Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

zdenkaz
23. apr 2009

Sasiki, to je fakt, některé mamči se jí nedočkají 😉 😀 Jenom nechápu, jak může ještě nějaký lékař v této době tvrdit, že kojení funguje jako antikoncepce 😲 🤐 To je jak babská rada z předminulýho století 😒

sasiki
23. apr 2009

no veď 🙄 Nikde nie je napísané, že dotyčná musí hneď hltať tabletky, existuje aj prirodzené plánovanie rodičovstva, aj keď o spoľahlivosti, resp. nespoľahlivosti by sa tu mohla rozpútať rozsiahla diskusia, no ale určite by som sa nespoliehala na kojenie. Toho lekára by mali poslať na nejaké školenie 😀

zdenkaz
23. apr 2009

Jinak ale všechny maminky, které se i za takových okolností rozhodnou "pro život" a mimi si nechají, strašně moc obdivuju.

tinka08
23. apr 2009

zdenkaz, súhlasím . ja som s malou otehotnela bez menštuácie ale ovulácia už prebehla. vlastne teraz som už dokojila ale menzes ešte stále nemám. naposledy som ho mala 02.04.2007 😀 😀 😀
grenadinka, sympoš - nesympoš asi na prednáškach spal a skúšky asi za neho robil niekto iný lebo lekár by takto nemal pristupovať k tomuto problému. ak by si nejaká mamina tehotenstvo neželala a chcela sa chrániť a on ju takto odbije, tak vyrobí problém. on na prerušenie nepôjde 😠 podľa mňa to je nezodpovedné. 😠

jarunka1
24. apr 2009

Ahoj holky, nedávno jsem se vás ptala na radu, mám 14-tiletou, 5-ti měsíční dceru a jsem těhotná - malá bude mít 13 měsíců.Rozhodli jsme se, že si to necháme. Včera jsem byli na očkování u dětské doktorky a ta mě tak vytočila -vpodstatě mě poslala i se sestřičkou rovnou na potrat - prý jestli chci, aby malá říkala někomu jinému mamo, že rok je nejhorší věk a odnese to všechno ona, protože mimino se nedá ošidit a tak. No říkám, tak mě vykolejila...

tinka08
24. apr 2009

jarunka som rada, že si sa s manželom rozhodla pre bábo. je to úúúúžasné. prvý rok síce bude katastrofa, ale potom to bude oveľa lepšie. je veľa mamín, ktoré to zvládli a vravia, že 1. rok je síce na samovraždu ale potom pohoda, lebo detičky sú takmer ako dvojčatá a väčšinou sú si veľmi blízke a citovo prepojené.

ja teda neviem ale Hipokratova prísaha podľa môjho sa skladá na to aby sa zachránil život. ako môže jedna lekárka, a žena k tomu, ťa posielať na potrat!!! ja to nechápem. 😝
ale dnes je problém nájsť dobrého lekára - gynekológ tvrdí, že kojenie je antikoncepcia a pediatrička ťa posiela na zákrok..... 😠 😠 😠
niečo je zhnité v tom štáte Dánskom...

tinka08
24. apr 2009

a ešte pár slov
ver mi , že si vždy nájdeš čas aj na jedno aj na druhé mimi. je síce pravda, že mne pomáhajú babky- možno to mám o čosi ľahšie, ale veru niekedy aj ťažšie- ale mama som pre neho ja a nie ony. mňa predsa mimi počúva a vníma celý život pred narodením a to určite nie je krátka doba. to mu nedá naozaj nikto iný...

ygreen
24. apr 2009

jarunka - blbááááááááááááááááááááááá doktorka, kráva 😠
náhodou je to krásné a báječné a dcerka bude mít sourozence svého věku a možná že první 3 roky budou masakr, ale pak to bude určitě bezvadný 😵 moje ségra má děti 9 měsíců od sebe, dnes je jim 22 a 23 a v dětství boje, to je jasný, ale tak od 14 let jsou to nejlepší kamarádi, byli ve stejné partě, měli stejné kamarády, záliby, apod. Mají luxusní vztah 😵 Já ti závidím, kdybych nebyla po císaři, tak žebrám u manži o spermie už takk od Tobíčkových 6 měsíců 😵 😀

krista
24. apr 2009

Ahojky,
často nahlížím, protože budu zřejmě taky brzo na mrtvici až se prcek narodí, ale mimčo bylo plánované a strašně se na něj těšíme 😵

Jarunko tvoje Dr. je opravdu sprostá - jemně řečeno, mě dotoři ze všech stran podporovaly - gynekolog k otěhotnění, dětská Dr. mi řekla, že má sama děti takhle blízko od sebe, že si sice dám ty první roky, ale pak že super! 🙂 Jsem moc ráda, že i přes tyhle kecy jsi se rozhodla si miminko nechat, určitě nebudeš nikdy litovat, přeju abyste byli zdravá a spokojená rodinka! 🙂

sasiki
24. apr 2009

jarunka no mňa tá tvoja doktorka tak vytočila 😠 normálne by som ju vymenila. Bez ohľadu na to, čo si myslí, sa zachovala maximálne netaktne. Ak niekto čaká dieťa je to jeho vec a ona takéto niečo z úst vypustí..............
Naša detská lekárka sa nad mojimi deťmi práveže rozplývala, aké sú krásne, aké sú zlaté................ach jaj.

gavrilka
24. apr 2009

Jarunka: neboj sa, ako som pisala vyssie, aj ja som otehotnela, ked dcera mala 12 tyzdnov, co su 3 mesiace. Naozaj, nie je to lahke, da to zabrat, ale da sa to prezit. Co sa tyka chodenia na prechadzky, aj to sa da a nepotrebujes na tych par mesiacov novy kocik. Ja som mala len jeden a mala cupikala pri nom tak, ze sa ho drzala. Nechodila som na dlhe prechadzky a ked mala 2 roky, dala som ju do skolky a mala som cas poprechadzat sa aj sama s kociarom. Uvidis, ako rychlo to ubehne.

tinika
24. apr 2009

Kočky ahojte, nahodou som vas zahliadla tak len tolko ze moja mamina dlho nemohla otehotniet a potom mali mna a ked som mala 4 mesiace tak otehotnela znova, takze ked sa brasko narodil mala som rok a niečo a zvladli to takze pokoj, hoci ja osobne by som chcela vačši vekovy rozdiel 😉

l_g
24. apr 2009

Zdravím,já jsem s brachou taky téměř za seou a mamka si nemůže vynachválit jak měla míň práce s tím,že jsme si spolu hráli, zabavili se spolu a neuděli jsme ani ranu bez sebe kdyz jsme byli malý.Já mám teď 3 měsíční dcerku Šarlotku a už minimálně měsíc nekojím a před tim už to taky nešlo asi jen dvakrat az třikrat denně,přestalo se mi dělat mléko,a stále jsme nedostala menzes..Já jen jestli mám ještě počkat nebo už to řešit...Když tak tady čtu diskusi.. 😲 😵

krista
25. apr 2009

l_g to těžko říct a nezkoušela jsi testík? 🙂 Ani nevím za jak dlouho po skončení kojení má dojít MS, ale jestli nekojíš už přes měsíc, tak bych možná k tomu doktorovi skočila, třeba uvidíš překvápko na UTZ 😅 😀

nemina
25. apr 2009

l_g ja som malu kojila 4 mesiace a menzes som dostala az dva mesiace po skoncení kojenia. myslela som si ze som tehotná aj som si dala asi dva testy ale nic z toho nebolo. más nejaké príznaky?

caira
25. apr 2009

jarunko: jen abych te ujistila, ze delas dobrou vec 😉 Muj bratranec se zenou maji holky od sebe 14 mesicu a vzdycky si to chvalili, holky jsou uz dospele a co pamatuju tak i jako deti spolu moc hezky vychazely 🙂 bydleli vsichni klasika v panelaku takze holky i cele detstvi meli spolecny pokojicek. A to bylo v 80.tych letech, takze bez jednorazovek atd atd.

musim rict, ze kdyz holky vidim ted spolu tak jim ten vztah obcas zavidim, jsou to fakt nejen segry ale nejlepsi kamosky 😵

l_g
27. apr 2009

Ahojte,dekuji za rady..zatim si tehotna neprijdu..jeste pockam do konce tydne a zkusim asi testik a uvidime...Jinak sousedka mela kluky taky hned zasebou,otehotnela sest nedel po porodu,ale taky to zvladla s prehledem..az se obcas nestiham divit..

jarunka1
28. apr 2009

Ahoj holky, prosím, když jsem se ptala na radu, psala jste mi některá, že máte 2 děti po sobě a 16-tiletého syna. Chtěla jsem se zeptat, když jste se rozhodovali, zda si druhé mimi nechat, neměla jste výčitky, že na syna nebudete mít čas? A jak to nesl on?

jarunka1
29. apr 2009

tinka08:
Prosím tě, pošli mi odkaz na ten kočár a na to uspávání dítěte, jak jsi psala.
Děkuju 🙂

mywiel
29. apr 2009

Tak ja planujem druhé ked bude mat mala rok. Chcem deti takto po sebe, lebo uz mam 32 rokov takze naco cakat s rokmi to ide uz len tazsie aj ked mala prisla na prvy sup, ale aj preto ze by som chcela tri deticky tak tie dve chcem rychlo po sebe nech sa mozu aj spolu hrat neskor. 😵 A takyto kocik som nasla... 😉

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

mywiel
29. apr 2009

l_g no to je skoro akoby mala dvojicky, to si velmi neviem predstavit, klobuk dolu. Ja chcem aby mala uz vedela chodit ked bude druhé babo a bude vediet dovtedy, lebo zaciname sa snazit az od septembra. Takze ak to vsetko dobre vynde rozdiel bude najviac dva roky medzi nimi to mi pride akurat.

tinka08
4. máj 2009

ahojte baby dlho som nepozerala, nebolo kedy...

jarunka to som ja s tým 16-ročným a 2 x mimi. ja som sa nerozhodovala či si mimi nechať. po rokoch neúspechov mi Samino prišiel ako dar a druhá - Tamarka je ako náš bonus. 🙂 hneď som chcela ďalšie, lebo viem aké to je keď máš deti s takým vekovým rozdielom - obaja ste vlastne jedináčikovia 😀 . síce Filip bude musieť počkať kým dospejú a budú si naozaj rozumieť, s tým už nič nenarobím ale obaja mladší budú vyrastať takmer ako dvojčatá.
a čo sa týka pubertiaka, tak len on si myslel, že mu dám pokoj, lebo nebudem mať čas 😀 😀 😀 . práve naopak, viac komunikujeme a s mierou ho zapájam aj do starostlivosti o prckov. určite tam vo vnútri trošku žiarli aj keď to nedá najavo, to je normál ale vždy mu prizvukujem, že on bol ten naozaj prvý muž, ktorého som milovala 😀 😀 😀. bol prvý koho som kolísala v náručí, komu som utirerala prdelku, komu som bozkávala nožičky... ale nech to po mne nechce teraz. po 1. má 90kg kolísanie odpadá a po 2. zadok nech si utiera sám a po 3. nohy má veľké a chlpaté tak nehrozí aby som mala tie jeho chlpy medzi zubami. 😝 teraz sú na rade prckovia....
do IP ti napíšem zajtra, musím pohľadať linky a na poslanie knihy potrebujem tvoj mail, je to pdf súbor.

grenadinka
5. máj 2009

hmm, kocky a je to tu. 😅
ja som zase tehotna, som uz v piatom tyzdni...
ale celkom sa tesime, ale mam problem ako vyriesit kocik, asi niaky surodenecky tandem.
nemate s takym kocikom skusenosti?

tinka08
5. máj 2009

grenadinka gratulujem a držím palčeky.
ja som tiež otehotnela keď mal malý 3 mes. ale najmenší drobec sa narodil včaššie tak mám rozdiel 11 mes.
😉 . takto budú naozaj z jedných plienok 😀 😀

grenadinka, jarunka a ostatné, tu je zopár linkov na kočíky:

http://www.kociky.eu/kociky/phil-teds
http://www.matko.sk/baby-shop/kociky-pre-dvojic...
http://www.prenasedeti.sk/produkty/kociky-surod...
http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=38773&a...
http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=26951&a...

ja osobne mám Phil and Teds SP v modrej farbe. nuž čo povedať, nie je to na čo som bola zvyknutá, keď bol Samino sám ale priority sa zmenili. teraz by som však rozmýšľala aj nad Cosattom.

držím palčeky pri výbere.

sasiki
5. máj 2009

ahojte, grenadinka aj ja gratulujem 🙂
mne sa páči Pfil and Teds v tom, že nepotrebuješ x kočíkov, stačí tento, keď niekam ideš s jedným dieťaťom, použiješ ho ako mono a keď musíš s oboma, tak duo 🙂
ale aj tie ostatne su pekne, ale ak ti môžem poradiť, cosatto je pekný kočík, ale zháňaj so spojenou rúčkou, lebo keď ti bude chcieť jedno bežkať a budeš potrebovať jednu ruku voľnú (pre prípad, že pôjde auto a budeš chcieť to chodiace dieťa chytiť). No a jednou sa golfáče zle tlačia.

tinka08
5. máj 2009

sasiki máš pravdu s tou rúčkou, je to veľmi dobrý postreh. ani som si to neuvedomila ale je to tak. hoci Phil je horšie ovládateľný jednou rukou, dá sa, ale svaly sa zväčšujú... 😀 😀

sasiki
5. máj 2009

aj mne sa zväčšili 😀 lebo práve ja mám golfáče 😝 chicco a veru s jednou rukou je to niekedy zaberák 😀 to preto ten postreh 😉

tinka08
5. máj 2009

tak, tak, učme sa na skúsenostiach iných....

grenadinka
6. máj 2009

tinka, sasiki- no v prvom rade dakujem za radu ohladom kocika. 🙂
pozerala som ten kocik Pfil and Teds, je uplne super. ale nerozumiem kam dam novorodenca? 😕
ale asi niekde pd rucku kocika, nemohli by ste mi poslat par fotiek ako to asi vizera, ked je tam aj novorodenec aj vecsie dieta.
a tiez si to neviem predstavit ked tam budu sediet rocne a dvojrocne dieta 😅.
ak som moc otravna tak sa omluvam, ale neviem si to predstavit 🙂

sasiki
6. máj 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
grenadinka kuk sem, tu sa píše o tom kočíku. Vôbec nie si otravná, je fajn, že si môžeme pokecať, resp. popísať na tomto fóre o radostiach a starostiach 😉
tinka som bola kuk v tvojom albume, máš krásne dietky, najstarší je fešák, fešák a tá fotka, kde kŕmi súrodenca je milunká 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre