Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

jasekd
5. feb 2011

@fatimuska Jo, cekam a rozdil bude 12 mesicu 😀 Mela jsem jednu MS. Jak se nam prihodilo pisu v prispevku pro Ivku na teto strane 😉

terina25
5. feb 2011

Ahojte baby.tak ja sa pripájam do ,,klubu,, 😉

Mám 2 detičky a vekový rozdiel medzi nimi je 17 mesiacov.Moje druhé tehu bolo neplánované a bol to šok.Aj som si poplakala.Ale vedela som,že si bábo určite nechám.A neľutujem to.Rodičia boli prekvapený,tiež vraveli,že je ešte skoro,ale nejako to predýchali.tiež mi nikdy nepovedali,že si mám bábo vziať.S manželom sme vedeli,že ešte jedno bábo určite chceme a to,že to prišlo tak rýchlo sme nečakali,ale keď sa už raz stalo,tak čo už.

Začiatky boli veeeeeeľmi ťažké,pretože syn bol a aj je dosť náročné bábo.papal každých 30 min.takže sme skončili na UM-čo mi je ľúto...teraz papá ,,len ,,každé 2 hodiny - najmä v noci 😖 Ale zvykla som si.Čo iné mi ostáva.Veď sú to obe moje deti,ktoré ľúbim.

Napriek všetkým starostiam však neľutujem a nemenila by som. 😉

Čo ma však najviac mrzí je,že sa nemožem dostatočne venovať dcérke 😔 To je to najväčšie mínus.Lebo stále ma veľmi potrebuje . ☹

Takže baby,držím vám palce.Všetko sa dá zvládnuť.aj keď budete unavené,nevyspaté,neokúpané a nenajedené...ale stojí to za to 😉

katecameron
5. feb 2011

@terina25 pozeram ze si natom ako ja kedysi ked som mal 25 síce medzio mojimi je 19mesiacov ale inak pocity adetto aj u nas ked sa to dozvedeli rodina hlavne z muzovej strany tak boli pincnuty ze tak skoro lebo v ich rodine nikto nemal taky maly vekovy rozdiel z mojej strany to nebolo tak zle lebo medzimnou a segrou je 20mesiacov vekovy rozdiel ked boli deti male bolo to narocne lebo ja som bola nane uplne sama muz chodil na tyzdnovky keby som nerodila v sobotu tak neviem neviem ako by som dosla do porodky pamatam ako som ani na zachod nestihala pri tak malickych detoch vlasy ked som si umyla tak som bola najstastnejsia na svete no bolo to krute teraz dcera je 2 a syn 1 a je to super pomahaju si spolu chodia do skoly dcera dohliadne na brata je to dobre uz teraz samozrejme niekedy je bitka krik a nezhody 😉

terina25
5. feb 2011

@katecameron práve tých bitiek sa bojím.Možno keby to boli 2 dievčatá,ale takto chlapec a dievča.no neviem neviem,či sa nebudú mlátiť 😔 už teraz dcéra na neho niekedy žiarli,keď mu dám jej hračku.a čo bude potom.ale dúfam,že keď budú väčší,tak si budú navzájom pomáhať a ochraňovať sa.

dlabinecka
5. feb 2011

@fatimuska to jo, obzvlášt, když U PRVNÍ JSEM NEMOHLA OTĚHOTNĚT 🙂 pLÁNOVALI? jO, TO JO, ALE TAK ZA ROK 🙂 nO NIC STALO SE, STALO a jsem nakonec ráda, lepší, než kdyby to nešlo. A TY máš podezdření, že bys mohla být těhu???

katecameron
5. feb 2011

@terina25 no tych bitiek sa nevyhnes presne aj ja som vravela ze keby boli dve baby tak by bolo lepsie ale mame susedy dvojicky spoluziacky mojej dcery a tie baby sa mlatia este viac ako moji u nas skor dcera vytrepe syna lebo oni su ako naopak syn kludas a dcera hyperaktívna akcna dievcicka 😉
ona vytrepe aj spoluziakov ked ju provokuju a najmladsí syn to je tiez akcnota sama o sebe ja vravím divocina

terina25
5. feb 2011

@katecameron no,aj u nás má hlavné slovo už teraz dcéra 😀 ona bude tá ,,bitkárka,,

dlabinecka
5. feb 2011

@terina25 někdo mi tu onehdá napsal, že vztah s prvním dítem je naopak intenzivnější, že pomáhá atd.....???

verusky
5. feb 2011

@dlabinecka
ano,to starsi dite Ti pomaha.na druhou stranu Ty se mu bud musis hodne venovat (muj pripad),takze nemas tolik prostoru pro miminko (ukapne par slzicek) a nebo zase trochu zanedbavas to starsi (a to pak muze zarlit).je to proste tezke,jsme jeden dospely (prevaznou cast dne),tedy jedna energie a dve deti,dve energie,tudiz je to nevyrovnane.nekdy pak dochazi k tezce zvladatelnym chvilim (kdyz breci jedno dite pres druhe a Ty se muzes rozkrajet a nic nepomuze.a tim myslim treba i v nemoci apod.).
vsem maminkam drzim palce,at je tech tezkych chvilek co nejmene!

dlabinecka
5. feb 2011

@verusky jasně, nedělám si iluze, že to bude sranda, ale... stojí to za to, ne??? a onopodle mě i hodně záleží na povaze obou dětí a to je dopředu nevyspytatelné....

terina25
6. feb 2011

@dlabinecka čo sa týka toho pomáhania.také malé dieťa ti nemá ako pomocť.aj keby veľmi chcelo.Akurát mi dcéra podáva krém alebo plienku pri prebaľovaní.donesie fľašku a pod.ale veľmi pomáhať nemožem.aj keď je pravda,že ona by straaaašne chcela 😉 ale aj ona je dieťa,veď má len 2 ročky.

ja sa to snažím robiť tak,že keď je manžel doma,tak sa snažím venovať len dcérke,aby videla,že aj ju mám rada.ale niekedy som už taká vyšťavená,že mám všetkého dosť.

dlabinecka
6. feb 2011

@terina25 tak to je mi jasné, že miminko nepřebalí, ale právě tahle "asistence" mi přijde dobrá. já mám opravdu velikou výhodu, že bydlím s tchýní, která mi snad pomůže. taky doufám, že si dokážu najít chviličku každý den jen pro dcerku. ono je to těžké, kdyby byla zase už starší, tak je to v podstatě totéž, taky by jí chyběla má pozornost a možná ještě víc... ale vážně asi především záleží na povahách obou dětí...

fatimuska
6. feb 2011

@dlabinecka no ani nie..ale vyše mesiaca sme mali nechránený sex....tak asi 6x, tak som si to nejak neuvedomila, že čo ak🙂 ale asi si kúpim test, nech mám istotu

dlabinecka
6. feb 2011

@fatimuska No, pokud nemáš žádné příznaky a mělo by Tě to znervoznovat, tak u nás stojí test asi 33 Kč, to je tak 1,5Eura??? tO ASI ZA JISTOU STOJÍ 😉 Já pojala podezdření sama - no, ale každá to máme jinak 😀

fatimuska
6. feb 2011

@dlabinecka nemám žiadne podozrenie🙂 u nás tak testo do tých 1,50eur sa už dá zohnať🙂))))asi si ho spravím a ak bude neg. tak si pôjdem dať predpísať antikoncepciu, už toto dieťatko som pristala len z lásky k mm, ale ak by, tak jasné budeme ho milovať, ale ak nie, tak urobím všetko pre to aby sa to neprihodilo

dlabinecka
6. feb 2011

@fatimuska jasně, tak to chápu. tak držím palce, at vše vyjde, jak si přeješ 😉

ivkamb
6. feb 2011

@dlabinecka ahoj moj syncek sa udusil pupocnou snurou este pred porodom, vecer som este normalne citila pohyby, a rano ked som sa zobudila tak mi zacali kontrakcie, tak sme sli do nemocnice kde ma zobrali na pasy no a tam nezachytili ozvy, tak mi oznamili ze dietatko uz nezije a potom som cakala na porod asi 4 hodiny, ale malicky bol na svete rychlo, aj tehotenstvo bolo bez problemov, a tvoja sestra potratila po porode alebo kedy? lebo nechcem otehotniet za kazdu cenu, aby som neriskovala, ale viem ze iba ked otehotnim budem moct byt znovu stastna

dlabinecka
6. feb 2011

@ivkamb Tak tomu rozumím, nic se nemá uspěchat. Moje sestra potratila v 8, ve 12 a v 16tt, takže to nebyl porod, ale šestinedělí také probíhá... Je mi moc líto, co se Ti stalo, nedokážu si představit, jak bych se s tím vyrovnala. Moje Eliška o život při porodě bojovala, srdíčko se jí zastavovalo a já šílela hrůzou, plakala jsem, byla jsem opravdu na dně.... Naštěstí svůj boj vyhrála... Já myslím, že pokud Ti doktor neřekne jinak, tak tělo samo pozná, jestli už je připravené, bohužel to asi bude muset poznat i Tvoje bolavé srdíčko. Moc Ti držím palečky 😉

ivkamb
6. feb 2011

@dlabinecka dakujem ti velmi pekne 🙂

fatimuska
6. feb 2011

@ivkamb to mi je strašne ľúto, ja som potratila v 9tt a som bola z toho hotová, neviem si predstaviť ako by som zvládla toto, veľa síl

00vladka00
6. feb 2011

Muj manžel je zo 4 deti.on sa narodil vo februári a jeho sestra na dalši rok tiež vo februári.

ivkamb
7. feb 2011

@myzma viem si predstavit aj aka velka musela byt tvoja bolest, ked si potratila, ci nosis pod srdcom dietatko 9 mesiacov alebo 2 aj tak to dietatko milujes, ja som to dietatko milovala este len ked som na teste videla 2 ciarky 🙂 a hned som aj vedela ze to bude chlapec-asi matersky instinkt 😉 , moj Davidko bude mat v mojom srdci vzdy miesto i keby som mala dalsich 10 deti, a ano som veriaca a verim ze Boh sa mi o mojho anjelika stara a verim ze mi posle coskoro zive a zdrave babatko 🙂

myzma
7. feb 2011

@jasekd
@fatimuska
@dlabinecka my sme otehotneli a tiez som plne kojila, dokonca i v noci 5 - 6x, i medzi mojkanim s manzelom 😀

myzma
7. feb 2011

@dlabinecka som dost premyslala nad variaciami, ako , co by mohlo byt, ked sa male narodi... som si tak spominala, ze do 5m maleho som mala koooooooopec casu, maly fakt spal, jedol a spal... alebo som ho nosila v satke... mi pride, ze tie prve mesiace si budeme musiet najst nejaky rezim a pevne verim, ze dalsie ditko bude povahovo rovnake, a tak si myslim, ze malemu sa budem moct venovat, myslim tak, citat knihy, listovat v nich, a tak... urcite niektore veci pojdu do uzadia, hlavne ohladom domacnosti... ale v tomto som mala podporu maminy a svokry, kedy mi prvy mesiac kazdy den nosili nejake navarene jedlo.... pracka vyperie, samo sa ususi, len to zehlenie 🙂 🙂 🙂

@ivkamb amen, nech sa ti stane podla tvojej viery.... Pan ma v zalube davat zivot ... budem na teba mysliet

dlabinecka
7. feb 2011

@myzma No, jenže to je právě ono. Mě se s malou kolem toho 5m konečně ulevilo. každé dítě je jiné, takže je to sázka do loterie, jaké bude druhé mimi 😀 Já se malou do těch 5m nezastavila. naopak ted mám pohodičku 🙂 Domácnost neřeším, to prostě nějak dopadne... Manžel mi pomáhá, tchýně snad pomůže taky. po prvním porodu mě též zásobovala jídlem 🙂 Takže je spíš otázka jaké bude mimi a jak na tom budu po porodu... Nějak to zvládnem a věřim, že i Elišce se budu moct dostatečně věnovat...

myzma
7. feb 2011

@dlabinecka ako pises... len suhlasit 😉

fatimuska
7. feb 2011

NIe som tehotná...fu

kaktusik007
7. feb 2011

@myzma
@dlabinecka babyyy.. co riesite??? sak vy budete mat uz velike deti!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😝

kaktusik007
7. feb 2011

@dlabinecka aj ked.... my sme vlastne na tom rovnako, teraz to pocitam 😉

dlabinecka
7. feb 2011

@fatimuska tak gratuluji 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre