Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

dana_l
11. aug 2011

@sisamato rozdiel je vo "velkosti bruska". ja sa citim ok ale vsetci mi vravia ze sa boja ze kazdu chvilu "prasknem". 😀 cas vnimat ich je len vecer a v noci - teda vela spanku mi nedaju a ani brusko. ani strany ani chrbat, ani polosed. ale ked ich citim ako sa tam mrvia a robia "male a velke tatry" tak sa sama cudujem, ozaj su tam dve???

inak pytala som sa manzela ci by, keby mohol, chcel citit to co citim ja - deticky v brusku. on ze radsej nie. vyzera to "hrozivo" 😀 😀 😀

sisamato
12. aug 2011

@dana_l v podstate budes s dvojickami sama doma, lebo starsie uz idu do skolky, nie? to je este celkom fajn...si myslim...urcite ti vela pomaha manzel...

dana_l
13. aug 2011

@sisamato starsia dcera bude chodit 2xtyzdenne na cely den do skolky-skoly. mladsia bude doma. manzel pracuje teraz 2x tolko aby vyrovnal co ja som doma. takze pride domov len spat na par hodin a uz je znova prec. ale nejako sme zvladli a nejako zvladneme aj teraz. nebude to lahke ale ani "koniec sveta" 😉

nemyslim si ze tvoje deti musia mat rovnaky nazor ako ten chlapcek. zeby si zavideli toho "druheho rovnakeho surodenca". moja sestra raz povedala, rozmyslala som ci budeme mat len dve alebo tri deti. a tak som prisla aj na myslienku, ak by boli dve a jednemu by sa nieco stalo tak by uz bolo len jedno dieta a bez surodenca. takto budu mat este stale "niekoho".

dzudka
13. aug 2011

Ahojte nasla som tuto temu troska sa bude aj mna tykat ak vsetko dobre dopadne...nebude to rozdiel 1rok ale bude to 17mes. ale aj tak sa mi to zda malicky rozdiel......
mame uz jednu dceru 4r a teraz 10mes synceka a som v 10tyzdni ....maleho kojim uz len raz rano lebo zacalo mi byvat zle a maly bol sto krat hore na prso tak sme ho odstavili a uz ho kojim len tak raz rano ked sa vyspinka a aj ja.
Trocha sa obavam ako to bude ale asi vsetci to zvladli tak zvladneme to aj my.

mirip
13. aug 2011

@dzudka neboj zvládneš to, ja mám rozdiel necelých 15mesiacov, niekedy si pripadám ako v dojčenskom ústave ale dá sa.... navyše prejde rok , dva a bude super, sa zahrajú a ani nebudeš vedieť že ich máš...lebo sa spolu prehrajú

dlabinecka
13. aug 2011

@dzudka Ahoj, já budu mít rozdíl 16,5měsíce, takže stejně jako Ty. Nejdřív jsem se taky hroutila, ale mrnous Ti ještě povyroste, ted jsem celkem v klidu, malá je v pohodě, snažím se jí hodně vést k samostatnosti -nechávám jí samotnou jíst atp. Ted teprve začíná chodit, takže i na tom pracujeme 🙂 Od kojení se odstavila sama, když jsem byla asi v 16tt, myslím, že jí moje mlíko prostě přestalo chutnat.

dzudka
13. aug 2011

@mirip kiezby ale hlavne nech su zdrave tie nase deticky a potom to nejak zvladneme....
dcera je dost ziva a to uz ma 4roky chodi do skolky ale dost byvala chora... 😒

dzudka
13. aug 2011

@dlabinecka som zvedava kedy nas zacne chodit lebo uz par krokov spravi ale vacsinou padne este ma cas 😀

mirip
13. aug 2011

@dzudka ja mám 21mesačné šidlo a potom 5mes. a 1týžd. druhé 😀

dzudka
13. aug 2011

@mirip no ja mam tu dceru fakt divoku ved bojujeme s nou a jej povahou uz 4roky a teraz mame 10mes. synceka a cakame tretie 😅

mirip
13. aug 2011

@dzudka zvykne si mne sa prvý začína vykecávať a už tak že si musíme aj pozor dávať čo povieme a ako šidlo neeobsedí druhú lúbi tak ako sa prihovára a teší ked vidí iné deti nablízku ale začína aj síce trochu ale žiarliť lebo malinká doteraz len papala ccikala kakala a spala ale teraz už je aj hore dosť a ked sa venujeme maleinkej tak žiarli

dlabinecka
13. aug 2011

@dzudka Tak to bude za chviličku 😉 Mě si Eliška na 10ti měsících teprve sedla -museli jsme cvičit vojtovku, kuli nepovedenému porodu 😢 Neboj, nějak to zvládnem 😉 Musíme vydržet začátek a pak se nám to vrátí, až si spolu budou hrát 😉

sisamato
13. aug 2011

@dzudka ahoj, ako pozeram, ty sa stazujes ze tvoj maly ma 10 mesiacov a urobi pra krokokv sam? co mam ja povedat ked ma dcera teraz 15,5 mesiaca a nechodi, len lozi a maly ma 3,5 mesiaca...takze si na tom o dost dobre...

lenka112
16. aug 2011

Ahojte, náš synček má 8 mesiacov a sme v 4tt 🙂

lili777
16. aug 2011

lenka112 Tak to ti veľmi držím palce. Môj malý mal 10 mesiacov keď som otehotenla s dcérkou. Budeš mať veselo🙂

jasekd
16. aug 2011

Holky, vy furt resite, ze prvni rok je nejhorsi, za sebe zatim muzu rict, ze neni 😉 Az budou oba litat kazdej na jinou stranu, tak teprv uvidime, zac je toho loket 😀 6tinedeli s Martinem byla hruza, on neni zdravotne uplne OK, ale ted pohoda s Vendy. Spoustu veci neresim, holt je chvili vriskot, prednost ma ten, co je akutnejsi (kdyz kluk spadne nebo si privre prsty, letim k nemu, kdyz maji oba hlad, ma prednost mala, s prebalovanim zase kluk, pac se snazime, aby chodil na nocnik a ne do pliny...) Chce to system a chladnou hlavu. Dale se mi osvedcilo vypravovat se vsude s velkym predstihem a veci mit zabalene od vecera. Nastesti s V. nechodime po doktorech tolik jako s M. tak v tom mam klid. Ted nedavno jsem videla na hristi matku jedne holcicky, uplne rozsypanou, na nervy, bylo to same nelez tam, nechod, umazes se, pocem... Furt jen jecela a kamoskam si stezovala, jakej je chudak 😅 Mne teda obcas taky prdnou nervy, jasne, ale da se to.
@sisamato Nazdar nechodici 😉 My dnes byli na hristi, malej je dobra brzda, nastesti tam nebyly zadne deti. On treba vleze do takoveho toho tunelu, do te prolejzacky, tam si uprostred kecne a cumi, a decka nemuzou prolejzat a vztekaji se, a on ma z toho srandu, je to povaha po svem otci, proste "manana", casu dost. Vsak se dockame 😉
@lenka112 Gratulace, tak se podezreni potvrdilo 🙂

lenka112
16. aug 2011

@jasekd Ďakujem, áno lekár nám to potvrdil, ale stále tomu nedokážem uveriť. 🙂 Začínam mať obavy, ako to zvládnem tehotenstvo a spolu s nim zubky, chodenie a všetko ostatné. 😒 😒

jasekd
16. aug 2011

@lenka112 Zvladnes, hlavne aby to tehot. nebylo rizikove, toho jsem se bala, ale dobry. To, ze jsem u obou 6 mesicu blila temer denne, unava pekelna atd atd, to se musi vydrzet. Obe tehot. jsem mela nekomplikovane,jen pri prvnim 3 mesice s Utrogestanem, pri prvnim chodila az do konce pracovat, praci mam narocnou fyz. i psych. , k tomu zjistena vada ledviny u kluka, jeste v tehot., takze trochu nervy. Takze druhe bylo lepsi, blila jsem si doma v klidu, zadnej pracovni stres a honit se nekam na cas, obcas jsem si pospala po obede s malym (vyhoda, vetsi dite uz po obede nespi 😉 ), navic holka byla zdrava a od zacatku bez problemu. Zoubky maly zvlada celkem v pohode a jeste ted nechodi, takze to neposoudim. Zas jsem ho vsude nosila a jeste na roce kvuli GER nosila na rihnuti, to uz neni obvykle, a litala s nim po doktorech a kdyz jsem sla se sebou, tak sel se mnou, cili ke konci jednou tydne, a dobry 😉 Vsechno jde, kdyz je mrne v brise OK, to je nejdulezitejsi.

lenka112
16. aug 2011

@jasekd Prvé tehotenstvo bolo úžasne, dokonca som do 11tt ani len netusila ze som tehotna, takže bolo bez problemov, ziadne nevolnosti ani unava. 🙂 Síce troška pracovneho stresu, ale kedže pracujem s detickami nebolo ho vela 🙂 Najviac sa teraz bojím tých zúbkov a chodenia, Danielko je zatiaľ uplne kludne a ukazkove dietatko, ale zubky toho dokazu vela zmenit. Zatial sme objavili len jeden a bolo okolo neho len malo placu, no ked pojdu viac naraz bude toho placu urcite viac. ☹ ☹ Doteraz sa mi nechce tomu vsetkemu verit, ako dve // dokazu zmenit cloveku plany a zivot. 🙂

stvura
16. aug 2011

So sestrou sme do roka....mama otehotnela hned po sestonedeli 🙂 {ja som koniec januara, ona zaciatok} 🙂

sisamato
17. aug 2011

@jasekd ahoj ahoj, aj som sa ta uz chchela spytat ci nechodis na toto forum... 🙂 , je neuveritelne co mame este spolocne, aj ja som bola pri prvom tehu so Simi na utrogestane, spinila som prve 3 mesiace...a druhe tehu OK od zaciatku...ja podobe ako ty sa sazim utekat k akutnejsim pripadom, mame fakt vyhodu ze nam strasi este nechodia aj ked uz vsetci naokolo by cchheli...ked si citala moje prve prispevky, som teraz statsna ze sa mi maly uz ukludil, lebo som evedela co mu je, az sme, az ku koncu 3. mesiaca zistili ze ma reflux...inac este nema ustaleny rezim, iba Simi, ta spi uz len raz denne take 2,5 hodky...ale aj tak som rada ze Risko uz konece spi aj cez den, v noci sa budi le na prsnik, ale to este asi tak 3x...takze uvidim, chcela by som na ukoncey 4. mesiac zacat s kasickami a tak...cmuk 😉

sisamato
17. aug 2011

@stvura my sme do roka s bratom....on december ja januar....mama nekojila...

stvura
17. aug 2011

@sisamato no mi by sme to stihli aj v ten rok, ak by sa sestra poponahlala, ale jej sa nechcelo...mala byt tiez december. Moja aj dojcila (pol roka ako bolo v 77mom zvykom) a predsa...xixi... 😉 🙂

zuzka1.
17. aug 2011

my sme tiez z bratom po roku, on je 8.jul, ja 24😀 od samej radosti, ze sa nasim po 10 rokoch podaril chlapec po dvoch babach a nemoznosti otehotniet som prisla este aj ja😀
teraz nemozem ja uz dva roky otehotniet, takze cakam na osud , snad bude taky ako maminin:-d

zuzanocka1984
25. aug 2011

@suzieqiu ahoj,ja pokukujem po Esprit Duo Star 2011
stoji iba kolo 7000 kč a vyhoda je že maju samostatne striešky a polohovanie chrbátika,je super skladný a dá sa aj dat uplne dolahu a použit novorodenecká vložka.nevýhoda je že nemá nánožník a kedže mám rodit koncom novembra je to asi dost nepraktické.super je cena lebo to asi nevyužijem dlhodobo lebo neverím že malého udržím dlho v kočíku takže to neskor doriešim kočiarom ktorý mám teraz a pridám skate alebo je take prídavné sedadlo čo sa dá primontovat skoro ku každemu kočíku.asi 😝

kaktusik007
27. aug 2011

@zuzanocka1984 ten kocik nie je dobra volba 😉 tiez sa mi pozdaval, ale iba do casu, kym som si nezohnala referencie od majitelov - kratke sedenie, cize spanok v kociku nehrozi, a uz 1,5 rocne deti vyzeraju v nom ze je im maly.... takze som sla do bumlberide indie twin, a uplne dokonala spokojnost 😵
ale ty budes mat vacsi vekovy rozdiel ako mam ja 😉

kaktusik007
27. aug 2011

inak, k teme.... negativum dvoch deti takto kratko po sebe - mam rozdiel medzi synmi 360 dni - odniesol si to moj zdravotny stav a je to fakt ze zle....
ale nejako to budeme musiet zvladnut.... no aj tak by som mladsieho synceka nevymenila za nic na svete 😉
@jasekd ahojko, tesim sa, ze citam o tebe, u nas totalna nestihacka.... ved to poznas... ale aj tak ta obdivujem a aj ostatne holky ze si najdete cas na net, ja som tu na MK uz nebola takmer 3 mesiace 😀

jasekd
27. aug 2011

@kaktusik007 Ahoj, takze asi ani na Maminkam nechodis, ze? Ja teda uz ne, nejak jsem nestihala a nebavilo me se tam prihlasovat 😝 Mrzi me, ze jsi na tom spatne, no mela jsi dve sekce. Ja oba porody prirozene a zdravotne jsem naprosto v pohode 🙂 A zvladam taky dobre, mnohdy lip nez s jednim. ted jsme meli behani s Vendy po doktorech, ale vypada to dobre, s M. jdem na vysetreni v zari a uvidime, jak se jeho stav od posledniho vysetreni (pred rokem ) zmenil... Pokud budou oba v poradku, budu i ja relativne v pohode, i kdyz obcas unavou nebo vzteky vidim rude. Dnes jsem sama az do zitra a uprimne? celkem pohoda bez manzela... Starsi byl v posteli uz v 8, mala plakala docela dlouho, ale uz taky spi, tak relaxuju tady, pracka bezi a od 22 jde v tv Leon, tak budu zehlit. Spat chodim tak o pulnoci i dele a vstavam jednou k male kolem 4 a kolem 6-7 vstava i M. Uprimne se divim, ze funguju, ale funguju 🙂 Drzim palce, at se tvuj stav zlepsi, nevim, zda to mas jen temi tehotenstvimi i porody nebo i jinej problem, uz si nepamatuju, zda jsi psala, kazdopadne at je lip. protoze jak clovek neni zdravej, je to na pytel. Ja onemocnela chripkou cca 3 tejdny pred porodem a byl to des, a to byla jen chripka, mel to i M. a najednou neslo nic, vsechno byl problem , telo stavkovalo, hruza 😔

kaktusik007
27. aug 2011

@jasekd 🙂 tak to je super ze to takto zvladas 🙂 ja mam problemy kvoli tehu, caka ma operacia chrbtice a aktualne som na tom tak zle, ze sa neviem postarat o svoje dve deti.... nezvladam prejst ani 15 metrov bez toho, aby som si nemusela sadnut, je to hodne zle....
na maminkam chodim cas od casu - raz za 2 meisace asi - napisem co je nove a ked mam cas, tak si prispevky citam v mailikoch.... nejako extra do fora neprispievam, ale to ani tu 🙂 nie je kedy 😉

jasekd
27. aug 2011

@kaktusik007 Jezis, a to jsi mela problem uz predtim? Nebo fakt jen z tehot? Ja mela obrovske bricho pokazde, a jsem v pohode, pri prvnim jsem i pracovala az do konce stala u kresla, ted tahala M. furt, jak je nechodici, a jsemOK, nastesti. A to ti nekdo pomaha nebo jsi na to sama? To je teda zly. Mne se tohle stat, jsem v pr..., nemel by mi kdo pomoct, leda by se prostridali na dovolene, vsichni pracuji a nemaji cas 😅 Kdy bude ta operace, a co pak rekonvalescence, ajk to udelate? No hruza, moc na tebe myslim, at sji co nejdriv aspon trochu v pohode, drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre