3týždne to bude riadny zaberák ale aspon budú vyrastať a hrať sa spolu 😉

kahlan1
9. dec 2010

@mirip ahoj, hej vysli mi dva testy s // v utorok idem k lekarovi. Mám z toho obavy. Mala sa nam dlho nedarila a doktorka nas posielala na umele oplodnenie preto by ma nenapadlo ze z jedneho razu a sup bum su tu dve ciarky.

mirip
9. dec 2010

@kahlan1 my sme na babo tiež čakali tri a pol roka a ked som nakoniec po všetkom možnom čo sme absolvovali otehotnela tak som aj potratila a na narodeniny som bola na kyrete, potom hned po pauze som otehotnela a som bola šťastná ako blcha ked mi skončilo šetsonedelie a dr mi povedal že som vporiadku tak ja mu zo srandy že teraz možeme začať pracovať na druhom a on že prečo nie....že aj on má medzi deťmi rok a mesiac a tu je a že sa to dá.......a ak chceme druhé tiež nemáme velmi dlho čakať lebo teraz že som ok ale problémy sa nemusia ale možu po čase vrátiť a tak budeme mať rozdiel necelá 1rok a 5mesiacov

martinka1981
9. dec 2010

Ahojte,ja mam rozdiel 18mesiacov. No ked som otehotnela s druhou dcerkou nebolo mi všetko jedno. A hovorim jej že je zazrak 😉 . Takže Viky ma teraz 1 mesiac aj 1 tyžden a zatial to zvladame v pohode,aj nehovorim mam chvile ked su nervy a riadne. Ale čo už. Našťastie je Vikuška zlate babenko,klopem na drevo,a zlosti staršia Miška. Netreba sa obavať a nechať veci plynuť,ono sa to same neako vyrieši.
Tak vam držim palce, nech vam všetko dobre dopadne 😉

kaktusik007
9. dec 2010

@kahlan1 no teda, dalsia do partia co bude mat dve deti do roka a do dna ako ja??? ? 😀 😀 😀 😀 😝

sisamato
29. dec 2010

@kaktusik007 ahoj, ja som tu pisala uz velmi davno, ale pozeram ze sme na tom skoro rovnako. Moja Simonka sa narodila 4.5. a druhy termin mam do roka, teda 23.4....zatial vsetko v pohode, okrem laveho bedroveho klbu, ktory ma pobolieva asi uz dva tyzdne. Ale uz to beriem s usmevom...mohlo byt aj horsie. Ja som zo svojho druheho tehu bola v riadnom soku, aj teraz sa obavama ko to zvladneme ale nejako bude...ja sa bojim aby som obe deti o nieco neukratila...pekny den, pa.

miriamp
29. dec 2010

ahojte, medzi mojimi je necely rok rozdiel, maly je 11.3. minuly rok, a mala 2.3. tento rok. bolo to da sa povedat planovane neplanovane, chceli sme mat kratko po sebe druhe, ale ani sme velmi neocakavali ze to moze byt tak rychlo. a ako to zvladame? v poho. neviem si predstavit inak.

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cathy77
30. dec 2010

miriamp - super 😉 ja by som tiež tak chcela 😉 ale psssst, nieže to začuje mm, ten je iného názoru,hihi. ale človek mieni, PánBoh mení... ozaj, kojila si, ked si otehu? kedy si dostala prvý menzes po porode?....

miriamp
1. jan 2011

@cathy77 nie, nekojila som, nedalo sa. ☹ vlastne asi iba 2 tyzdne. a prvy m. po porode tak po 6.tyzdnoch.
a manzelovi psssst, nic neprezradim. 😉

cathy77
1. jan 2011

miriamp - vdaka🙂 ja som dostala menzes 5 týždnov po porode a od začiatku som maleho dokrmovala, kojila som len tak smiešne 3,5mesiaca, každe krmenie trošku pocical, potom Nutrilon. veľmi túžim plne kojit teraz, dufam, že sa zadarí, i ked aj velmi chcem čím skor otehotnieť... tak uvidím, ako to dopadne 😉

miriamp
3. jan 2011

@cathy77 tak to si trufas, hned otehotniet. a pri troch to zostane, ci este potom stvrte 😉 my sme tiez este tuto temu neuzavreli. hlavne priatel ma obavy, ak tito dvaja spolu odrastu, kedze su velmi po sebe, ze tu bude velke ticho.

cathy77
3. jan 2011

ja by som brala aj štyri hihi🙂 mám trochu strach síce, druhé tehu skončilo v 21.tt, tak aby sa niečo podobne nezopakovalo 😔 Do tridsiatky som bola hrdinka, že mne stačí jedno dieta atd a v 32 mi zrazu preplo 😅 a chcela by som veľku rodinu... tak dufam ešte čo-to stihnem

arrett
3. jan 2011

Ahojte🙂 Mozem sa pridať? My budeme mat rozdiel 14 mesiacov. Už sa neviem dočkať, kedy bude mala nasvete🙂 Dufam, že to zvladneme.

kaktusik007
3. jan 2011

@arrett tak to mas velky rozdiel 😀
@sisamato no, nejako to budeme musiet zvladnut... neboj 😉
@miriamp brutalne pozitivne prispevky!!! hned mi je lepsie 😀 😀 😀 diiiiky za ne 😉

miriamp
4. jan 2011

@kaktusik007 woooouw, aj u vas bude podobny rozdiel ako u nas. a ked uz nie v ten isty den, co sa stat moze, tak plus minus ondrejkovych narodenin. my o 2 mesiace budeme mat prvu dvojitu narodeninovu oslavu. celkom prakticke 🙂

kamusek
4. jan 2011

Taky přidávám "zkušenost".....můj manžel i taťka jsou se svými bratry o necelý rok. Taťkovi je ze 3 bratrů a všichni tři jsou skoro do 3let. První 16.6., druhý 6.6. a třetí 5.8.! Nechápu, jak to mohla babička zvládnout 😀 a manžel je 5.7. a jeho brácha 18.6. další rok....Takže se to asi zvládnout dá, ale doufám, že můj případ to nebude 🙂

aleachim
4. jan 2011

Taky se přidám, moje tchýně měla kluky přesně 9,5 měsíce po sobě. Otěhotněla podle mých výpočtů ještě v šestinedělí 😕 . Ale podlo toho, co vypráví, to bylo horší než dvojčata a prý to byla nejhorší doba v jejím životě. Jak ale byli větší, už si to hrozně užívala, kluci se zabavili a byli si oporou. To jsou nakonec do dnes🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre