Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

zabka1987
10. okt 2011

@locko007 fu mne nebolo zle len v 4tom mesiaci cca 2tyzdne.Chceli by sme druhe, etse uvazujeme.Nie som este rozhodnuta na 100% ale viac sa prklanam k tomu ,ze ano 🙂

mis_ka
12. dec 2011

baby ako ste si uvedomili ze ste znova tehotne ked ste kojili a nemali ste MS? mam taky divny pocit, neni dovod sa obavat, pouzivame kondomy, ale aj tak, asi si dnes kupim test..
.

happy8051
12. dec 2011

ja to sice nestiham do roka, rozdiel medzi detmi bude 21 mesiacov, ale otehotnela som pri kojeni. Planovali sme aj ked som nedufala, ze rychlo otehotniem.... podarilo sa na prvykrat 11 mesiacov po porode

katrenka18
25. jan 2012

@happy8051 ahoj chcem sa opytat ci si uz mala aj menstruaciu , ked si otehotnela ...

happy8051
25. jan 2012

@katrenka18 myslis medzi prvym a druhym tehotenstvom? ano, do roka som malu kojila, prvy menzes som dostala ked mala pat mesiacov a posledny ked mala jedenast. druhe babo bolo planovane.

milinka2111
26. jan 2012

ahoj.chcem sa pridat do vasej diskusie,ja mam dcerky najstarsia je 5.3.2005 a mladsia 4.3.2006 takze mam dve slecny skoro do roka a do mna.vzdy sa smeju ze aspon jeden den maju rovnyky vek.kedze mladsia ma skor o ten jeden den. 😀 😀 😀 😀 😀

4ocka
26. jan 2012

@milinka2111 fuu..ako to vsetko zvladas? Ja mam rok a pol a mam pocit absolutneho vuhorenia..niekedy kuknem.po byte a katastrofa a o zrkadle nehovorim...kolko.krat nervacim ked.maly reve,mala neposlucha a plna kuchyna varenia...neviem.si predstavit ucit jedno.dieta chodit a druhe.cerstvo narodene,mate obdiv 😀 A kukam ze 4 deti mas,toto ako zvladas,mas o 4 ruky navyse??? 😀

milinka2111
26. jan 2012

ahoj.no o 4ruky navyse nemam bohuzial,lebo by sa zisli...tych dvoch mensich mam tiez tak rok aj 2 mesiae rozdiel..ako to zvladam?mno najstarsia skola mensie skolka ale maly este doma,takze do tej 14 je to fan,vtedy sa snazim urobit co najviac..ale potom ked su uz doma si len opakujem nech je uz vecer nech idu spat a ja zas riadit...a mas pravdu je to niekedy tazke ked vsetci kricia a biju sa o hracky.ale tak snazim sa byt kludna a usmernit ich..a ked uz mam toho vela kazdy ma trest-postavit sa do kuta.ale co najhorsie ze si nechcu po sebe upratovat hracky..mam ich vsade..mas daky tip ako ich prinutit aby si upratovali aspon hracky sami? 😀

mamavera
27. jan 2012

@milinka2111 máš doma veselo 🙂 , všetky tvoje deti už sú zrejme schopné pochopiť, že hračky treba upratať, ale u dievčat by som už bola nekompromisná. Posadila by som si ich, vysvetlila, že hračky treba upratovať, inak príde v noci víla a neupratané hračky zoberie a dá deťom, ktoré si ich upratujú. Pripomínaj im to, ak nebudú chcieť upratať a po ich zaspaní pozbieraj neupratané hračky a odnes - pivnica, suseda...Na druhý deň pripomeň, že takto to bude fungovať. Prípadne pár krát zopakuj, ale skryté hračky nevráť! Deti si to musia uvedomiť, po čase, keď sa to zlepší im môžeš po častiach hračky vrátiť s tým, že ich víla našla rozhádzané u iných detí, tak ich priniesla späť k nim, lebo si už hračky upratujú. Nepôjde to zo dňa na deň, hračky upratuj s nimi, deti sa učia pozorovaním dospelých,mladšie deti potrebujú určite tvoju pomoc, staršie dve dcéry si dokážu upratať samé. Je to zložité pri štyroch deťoch, je určite okolo nich veľa práce, ale týmto si to zjednodušíš. V žiadnom prípade na deti nekrič, nič tým nedosiahneš, stále vysvetľuj a trvaj na svojom, buď dôsledná. Hračku treba upratať hneď ako dieťa stratí o ňu záujem, lebo potom sa do večera toho nakopí a večer sú už deti unavené a upratovať také sústo je nad ich sily. Želám veľa trpezlivosti a radosti s krásnym štvorlístkom.

milinka2111
27. jan 2012

dakujem za radu a dnes aj vyskusam...ono je to tak ze dievcata neupratuju a maly co ma 2 roky si vie sam uprata aj veci dat na kopku.co som prekvapena on je taky cistotny aj smeti rad zameta...ale mas pravdu vecer sa im uz nechce a jedna zacne vymyslat tak aj tie dve..ale skusim ich teda skovat..napisem ci to pomohlo. 🙂 🙂 🙂 🙂

dana_l
18. feb 2012

@milinka2111 skus aj take ze kto uprace hracky podla farieb - niekto cevene, niekto modre. ci nech si vyberu ktore poupratuju - jeden kocky, druhy lego, treti auticka a pod. ja nasim tiez poviem ze ak neupracu tak im zahodim do kosa. a ako budu utekat. lebo vedia ze by som to urobila 😀 . inak co tiez pomaha chodim do play group. tam na konci vsetky deti aj rodicia pomahaju upratat hracky. to je jedno kto sa hral s ktorou hrackou. nase si potom aj doma pri upratovani spievaju clean up, clean up.
niekedy im pri upratovani pomozem. inokedy ked nemam cas tak vykrikujem ci uz je upratane. vtedy to samozrejme trva dlhsie.
🙂

milinka2111
19. feb 2012

dakujem za radu..vyskusame.. 🙂 🙂 🙂 🙂

sisamato
16. apr 2012

ahojte,
ja mam deti do roka, cochvila ma Simka 2 a Risko rok a ked si to tak spatne zhrniem, tak to druhe babo ma oducilo sebeckosti, zistila som, ze dokazem viac ako som si myslela...nikdy by som si nepomyslela kolko toho clovek znesie...moj respekt vsetkym zenam s troma a viac detmi 😉

sophie753
28. máj 2012

Ja som otehotnela ked mala dcerka 3mesiace.Medzi detmi mám teda rozdiel rok aj tyzden a zvládnuť sa to dá.Najlepšie je ked máš doma manžela,ktorý ťa podporuje v pomáha ti ale ide to aj bez toho.Kedže môj muž sa tiež zrovna nepretrhol aby mi pomohol...Nieje to lahke ale ja si myslim,ze na začiatku ked drobček ešte leží je to ešte relatívne dobré u nás začali prvé kolízie ked už sa adamko snažil lozit a bol všade čo našu princeznú veľmi rozčulovalo🙂))

sisamato
28. máj 2012

@sophie753 ahoj, presne, vela robi aj manzel. Apropo, ako pozeram, cakate dalsie babo...my sme tiez tak rozmyslali ze tretie ked budu deti uz skolkari, teda rozdiel 4 a 3 roky...nebudeme sa my doma len s jednym babom nudit ked budu ti dvaja v skolke? 😀

sophie753
29. máj 2012

@sisamato no vidíš aj to je dosť možné ale aspon si trochu vydýchneme dúfam aspoň tie prvé mesiace a potom ked prídu drobce domov sa už do večera ani nezastavíme 😀
čo aj ten tvoj muž je taký akčný hrdina ako môj? 🙂 tiež čakáte posilu?

nevestickaaaa
9. aug 2012

Ahojte dievčatá, prosím vás, je tu niektorá z vás, ktorá otehotnela do 3 mesiacov od pôrodu? Mali ste nejaké komplikácie? Nebola maternica a telo z prvého pôrodu unavené, mám na mysli nejaké skoršie otvárenie sa, predčasný pôrod a pod.

roberta31
10. aug 2012

@nevestickaaaa ahoj.Ja som otehotnela presne po 2 menstruacii .Dokonca s pomocou doktorky,pozerala mi plodne dni - vobec nebola proti,že je to bežne (nie ako sa hovorilo,že treba pockat cca pol roka).Vsetko bolo v poriadku,takže niet sa coho obavat.Až v 7 mesiaci som dostala preeklampsiu,takže malý musel na svet. Držim palceky

kisasonka83
10. aug 2012

@nevestickaaaa ahoj ja som takto otehotnela s najmladsim synom a to 2mesiace po porode,rozdiel medzi nimi je 10mesiacov 🙂 tehotenstvo v pohode ziadne komplikacie az do konca 8mesiaca,potom som chytila chripku,opakovane zapaly usi,rastol mi zub mudrosti a ako ceresnicka na torte som mala zle pecenove testy a maly musel skor na svet,ale vahu mal uz v 37tt 3700g takze krasna vaha 🙂 jedine co ma trapilo ceztehotenstvo bola permanentna unava a po porode je to este horsie ☹ ale co uz,raz sa to skonci dufam 🙂 aj zdvihanie starsieho syna a prenasanie bolo OK dokonca som brucho pouzivala ako sedatko niekedy 🙂

svetllana
10. aug 2012

@nevestickaaaa Aj ja som to stihla do troch mesiacov od porodu. Planovane a uplne najlepsia volba to bola....ukazalo sa to ale az neskor. Mozno zo zaciatku zaberak, ale urodu zacnete zat, ked deti povyrastu a budu paradni partaci ! 😉 Ja by som nevolila inak. Nie, ziadne problemy v tehotenstve som nemala, akurat bolo zaujimave kojenie maleho s mojim bruchom, ale aj to sa da v pohode vyriesit a najst si pohodlnu polohu pre oboch 🙂

nevestickaaaa
10. aug 2012

@roberta31 @kisasonka83 @svetllana Ďakujem dievčatá, aby som pravdu povedala, tak som prišla o bábätko pred mesiacom pri predčasnom pôrode a veľmi túžim opäť otehotnieť a snažím sa nájsť čo najviac svetlých príkladov toho, že to opäť môže vyjsť aj keď nepočkám toľko, koľko u nás kážu lekári, t.j. 3-6 mesiacov.
Na jednu stranu sa bojím otehotnieť skôr, lebo si myslím, že ak sa niečo zlé stane, budem si to vyčítať, že možno keby som bola počkala ešte mesiac, dva, tri... a zase na druhú stranu som čítala aj názory, že čím skôr otehotnieť je ideálne a zväčša bez komplikácii, tak mám trošku traumu 🙂

roberta31
11. aug 2012

@nevestickaaaa ja som taktiež prisla o babo v 24tt a nevedela som sa rozhodnut.Ale naststie rozhodnutie bolo spravne,teraz mame krasneho chlapceka a pomohlo mi to aj psychicky.

nevestickaaaa
13. aug 2012

@roberta31 mala si obrovské šťastie, že ešte lekárka s tebou držala a pomáhala ti 🙂 môj lekár trvá na 3 mesiacoch... ☹

roberta31
13. aug 2012

@nevestickaaaa moj tiež trval.Lekarku som potom zmenila 🙂

nevestickaaaa
13. aug 2012

@roberta31 super, ďakujem, 1 menzes mám už za sebou, ešte 1 počkám a ideme na to! 🙂 Ďakujem moc za povzbudenie!! 🙂

sisamato
30. jan 2013

ahojte,
moje dve deti do roka budu mat na jar, starsia 3 a mladsi 2. No a mam dilemu ako poriesit skolku, kedze starsiu by mali vziat. Neviem ci si to bude syncek tak uvedomovat ze uz nebude mat pri sebe cely den sestru...budem predsa s nim doma sama...alebo druha verzia, nechat dceru este rok doma a isli by do skolky nraaz, na 4 a 3 rok, zas pre mna rok navyse s dvoma...ale ide hlavne o deti ci ich tym nerozdelim...neviem, mozm poprosit ako ste to riesili? dakujem

natalia000
9. mar 2013

Ahojte baby, akurat som si precitala prispevky a mam takuto otazocku, tiez sme v podobnej situacii ako po vacsine tu z vas, mam dcerku bude mat 5 mesiacov a som v 12tyzdni tehotenstva, chcela som sa opytat, ako to zvladate verim, ze fajn, ale ja mam hlavne obavy ztoho, ze prvy porod som mala sekciu, kedze po 8hod. kontrakcii sa malej von nechcelo, lekar zvolil sekciu a teraz mi vychadza druhy porod do roka a teda neviem, ci to bude tiez sekcia, bojim sa hlavne aby to zvladlo babo a tiez som pocula, ze hrozi riziko prasknutiu maternice..viete nieco poradit, resp. povzbudit svojimi skusenostami? Dakujem krasne 😉

ratatooy
9. mar 2013

@natalia000 bude to 100%sekce porod spontani muže byt až po dvou rokách po sekci bjinak by hrozilo prasknuti

ratatooy
9. mar 2013

ale jinak zajimave tema a nedovedu si to představit ja sem ještě po dvou letech řikala že druhy vubec nehrozi no ted od tohu jdu malymu je 2,5 ale i tak se mi nechce

natalia000
9. mar 2013

🙂) no medzi mojimi deturencami bude rozdiel 11 mesiacov 🙂 a toho sa bojim ze vcera mi doktor vravel ze nemusi to byt len sekcia ze mali pripady aj ked zena rodila prvy porod sekciou a druhy spontanne, ale ja sa spontanneho porodu bojim, kedze z prveho nemam dobre zazitky silne kontrakcie a mala vobec sa netlacila von bola som hrozne vycerpana ledva som rozdychala jednu kontrakciu hned prisla druha a tak kedze uz malej trebalo pomoct mala vysoke pulzy slo sa na sekciu aj po pravde som bola rada, lebo mala bola baculka mala 4kg neviem si predstavit akoby som ju vytlacila ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre