Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

dana_l
1. jún 2011

@suzieqiu my mame tandem kocik za sebou. ked sa zlozi tak je maly a predna sedacka sa "odklada". taky by sa ti zmestil aj s detmi na zemi.
a mam vyhodu. byvame v dome s garazou.
neboj. vsetko bude ok. po dvoch rokoch uz nebudes vediet ze si ich mala tak skoro za sebou a vsetci sa ta budu pytat ci to mate dvojicky 😀

myzma
2. jún 2011

@suzieqiu my sme to poriesili tymto kocikom 🙂 neviem si predstavit nic lepsie 🙂

mam ho i v albume

sisamato
8. jún 2011

ahojte,
dnes mam prvu vacsiu krizu s drobcami...maly od 16. do 20 v kuse jacal...strasne to bolo, ked soms a nemohla venovat malej...zeny, asi som blba, ale nadavala som si ze je to fakt tazke, ze prve dieta je len ukratene, ze som sa nechranila...strasna depka...necitim si dnes chrbat od maleho a tie nervy...ja na to nie som...neverim si...neviem ci zvladnem...mam strasne vycitky kvoli malje, ze je v niektorych chvilach ukratena, ked ma este len 14 mesiacov a maly len 7 tyzdnov...

sisamato
8. jún 2011

nedokazem nechat dieta vyplakat, nikdy som to malje neurobila, preto ma to o to viac hneva...1. rok zivota je strasne dolezity, preto si to aj vycitam...k malemu necitim to co ku starsej...ale stale si vravim, 1. rok je najtazsi, potom bude snad lepsie...

sisamato
8. jún 2011

@dana_l obdivujem ta ako to zvladas, ja uz teraz odpadavam...asi nie som dost dobra matka...strasne ma to hneva ze nemozem dat obom samu seba stale...

martinka1981
8. jún 2011

@sisamato nie si zla matka len je toho vela. musime vydržať a bude lepšie 😉 Naozaj. Ja mam rozdiel 18 mesiacov a je to aj takto naročne,ale my ženy sme silne a zvladneme všetko.
Moja mladšia ma atopicky exem a pred par tyždnami som musela isť ku kožnej,muž bol preč nemal kto byť so staršou,tak som ich pekne naložila a šli sme k lekarke. Ked sa neda inak sme silne a prekonavame same seba.
Chod si pekne lahnuť,oddychni si a vyspi sa. Rano je vždy lepšie,to mi ver 😉

dana_l
9. jún 2011

@sisamato uz nikdy si take nepovedz ze nie si dobra matka lebo vsetko nezvladas. laska matky sa nemeria kolko mas urobene doma ale ako sa staras o svoje deti. a ked jedno dieta potrebuje momentalne viac starostlivosti tak to je ta ukazka ze to vidis a nenechas ho "len tak". to starsie dieta nebude ukratene. ono sice nechape preco si uz neni len s nim ale ani to nechape ze je odstrcene. a malinkemu babatku sa musis venovat. ono chudatko nevie povedat co ho trapi (sice ani starsia velmi nie) ale ono ta teraz potrebuje viac. aby si mohlo najst svoj "vnutorny pokoj" a krasne vyrastat vam vsetkym na radost.

ak si myslis ze ja mam doma vsetko urobene tak to sa velmi mylis. bolo ked som mala jedno ale pri dvoch sa uz vsetko nestihalo. a teraz ako aj pracujem tak si poviem, co je dolezitejsie - deti alebo mat upratany dom od vrchu po spodok. deti su na mojom prvom mieste. a dom urobim to najdolezitejsie - navarim, operiem a urobim podlahy. a co sa tyka detskych hraciek po celom dome. ved mam deti a tie sa hraju . preco ich mam trapit ze musia vsetko po sebe upratat. ono sa k tomu raz pride ale teraz to nie je prvorade.
ked som ostala tehotna s dvojickami vela ludi mi povedalo - moja vlastna matka tiez - och, co len budete robit. ved to nezvladnes. a preco nie. ja na to pozeram pozitivne a tiez viem ze to nebude "l;ahke" ale preco by som nemala zvladnut.

ak ti niekto bude nieco vycitat - tak sa nikdy "nedaj". druhym sa lahko radi a rozprava ako by sa malo robit ale "my" sme tie co robia rodinu rodinou. drz sa a ak potrebujes poradit alebo len sa "vypisat" tak daj vediet.

terina25
13. jún 2011

ahojte baby.
tehulky,idem vám dať trošku energie 😉
Mám tiež 2deti krátko po sebe-rozdiel 17 mesiacov.Prvé mesiace boli hrozné.nebudem klamať.najhoršie to bolo,keď som syna kojila.Dcéra chcela tiež papať a syn tiež.to ste mali vidieť ako to vyzeralo.v jednej ruke syn a druhou som krmila dcéru.Bohužiaľ(alebo našťastie?)som po 2 mesiacoch prestala kojiť.Syn už nechcel moje mlieko,tak sme prešli na UM(aj kvoli zdrav.problémom). A trochu sa to zlepšilo.Prvé príkrmy boli tiež hroza.nechcel ich jesť.poriadne začal približne keď mal tak 7 mesiace.teraz bude mať o mesiac 1 rok a ja si hovorím,že som za vodou.Alebo som si už možno jednoducho zvykla na ten neustály kolotoč okolo detí.

A dcérka?bála som sa,že bude ,,odstrčená,,,že bude žiarliť.ale berie to v pohode.Chodí k malému a hovorí,Ľubim bračeka 🙂 Dáva mu pusu,ráno keď vstane zaželá mu Dobré ránko každé ránko 😀 😀 Nehovorím,že na začiatku na neho nežiarlila,aj teraz občas žiarli alebo sa nechce deliť o hračky.ale zvykla si a má ho rada.S manželom sa snažíme chodiť s ňou každý deň 2x vonku.teda ak je muž doma...

Je to ťažké aj teraz(napr.obom im idú zúbky,syn začína loziť...),ale už je to o 100% lepšie.

Nebojte sa baby,aj vy to zvládnete.Nehovorím,že to nebude ťažké.ale stojí to zato.Vidieť tie deti ako sa potom spolu krásne hrajú,bozkajú,spinkajú.Stojí to za to 😉 Ja by som nemenila

terina25
13. jún 2011

@sisamato nerob si výčitky kvoli dcére.ona to teraz aj tak nevníma.venuj sa jej,keď syn spí-ak spí,lebo moj veľa nespal.a k tej láske k synovi.Neboj sa,ono to príde.aj ja som mala také výčitky,že ho ľúbim menej ako dcéru,že sa jej nevenujem a pod.ale poradím ti,zbytočne sa tým nezaoberaj.nestojí to za to.radšej sa snaž dať deťom čo potrebujú.a to si ty a nie poriadok v byte 😉 😉

sisamato
14. jún 2011

Ahojte,
pisem az teraz...najprv vam chchem z celeho srdca podakovat za rady a povzbudenia. Odvtedy sa striedaju uzasne dni, s menej lepsimi, ale to patri k tomu. Najpr. vcera mi maly spal cely den aj noc, dnes menej...a neviem preco, uz zase som bola z toho kus na nervy, ale...mate pravdu, cim viac sa tym clovek zaobera, tym viac ho to trapi a nic nevyriesi...mne najnovsie dievcata pomohlo to, ze som oboch nervoznych nalozila do kocia a von na ihrisko...malu, nechodiacu som supla do piesku, ta sedela, sem tam si polozila a maleho som hupala v kociku...vobec mi nevadilo ze sa na mna ine kukali ze co robi moje nechodiace 14 meascne decko v pieksovicku...aspon sa vysantila... 🙂
budem sa snazit ozvat i neskor..drzte sa, vsetky tu ste uzasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😉

terina25
14. jún 2011

@sisamato no konečne trošku optimizmu od teba.HURAAAAAAAAAA 😉 si to úžasne vyriešila s tým pieskoviskom.A čo že sa na teba pozerali,nech to zvládnu oni,dve deti 😀 Aj ja to tak robím.Dcéra v pieskovisku a syn v kočiari.Aj keď dcéra už chodí.takto je to najlepšie.aspoň nemá pocit,že sa jej nevenuješ,je na vzduchu,s deťmi.len tak ďalej.držím palce 😉

sisamato
14. jún 2011

@terina25 ja viem ze uz asi leziml niekomu mojimi vylevmi na nervy...ale musim dnes toto:...moj maly bol od 13 do 20 hore...8 tyzdnove babo...nepisem radsej komentar...verim ze zajtra bude uz lepsie...

lucinka1104
15. jún 2011

@sisamato moja malá sa hrá vkuse v piesku a 14 m ide ešťe len mať......

lucinka1104
15. jún 2011

@dana_l fuh to už hej mať toľko detičiek po sebe ja som asi tiež zase tehu ale snad len jedno ja som to zvladala kým bola malá nechodiaca ale od 9 mesiacov behá a niekedy som teda v riadnom strese ja ešťe oboch kojím....luky si vešľmi vyžaduje pozornosť a ja som zavisláčka na poriadku takže často ukracujem deti lebo riadim .....ešťe sme sa aj sťahoali perrabali a vtedy som an lukyho vôbec nemala čas dotoho sa narodila timi s nou som ešťe bola počas tehu veľa v nemocnici robili mi serklaž a toto všetko dosť poznačilo lukyho tak sa snažím v poslednej dobe vykašľať sa na bordel a venovať sa im stratené už nedoženiem ale radčšej neskoro ako nikdy však pôjde v septembry do škôlky ak to zvladne lebo chodí somnou aj cikať a len čo ma nevidí staršne plače vrieska.....ale snad dako prinajhoršom si ho nechám doma ajked keby som nebola tehu tak som normálne pre zlu finančnu sytuacii špekulovala dať aj timi do sukromných jasiel my pred vyplatou nemáme ani na chleba....obdivujem ťa všetko dobré

miriiama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisamato
16. jún 2011

Ahojte,
dnes sme mali zase ,,uplakany,, den a to obaja moji anjelici...baby taka otazka na vas: ste na drobcov sami ale zijete s rodicmi, prip. svokrovcami? ja som na nich cez den sama, byvame v byte na dedine...malokoho tu poznam, iba ludi z baraku...a ked som dnes bola na ihriksu s nimi tak som aj mala pocit ze moje,,kamosky,, ma len lutuju do coho som sa to namocila...citim sa strasne, nie z toho ze bol taky blby den s malymi ale sama zo seba...aj z toho vsetkemo co pride, ci to zvladnem...

sisamato
16. jún 2011

Este stale som v sebe nenasla tu radost z toho...poviem vam upimne ze nikomu neradim takto deti do roka...myslim ze je to este tazsie ako mat dvojicky...

sisamato
16. jún 2011

@lucinka1104 dnes kopirujem tvoj odkaz, dufam ze sa nenahnevas, ale je prekrasny, som si dobre poplakala...strasne mi toto vo mne chyba...
Nikdy nie je tak zle , aby nemohlo byť aj horšie , keď doprší vynde slniečko a zase bude všetko krajšie. Predtým, ako si prišlo, som Ťa čakala... Skôr ako si sa narodilo, som Ťa milovala.... Skôr ako si malo 1 hodinu, umrela by som pre Teba... Toto je zázrak života. Deti ťa držia za ruky len časť tvojho života ,ale za srdce celý život.

lucinka1104
16. jún 2011

@sisamato moja to si niekedy nevidela mna ...v akom strese som vydrž rok a bude lepšie uvidíš pre mna sa prave to horšie obdobie začalo až ked Timi začala vymýšľať vkuse lezie do bazena luky mi zatiaľ v kuchyni vylieva vodu poharom z dreza pes ošťí koberec a mačka zhodí všetky črepníky z okna,,,,,,,,no v posdlednej dobe som v sebe obajavila energiu z detí a tu čo mi beru si od nich plných duškom aj berem späť mne luky2 roky chodil spavať o polnoci alebo sa naopak o polnoci zobudil že sa chce hrať a to do rana spavam tak 3 hod denne važim 49 kg pre otehotnením 72 ale tie deti stoja zato mne by uplne stačilo keby sa luky naučil kakať na zachod a prestal zadrživať lebo to ma vytača do nepríčetnosti, ked mu 30 x denne musím utierať zadok a vkuse denne prach 10 ks teplákova slipov hned by to bolo lepšie skus si najsť chvíľu pre seba ,aby si sa zregenerovala aspon 40 min denne prajem len to najlepšie veľa trpezlivosti, lásky a pevných nervov pri výchove detičiek každá praca sa az skončí len ta matkyna je na celý život si úžasná matka , plná lásky, sily, oddanosti nehy a starrostlivosti prestan sa trapiť a vyčítať si deti si svojich rodičov vyberajú a tie tvoje si vybrali teba a vedia prečo si skvelá matka a oni to vedia ľúbia ťa takú aká si nikto na tomto svete okrem tvoejj matky ťa nemiluje a nepotrebuje tak ako tvoje deti ja sama viem že je to ťažké a tiež si vyčítam mne už aj par krát ruka vyletela potom som celú noc preplakala až teraz som pochopila aku chybu som urobila mne syn po pôrode takmer umrel boli sme dlloho v inkubátore a ja ho teraz bijem a vrieskam po nom ???no našťastie som sa spametala anemenila by som tiež som par krát olutovala že som mala deti tak rýchlo po sebe - umyselne ale potom som si poebvdala že to by už nebola timi a bez timi by môj život nemal cenu jej usmev stojí za všetko moje tvrdohlavé mrnčadlo už ide pá

sisamato
16. jún 2011

@lucinka1104 vdaka za rozpisanie...no u vas riadne veselo 🙂 viem, kazdy ma s detmi svoje...mne asi dlhsie trva kym do toho s dvoma po sebe pridem...a ako vidim, ludi pritahuju iba optimisti, nie zufalci... 😒
aj mna strasne mrzi ked na strasiu zvysim hlas ked jaci...
inac co vas ,,dobija,,? mna teraz nescafe 3v1 , a to ihrisko s inymi, aj ked to nie je to prave kamaratsvo...

sisamato
16. jún 2011

@lucinka1104 inac ja som s vahou podobne...52 kg...vyska 157 cm... 😉

lucinka1104
16. jún 2011

ja mam 170 cm mna hra s detmi ale tiež nemám kamaratku lebo sme sa presťahovali a nikoho tu nepoznám už vyše roka

dana_l
17. jún 2011

@lucinka1104 zivot je tazky ale nase deti by mali byt na prvom mieste. oni tak rychlo rastu a ked sa im nebudeme venovat teraz tak potom uz nebudu mat o nas velky zaujem. som rada ze si zistila ze poriadok nie je to najdolezitejsie a tvoja pozornost je na detoch.
viem ze financna situacia moze a aj velmi ovplyvni ako "bezi" nas zivot. ani u nas nemame peniazky na dovolenky alebo kupovat hracky a oblecenia detom ako sa nam "zachce". ale snazime sa to nejako zvladnut. vzdy si vravim, teraz su malinke a potrebuju nas a potom ked budu v skole budeme moct najst lepsie prace a bude lepsie.

dana_l
17. jún 2011

@sisamato ja ti potom poviem co je "lepsie" - mat ich do roka alebo tie dvojicky 😉 😀 😀 😀

ja som tu sama s manzelom. striedali sme sa pri detoch, ja v praci doobeda a on doma pri detoch. prisla som domov a on hned odchadzal a ja som ostala sama pri detoch. ziadna pomoc od nikoho. byvame v dome uz dva roky ale poznam len susedov z jednej a druhej strany. to je vsetko. vsetci sa staraju len sami o seba. viem ako je to citit sa ze "vidim ludi ale nie som s nimi". clovek sa zamysla kde je problem. ked sa clovek snazi "skamaratit" ale ziaden vysledok nie je tak je to na zufanie. ale poviem si, kto je prvy, mat zaujem susedov alebo byt s mojimi detmi. ono asi vsetko je tak ako to "ma byt". vsetko pride ako je "kdesi naplanovane". teraz nas skusaju ci vydrzime a potom budeme "odmeneni". (aspon dufam 😉 🙂 )

dana_l
17. jún 2011

@lucinka1104
@sisamato
babenky vydrzte. ked bude mat mladsie okolo 2 rokov tak si uz budete "uzivat". uz sa nemusi vsade za nimi behat, so vsetkym pomahat. lea bude mat tri roky a tak sa vedia krasne so sophie zahrat. samozrejme aj neplechu porobit. ale to je normalne. kto ocakava ze take male deti "vsetko vedia" tak je naivny.
aj u nas sa hlasnejsie zakrici a niekedy capne po zadku. ale kedze je to "pre nieco" a nie len z nervov tak to neberiem v zlom. ale ani ja potom nie som ok, poviem si ze nabuduce to musim riesit kludnejsie. ale niekedy sa neda.

princeznal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terina25
17. jún 2011

sisamato: moj syn tiež nebol žiaden spáč.ani teraz toho cez deň veľa nenaspí.Ale keď ku mne prišla nejaká kamoška,tak to spal vo veľkom.A ona mi potom hovorila,že čo sa sťažujem,veď mi malý spí...

to s tými kamarátstvami..ja tiež nemám veľa kamošky.ostali mi naozaj len tie ,,naj,,A ani na koníka už veľa nechodím,lebo mi tu začali niektoré osoby ,,vyčítať,,že sa stále len sťažujem,že nemám čas,nespím a pod.ale že na koníka čas mám.akože k tomuto nemám slov.aj ja som len človek a tiež potrebujem občas vypnúť,pokecať si s niekým o podobných problémoch.veď ak sa s nikým nestretávam,lebo nemám ako ísť sama von s dvomi deťmi bez pomoci,tak aspoň cez net sa chcem niekomu posťažovať.ale toto bohužiaľ ľudia nechápu-najmä tí,ktorí o tom nemajú ani šajnu,čo to je byť s dvomi tak malými deťmi.

ja ti k tomu poviem toľko,že si to nevšímaj.ak majú reči,nech majú.ty sama najlepšie zistíš po čase,kto je ten skutočný kamarát.a budeš často aj prekvapená,že ťa veľa krát zradia aj tí ľudia o ktorých to budeš najmenej čakať.ale človek sa učí na vlastných chybách.

terina25
17. jún 2011

@sisamato a čo ma dobíja?tiež kávička,keksík,spánok.alebo si len tak sadnúť na balkon a pozerať sa vonku.a ešte TICHO 😀 To je na nezaplatenie,keď deti spia a všade je ticho.a ja si konečne hovorím skoro po roku,že hurá to najhoršie mám hádam za sebou a mám čas si pozrieť v kľude aj telku,alebo si sadnúť do vane a relaxovať-aj keď to robím,len keď je muž doma...

majatob
17. jún 2011

ahoj holky, teda vy jste toho napovidaly... 😕
vlastne ani nevim co psat, nedavno jsem se zarekla, ze si nebudu stezovat, mam co jsem chtela a ted se s tim musim poprat jak nejlip umim, takze ode me nic moc neuslysite...🙂 ja tu mam jednu kamaradku, ktere fakt verim a hlidame si navzajem deti 😵 jinak nikoho, ale za 14 dni se stehujem a budeme blizko moji rodine, ktera se urcite bude chtit vidat casteji a ja su z toho tak nejak na rozpacich, zvykla jsem si, ze su tady na to sama s manzelem a nikdo mi do niceho nekafra a ted mam trochu strach jak to vsechno bude...no nejak to bude a holt se stim budu muset vyrovnat... 🙂

@terina25 proc nemuzes jit s detma sama ven? 😕

majatob
17. jún 2011

@sisamato ja se posledni mesic dobijim pohybem, proste se 3-4x tydne jak deti usnou seberu a jdu behat (a na moji fyzicce to zacina byt videt, hahaha) a pak jeste doma posiluju a tak, proste se za tu hodinku totalne znicim, dam si studenou sprchu, skocim do postele a rano se mi vstava krasne, protoze spim v noci jak dudek (jeste stesti, ze uz deti spi celou noc 😀 ) a jednou tydne kdyz je manzel doma si vyhradim dopoledne jen pro sebe, zamknu se v koupelne, napustim si horkou vanu, naplacam na oblicej masku, udelam si vlasy,.....nadhera 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre