Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

dlabinecka
4. feb 2011

@myzma Děkuju!! Já vím, že si dělám zbytečné starosti, ale tak nějak se mi narychlo zahltila hlava starostmi místo radostí!!! Ale začínám se opravdu těšit, bude to moc prima. Eliška bude opravdu už "veliká", nějak si to nechci připustit. A já se tak strašně těším na ten maličký uplakaný uzlíček 😀 Děkuju, jste mi tu velkou oporou. Zatím to u nás ani nikdo neví, takže jsem ráda, že si můžu někde vylít srdíčko a že mě podpoříte!!!

myzma
4. feb 2011

@dlabinecka to je super, ze sa tesis... my sme to dlho nehovorili, lebo sme cakali negativnu reakciu rodiny... v tom zymsle, ze nam nechcu zle, ale otazky typu, tak skoro, preco? nemohli ste pockat? co byvanie? ako to chces zvladnut? apod.. to ti podporu neprida... skor ta to oberie o radost a spochybni, ked si to clovek pripusti... kedkolvek, cokolvek by si mala, ozvi sa 😵 a zvladnes to, vy to zvladnete... a deticky vam budu robit radost 😵

dlabinecka
4. feb 2011

@myzma Díky, určitě využiju 😀 Jo, to se taky bojím, jak rodina zareaguje. A já mám i trošku respekt z prvního trimestru - může se stát ještě cokoliv ☹ moje segra 3x potratila, tak jsem z toho trošku poděšená. takže to rozhlásíme až po ukončení 12tt 🙂 A rekce rodiny? At bude jakákoliv, tak myslim, že miminko nakonec uvítají...

myzma
4. feb 2011

@dlabinecka s tou reakciou... ano, i ja som si ista, ze sa budu tesit 🙂 vsak vidim, ako su hotovi z maleho... len pre mna to bola citliva tema... vedela som, ako budu reagovat, najmä moja maminka.. . cloveka to zaboli, ked tvoji kamarti sa s tebou tesia, fakt ze raduju a rodina ma kysly vyraz 😅 a co tvoje predosle tehu, bolo v poridku vsetko az na ten porod? co sa vlastne stalo, ak sa mozem opytat, ci stratila kontrakcie, teda ze si ich necititila, bola si tak unavena? ci? nemusis, ked nechces...

dlabinecka
4. feb 2011

@myzma A co Ti řekla Tvoje maminka? No, u nás je Eliška až druhé vnouče. u našich i u manžela, takže už to není takové, ale rozhodně jí mají rádi, tak snad.. jedině, kdyby to byl chlapeček, to by muj tatka byl teda hodně odvázaný 😀 První těhotenství bylo naprosto bez potíží!! nemohla jsem otěhotnět, ale když se podařilo, tak bylo vše v pohodě. žádné nevolnosti, žádné otoky- naprosto nic. Pohodička. A porod? Měla jsem slabé kontrakce, takže mi dali oxytocin na zesílení kontrakcí, ale malé se to moc nelíbilo a při kontrakcích se jí zastavovalo srdíčko, takže jsem asi 13 hodin ležela na zádech na monitoru ☹ Pak jsem asi dvě hodiny tlačila, ale malá špatně naléhala hlavičkou a srdíčko to už nemohlo vydržet, takže se najednou seběhli doktoři a vytáhli jí kleštěmi, ještě se napila plodové vody. bylo to hrozné. malá nedýchala, já byla roztrhaná uplně všude, a vyčerpaná...

myzma
4. feb 2011

@dlabinecka fuha.. tak to by som nechcela zazit... vdaka BOhu, ez ste obe v poriadku ... viem, ez tarz je zbytocne o tom hovorit, ale preco ti neurobili cisarsky?

ivkamb
4. feb 2011

ahojte, aj ja by som sa rada pripojila k tejto teme, mne syncek pri porode zomrel, a preto by som otehotnela najradsej co najskor, aj hned po sestonedeli, ak Boh da 🙂

myzma
4. feb 2011

@ivkamb mila ivka, je mi to velmi luto... 😔

dlabinecka
4. feb 2011

@myzma takto se ptám stále dokola... prosila jsem o něj, křičela, at už jí nějak vyndají, nebo že to nepřežije... Nic, marně...

dlabinecka
4. feb 2011

@ivkamb Ivi, to je mi strašně líto. věřím, že se vám podaří, co nejdřív. nedokážu si představit, co prožíváš..☹(

myzma
4. feb 2011

@ivkamb si tu vitana...

my sme prisli o babätko pocas tehotenstva... matuska sme pocali az po tristvrte roku po tom... nie ze by moje telo nebolo pripravene.. ale moja dusa hrozne bolela a potrebovala som uzdravenie mojho srdca.... nepremysla si pockat apon toho odporucaneho polroka? i ked nazory lekarov sa v tom odlisuju...

ivkamb
4. feb 2011

@myzma
@dlabinecka dakujem, velmi to boli, ale snazim sa to nejako prekonat, i ked nikdy nezabudnem, dufam len ze co najskor bude na ceste druhe mimi ☹

dlabinecka
4. feb 2011

@ivkamb Můžu se zeptat, co se stalo? vím, že to musí hrozně bolet, proto pochopím, když o tom nebudeš chtít mluvit. Miminko určitě brzy přijde....

maria30
4. feb 2011

@ivkamb ahoj.. ja nepíšem v tejto téme, len som videla Tvoj príspevok... viem, že je to veľmi ťažké... sama som si to prežila... teraz v auguste som rodila a v októbri som znovu otehotnela 🙂 .. takže Ti držím palce, nech sa to i vám čím skôr podarí... počkaj to šestonedelie, aby si mala kontrolu, že je všetko ok a ak bude všetko v poriadku, tak nie je načo čakať.. aj mne to povedalo viacero lekárov 😀 držím palce, nech Ti to čím skôr víde... 😀

ivkamb
4. feb 2011

@myzma viem, kazdy lekar hovori nieco ine, jeden mi dokonca vyslovene odporucal otehotniet co najskor, i hned, z coho som bola velmi prekvapena a druhy mi povedal pockat 4 mesiace, ale uvidim co mi povie moj gynekolog po sestonedeli, ak mi povie, ze nemusim cakat tak sa budeme snazit hned, mne to najviac pomoze 🙂

ivkamb
4. feb 2011

@maria30 dakujem velmi pekne za povzbudenie, samozrejme sestonedelie pockam, a ak bude vsetko ok a lekar mi vyslovene nezakaze, nebudeme cakat 🙂

myzma
4. feb 2011

@ivkamb zabudnut sa ani neda... bolest a rana mozu byt uzdravene, ta prazdnota raz prejde, ale zabudnut sa neda... my sme boli kvazi na zaciatku tehotenstva, ale pre mna to bolo nase babätko, bolo malinke, ale bol to cloviecik... zmyslim si casto nan... a v mojom srdci ma miesto.... dufam, ze mas oporu v blizkych... neviem, ci si veriaca, ci nie... ja viem, ze Boh prisiel a uzdravil ma... zehnam ti, aby to bola tak i u teba co najskor...

jasekd
4. feb 2011

Ahoj, moje deti budou po roce, neplanovali jsme tak brzo, ale stalo se, zacatek byl sok, ted uvidime, zda prijde po porodu dalsi sok nebo budeme zvladat 🙂 Reakce rodiny taky nejdriv rozpacita, ze jak to budem zvladat, musime ukazat, ze zvladnem.
@ivkamb Moc me mrzi, co vas potkalo a naprosto chapu, ze chces brzy otehotnet, asi bych si to taky tak prala, i kdyz clovek nemuze posoudit, jak by se ve vasi situaci zachoval. Nevim, jake jsi mela tehotenstvi a prvni porod, ale pokud jsi zdrava a citis se na to, asi bych do toho sla. Ja otehotnela z jedne "nehody", kdyz nasemu malemu byly 3,5 mesice, kojila jsem (castecne s dokrmem) a pred tim jsem mela po porodu jednu MS. Prvni tehotenstvi bylo po roce s hormonalni lecbou, 3 mesice udrzovane Utrogestanem, jinak bez problemu a porod spontanni, ne uplne lehky, ale bez komplikaci. Moje Dr. s tim nema vubec problem, naopak razi nazor, ze proc ne, kdyz je telo pripravene, jiny Dr. mi vynadal, ze pri mem vzdelani bych mela vedet, ze je to rizikove. Ty nejsi vycerpana kojenim a starosti o mimco, ale zase jsi prodelala velkou ranu a zatez na psychiku je velika ☹ Ted druhe tehotenstvi mam naprosto bez problemu, co se tyka miminka, ale sama to snasim spatne, opet nevolnosti jeste ted a celkove je znat, ze zatez je to dost velika, ale zas to nejsou veci, ktere by nesly vydrzet a zvlast ty bys je rada vydrzela 100x horsi, jen kdyz na konci bude zdrave mimco. Moc ti drzim palce, aby se zadarilo hned jak budete chtit a tentokrat vse dopadlo dobre 🙂

ivkamb
5. feb 2011

@jasekd tehotenstvo som mala bez problemov aj porod spontanny, sice som mala prvych 5 mesiacov nevolnosti, ale to sa vsetko da zvladnut, aj keby mi malo byt zle cele tehotenstvo zniesla by som to, len nech mam zdrave babatko, ja toho zvladnem vela

jasekd
5. feb 2011

@ivkamb To ti verim, clovek by udelal cokoli 😔 Moc bych vam to prala.

ivkamb
5. feb 2011

@jasekd dakujem

fatimuska
5. feb 2011

ahojte, aká je pravdepodobnosť že môžem otehotnieť ak plne dojčím na požiadanie a od pôrodu som nemala menštruáciu?🙂

dlabinecka
5. feb 2011

@fatimuska tak já myslim, že 50:50 😀

fatimuska
5. feb 2011

@dlabinecka fu, neviem prečo som si myslela, že ak nie je menštruácia tak nič🙂

dlabinecka
5. feb 2011

@ivkamb Jinak, moje sestra 3x potratila. Nevím, nakolik je to srovnatelné, ale dr. jí nebránil snažit se hned po 6ti nedělí. Vždy otěhotněla hned při první příležitosti, takže držím pěsti a hlavu vzhůru 🙂

dlabinecka
5. feb 2011

@fatimuska No, před první menstruací je ovulace, a to může být prakticky kdykoliv!!!

dlabinecka
5. feb 2011

@fatimuska Jinak, máme skoro stejně stará miminka a já už těhotná jsem. Též kojím, též MS nebyla 😉

fatimuska
5. feb 2011

@dlabinecka a tak to je náhodička...a to ste plánovali?🙂

jasekd
5. feb 2011

@fatimuska Ja jsem taky kojila, viz vyse, sice jen castecne s dokrmem, ale prikladani pri kazdem krmeni 😉

fatimuska
5. feb 2011

@jasekd a taktiež čakáte🙂 a mala si mrchu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre