Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

lumimi
26. mar 2011

dakujem za rady a podporu.Tak sme sa na to vyspali, mrnčo sme pracovne pomenovali Želmíra (ked už tak by sme chceli dievčatko- ale hlavne nech je zdravé). a zacali sme hladat pozitiva, všetko už mame kupené, takže ušetríme, dostaneme dalši prispevok na mimčo 😀 hoci materská nebude bohviečo, ale teraz tiež žijeme skromne lebo staviame a celý manželov plat ide na stavbu a snažím sa aby sme vyšli len z tej materskej - hoci sa to uplne nedá, ale trošku doma privyrábam, tak si stačíme s peniažkami, zatial,
Bude to dobré, neviete mi poradit alebo hodit link na tému kde sa zhromažduju takéto mamičky s kopou detí po sebe? potrebujem sem tam poradit že čo a ako.
inak je mi to také divné, boli sme s manželom spolu v marci 2krát (potom sme ochoreli jeden po druhom) a hned mimino.a kamarátka chuda sa chystá na IVF- je to také nefér. hned by som jej moju želmíru teleportovala do brucha keby o šlo

mirip
26. mar 2011

Ahojte dievčatá tak som už oficálne dva a pol týždna medzi vami 😀

ellit
26. mar 2011

@dana_l ahoj, my sa nepozname, ale chcem ti len povedat, ze ti zelam vela, vela stasticka. Tak malinke deticky a cakas dvojicky. Klobuk dole pred takou maminkou 🙂

beisis
26. mar 2011

Ahoj holky, tak se k vám přidávám. Budu mít děti taky chvilku po sobě. Docela už se na to těším a říkám si, že aspoň budou mít k sobě blízko. Jen se chci zeptat, jak jste to řešili s postýlkou? Já bych chtěla syna naučit na nějakou menší postýlku a tuhle nechat pro mimčo. Tak jen jestli máte někdo nějaké typy a rady.

skorepka
26. mar 2011

ahoj, vsude mozne je k docteni a upozorneni ze kojeni neni antikoncepce. ;) Kazdopadne, kdyz se zvladnou dvojcata a vicercata tohle jde taky. Jde spis v dnesni dobe o finanace.
Mimo diskusi: my cekame miminko a narodi se nam nez spolu oslavime prvni vyroci. DLe ultrazvuku cekame holcinu, na webu jsem se docetla o metode krve - kazdych 5 let se obnovuje a dle toho kdo ma v poceti mladsi krev, tak se narodi holka nebo kluk. A diskuze zen me "vydesila" snad vsechny mamci, co maji treba i 3 deti si to zpetne spocitali a vyslo jim ze to vychazi... 🙂 TZN ze kdyz mi chcem jeste chlapecka, musime na nem zapracovat pristi rok, to male bude rok a neco. Klidne by sme do toho sli, nebojime se ze to nezvladnem, jen financi... bez porodneho, detske pridavky jsou almuzna.. :(

skorepka
26. mar 2011

@beisis ju zavidim ti ze budou tak po sobe, budou mit k sobe blizko. My se segrou jsme 7,5 roku a je to az moc, rozumime si az ted v dospelosti. Jinak, docetla jsem se ze je dobre starsi naucit na velkou postel jeste nez se dalsi narodi, aby pak necitilo zast vuci novemu clenu domacnosti. Ktery mu ukradl misto v loznici. To se pak jen velmi s tezi odnaucuje, kdyz ja prcek tak malinkej a uz nenavidi sourozence. Takze zacni klidne hned a hlavne, duslednost ;)

beisis
26. mar 2011

@skorepka tak tolik rychle to zase nebude. ještě jsme postel neporidili. Ale je fakt, ze já jsem s bráchou o čtyři roky a taky si rozumíme až teď.

skorepka
26. mar 2011

teda tak malo a taky si rozumite az tak pozde? No ja bych je chtela tak dva roky od sebe. ale uvidime jak na tom budem a co na to priroda. Ted jsme to na ni nechali a podarilo se hned, ale to neznamena ze se to bude opakovat.
Kazdopadne jak jsem psala je lepsi uz ted naucit na vlastni velkou postel, protoze pak se bude citi odstrcene a nechtene, protoze tu bude to miminko, ktere i tak zabere hodne pozornosti. Co jsem cetla je to fakt slozite jak to diteti podat tak aby se nezlobilo a nezarlilo na miminko. Mozna jeste lepsi nez zasne byt velke brisko...
@beisis

beisis
26. mar 2011

@skorepka No zatim to necháme tak jak to je. Když tak to budeme řešit tak, že mám ještě cestovní postýlku, tak do cestovky půjde syn a v dřevěný bude mimi.
Ono je to taky hodně způsobené tim, že brácha byl prostě mámi a táta podnikal, takže doma byl opravdu málo a máma předemnou vždycky upřednostňovala bráchu. A brácha je prostě pravej opak mě. Vždycky se choval zženštile neuměl ani lést přes ploty natož na stromy a hlavně jsem ho furt měla na krku. Neustále jsem ho musela tahat sebou za svýma kámošema a tak.

dana_l
26. mar 2011

@beisis @skorepka my sme styri dievky. ja som tretia. najstarsia 3 roky viac, druha 1 rok viac a posledna 8 rokov menej. najviac som si rozumela s druhou - mali sme rovnake zaujmy. najstarsia kym sme nedorastli bola vacsinou sama. no a najmladsia bola pre nas ako "nasa mala". vsetci sme sa o nu starali a vztah sme mali stale dobry. nasi nerobili rozdiel medzi nami - teba mam radsej a teba nie. a tiez v dome sme museli vsetci pomahat - teda mladsia to mala lahsie lebo my sme porobili takmer vsetko. tak si myslim vztah medzi surodencami je dost ovplyvneny ako to funguje v rodine.

dana_l
26. mar 2011

@ellit dakujem. my sme planovali tretie a ono to bude tretie a stvrte dohromady. vydrzat prve dva roky a potom uz bude lahsie 😉

skorepka
26. mar 2011

@beisis ja byla jak kluk, asi bych tvemu brachovi natrhla gate :D lezla jsem po cem se dalo i nedalo :D
@dana_l to ti zavidim, nam sice nasi nikdy nerekli tu nebo tu mam radsi, ale citila jsem ze ona byla vymodlena. Vsechno spatne jsem "delala" ja za vsechno jsem mohla a ji bylo odpusteno, me si nikdy za krivdu neomluvili a musim rict ze to je ve mne dodnes. :( Pak se divi ze jsem vztahovacna a moc citliva.. 🙄

dana_l
26. mar 2011

@skorepka je to skoda ze rodicia vedia robit taketo rozdiely - vacsinou nevedome. jedina dobra vec z toho pre teba je ze ty to urcite svojim detom neurobis. budes ich lubit rovnako, nech su taky alebo taky.

miriamp
26. mar 2011

@dana_l wooouw, to bude u vas veselo. tolko malych detureniec. u nas niekedy padne taka tema, ak budeme chciet este tretie, (co sice este nemame ujasnene) moze zaroven byt aj stvrte. 😀 vsetko dobre. 🙂

dana_l
26. mar 2011

@miriamp vies manzel nechcel - ze dve stacia a potom povedal skusime. mali sme termin, ak do noveho roka nevyjde tak to tak ma byt - dve krasne deti stacia. no a v januari ked som sa chcela nahlasit u doktora ze koncime tak som zistila ze sme "neskoncili" a to ze budu dve bolo riadne prekvapenie. 😕 😨

v holandsku som bolas kamoskou asi pred 15 rokmi v amsterdame, mam krasne spomienky. stali sme na moste a po kanali sa blizila lod a kamaratka mi vravi, to som zvedava ako sa ta velka lod chce zmestit pod most. a sekundu na to zazvonil zvonec ze mame ist dole z mosta, ze ho zodvihnu aby lod mohla preplavat. takze preplavala 😀 😀 😀

beisis
26. mar 2011

@skorepka Já byla to samí. Brácha neplaval, nebruslil a když jezdil na kole jednou spadnul a měl ruku v dlaze, takže prostě pravej opak mě. No ale tak co se dá dělat.

skorepka
27. mar 2011

@dana_l mas pravdu, budu se snazit nedelat stejnou chybu. Jen doufam ze to neotocim a nebudu uprednostnovat starsi. Ale verim ze ne 🙂

@beisis hold nektery kluci jsou hodny a holky vyvadej jak kluci :D

beisis
27. mar 2011

@skorepka Jo jo ono se to pak stejně prohodí, protože většina ženských se uklidní a chlapy zůstanou puberťáci až do smrti 😀

skorepka
27. mar 2011

@beisis no pláááávě :D

sisamato
14. apr 2011

ahojte po dlhsej odmlke,
kazdu chvilu cakam ze sa narodi druhy zazrak do roka😉, baby, ja sa normlane tesim na porod, tak dufam ze to dobre dopadne 🙂 a som zatial v stave, ze to zvladneme, hlavne nech su obe deticky zdrave...ved to bude taky krasny parik 😉 Simonka a Risko, jupiii.

shopinin
29. apr 2011

ahoj...mne sa stalo to iste, teraz mam dve krasne dievcata Tania/29.3.2010/ a Emma/19.3.2011/. Je toho naraz vela ale ak mas ochotneho a chapaveho muza pri sebe tak to yvladnes lavou zadnou...jediny problem je ze sa navzajom budia....ale inak je to krasne mat dve malike babiky, skoro jako dvojicky...vela stastia

zuzanocka1984
16. máj 2011

Ahojte,ja som dopadla tak že mám 8 mesačného synčeka a som už 2 mesiace tehotná.Neviem si predstaviť ako to zvládnem.Nemám okolo seba ani rodinu ani priateľov,keďže sme odťahovaný mimo Slovenska a chlapa mám od rána do večera v robote,niekedy aj cez výkend..To bude masaker.Najhoršie momentálne je to že som príšerne citlivá na pachy a keď idem malého prebaliť tak sa mi tak neskutočne zdvýha žalúdok, že čakám kedy to vyhodím.Dalšia vec je že Adamko má už teraz 10kg a je mi už dosť ťažký.neviem ako ho s takým pupkom budem vláčiť a ako ho budem učiť chodiť....a ako sa potom vobec dá všetko zvládať s dvoma prckami,nakupovanie,lekár a bežné veci...no nebude to asi med lýzať čo?

katka888
16. máj 2011

ja śom chcela este mensi vek rozdiel, budeme mat rok a 4 mes.... ale to nevadi, nech su zdravucki.... ale tretie, ak mm " povoli " 🙂 , tak az ked bude mat krpec tak 3 roky

teddynko
16. máj 2011

@zuzanocka1984 chcem ťa aspoň slovne podporiť v tvojej situácii.. vieš, ja už mám doma 15 a 13 ročné deti, vlastne je medzi nimi 20 mesiacov.. pamätám sa, keď som porodila druhé dieťatko, bolo to naozaj len o krmení a prebaľovaní, praní plienok, vešaní prádielka, nevyspatá, vychudnutá.. ale dalo sa to zvládnuť...všetko sa dá.. musí sa.. neboj sa , bude dobre.. len si dávaj na seba pozor.. aj keď si sama na všetko.. aspoň tu na tejto stránke sa vykecaj, bude ti lepšie.. a hlavné je, že detičky budú zdravé.. poznám babu, čo ide už 4 tý krát na umelé oplodnenie, myslíš, že tej je lepšie? Mimochodom, nám sa po dlhých rokoch narodil synček - má 2 mesiace - a to som veru dlho tvrdila, že tretie ani omylom.. 😉 držím ti palce.

zuzanocka1984
17. máj 2011

@teddynko ďakujem za podporu.gratulujem k čerstvému synčekovi 🙂

beisis
17. máj 2011

@zuzanocka1984 Neboj to zvládneš. Mému synovi je teď 15 měsíců a i když už bříško mám zatím se to zvládá. Během měsíce se rozchodil a už je to i lepší. A dá se to zatím dobře. Spíš jsem z toho někdy hodně vyčerpaná, ale těhotenství mi neskutečně utíká 🙂

majatob
17. máj 2011

@zuzanocka1984 ahoj, chci te jen povzbudit, mam deti taky rychle po sobe (22mesicu a 12 mesicu) a neni to zadna hruza 🙂 jasne, maji svoje dny, ale stoji to za to a nemenila bych 😵 😵 😵

dana_l
17. máj 2011

@zuzanocka1984 ja som na tom bola tak ako ty. otehotnela som ked mala sophie 6 mesiacov. je medzi nimi 13 mesiacov rozdiel. my sme tiez bez rodiny a priatelov. manzel pracoval cely den cez tyzden a cely vikend. takze som bola aj "tak" sama. ale nikdy som si nepovedala ze nezvladnem. vzdy som si vravela ze da sa. a sophie som vlacila hore, dole. aj nakupy a vsetko. pomoc nebola.
ak sa bojis ze sebe alebo malickemu ublizis zdvihanim tak nechaj velke veci len na manzela. ale ohladom synceka, toho musis nosit. snaz sa nie na dlho, len do kocika alebo z postielky vonka a podobne. a neboj sa. vsetko bude dobre.
my znova cakame a ja nosim teraz moje aj obe na rukach. a nic mi nie je. (manzel sa hneva ale kedze ja sa citim dobre tak na tu minutku si ich pritulim, vynesiem hore schodmi tych mojich "zlatych 30 kg" extra).
drzim palce a vsetko sa da zvladnut. ja som tym presla. a ked mas viac otazok alebo sa len vyzalovat alebo si ulavit, napis. poradime, povzbudime.

suzieqiu
1. jún 2011

@dana_l
@majatob
@beisis
@zuzanocka1984

Ahojte tak ja tiez budem patrit medzi vas coskoro. Rozdiel 1rok aj 2 mesice. Cim som blizsie k terminu porodu tym som nervoznejsia. momentalne riesim otazku kocika. ako ste to vymysleli vy? Byvam v panelaku na 5 poschodi a maloco sa mi zmesti do vytahu. dakujem za rady.

majatob
1. jún 2011

@suzieqiu ahoj 🙂 ja mam sourozenak, kterej nechavam v kocarkarne, ale je tam strasne spatnej pristup, takze to resim spis nositko+golky a vynasim je do bytu. Bydlim ve 4. patre bez vytahu 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre