Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

kaktusik007
27. aug 2011

@jasekd nie, predtym som ziadne problemy nemala, jedine teda ako dieta som mala skoliozu diagnostikovanu, ked som mala tak 12-13 rokov, to je vsetko.... ziadne problemy, len standardne bolesti trosku krizov ked som koncila tehu....
proste som bola na nich sama, iba ja, do toho sme sa stahovali, asi mesiac som nemala ani hodinu odpocinku, stale iba deti, deti, deti.... a brucho pri tehu som mala male, pri mensom teda vacsie, ale stale som vyzerala ako vacsina zien v 6tom mesiaci 🙂
teraz ako som sa vratila zo spitala a beriem hnusne silne lieky (neziaduce ucinky take ze dovi dopo) tak nemozem byt s detmi ani sama doma... nezvladam to...
ako to budeme riesit, sa ma ani nepytaj.... po operacii by som mala byt do 6 tyzdnov potom uz v poriadku, takze dufam ze sa podari ju vybavit co najskor....
dakujem ze na mna myslis 🙂 pomaha to aspon na psychiku 🙂 lebo som z toho fakt ze v prdeli.... ☹

zuzanocka1984
28. aug 2011

ahojte,som v 25 tyždni tt a malého(skoro 1) nekojim už skoro 3 mesiace.Začali ma bolieť prsia,skor taky tlak a ked si ich zmačknem vyteká mi z nich žltý olej akoby so zbytkami mlieka.Kolostrum to neni určite.Myslíte že to má súvis s tehotenstvom? pri prvom sa mi to nedialo a celkom ma to vyľakalo. 😨

zuzanocka1984
28. aug 2011

@kaktusik007 bumlberide indie twin Ahoj, v prvom rade dakujem za radu.Mám otázku.Mala si na tom kočíku už nejaké zavady,kukla som fotky a v čiernej farbe sa mi velmi páčí a hladala som o nom aj diskusie a na emimine na str.č.3.na neho strašne ženské nadávajú že kolkokrát už ho mali v servise atd... nemala si problém?a ako dlho ho užívaš?

lucka33
28. aug 2011

Ahojte,
@kaktusik007 jeej normálne som zostala vyplašená, ja budem mať tiež 2.cisársky, už teraz mám z toho obavu, ako sa zotavím, predsa len dva rezy na maternici... 😖 A na konci prvého tehu ma brutál boleli kríže, ale tak, že som nemohla ani chodiť, ani vstať, ani si sadnúť, ani sa prehodiť na posteli, proste každučký jeden pohyb aj ten najmenší mi spôsoboval neskutočné bolesti. Chodila som ako stará krivula ☹ Teraz tie bolesti tiež pociťujem, keď ležím na chrbáte, ale inak nie a pohybujem sa normálne. strašne sa bojím, že sa mi to ku koncu znova objaví, čo bude miliónkrát horšie, keďže už jedno dieťa mám... Po prvom pôrode mi tie bolesti postupne prešli, ja som to mala asi z toho, že sa mi maternica tlačila na panvu a kosti sa mi rozťahovali alebo čo.... Tak dúfam, že sa mi neobjavia také problémy ako tebe, lebo operácia chrbtice nie je nič moc 😖
Veľmi ti držím palce, aby ti operácia pomohla a aby si už nemala žiadne problémy s chrbticou, lebo to sú fakt neskutočné bolesti............

lenka112
28. aug 2011

Ahojte maminky, po rozhovore s manželom som úplne zmierená s druhým bábom a veľmi sa na drobca tešíme 🙂 🙂 🙂

karinka2105
28. aug 2011

@lenka112 gratulujemm

karinka2105
28. aug 2011

mala ma 15 m,ja by som brala ja druhe lenze nemame vyriesene byvanie,tichucko vam aj zavidim
drzkajte saa

lenka112
28. aug 2011

@karinka2105 Ďakujeme, teraz viem, že mi nič iné neostáva a predsa neodmietnem ten najkrajši dar z nebies. 🙂

kaktusik007
28. aug 2011

@zuzanocka1984 ja som total s nim spokojna, uplne nadmieru, perfektny kociarik 🙂
@lucka33 diky 🙂 tak dufam ze u teba to taketo zle nebude ako u mna 🙂

lucka33
28. aug 2011

@lenka112 aj ja som sa s tým zmierila presne po rozhovore s manželom 😉
@kaktusik007 no človek si zdrav.problémy nevyberá.... Ale tak hádam ma to obíde, aj keď moja mamina mala prakticky celý život od ranej mladosti problémy s chrbticou. Ja chodievam pravidelne na masáže každý mesiac, aj teraz v tehu, tak hádam to nebude také zlé a nezostanú mi nejaké následky po tehotenstvách....

lenka112
28. aug 2011

@lucka33 Tak to potom máme skvelých manželov. 🙂

lucka33
28. aug 2011

@lenka112 tých najlepších 😉

lenka112
29. aug 2011

@lucka33 100%-tne súhlasím 🙂

zabka1987
10. okt 2011

Baby drobec mi ma necele 4 mesiace 🙂 chceli by sme dalsie 🙂 odporucate taky nizky vekovy rozdiel?Nechcem uplne hned otehotniet, zacneme sa snazit tak cca od dec., januara 🙂

kisasonka83
10. okt 2011

@zabka1987 ahoj ja mam doma 4mesacneho syna a som v 10tt 🙂 tak som sama zvedava ako to dopadne a ci bude veselo 🙂 co som tu citala baby tak boli spokojne ze deticky sa vyhraju spolu akurat zaciatky su huste☹ ale to asi je aj keby si mala len jedno dieta

zabka1987
10. okt 2011

Fiha a to ste planovli, ci cista nahoda?ja som chcela 2rocny rozdiel,ale dako sme sa rozpravali, ze uz by sme aj druhe 🙂 nie je iste, ze hned aj otehotniem zas ,ani prve tehu nebolo hned .Ano viem, ze tie zaciatky po druhom porode to bude fakt huste.V podstte moj mly mi prespi celu noc od narodenia, mozno preto by som aj druhe pristala uz 🙂

majatob
10. okt 2011

@zabka1987 ahoj 🙂 ja mam deti o rok (a 5 dni) a je to super 😵 az me mrzi, ze jsme s druhou cekali tak dlouho (jsou o 22 mesicu 😀 )

bubadlo27
10. okt 2011

Ahojte, nebojte zaciatok prezijete a potom uz bude len dobre, ja mam dve deti hned po sebe, rozdiel mam rok a 4 tyzdne cize prvy pol rok dobry zaberak, ale teraz ked su uz vacsi, obidvaja skolkari, tak sa super prehraju, navyse mala stale tahala maleho vpred, a aj ja som bola nutena take veci aby som si zivot ulahcila, napr, som malu odplienkovala za 1 den a to mala 16 mesiacov🙂 hlavu hore🙂 jedine co mi je luto, ze som si tehu s druhym malym vobec neuzila, snazila som sa venovat dcere🙂

zabka1987
10. okt 2011

🙂 jej 🙂 to som rada, tiez by som chcela este asi aj tretie 🙂 ale to potom uz vacsim odstupom asi 🙂 trosku sa bojim rekcii okolia ked fakt budem onedlho tehu

majatob
10. okt 2011

@zabka1987 okoli at si trhne nohou 😀

@bubadlo27 me ani zacatky neprisly nijak hrozny, nejhorsi bylo jedno dite, vsechno novy a tak, ty dalsi uz zapadly a jelo se dal 😀

locko007
10. okt 2011

Ja by som taktiež pristala na druhé. Ale mám veľký strach čo by bolo s mojim synom. Keďže som pri prvom tehotenstve bola 3 mesiace na posteli vďaka strašným nevolnostiam.

kisasonka83
10. okt 2011

@zabka1987 nie nie cista nahoda 🙂 tretie som ani neplanovala ale stalo sa 🙂 syn je tiez hodnucke dieta aspon zatial cez noc spi krasne akurat niektore dni su horsie,ale to asi kazde dieta

kisasonka83
10. okt 2011

@zabka1987 kedy si rodila?nebola si v junovkach 2011?daniel ma 4mesiace tak to si musela rodit okolo 25.6.

zabka1987
10. okt 2011

@kisasonka83 rodila som 24.6 ty 🙂 bola som v junovkach 🙂 Ty si kedy rodila?

79zuzana
10. okt 2011

@zabka1987 medzi nasimi chlapcami je rozdiel 13 mesiacov a nemenila by som. Je to uplne perfektne, od malicka su si najlepsi kamarati, stale sa vedeli spolu vyhrat, maju rovnake zaujmy... je to perfektne. Sice sme ich takto neplanovali,,, ale som stastna, ze to takto vyslo. Princeznicka uz bola naplanovana s velkym vekovym rozdielom od nich sice... ale tak sme to aj chceli 🙂

kisasonka83
10. okt 2011

@zabka1987 ja 9.6. den pred mojimi narodeninami 🙂 v junovkach som obcas nieco napisala ale skor som nakukovala ze co noveho az do zaciatku maja som bola v Prahe a klebetila na ceskom mimibazare a az ked som sa vratila domov tak som zacala chodit na modrykonik 🙂 a inak maly sa ti narodil na mojej sestry narodeniny 🙂

zabka1987
10. okt 2011

🙂 jeeej 🙂 inak ja som tam pisala len zo zaciatku.Potom uz velmi nie, na MMb som bola viac na diskusiach.Teraz som zas viac tu 🙂

zabka1987
10. okt 2011

@79zuzana Zuzi to si ma potesila 🙂 Potesila by som sa aj babe,ale samozrejeme aj chlapcekovi a mozno do tretice by bola aj baba 🙂

zabka1987
10. okt 2011

@locko007 aj ja som lezala na rizikovom 3krat, tiez ma to odradza ☹ ale netreba mysliet negativne 🙂 bude dobre 🙂

locko007
10. okt 2011

@zabka1987 Keby len som mala ležať len v nemocnici, ale ja som sa nevládala postaviť ani z postele. Celý deň som prežila buď len nad záchodom alebo v posteli. Schudla som 11 kíl. Čo by ten môj žabiak papal, kto by sa o neho postaral? Ale už mi je smutno za takým maličkým voňavučkým bábom. No uvidíme, čo z manželom vymyslíme. A ty sa chystáš znova na bábo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre