Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

dlabinecka
7. feb 2011

@kaktusik007 no, a ted Ti slova došly, že 😀 😀 😀 Tak to jsem zvědavá a těšim se na Tvoje příspěvky, jak to zvládáš 😀

dana_l
27. feb 2011

@ivkamb je mi luto ze tvoj davidko to nevydrzal.

ja som strtila prve v 11tt. boli dvojicky - ciastocne molarne tehotenstvo. jedno bolo ok - videla som srdieckom druhe nie. potom mi po jednom sone doktor povedal - je mrtve. este teraz to boli.
no a teraz mame dve slniecka. rozdiel medzi nimi je 13 mesiacov. byvame daleko a tak sme na vsetko sami. lepsie povedane sama, lebo manzela nevidim, len sa striedame: praca-deti. ja robim rano, on poobede a v noci. aj cez vikend.

ono je ich mat tak skoro za sebou nie je jednoduche, hlavne ak nemate ziadnu pomoc. je to nieco ako mat dvojicky - musis ich obliekat, krmit, nespustit ich z oci. teraz uz su vacsie a je to jednoduchsie. vedia sa zahrat a uz aj pomozu - ked nieco potrebujem aby doniesli - pancusky, stratenu hracku, knizky ... a mozno to ze su dievcence je tiez plus. sem tam sa povadia ale vacsinou sa spolu hraju a velmi sa lubia - davaju si pusiky a tancuju spolu ako na sladaku 😀 😀 😀.

dana_l
27. feb 2011

este som zabudla. tym ze su tak skoro po sebe, sophie nepozna ze nieco je len jej. ona je "zvyknuta" ze sa s leou o vsetko podeli. takze take cosi ako - to je len mojeeeeee!!!!! (typicke pri detoch s vacsim vekovym rozdielom) nepozname.

lumimi
20. mar 2011

zdravím dámy, mám otázočku,
som po porode už viac ako 8 mesiacov, ale menstruaciu som este poriadne nemala - chvílu som brala antikoncepciu ale krvacala som z nej, takze som vysadila, sice som pred mesiacom 21.2 trochu krvácala, ale len 2 dni, neviem či to považovat za menštruáciu alebo nie, ale teraz už asi dva dni mam taký jemne do hneda sfarbený výtok - zase neviem či to mam brat ako predzvest alebo ako samotnu menštruáciu, ale či by to mohlo byt spinenie zo zahniezdovania, Viem najjednoduchsie je urobit si test, ale nechce sa mi kupovat test tu v dedinskej lekárni (sa hanbím lekátnika🙂 a navyše mam nejake vacsie brucho - ale to by bolo skoro aby rástlo, kedže v minulom tehu mi brucho zacala rast až v nejakom 13 týždni... chcem nejaký názor ci siniekto mysli či to je tehu alebo menzes. ja neviem co si mysliet.

anulik888
20. mar 2011

@lumimi zabudla si napisat ci dojcis alebo nie. ak dojcis tak nemusis mat menzes vobec alebo len spinis ....

lumimi
20. mar 2011

@anulik888 ano este dojčím,ale už len málo, v noci a na olovrant

terina25
20. mar 2011

@lumimi no,myslím si,že ty a tvoj manžel by ste mali asi najlepšie vedieť,či možeš alebo nemožeš byť tehu.ja som napr.hneď po sexe-asi tak po 3-4 dňoch cítila to ,,zahniezďovanie,,aj pri dcére som to cítila.a nekrvácala som vobec ani som nešpinila.po 1.porode som mala normálne menzes.

ak kojíš,tak to špinenie može byť náznakom menzesu a nemusíš ho mať ako predtým.ale ak nekojíš a uplynulo dosť času od porodu,tak to možeš byť aj tehu.keď si bola 1.krát tehu,tak aj vtedy sa mala také špinenie?ja som nemala...ja na tvojom mieste by som si kúpila test,či som alebo nie som tehu.hanba ,nehanba..veď keď si tehu,tak to na tebe aj tak raz ľudia uvidia.alebo rovno skoč k lekárovi a máš istotu.

inak ešte k tomu špineniu.ja som mala asi tak 2-3 mesiace po porode, tiež také špinenie.a nakoniec sa ukázalo,že mi krváca krčok ☹ takže radšej s tým choď k lekárovi.nemusí to byť len tehotenstvo.

terina25
20. mar 2011

a ešte to može byť aj stresom.nie si teraz v strese?nie si unavená,nevyspatá?neschudla si teraz veľa,alebo nepribrala?to všetko na to vplýva.Ja som napr.v januári mal až 2x menzes 😠

lumimi
20. mar 2011

@terina25 pri prvom tehu som nič necítila, nespinila, nič, by som ani nevedela ani že som tehotná keby sme to neplánovali, aj malého som začala vnímat až ked sa zacal hýbat, dovtedy som naozaj nič necítila - a teraz asi pred týždnom som hovorila manželovi že dufam že niesom tehotná, lebo mi všetko smrdí. teraz som prechladnutá tak zase pre zmenuu nič necítim. a v strese nie som (len v takom bežnom stereotypnom), schudla som este vlani, od vianoc sa snažim pribrat, už sa mi podarilo +1,5 kg. ale to je viac menej stabilná váha, lebo to šlo len velmi pomaly hore
asi počkám pár dni a uvidí sa či lekár alebo prinutim manžela nech mi kupi v meste test 🙂)

terina25
20. mar 2011

@lumimi tak to bude najlepšie.lebo naše rady sú naozaj len -čo ak,možno...najlepšie je fakt urobiť test alebo priamo k lekárovi.držím palce,aby ti to dopadlo podľa predstáv...inak,chcete bábo,či nie? 😉

lumimi
20. mar 2011

ja ani neviem, aj chcem aj nechcem, bojím s atehotenstva, bojím sa porodu, ale také mimčo by som brala, hoci teraz je svet taký že mi je luto priviesť dalsieho nevinného človiečika na svet aby sa tu trápil... ale ak by som bola tehotná, budem rada ak nie,tak aj tak budem rada... len toto nevedenie je strašné

terina25
20. mar 2011

@lumimi tak toto som riešila aj ja.tiež som sa tomu nepotešila,keď som zistila,že som tehu 😖 ale vedela som,že druhé mimčo chcem,takže nebolo čo riešiť.je to fuška s dvomi tak malými deťmi,ale je to aj krásne 😉

lumimi
21. mar 2011

@terina25 verim že je to fuška, ale určite sa to dá zvládnut, no, dnes už vôbec nespiním, objednala som si tehutest z internetovej lekárne - som si dlho chcela objednať krém, tak som to supla do košíka, ked to príde, hned budem testovat.

sisamato
21. mar 2011

Ahojte,
chcela by som sa spytat mamiciek, ktore maju deticky po sebe, ako ste to riesili s pobytom v porodnici. Termin mam 16.4. a to bude mat mala 11,5 mesiaca a tak neviem ako to moze prezivat. A druha otazka sa tyka, ako ste to riesili s postielkami, ci nechat obe v spalni, alebo tak male druhe dieta (cca rocne, v mojom pripade) nechat spat v detskej izbe. Spi nam celu noc okrem jedneho, max. dvoch zobudeni, ale to jedno na mliecko do polnoci a 2. na dudel. Poradite? Vopred dakujem za odpovede 🙂

sisamato
22. mar 2011

Ahojte,
kym ni niekto na vyssie uvedeny prispevok odpovie, tak napisem moj dnesny postreh...Do porodu mi ostavaju 2 alebo 4 tyzdne a dnes ma chytila fakt taka panika ze boze ako to fakt zvladnem, ze mi je nanic z takych reci ze sak ty to predsa zvladnes, zvladli ine...mam chut napisat ze prestante s tymi kravinami, je to fakt tazke, priznajme si to...som na seba nastvana ze som zla matka, ktora je nezodpovedna a druhe dieta do roka...proste mam chut len plakat...ja to nezvladnem, neviem si to predsatvit baby...klobuk dole pred tymi co maju aj 4 za sebou, ja asi nie som ten typ, len rozmyslam preco prave ja, ked nie som na to...

maev
22. mar 2011

@sisamato ahojky já sice nemám holky jako ty do roka,ale podařily se nám do dvou let a jednoho dne.Nebudu psát,že to zvládneš(četla jsem,že to nerada slyšíš),ale opravdu je to zápřah a hlavně z toho začátku než si zaběhneš nějaký ten režim.Já se snažím,aby holky chodily zároveň spolu spinkat a zvykaly si na sebe.My spíme zatím všichni čtyři v naši ložnici a zatím to je v pohodě.Manžel vstává ke starší dceři když má žízeň a já zase k mladší.Jenže teď nás čeká půl roku bez manžela a z tohoto mám úplně největší hrůzu.

sisamato
22. mar 2011

vdaka maev, asi aj my to budeme na azciatok riesit spolocnym spanim...mna este stve to, ze keby som bola aspon dajake zenisko, ale ja ani vahu poriadnu nemam, po 1. porode som vazila 53, vyska 156cm...take blbosti ma zacinaju trapit, ze ci si deti v kociari obe naraz potlacim...asi som trafena, ale fakt neviem...mozno to pride nejako samo, fakt neviem...a to som bola doteraz hrdinka, ze maleho budem mat vonku v babyvaku a malu v kociku, no uz o sebe zacinam pochybovat ci to vydrzim....

maev
22. mar 2011

Nejdůležitější je na to nemyslet a jednat postupně jak věci přichází.Mám kamarádku a tá má chlapečky od sebe 14 měsíců.Říká ,že je to někdy náročné,ale nevyměnila by je. Uvidíš,že jak se mimunko narodí všechno se rozběhne a myšlenky jestli to zvládneš nebo ne budou pryč.A k tomu kočárku.Ona si koupila sourozenecký kočárek a je max.spokojená.Hlavně se teď netrap ať je vše v pořádku 🙂 😉

miriamp
22. mar 2011

@sisamato presne ako sa uz vyssie pise, zabehnuty denny rezim a vsetko ide lahsie. medzi nasimi je necely rok.
odkedy mala uz len raz denne spava tak vlastne vsetko sa robi v rovnaky cas, jedenie, spanie,hranie,kupanie......(sice niekedy to kupanie zavisi od nasho otecka, ak prave nieje doma, tak obidvoch spolu nekupem) prednedavnom uz zacala mala s nami z "jedneho hrnca " papat, to je uplne parada. takze drzim palce 😉 a kocik odporucam surodenecky, kombinacia babyvak a kocik mozno na velmi kratucku nutnost. 🙂 , isto nie na dlhsie prechadzky.

dana_l
23. mar 2011

@lumimi to ze kojis ta neuchrani pred tehotenstvom. ja som kojila a aj tak som otehotnela ked mala mala 6 mesiacov. a spinenie moze byt aj menzes aj nieco ine. ak ti vyjde negativny test - ze nie si tehotna, tak to este i tak nemusi byt "pravda". mne domaci test vysiel netehotna a lekar povedal tehotna. takze chod ku gynekologovi nech ta vysetri. a budes vediet naisto.

prosim vsetky maminky aby si uvedomili ze je to len POVEDACKA ze KOJENIE je ANTIKONCEPCIA. totalna nepravda.

dana_l
23. mar 2011

@sisamato netrap sa nad vecami ako ze si zla matka lebo cakas druhe dieta. blbost. budes mat dve krasne deti a to je co sa rata. ja som mala pomoc pri druhej. moja mama prisla den nez sa druha narodila (a to bola dva tyzdne predcasne). inak neviem kam by sme dali malu. ak nemas nablizku rodinu ani kamaratku tak sa spytaj v nemocnici alebo na socialke ci nemaju nejake moznosti pomoct. ale mozno nebudu. neviem.
mala prijala sestricku dobre. ved uz sa o babatku dlho doma hovorilo takze vedela pride babatko. a vies ked ona je taka mala ona si to este neuvedomuje ako nejake 4,5,6 rocne dieta ze ono bolo same a malo vsetko len pre seba a zrazu mama ani otec nemaju nan cas. tvoje prve bude ok.
co sa tyka spania. my sme mali maly byt a prva mala postielku s nami v izbe. ked sa druha narodila tak ostala s nami v posteli - ved som kojila a prva stale bola v postielke. ked druha bola 8 mesacna tak sme kupili dom a tam sme mali viac izieb ale kym sme im nespravili "detsku" tak este stale spali s nami. asi po 1 mesiaci bola detska hotova a starsia dostala svoju postel a zacala tam mat najskor len poobednajsi spanok a po par dnoch ostala aj na noc. bola som s nou kym nezaspala. mladsia bola u nas v noci ale poobede spala so starsou v jednej izbe. po nejakej dobe isli obe na noc k "sebe".
mne nevadilo ze sme mali deti pri sebe. manzel by ich bol poslal aj skor ale ja som "ich" branila. ak tvoja je naucena chodit spat sama tak to moze byt u teba inak ako u nas. vsetko zalezi ako to u vas funguje.
budes to mat narocne ale aj nie. starsia uz moze jest sama, babatko musis kojit alebo dat flasku. starsia sa uz aj vie zahrat sama. mozno este nechodi ale babatko vela spinka a tak budes mat cas aj na starsiu. kupala som starsiu a malu som dala do vanicky a boli spolu vo vani a bolo veselo. (ked som skusala kupat malu extra tak starsia chcela pomahat a bolo ovela viac stresu ako ked som ich mala spolu 😀 ).
vies, pri dvoch malych detoch uz nebudes tolko stihat. ak si zvyknuta mat vsetko upratane, nacas navarene a vsetko porobene na tip-top (ako som ja bola zvyknuta) tak to mozes zabudnut. ak nemas pomoc tak nebudes stihat. ale co je prvorade - mat teraz velky poriadok alebo mat spokojne deti. ked nestihnem vsetko upratat, poskladat pradlo hned ako je ususene, utriet prach kazdy tyzden tak co - nic. ja budem radsej mat radost vidiet deti ako sa hraju alebo ak som unavena a deti spia tak si nacerpat energiu hodinovym spankom ako byt nervozna ze nic nie je porobene, hracky su po byte. ak mas navstevy ktore ti to budu vyhadzovat na oci alebo budes pocut poza chrbat, tak to su ludia ktori nevedia co je to mat dve male deti - bez pomoci. urob to co potrebujes a tes sa z tvojich ratolesti. o par rokov budu vacsie a ty budes mat cas na vsetko. nerob si zbytocne stres a nervy.

terina25
24. mar 2011

@sisamato keď som ja bola v porodnici,tak moja dcéra bola u mojej mami , a keď bol manžel doma,tak bola s ním-manžel chodí aj na nočné aj denné...Dcérka to zvládla oveľa lepšie ako ja 😀 Čo sa týka kočiara.Ja som nekupovala súrodenecký ani babyvak,ale moja mala vtedy 17 mesiace,takže toľko mi už prešla aj na pešo.a popravde,sama vonku s dvomi deťmi nechodím ani teraz.idem len s manželom.Ja tlačím kočiar a muž drží za ruku dcéru.mne sa ten súrodenecký už neoplatil na pár mesiace.ale ty by si si mala zaobstarať.

k tomu spaniu.Syn a dcéra spia spolu s nami v spálni.dcéra je v postieľke a syn s nami v posteli.Ak je muž doma,tak ja robím v noci malému jesť a muž je zatiaľ s ním v spálni a strká mu cumlík ,aby nezobudil dcéru😀 ak je muž na nočnej,tak si syna prenášam do druhej izby,tam sa naje,odgrgne a opäť ho prenesiem do spálne.Zo začiatku sa dcéra budila,keď syn plakal v noci,ale už si zvykla a spí jak zabitá 😉 Ja osobne by som nedávala dcéru samú spať do izby.Nechcem ,aby sa cítila od nás odstrčená.takže keď ju dám spať samú,tak možno keď bude mať 3-4 roky,ale už aj s bračekom 😉

terina25
24. mar 2011

@sisamato a to,že ťa to štve,že ti hovoria ľudia,že zvládli iné zvládneš aj ty.alebo že aký máš v byte neporiadok,že čo robíš celé dni?? 😀 Ja sa už z toho len smejem.na začiatku ma to doslova sralo.už som hovorila,že nech si to prídu vyskúšať oni.ľahko sa niekomu hovorí, kto to nezažil.Je to naozaj o držku.Nebudem ti klamať.Najmä tie začiatku boli hrozné.Syn sa koji aj každých 30 min.a chudák dcérka,na ňu som nemala čas.a bohužiaľ ani teraz niekedy nemám.Ale našťastie je ona strašne rozumná.vie sa aj sama zahrať.tiež mi je niekedy na zaplakanie.na nič nemám čas,nič nestíham,všade neporiadok.ale potom si poviem,načo pratať.Na jednej strane upratám - otočím sa a už mi dcéra za chrbtom urobí druhú kopu neporiadku.povysávam a o 5 min.sú všade omrvinky.takže už toto neriešim.hlavne,že sú deti zdravé a spokojné.a spokojná som aj ja.nehovorím,že nemám občas čierne dni.že si aj nepoplačem,keď to na mňa doľahne,že nemám na seba čas.ani si nič prečítať nemožem,pokecať s niekým iným ako s manželom alebo rodičmi,či sestrami.ale potom to zase prejde a hneď je svet krajší.A najmä teraz mám v sebe toľko energie,či prichádza jar 😵 😵

takže sa ty len pekne drž,užívaj si tehu a netráp sa.všetko zvládneš.uvidíš. 😉 musíš to zvládnuť kvoli deťom.

sisamato
24. mar 2011

Ahojte dievcata,
velke dakujem ze ste si nasli casu a napisali mi, strasne si to vazim. Po precitani vasich skusenosti som si uvedomila ze napriek tym starostiam je to krasny dar a obdivujem vas vsetky. 😉. Vdaka za rady, uz teraz som zvedava ake to bude a ake tu budem zachvilu pisat zazitky...(ak bude cas 🙂 ).

baris
24. mar 2011

@sisamato ty kecy, o tom, že to určitě zvládeš, jsem taky nesnášela 😠 . My máme od sebe holky o 17 měsíců a taky jsem se porodu bála (i když byla Kája chtěná a plánovaná), jak to budu potom zvládat.

Nejhorší pro mě bylo, že jsem neměla zpočátku stejně holky ráda. Káťu - starší, jsem měla raději - už se uměla přitulit, dát pusinku..., kdežto Kája jenom spala nebo řvala. Pak bylo pro mě těžké si uvědomit a srovnat se s tím, že se už nemůžu tak plně věnovat Kátě a už v žádném případě věnovat tolik pozornosti Káji, jako jsem věnovala Káti.

Co se týče spaní - Káťa se sama k nám po roce přestěhovala do postele a Káju jsem měla vedle sebe v postýlce. A protože se holky strašně rozvalovaly a pořád sebou v noci hážou a točí, tak dostaly nový pokojíček, kde jsou dvoje velké postele dané k sobě. Tam spí a občas tam za nima v noci jdu - podat duldíky, dát napít, přikrýt ... 😠

Káťa přijala Káju hezky, mé pocity k nim se už srovnaly - mám je stejně ráda. Hezky si spolu hrají ... Jediné co jsme museli udělat je zdvojení hraček - vše musí být dvakrát. Co má jedna chce i druhá a poslouchat hádky ještě o hračky jsem nemínila 🙂

A abych neopomněla manžela - ten zpočátku, když přišel z práce, tak dostal Káťu na starost - ať si s ní hraje a já se mohla věnovat Kátě. Teď jak příjde z práce, tak k němu běží obě a dobrých 30min ho nepustí a tulí se k němu 😀 Já jsem v tu chvíli vzduch.

lumimi
25. mar 2011

tak test je pozitivny, asi ma klepne, kam tie deti dáme? dve postielky v izbe? ako sa to dá ?

deticky123
25. mar 2011

lumini gratulujem,urcite sa to da 🙂 laska sa poctom deti znasovuje 🙂 🙂 🙂

deticky123
25. mar 2011

znasobuje (pardon) 🙂

deticky123
25. mar 2011

ja mam chl 10r,die 5r,chl 16mes,ked mal malinky 12mes som otehotnela,nahodou 🙂 🙂 🙂 ,vsetky tri deti boli planovane,takze to tehot bolo velkym prekvapenim,nikdy predtym sme len tak neriskovali 😀 😀,maly vekovy rozdiel som nikdy nechcela,chcela som aby kazde dieta dostalo moj cas a celu mna 🙂 a teraz si pomahaju navzajom 🙂 🙂 🙂 ale stalo sa nieco zle,k dr.som isla az v 9tt a dr mi potvrdila ze velkost nezodpoveda casu otehotnenia,po tyzdni sa velkost este zmensila 😢 ,takze sme prisli o nase mimi 😢 😢 😢 ,tak velmi sme sa tesili...medzi 3.a 4.dietatkom by bol rozdiel 21mesiac,takze by som zistila ake je to mat deticky po sebe 🙂

dana_l
25. mar 2011

@lumimi ja by som nedavala hned postielku - ak nemate velku izbu tak ozaj nie je kde. na zaciatok si nechaj babatko pri sebe v posteli - budes to mat jednoduchsie kvoli kojeniu. ale ak sa bojis ze by ste ho pritlacili tak skuste natlacit dalsiu postielku. my sme mali postielku pre starsiu pred dverami do skrine a nemali sme to kde odtahovat a tak sme jej potom dali len matrac na zem - sa lahsie otvarali dvere 😀. na jednej strane mala stenu a na druhej zabranu aby nevypadla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre