Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

miriamkac
26. apr 2008

Caute....Ja som zivy priklad, ze sa to da zvladnut, medzi malou a chlapcami je 15 mesiacov... 😀 ...a vsetci sa tesime dobremu zdraviu. Nie je to tragedia je to zivot....Drzim palce 🙂

vavka33
27. apr 2008

Ja som od mojho brata starsia o 10.5 mesiaca,takze sme boli tiez skoro po sebe.Mamina vzdy vravela,ze to bolo super,lebo sme boli skoro ako dvojicky a zorganizovala nas tak,ze sme v rovnaky cas jedli,spali atd.
cize da sa to asi zvladnut,ale ja som si to nikdy nevedela predstavit,preto som si naplanovala deticky 6 rokov po sebe.ako som chcela,tak aj mam 😀

dididi30
27. apr 2008

no ja si myslim,ze deti po sebe nieje ono, pretoze si ani jedno poriadne neuzijes a to ze vychovas narazd dve a mas pokoj je dost sebecke....hoci samozrejma sem sa stane, ze nahoda k tomu dopomoze 😀
ale urcite zastavam nazor, ze si babo treba uzit a kazde individualne...
moja dcera zacala chodit do skolky a ja som sa citila nepotrebna....tak sme si urobili dalsie babatko a sa tesime, lebo opat nieco nove zazijeme.....

miriamkac
27. apr 2008

dididi30 ja mam zase opacnu skusenost. Kedze mam mladsiu sestru o 6 rokov, tak ja som chcela deti po sebe s rozdielom max 2 rokov (tie dvojicky v plane neboli 😀 , ale ako sama vravis-pises, nahoda dopomohla 😝 )Lebo ja a sestra sme nemali nic spolocne, nemala som v nej ani kamaratku, ani spolocnicku, proste nikoho, len zodpovednost voci nej ako starsia. Nic prijemne pre dieta, alebo dospievajucu pubertiacku ked musela vsade "tahat" za sebou mladsiu sestru. Zacali sme si rozumet a "sestrovat sa" az vtedy, ked sestra dospela. hmmmm...toto moja skusenost 😀 ......kolko ludi tolko chuti......To je pravda, ze rodicia si nas "vychutnali" obe, ale my ako deti sme sa "nevychutnali vobec. 😀 .....

mory
27. apr 2008

nasa suseda ma tie chlapca v januari a dievca v decembry toho isteho roku 😉 a inak dievca je moja naj kamoska 😀

lyongirl
27. apr 2008

johanda, eldzina,
ja nesúhlasím s tým kojením, lebo ja som dostala menzes hneď po 600nedelí/potvrdil ho aj lekár/ a potom 5 mes. po pôrode a malého som len kojila a tiež bol veľký papkáč a jedol každú hodinku a pol a menzes sa aj napriek tomu dostavil, takže podľa mńa to nie je spoľahlivé, aspoň nie u každej ženy... ináč trošku odbočenie od témy, uvedomujem si 😉

maca66
27. apr 2008

ahojte.no napr medzi mnou a sestrou je asi 10,5 mesiaca rozdiel.ona je 13.7.1986 a ja 28.8.1985.cize ked sa mi maly narodil,tak som davala riadne bacha 😀 .a s tym kojenim.:kamoska kojila do pol roka stale a menzes mala od maleho 2mesiacov a ja pri malom po 11mesiacich.jednoducho niekto ma a niekto nie 😉

emaso
27. apr 2008

Joj to je zlate,ze"moje male posmyknute",som sa s chuti zasmiala,ale inac mi do smiechu velmi nie je,ale uz sa stalo,s drahym sme sa utesovali ze mozno prave to tretie nas dochova 😉

johanda
27. apr 2008

off topic: Lyongirl, vždyť píšu, že kojení jako antico funguje jen při splnění uvedených podmínek (tj. kojení nevylučuje menzes, ale menzes vylučuje antikoncepční účinek kojení) 😉

maca66
28. apr 2008

ahoj miriamkac.no klobuk dole.obdivujem ta 😲 neviem ci by som to zvladla,ale ako sa hovori ked musis ,tak musis.muz chodi na tri tyzdne do prace atyzden je doma a matko je strasne aktivny(aspon mi to tak pride ked som s nim stale sama 😀 )prehnanu pomoc starych rodicov neuznavam lebo ja mam syna pre seba nie pre nich.takze si neviem ani predstavit,ze by som mala matka a dalsie dve deticky naraz. maly bude mat dva roky a chceme teraz druhe.je pravda,ze sa zahraju spolu a pod.velky rozdiel by som nechcela ani za nic.(keby bolo co narobim,ale pokusame sa aby to tak nebolo 😉 )

lyongirl
28. apr 2008

johanda - jo, jo, ja som sa nad tým nezamýšlala, keď som to čítala... 😉 , nevšimla som si podmienku č. 1 😉

johanda
28. apr 2008

lyon-to nic, jsme kojící matky, to ta kojící mlha na mozku, též to mám 😀

miriamkac
28. apr 2008

maca66 presne tak ked musis tak musis.....a teda drzim palce, nech sa zadari....

xena22
30. apr 2008

Sestra porodila syna v januari a este toho isteho roku v decembri dievcatko 😀 tomu sa vravi plodny rok 😀
Teraz maju decka 11 a 12r a v podstate to boli "skorodvojky" a vela ludi si to aj mysli,ze su dvojcata...nespominam si ,ze by sestra z toho nejak extra salela 😉 zvladala to v pohode,bez stresu...az na tie noci 😒

krista
30. apr 2008

Já bych si teď dovedla představit být znova těhotná 😅 Horší to je, když se dítě narodí, to musí být záhul 🙂 Vždycky jsem chtěla děti brzo po sobě, ale manžel zatím nechce, takže můj případ to nebude, mám napsanou antikoncepci, spíš by švihlo jeho kdybych byla znova těhu 😅 😀

ramzesa
30. apr 2008

ahoj funilieta - na tejto stranke najdes nieco o kojeni pocas tehotenstva aj naraz viacero deticiek 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

biba12
30. apr 2008

Podla mna si telo musi trosku oddychnut, je vystavene z porodu z tehotenstva. Ja dufam, ze sa mi podari 3-4 rocny rozdiel medzi detmi. Mam dvoch surodencov, medzi mnou a starsim bratom je rozdiel 1 rok a 3 mesiace a mladsim 4 roky. Rozumiem si s oboma.

emaso
30. apr 2008

xena tak sestre fakt zavidim ze to tak v poho zvladla,ja to asi tazko takto zvladnem,uz teraz stresujem a vobec si neviem predstavit ako si poradim s 3 detmi,mala bude mat sca 15 mesiacov ked porodim...Aj ked vacsi vekovy rozdiel tiez nemusi byt vyhra,moj syn sa s malou teraz este nezahra,skor sa zlosti ze mu vsetko trha a berie,a ked bude suca na hranie,myslim,ze on uz ako "velky skolak"nebude mat zaujem.Tak mozno aspon drobci budu team.

petule.h
30. apr 2008

obdivuji to, já te´d po 2 letech a 3 měsících čekám druhé a mám obavy, malej je strašné a neposlušné šídlo 🙂

prasiatko30
30. apr 2008

ja tiez obdivujem tie babenky co zvladnu to druhe tehotenstvo tak skoro po narodeni dietata. moja malinka ma 18m a ja si neviem predstavit ze by som mala ostat tehotna - i ked teraz uz nad tym uvazujem omnoho castejsie ako tie prve mesiace 🙂 ked ju uz vidim ze je aspon ako tak samostatna a ked sa uz zacne pytat aj na nocnik a bude mi vediet povedat aspon co ju boli - aspon orientacne - brusko, usko zub - tak vtedy uz budeme asi pripraveni na dalsie 😝

zucha
30. apr 2008

joooj, ja by som tiez chcela dieta hned, ale zatial sa nedari. Aj som mala pocit, ze sa to zadarilo, ale vcera sa potvrdilo, ze nie ☹ Velmi by ma potesilo mat deti po roku, ale to uz sa neda. Tiez plne kojim a zevraj je sanca 1 percento, ze sa to podari hned do 10 tyzdnov po porode. Potom sa uz sance zvysuju. Kojenie moze, ale aj nemusi byt prirodzenou antikoncepciou.
Mnoho mamiciek, co maju deti po sebe hovoria, ze je to na zaciatku tazke, ale potom velmi fajn, pretoze ten rozdiel sa medzi detmi strati a su z nich viac menej kamarati, ktori si vystacia navzajom.
Tiez mam obavy, ze ked bude medzi detmi vacsi rozdiel a to prve bude mat problem s prichodom noveho surodenca a ked budu starsi, tiez uz nebudu mat rovnake zaujmy. Ja som od sestry o 4,5 roka mladsia a nemali sme dlho absolutne nic spolocne. Az teraz, ked uz mam dieta aj ja, tak sa to upravilo, ale stale to nie je ono.
Takze moj nazor je, ze zvladnut sa to da.

emaso
1. máj 2008

zucha,ako som uz pisala v mojom pripade sa to potvrdilo,vacsi rozdiel nie je vyhra a ked su este rozneho pohlavia tak zvlast.Prajem nech sa vam zadari ak chces,ja som nechcela,ale teraz to beriem ako vyzvu .

prasiatko30
1. máj 2008

tak moja svokra mala svoje prve tri deti v casovom rozpati - 28mesiacov 😝 - som sa jej na to musela opytat lebo ona ich mala strasne rychlo jedno za druhym a potom prisli este dalsie a nebol medzi nimi nikdy vacsi rozdiel ako 18-24m tomu sa hovori odvaha 😲

najjulinka
1. máj 2008

Tak písala som, že mám ani nie o rok mladšieho brata... A mám aj o 6 rokov staršiu sestru - to zas z opačnej strany... Zo sestrou sme mali spoločnú izbu - pohoda, ale hrávali sme sa spolu najviac s bráchom a potom ešte s mladším bráchom... Nás mamka porodila 5 😉 s rôznymi rozdielami veku - každé ma svoju výhodu a nevýhodu... Mne sa dvojčatá páčia a mojej mamke tiež... Preto sme boli s bratom za sebou, keďže sa dvojčatá nedrili 😀 😀 😀 Ale super je aj ten 6 ročný rozdiel... Lebo sa v pohode na materskej dalo ísť do školy po prváčku a tak... Každé má svoje výhody a nevýhody... My sme s bratom boli partie.. .Aj ked sme nemali vonku žiadných kamarátov, tak sme si vystačili...
(my sme takto za sebou: sestra 1970, sestra 1975, ja 1981, brat 1982, brat 1985) 😉

gabika11
3. máj 2008

Caute, aj ja uvazujem, a velmi seriozne o tom, otehotniet v co najblizsom cse, lebo jednak erada by som mala jedinacika a maly vekovy rozdiel je dobry. Mam brata o 5 rokov starsieho, ale nemame nejaky blizky vztah a som vlastne ako jedinacik. Moja kamoska ma brata starsieho o 12 mesiacov a jej mama to vraj v pohode zvladala, ze spolu im varila a tak. To sa mi na tom paci. Zo zaciatku to musi byt velmi tazke, pokial si najde zena system.
Ale obavy mam z toho, ako budem dvihat malu na ruky, ked budem tehotna. To mozem dvihat brememna tazke tak okolo 10 kil i viac? Mame izby na poschodi a dost krkolomne schody, tak si neviem predstavit vodit dieta po tych schodoch na rukach. 😒

lencici
3. máj 2008

Ja by som tiež chcela malý vekový rozdiel ale môj manžel nie. A v podstate má pravdu nemáme na to prostriedky.. Takže si budem musieť trošku počkať 😒

emaso
4. máj 2008

Kebyze cakam kym bude dost" prostriedkov"tak nemam ani jedno asi 😒

lyongirl
4. máj 2008

johanda - ale ja už nekojím, tak tá mlha u mňa nehrozí, možno je to nejaká materská demencia 😀

janula_nz
4. máj 2008

moja kamoska ma mesacne babo a uz je zas tehotna 😝

mata79
6. máj 2008

Maminy, ktorym sa podarilo otehotniet pocas kojenia prveho babatka, ako ste zistili, ze ste opat tehotne?
Ja dojcim dnes rocneho syna tak 5 - 8 krat denne vratane noci, obcas odstriekam mliecko pre druhe babatko nasich znamich.
Menzes som mala od porodu len raz a to pred mesiacom. Myslela som, ze uz budem mat pravidelne, ale nejak mi 7 dni meska.
TT negativny. Jediny priznak je caste mocenie a vynechanie menzes.
Je mozne, ze tehotna som a TT mi to neukazal pre hladinu hormonov, ked casto kojim?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre