Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

sisamato
17. jún 2011

@dana_l no to fakt, tak som zvedava co potom povies, ci dvojicky alebo dva do roka... 😉
podla tvojich slov si bola pre to materstvo doslova stvorena 😉

sisamato
17. jún 2011

@terina25 no tak to su fakt kamosi... 😒 vycitat niekomu ze je sam cely den na deti a ked sa chche trocha odreagovat...myslim si ze niekedy ked byvali aj 3 generacie v jednom dome mala toho zena s detmi menej, ale zas natahovat sa so skvokrou ci mamou je tak dobre len na naervy...ja aj ked si ponadavam ze nestiham sama na nich, ale zas mam pokoj od vlastnych...vsetko ma vyhody aj nevyhody, ale napriek tomu by som nemenila...

sisamato
17. jún 2011

@majatob uprimne, ja som tiez rada ze som od rodiny daleko a nekaru...vlastna mama mi povedala ze byvat pri rodine je to najhorsie co moze byt, ale zas cest vynimkam, lebo aj take este su...dufam ze budes spokojna napriek stahovaniu 😉

sisamato
17. jún 2011

Dnes bol u nas prave opacny den nez vcerajsi, uz sa smejem ze je to ako aprilove pocasie, ale to asi vacsina take ma...inac mna este dnes chytila desna nadcha, ale to ma tak netrapi, som stastna ze sa mi dnes maly ospinkal do krasy 😉

sisamato
17. jún 2011

a baby, ja som sa druhemu babu nebranila, nic som po porode nebrala, ale fakt som si nemyslela ze tak rchlo otehotniem 😉 ...v mojom okoli je to pravy opak...zeny si deti naplanovali, ze jedno do skolky a duhe doma...no mam co som chcela, ale dobry pocit ze obe deti prisli tak neplanovane nebraniac sa im, ale hlavne z lasky... 😉

dana_l
20. jún 2011

@sisamato suhlasim. ani my sme neplanovali tak rychle ale ked sa stalo tak sme sa potesili.

mozno moje nazory na materstvo su "ovplyvnene" mojim starsim vekom. nikdy som nemyslela ze budem mat manzela a deti. tak si to teraz vychutnavam.

sisamato
21. jún 2011

@dana_l s tym vekom suhlasim, aj ked cest vynimkam...ja sa snazim tomu tiez prist na chut 🙂

sisamato
30. jún 2011

Ahojte,
nejako to tu stagnuje...tak teda ja: rano sa mi Risko (10 tyzdnovy) zobudil pred 6, Simi este spala (14 mesacna). Nevedela som ho ani po hodine a pol uspat, len sa trpla aby sa tak stalo kym mala vstane...uz som aj plakala z toho ze maly by spal ale nieco ho trapi, ked som sa tak nad sebou a tym vsetkym zamyslela a povedala si do kelu, sak prave ja a ine baby co su na deti len same su silne zeny, lebo to chcu zvldata sami, ze sa chcu o svoje deti postarat same, lebo su ich mamy, teda teraz najdolezitejise osoby v ich zivote...som si tak povedala ze mam v sebe silu ak to sama zvladama a nepomaha mi ani svokra, ani kamoska, ani mama a ze som na seba hrda a statsna ze sa aj sama takto ucim lepsie zit a rozumiet detom...ideme ds soboty na tyzden k nasim, sami sa nenukali, ale trochaaj ja vypadnem...i tak tam budem na nich sama, chodia este do roboty a dovolenku im vraj nechcu dat...ale aspon nech si poobede uziju aj starych rodicov...

sisamato
30. jún 2011

Prajem vam vsetkym krasne leto s vasimi pokladmi 😉 . Potom dajte aj nejake foto z dovoleniek 🙂

sisamato
3. aug 2011

Ahojte,
no tu to teda riadne viazne...haloooooo 😉
Musim sa pochvalit ze u Riska prisiel po 3. mesiaci zlom, je z neho spokojne babo, ktore aj cez den dost dho spinka....myslim ze v tom bola aj moja nervozita a z jeho strany skryty refux...musim sa priznat ze som si konecne nasla k svojmu druhemu dietatku cestu...vcera som z toho od dojatia plakala...neviem ci som blba, ale ja som sa musela naucit ho milovat a prijat....myslim ze zlomil on mna a aj ja jeho sucasne 🙂
takze konecne uz naplno si moje dvojnasobne materstvo uzivam 😉, prajem to kazdej 🙂

dana_l
8. aug 2011

@sisamato takze uz mas "dve deticky". preco si si myslela ze ho nemas rada? asi si si to v tom zhone starostlivosti o dve deti "neuvedomila" 😉

sisamato
8. aug 2011

@dana_l ahoj,
proste som k nemu necitila to co teraz, u mna to prislo postupne...a aj ma hnevalo ze mu neviem pomoct...teraz je to fakt spokojne babo

martinka1981
8. aug 2011

@sisamato ono je to asi normalne že to nieje ako vo filmoch že zbadaš svoje dieťa a ideš umrieť od lasky. Ja som sa tiež "učila" mať rada svoje deti,dokonca aj prvorodenu. Som si pripadala ako krava čo nema rada svoje deti. Ale ono to prišlo a je to laska ako hrom! 😀 😀

sisamato
8. aug 2011

@martinka1981 presne tak 😉

sisamato
8. aug 2011

Tak ja som dnes tlacila surodenecky kocik (obsadeny 😉 ) a druhou rukou viedla dvojrocneho susedkiho chlapceka kym ona tlacila dceru na bicykli...no koment 🙂
a taka poklona od mojho svokra: ze som silna zena...uff, som od neho necakala, ale pekne od neho 😉

martinka1981
8. aug 2011

@sisamato vidiš to!!! Svokor ma u teba očko 😉
Naozaj my ženy sme silne a niekedy ani netušime ako 😀 😝

dana_l
9. aug 2011

@sisamato tak moja prihoda z marineland z piatku. bola som so susedou s jej dvoma detmi (3rocna a 1 1/2 rocna). ja pre moje moj tandem kocik a pre jej vagon. jej 3rocna kricala ze musi na zachod. vravim, chod, postrazim. medzitym sa velrybia show skoncila a mali sme "opustit" zadny priestor. tak som hodila moje do vagona, jej malu do kocika a tehotna ako gulka jedno tlacila, druhe tahala za sebou. ta instruktorka vravi - impressive! 😀 😀 😀

sisamato
9. aug 2011

@dana_l ty brdo 😉 uzasna si 😉 , my zeny sme fakt viac ako ludia 🙂
dnes sme boli s malym v poradni a doki vysetrila aj Simi, oboch ich zaockovala, ale zatial sa statocne drzia, ziadne teploty...a maly bol dnes napriek tomu nerezimovemu dnu uzasny...dnes na 3,5 mesiaca sa prvykrat pretocil z boku na brusko, tak mam taky maly sviatocek 😉 a vecer zaspal pri mne na postlei, bez cicikaia, placu...som nemala slov...on mi to doslova vsetko to na zaciatku nepochopene teraz vracia v usmevoch, teseni, spokojnosti...slzy mi z toho tecu aki su obaja so Simi uzasni...ale to viete o com hovorim... 😉

sisamato
9. aug 2011

@dana_l PS: uz sa ti to krati, ako to prezivas? zatial v poho?

dana_l
9. aug 2011

@sisamato ja som pri kazdom dietati uzasnuta ako "napreduju" a tie ich usmevy a pohlady. pri nich by sa aj slniecko "schovalo".
moje deti mne i manzelovi velmi casto pocas dna hovoria "lubim ta". ideme v aute a povedia: mama. ja: co je? jedna alebo druha: ja ta lubim. ako ich nelubit.

moje deti su aktivne jedna radost. takze priprava na porod a mysliet ze som tehotna nie je casu. teraz mame problem. mladsia si narazila zubky a teraz jej jeden scernieva. boli sme vcera u zubara a povedali nam ze zubok je mrtvy a ma zapal. ideme k detskemu zubarovi a povie ci vytrhnut alebo vyvrtat dieru a preliecit. tak ci ona budu ju musiet uspat. tak len verim ze nebudu musiet nic robit. len budeme cakat kedy sam vypadne.

sawmy
10. aug 2011

Ja to mela takhle prvni porod v prosinci a druhe otehotneni v breznu 😎

dana_l
10. aug 2011

@sawmy jaaaaj, ked ja mam vzdy problemy s tymi ceskymi mesiacmi. nejako ste sa "zabudli" prisposobit zvysku sveta 😀 😀 😀
ale brezen je tusim marec 😕

sawmy
10. aug 2011

@dana_l ano ,ano tak je to 😀

sisamato
11. aug 2011

@dana_l fakt uzasne deticky 😉 joj, tak malej drzim palce aby to mala v pohode za sebou, hlavne rychlo a bezbolestne...a co tvoje dcerky na novy prirastok? ako to vnimaju? 🙂

sisamato
11. aug 2011

sisamato
11. aug 2011

@dana_l a inac, ake je to tehu s dvojickami? hej ja som to druhe tehu hned za prvym tiez nemala kedy riesit...

lucytao
11. aug 2011

@funilieta je možné otehotniet aj cez kojenie kamoška tak ostala bolo to ťažké lebo malému dieťaťu nevisvetlíš nemožemta brať na ruky lebo som teh. nekop lebo som teh. a myslím si že tak si neužiješ ani 1dieťa ani druhé tak ako som to videla a vidím u nej a malí preto začal chodiť skoro do jasličiek aby to ako tak zvladala no nič príjemne 😒 tak prajem veľa sil bude to tažké ale maše milované bába za to stoja 🙂

dana_l
11. aug 2011

@sisamato sophie ich uz podelila. sestricku bude mat ona a braceka dostane lea. inak sa velmi tesia. uz im zacinam rozpravat ze pojdem do nemocnice a tam vyberu babatka a potom ich konecne budu moct drzat v rukach. ked s nimi sedim na gauci tak sa sophie velmi casto pyta ci prave sedi pri bracekovi alebo pri sestricke. davaju im pusinky a "pocuvaju" ich.

v pondelok ideme k inemu zubarovi po jeho nazor a ceny. tento prvy estimate bol ...... 😲 no koment

sisamato
11. aug 2011

ja som tak dnes vecer, ked som kojila maleho rozmyslala len tak teoreticky o tretom babu a som to zacala brat tak ze kazdym babom davame vlastne nasim detom surodenca, cloveka, dalsieho najblizsieho cloveka v ich zivote ak stratime rodicov..raz mi teta povedala co ma 2 baby a jedneho chlapca, ze ten jej chlapec jej stale vycital ze mu tak chybal v zivote brat...ja mam chlapca a dievca, takze...keby sme boli a tom financne dobre, tak by som brala este aj dva...ale neda sa...hoci uvazujem o tom tretom...neviem preco ale tak podvedome si myslim ze by to bolo dievca...Simi by mala sestru...ake uzasneee 😉

sisamato
11. aug 2011

@lucytao fuuu, sory, ale ja by som nedokazala dat jedno dieta do jasli a s druhym byt doma...jezisi...si to neviem predstavit...sory, aj ja vela veci nestiham, ale snazim sa a vzdy to nejako pojde...a vela robi akeho mas chlapa...rano sa budim jak ubita na smrt, ale ako pisala dana_l, ten usmev deti stoji za vsetku namahu...a aj si ako tak vidim mysim, ze deti vnimaju nielen lasku tym ze ich nosime, ale aj hlasom, pohladenim, svojou pritomnstou...a uci ich aj tomu ze a svete nie su jedini...niekto tu pisal ze deti skoro za sbeou nepoznaju svojo moje, ale nase,,,ale asi je to aj o pristupe rodicov...vid dana_l 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre