Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

sisamato
19. jan 2011

@martinka1981 presne, aj ja tak rozmyslam, hoci sa mi to hnusi a v zivote som nic take nebrala...ale fakt si uz dalsie dovolit nemozme kvoli hypoteke a tomu rozdielu...ale v kutiku duse by som este do 35 jedno brala, ale to moj muz ani pocut...ale zas dve deti po sebe bude dost narocne a nechcem ani jedno o nic ukratit...jmozno to znie hnusne, ale kamoska ma 4 v 2 izbov.byte, ani poriadna hracka, manzel robi od nevidjm do nevdim, no no oment...to nie je zivot pre mna...a tie deti su fakt ukratene...dieta si zasluzi aj vylet, nevravim ze hracky do aleluja, ale apsn taky standard...

martinka1981
20. jan 2011

No ja som kedysi brala HAK ale moj drahy ma od toho odhovoril že to neni žiadna vyhra sa s tym napchavať. No ja už tiež nemam z toho dobry pocit,aj kvoli malej že jej to pojde do mliečka aj je to ta čo sa može počas kojenia 😖 .
Asi radšej vyženiem draheho nech kupi prezervativy 😀 😀

@sisamato my si s mužom tiež hovorime že deti nemusia mať kopec hračiek ale zas uplne bez nich to nejde,kto by im už nedoprial že? Ale ovela doležitejšie je aby mali deti rodičov ktori sa maju radi a nehadaju sa(možno tak raz za rok 😀 ).
Ja som v takejto rodine nevyrastala tak som si už od mala hovorila že budem robiť všetko pre to aby mali moje deti pekne detstvo. Dufam že sa mi to podari 😀 .
Na vylety mi chodime radi,ked už aj Vikuš podrastie a konečne bude lepšie počasie isto niekam vyrazime.
Teraz som skoro stale doma tak už začinam mať ponorkovu chorobu 😀 😝

kaktusik007
20. jan 2011

@sisamato dieta nemusi mat kopec hraciek... ale musi mat pocit, ze nie je o nic ukratene - co deti tej kamosky su, minimalne preto, ze svojho otca vidia len tak neskoro vecer.... to by ma hodne stvalo ☹
@martinka1981 hak nie je ziadna vyhra, lenze... ked musis tak musis..... inak, je antikoncepcia urcena prave pre dojciace matky - nazov teraz v rychlosti neviem 🙂

a tie vylety - ono aj ist len tak na prechadzku par km od domu sa rata 🙂 je to presne ako vravi
@martinka1981 - je dolezite, aby mama a oco boli v pohode a neboli deti zatahovane do toho, ze nie su peniaze, a podobne.... ak su teda malicke.... aby to nepocitovali ako nejake negativum.... to by nebolo dobre...

martinka1981
20. jan 2011

@kaktusik007 ano mam tu Cerazette pre kojace ženy,ale aj tak 😖 .
Veru na peknej prechadzke sme neboli 100 rokov 😖 už mi to aj chyba. len stale čakam na lepšie počko 😀

myzma
24. jan 2011

@sisamato krasne si to napisala s tym dalsim babom a stastim v zivote a darom 😵

sisamato
27. jan 2011

@myzma dakujem 😉

dlabinecka
2. feb 2011

Ahoj holky, tak se k vám zřejmě přidám. Maličké je osm měsíců a já jsem nejspíš v 5tt. Trošku dost se toho děsím. Miminko jsme plánovali, ale až o něco později. Miminko je překvapení, ale je chtěné. Prosím, napište mi, jak se to nechá zvládnout????? děti budou od sebe tedy cca 16měsíců... Máte čas i na první dítko? Je mi líto malé, jestli jí o něco neošidím...

martinka1981
2. feb 2011

@dlabinecka ahoj,ja mam rozdiel 18 mesiacov a teda poviem ti že na mladšiu Viktoriu mi vela času pri Miške neostava. mam pocit že to rychlo leti a Viki rychlo vyrastie z toho miminka ☹.
Ale inak si zvykneš neboj,budete to chvilku trvať ale pojde to 😉 Nam už to ako tak ide,už sa len odhodlať sama s dvomi deťmi na prechadzku 😀 😝

dlabinecka
2. feb 2011

@martinka1981 No, já jsem měla Elišku dost náročnou. Hodně brečela, takže ven jsme začali chodit tak po třech měsících. Ale nevím, jak se nechá zvládnout např kojení. Novorozenec pije půl hodiny i déle - co se starším dítětem po tu dobu? Jak skloubit spánkový režim? Eliška je vymodlená, nemohla jsem otěhotnět, jsem na ní hrozně fixovaná, nerada jí opouštímjen tře¨ba na hodinku dvě a ted? Vůbec nevim, co mám dělat, ¨jak se s tím srovnat...

martinka1981
2. feb 2011

@dlabinecka no chce to čas. ja som tiež otehotnela neplanovane a bola som dosť v šoku 😔 a trvalo mi dosť dlhu dobu kym som to stravila. No ja nekojim ale odsavam si mliečko a mala pije z flašky. je to naročnejšie ale som rada že som o mlieko neprišla ako pri prvej. A niekedy aj s odsavačkou beham pozrieť čo robi Miška hlavne ked je ticho 😉 . Spanie tiež trvalo 😉 kym som vymyslela hlavne ked mala isť Miška spať a ja sama doma. Ale teraz zober do postele obe a sem tam sa mi podari tiež zdriemnuť. Ale nie vždy spia na rovnako. No chce to čas,nič ine. ja som s mojimi deťmi stale?nema kto postražiť a ked sme aj mali tak miška nechcela a hned chodi kontrolovať či som niekam nešla 😒 .

dlabinecka
2. feb 2011

@martinka1981 No, mě Eliška spí jedině v kočárku, přes den, takže to asi budu muset nějak zlomit, nějak jí naučit doma.... aha, tak s tím kojením teda nevim, jak to zvládnu ☹ A co porod? Co doba když jsi byla v porodnici? Já to bez Elišky nevydržím. Mám strach, že se nikdy nezbavím výčitek vůči ní, že jsem jí o něco okradla... A jak Miška Viktorku přijala? Jak jste jí to vysvětlili?

martinka1981
3. feb 2011

@dlabinecka prepač že tak neskoro,neni času. No mne Miška tiež spavala iba v kočiku ale preto že som chcela aby spavala na vzduchu. Tiež som ju musela naučiť zaspavať v posteli.Ležala som pri nej a vlastne tak zaspava dodnes. nechce byť sama. Takže ked ju idem dať spať cez den ja že nikto neni doma tak beriem aj Viky alebo ide s nou muž.
No neako extra sa neda pripraviť na to že bude mať surodenca,len sme jej hovorili že je v brušku babo. A potom hladala u všetkych v brušku babo 😀. No pobyt v nem. a porod sme zariadili tak že kym som ja rodila aj s mužom tak s Miškou bol jej nevlastny 15r brat a svokra. Cely den to trvalo ale zvladla to papulka moja. Strašne bola a je na mna fixovana tak som mala hrozny strach ako to bezomna prežije. ale už sa to lepši a zahra sa aj inymi ludmi a neuteka hned za mnou. Z porodnice som sa vypytala po 2 dnoch domov,rodila som v Rakusku ako samoplatca tak som im podpisala reverz a išla domov 😀. No a doma šup do povinnosti 😀 😝. Neboj zvladneš a budeš mať doma 2 zlatička. Vikuška je strašne dobre babenko,inak neviem neviem ako by to bolo. Ale zatial som počula že tie druhe detičky su lepšie ako prve 😵,tak sa nechaj prekvapiť.

dlabinecka
4. feb 2011

@martinka1981 Ahoj!! Děkuju Ti!!! děkuju děkuju!!! Napsala jsi mi přesně to, co jsem potřebovala!! Já měla první porod hrozně těžký, takže mám trošku obavy i z toho druhého, abych byla brzy fit. Po prvním porodě jsem byla dlouho "mimo provoz". Eliška byla opravdu dábel, takže i z toho jsem trochu nervozní .-D Ale jak píšeš, tak snad druhé bude přizpusobivější. A pokud ne, tak horší už to snad nebude, nějak to zvládnem 🙂 A můžu se ještě zeptat? Máš nějakou chvili jen pro Mišku?? Jé, hrozně jsi mě povzbudila 🙂 Snad to nějak zvládnem a gratulujeme k třem měsícům 🙂
A jinak, říkala jsem si, že když se dostaneš na koníka, tak to nebude tak zlé 😀 😀

myzma
4. feb 2011

@dlabinecka ahoj, i ja sa pridam, my budeme mat rozdiel medzi drobcami cca 16 mesiacov, asi ako vy 😉 dalsiemu babu sme sa nebranili, tak Boh si zmyslel, ze mu u nas pripravi pribytok 😀

nas maly je velmi pokojne dieta, aspon vsetci to nom tvrdia, su z neho uneseni, a on je tichy, pokojny, ale predovsetkym spolocensky, je rad s niekym... takze ked sa mu clovek venuje pocas dna, ani nezamrnci... su veci, ktore si ani ja neviem predstavit, ako budeme fungovat, ale urcite sa to da... niektore zeny rodili do roka dvakrat a zvladli to... medzi mnou a bratom je 14m rozdiel

ked som zistila, ze som tehu, maly mal cca tych 8 mesiacov, ono ti to tak uplne nedojde, az ked malu uvidis rast, ze zacne byt coraz viac samostatna... ze niekotre veci ti jednoducho zacnu odbudat... maly nam uz chodi dva mesiace uplne sam, je to uz taky maratonec, donesie veci, odnesie, a to je male rocne dieta! samozrejme, ze nie vzdy, ale ucim ho upratat si posebe, urcujem hranice a podobne... mame teraz dva tyzdne, kedy si pije z flase sam, ze nemusim pri nom byt, ale on stiahne 2dcl mlieka, odgrgne si a je spokojny, len dohliadam, aby to nepovylieval na zem ci postel 🙂 zahrat sa dokaze casto i sam... ale je rad, ked mu robim spolocnost...

byvam v meste i rodicmi a svokrokvacmi, u nasich sme dost casto, 2x do tyzdna zhruba... a maly dokazal byt u nich aj 6 hod bezo mna... (bezo mna bol/ci ja bez neho asi dokopy 3-4x) ak sa mu niekto venuje, mama mu nechyba 😅 😀 to chyba skor on mne... asi ti rozumiem, co si napisala, ohladom tej fixacie... ale bud v tom slobodnejsia (lahko sa mi to hovori, ja viem, inak som trpla tych 6 hod.. ale vedela som, ze je o maleho postarane, k svokrovcom by som ho, zial , nedala na taky cas)...

takze co sa tyka porodu, viem, ze moze ostat u nasich a bude dobre, mam ho vie uspat, respektuje moje priania ohladom jedla (i ked s poznamkami), ale respektuje... a ked budu za mnou s muzickom chodit kazdy den do porodnice, myslim, ze to bude dobre...

jediny problem, ktory vidim a ktory potrebujem riesit je to, ze denny spanok casto absolvujeme doma a uspavam na rukach... momentalne som uz v 25tt a neviem si to predstavit v takom 30. ci 35. tt... toto potrebujem radikalne riesit... nocne zaspavanie je samostatne na posteli, len musime byt pri nom...

strasne vela zavisi v tych prvych mesiacoch podla mna to, ake je to dalsie babo... je rozdiel, ked sa naje a tri hodiny spi (taky bol maly),a lebo sa potrebuje nosit a place... take maminy obdivujem a drzim im palce, lebo to musi byt strasne psychicky narocne... o unave ani nehovorim... takze dufam, ze obe budeme mat pokojne deticky 🙂

inak, kupili sme kocik, surodenecky, viem, ze miska s tym cakala az do porodu.. a tusime este nema, ale ja som to velmi zvazovala a pytala sa inych mam a viac sa mi potvrdilo to, ze kocik sa ti zide... ked bude mat starsia i dva roky a viac, uricte to ocenis pri rychlych presunoch.. a neviem si predstavit vychadzku, ci nakup s babätkom a 1 1/2 rocnym dietatom, ktore pojde svojim vlastnym tempom, ci ti utecie na opacny smer ako vy idete... samozrejme, ze chem,a by maly chodil peso a cvicil nozky, ale budu chvile, kedy ocenis, ze ho mozes nasadit do kocika a ides ohnivou ciarou domov.... kocik mam v blogu nafoteny...

som sa rozpisala 🙂 maly mi spi uz takmer hodinu, i ked som ho bola pred chvilou utisit, ale budem uz radsej koncit, mam tu kopec riadu, ktory treba umyt 😀 😝

drz sa, a kludne sa ozvi 🙂

dlabinecka
4. feb 2011

@myzma Ahoj!!! moc Ti děkuju, že jsi se ozvala!!!! Je prima vědět, že v tom nejsem sama 🙂
Já bydlím s tchánovými v jednom domě, což je zcela určitě ohromná výhoda. Určitě se postarají. mám právě spíš strach o sebe, jak to bez té mé maličké zvládnu, je to vymodlené miminko, u porodu jsem o ní málem přišla, takže jsem na ní opravdu fixovaná. mela jsem výčitky, že se jí nebudu moct dostatečně věnovat, ale ted si říkám, to by bylo v jakémkoliv věku. A opravdu asi nikdo nedokáže říct jaká bude za těch osm měsíců. Ted jsme prošli separační uzkostí, ale zdá se, že je za námi 🙂
Ve spaní také vidím docela problém. malá večer usíná v postýlce, jen u ní sedím, ale přes den jedině v kočárku, ale říkám si, že jí přestěhujeme kolem roka do pokjíčku a až najede na jeden denní spánek, tak jí zkusím usínat u nív pokojíčku. No, uvidíme. Jinak bude muset vozit tchýně 😀
A ano, určitě hodně záleží na tom jaké je druhé dítko. Eliška je narozdíl od Tvého malého, naopak dábel 🙂 Je divoká a hlavně po narození byla. Stále plakala, kočárek nenáviděla. Bylo to těžké. myslela jsem, že se zblázním, ale dneska už na to vzpomínám s usměvem. když bude druhé taky takové, tak už alespon vím, jak na něj 🙂
ted jsem také narazila na známou, která má mezi dětmi rozdíl necelý jeden rok a zvládli to 🙂 no, nějak bylo, nějak bude. když jsem zjistila, že jsem těhu, málem jsem to opravdu obrečela, ted se začínám těšit 🙂 manžel si dělá srandu, co budeme dělat, když to budou dvojčat nebo kdy že si pořídíme třetí 😀 😀 no, on ho ten humor přejde 😀
O sourozeneckém kočárku přemýšlím, ale váhám. my jsme hodně na nošení. malá vyrostla na šátku, ted je v ergonosítku. Myslela jsem si, že by se to nechall zvládnou tak. za kočárek pro Elišku skejtík a jinak nosit... no, uvidíme, nevím....
a moc děkuji, že jsi se ozvala!!!! Jsi oproti mě napřed, tak mi můžeš předávat rady 🙂

myzma
4. feb 2011

@dlabinecka len v rychlosti, my sme do 8.m satkovali, vela 😉 kocik sa nam zacal pacit az teraz takmer v roku... 😀 😝 v lete planujem satkovat, ale co jesen? zima? vtedy zastanca satkovania velmi nie som ... i ked i to bola jedna z variant, ale niekedy je vyhoda mat babätko v kociku a mat volnost telesnu i psychicku.... 😉 verim, ze chapes, ako to myslim... si tak predstavujem, ako sa bude maly hrat v lete na ihrisku, druhy drobec bude spat v kociku a ja si chvilu posedim na lavicke 😀 😀 😀

myzma
4. feb 2011

@dlabinecka a dufam, ze tento dalsi porod bude jeden z najkrajsich zazitkov ... ja sa tesim... chcem niektore veci v ramci moznosti inak... snad sa podari 😵

dlabinecka
4. feb 2011

@myzma yt jsi měla první porod taky nějak komplikovaný? já rodila dlouho 23hodin a nakonec šla malá ven kleštěma - ani neplakala museli jí oživovat ☹ Bylo to hrozný. Ale na druhý porod se taky těšim. pujdu k němu s uplně jinýma myšlenkama a snad to bude rychlejší. i díky tomu, že je to tak brzy.
Jasně, šátek s enechá i v zimě, když je mimi pod bundou. Chci to právě taky kombnovat. třeba, tak jak píšeš ty - jedno mimi na hřišti druhé v kočárku 🙂 nebo třeba jedno mimi v kočárku a druhé v šátku nebo v ergu. Já si myslim, že když budou obě děti v jednom kočárku, tak se budou vzájemně budit nebo tak... nevím, musím to ještě promyslet...

martinka1981
4. feb 2011

@dlabinecka neboj čas si na Elišku najdeš 😉 ja som sa toho tiež bala že Miška bude odstrčena ale je to naopak 😀 😒
Hlavnu pozornosť ma ona a potom je Vikuš. takže žiadne strachy,vela veci sa časom vyriešia same .Hlavne na to nemysli a nestresuj sa,hovorim ti z vlastnej skusenosti 😉 . Všetko bude ok.

myzma
4. feb 2011

@dlabinecka som to asi zle napisala,,, tebe som priala krasny porod... moj bol dost dobry 4 hod, 2 hod kontrakcie a maly bol vonkum, akurat som rodila uprostred noci, takze som zaspavala medzi kontrakciami 😅

dlabinecka
4. feb 2011

@martinka1981 děkuju, jsi poklad 🙂 tak prima. začínám se těšit. Ono to nějak dopadne a budeme velká rodina 🙂 Bude to prima.

jajulin
4. feb 2011

Ahoj, nakoukla jsem k vám, i když sem tak úplně nepatřím, ale trošičku snad přece jen ano 🙂. My budeme mít rozdíl mezi dětmi cca 20 měsíců a tak nějak jsme si to plánovali - zhruba dvouletý rozdíl, aby k sobě měli blízko.
@dlabinecka chcit Tě taky povzbudit. Když se vám druhé narodí, bude Eliška zhruba ve věku, ve kterém je teď náš Pavlík. A já nestačím zírat, jaký dělá každý den pokrok. Prostě za těch 8 měsíců bude Eliška úplně na jiné úrovni než teď. Bude Ti chcít se vším pomáhat, budete se společně starat o miminko, prostě budeš s ní a zároveň i s mimčem. Takže toho, že na ni nebudeš mít tolik času, bych se až tak nebála. Nehorší asi bude zpočátku to kojení. Ale třeba náš malý si docela vyhraje sám - přerovnává různé věci, nosí magnetky z ledničky na futra a pak zase jinam atd., tak si dokážu představit, že bych ho po dobu kojení instruovala, kam má co přinést a on by to bral jako hru 🙂. A jestli bydlíte s tchánovci, kteří budou schopni pohlídat starší nebo jít na procházku s mladší, tak to jsou super vyhlídky 🙂.

dlabinecka
4. feb 2011

@myzma ty jo, tak to závidim 🙂 Já začala o půlnoci a skončila ve 23,07. Strané... Takže jsem byla opravdu na pokraji sil. Ale podruhé to bude určitě lepší.
Jinak jsem koukala na ten kočárek. Co je to zač? já nevím, pořád váhám...

jajulin
4. feb 2011

překlepla jsem se, rozdíl mezi našimi dětmi nebude 20, ale 22 měsíců 🙂

dlabinecka
4. feb 2011

@jajulin Děkuju!! holky jste tu skvělé. Moje sestra má ted 17m holčičku a já si to podle ní nějak nedokázala představit. I když je pravda, že když jí člověk zaukoluje, tak se to nechá. Snad i to kojení zvládnem. Já mám jen trochu strach, aby Eliška už chodila. Zatím nesedí, neleze, ale to asi nemusí nic znamenat. Mám kamarádku se čtyřma dětma a zdá se být celkem normální, tak snad mě z toho netrefí 😀 😀 Je pravda, že jsem se hroutila, aniž bych si uvědomila, že Eliška bude zase někde uplně jinde. ted mě potřebuje neustále, za těch osm měsíců udělá zase ještě obrovský pokrok. A je pravda, že alespon ušetříme za panenky, když bude mít jednu živou 😀

martinka1981
4. feb 2011

@dlabinecka neboj,naozaj bude Eliška uplne ina za tych 8 mes. Aj Miška sa velmi zmenila ale najväčšie obavy som mala či sa vobec nauči chodiť kym porodim. Začala až v 15.mesiacoch 😀 . Tak sa drž a uživaj si tehotenstvo. A super ked ti možu pomocť svokrovci.My musime všetko zvladať sami s mužom.

dlabinecka
4. feb 2011

@martinka1981 Jo, to je pravda, že velkou výhodu mám v rodině. Tak snad to bude dobré 🙂 Těhotneství si zatím uživat nijak nemůžu, ještě se neprojevuje 🙂 je brzy... No, to mám rpávě taky strach, aby se rozchodila, ale snad jo 🙂

jajulin
4. feb 2011

@dlabinecka haha, to mi něco připomíná. Náš Pavlík se kolem 8. měsíce jen plazil, až v roce dokázal sedět a pak teprve se naučil lézt. Pak měl hrozně dlouhé období, kdy chodil jen kolem nábytku. Ale tak krásně si to natrénoval, že když se přesně ve svých 16 měsících pustil, ušel napoprvé 3 kroky, napodruhé 10 kroků a napotřetí přešel celou kuchyň i obývák 🙂. Žádné pády, žádná nejistota, prostě pohoda. Když to těm dětem dlouho trvá, tak se to pak naučí během chviličky a úplně bezbolestně 🙂.

dlabinecka
4. feb 2011

@jajulin Bože, tak to jsem teda zvědavá, zdá se, že Eliška se bude taky drobek flákat, což mě teda docela děsí....

myzma
4. feb 2011

@dlabinecka joj, draha, nerob si starosti skor, ako sa nieco skutocne prihodi 😉 mas pred sebou niekolomesacne obdobie, kedy budes skutocne zasnut, ako sa mala meni, rastie a prospieva... a ked ti zacne rast brusko, ver, ze zrazu ju budes vnimat ako velkacku... ja ked pozeram na maleho, uz to nie je babätko, uz je to chlapcek, co chodi, komunikuje s tebou, rozumie ti... tym ho nechcem oberat o "detstvo", ale je niekde inde ako pred 5 mesiacmi (to mal tych 8 m)...

a spominas tu kamaratku so 4 detmi, je tu tiez jedna mamina, mne blizka, 26r a 5 deti, do Ip ti vlozim meno, mozes si najst jej blog 🙂 prave taketo maminy su pre mna inspiraciou, ze to ide, ze sa to da a ze Boh sa postara o rodinu s pribududajucimi detmi, ze s detmi prichadza pozehnanie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre