Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

jarunka1
6. máj 2009

tinka08 - jsi zlatá, mail je al-ha@post.cz
Děkuju 🙂

tinka08
7. máj 2009

grenadinka, tu máš stránku výrobcu. ja mám presne tento kočík. je tam foto dvoch mrňúsov. hore máš také červené ikonky, ako sa dá ten kočík využívať deťmi, je tam aj ikonka s novorodencom a batoľaťom = tretia ikonka s názvom newborn and todler .
http://www.philandteds.com/sport_index.htm

tu máš aj foto ako to vyzerá s novorodencom. pozri až na koniec strany + máš tam aj video
http://www.phil-and-teds-sport.co.uk/

sasiky, tak práve tú fotku si dal do nick-u a chytá na ňu baby na nete 😀 😀 😀 to aby som si kúpila guľomet, tak sa okolo neho obšmietajú, mrchy malé 😀 😀 😀

jarunka poslané

sophie1981
11. máj 2009

ahojte, rada sa pridam...aj ked mam zatial len jedno dietatko, ma 2 mesiace a ja uz velmi chcem dalsie...manzel ma obavu, ze je to velmi skoro, ze telo je este unavene, ale a sa citim pripravena......ja by som zacala snazilkovat uz teraz, mm chce pockat a zacat po lete.... ☹ ....tak ufam, ze ho nejako ukecam.... 😉

grenadinka, ja mam kociarik phil&teds...je uplne super...zila som 4 roky v londyne, tam som si ho v nie jednej rodine odskusala a vrelo odporucam.... 😉

sasiki
11. máj 2009

ahoj sophie, no, skús pár mesiacov opčkať, nech sa ti telo zotaví z pôrodu úplne, aj keď sa cítiš fit. Ono keď sa stane, tak sa stane.......... 😅 My sme začali snažilkovať, keď mala malá pol roka a hneď sa zadarilo 😅
tinka - presne na to som myslela, že vďaka mladším súrodencom nachytá baby 😀 😀 😀

sophie1981
11. máj 2009

sasiki....ja sa praveze bojim, ze sa to tak rychlo nepodari...na Katku sme cakali 8 rokov......tak sa aj bojim, ak by to malo zase trvat par rokov, potom ma uz bude vek strasit....ja by som chcela 3 decka.....2 za sebou a to tretie ako bonus..... 😀 ...konzultovala som to uz aj s gynekologom....povedal ze aspon 3 mesiace pockat...tak neviem.....ale ak by sa zadarilo v juny, tak do roka mam dalsie..... 😀 ....

sasiki
11. máj 2009

sophie, to je super, že ste sa nakoniec dočkali, aj keď to dlho trvalo🙂))

sophie1981
12. máj 2009

sasiki, stalo za to to cakanie..... 😵 😵 ....je tu so mnou nieco cez 2 mesiace a ja nechapem, ako som dokazali zit bez nej tolko rokov..... 😅

sasiki
12. máj 2009

no láska je láska 😉 😀

dominka11
12. máj 2009

ahojte, baby tak ja toto obdivujem, ked sa da niekto na dve deti za sebou. Dnes som sa o tom akurat rozpravala s mojou babkou, moja mama s ujom su od seba o 11 mesiacov narodení a povedala mi, že už by sa na to druhýkrát nedala. Ludia ju nespoznávali, taká bola chuda a vyčerpana. A ešte k tomu bola na deti sama...Viem, že vtedy bola iná doba atd., ale predsa. Určite je to námahave.

sophie1981
13. máj 2009

sasiki.....ono to je taky uzasny druh lasky..... 😀 .....najkrajsi...

dominika...tiez sa bojim ako to zvladnem, len jednoducho to tak chcem.....nastastie ja mam velku pomoc s oboch stran....domcek by sme mali dokoncit tak niekedy koncom buduceho roka, tak tie prve tazke chvile budeme stale pri rodicoch.....tak verim ze to zvladneme.....

grenadinka
13. máj 2009

dominka- ja som este nechcela dalsie babo, ale co uz. snad to zvladnem 😀

sasiki
13. máj 2009

ono je to asi o takom vnútornom ,,nastavení sa". Ja som to tiež tak chcela, vedela som, že bude potrebný vyšší výdaj energie......a som rovnako unavená ako niektoré kamošky s jedným bábatkom...... 😉 Nevravím, že je to prechádzka ružovou záhradou, ale snažím sa vychutnať si, že to je ako to je a tak je to najlepšie. O chvíľu deti vyrastú a bude to zase iné a ja budem na toto spomínať v dobrom.............no a aj ta doba, dnes nemusíš vyvárať plienky..............existujú jednorázové, či látkové, ktoré sa nežehlia........existujú dvojkočíky, skejtíky a manželia sú ochotní viacej pomáhať manželkám 😉 😉 😉 ale to asi každá žena vie, na čo sa cíti a čo je, alebo nie je schopná zvládať 😉

sophie1981
13. máj 2009

tiez si myslim, ze ked sa chce vsetko sa da zvldnut...myslim ze najhorsie musia byt noce.....kedze aj jedno aj druhe ma tendenciu vstavat...ale ved uvidim...mozno sa nam to aj nepodari hned....budeme mozno zase cakat a cakat... ☹ ..ale snad sa moje telo uz rozbehlo a bude to dobre a tak ako by sme chceli.... 😉

pepibubu
15. máj 2009

No holky, zatím jsem sem jen načuhovala, ale dneska mi došlo, že možná sem budu přispívat pravidelnějc... uvidíme v úterý (ko na gyndě, měla být pravidelná ale kdo ví co se dovím...)

gwineth
16. máj 2009

POMÓÓÓC!!!!! ☹ Asi som znova tehotná.Môj malý má len sotva 7 mesiacov...ako to zvládnuť??? 😢

sophie1981
17. máj 2009

gwineth...neboj zvladnes.....uvidis...budes mat o zabavu postarane.... 😉 😀

majsan
17. máj 2009

ja vas obdivujem ja by som to urcite nezvladla.tak hned dva za sebou.cudujem sa ze sa to da tak rychlo 😀

majsan
17. máj 2009

my sme nepouzivali ochranu moj manzel si daval pozor a neostala som ani raz neplanovane tehotna ale moze sa stat kazdemu.ja by som chcela este dievca ale pri mojom muzovi to je riziko kedze robi len chlapov 😀 😀 😀

pepibubu
18. máj 2009

tak nebudu... mrcha došla ještě ten den kdy jsem to sem psala ☹ nicméně jsem si uvědomila, že jsem psychicky ready mít druhé... A Honza se taky netváří nijak odmítavě 🙂 tak jsme se dohodli, že až bude mít malý aspoň rok, tak se začnem snažit 😀

sophie1981
18. máj 2009

pepibubu.......aspon vies, ze si pripravena.......zvlastne, najprv sa clovek zlakne ze mozno a potom je aj sklamany ze este nie...... 😅

majsan.....no da sa to rychlo..... 😀 .....hlavne ked hned po sestonedeli dostanes menzes.....ako ja.... 😝 ...a to som sa tesila, ze bude leto bez mrchy..... 😖 🙄

pepibubu
18. máj 2009

sophi, přesně tak, lidská psýché je nevyzpytatelná.... a mrcha mě po porodu navštívila necelé tři měsíce poté... na smutné výročí samovolného potratu... jakoby se tím uzavřel kruh...

gwineth
18. máj 2009

No neviem či to zvládnem ☹ už teraz keď si to predstavím tak..... 😢 😢 😢

krista
18. máj 2009

Ahoj,
já jsem sice neotěhotněla pár týdnů po porodu, ale i tak bych za to byla ráda 🙂

Pepi hodně štěstí do snažení 🙂

Gwineth proč myslíš že to nezvládnete? Jde o finance nebo se na to psychicky necítíš?

gwineth
18. máj 2009

Ahoj Krista.
O financie nejde...neviem či budem zvládať 2 malé deti,pretože manžel je od rána do večera v práci a ja som na všetko sama.Nemám okolo seba nikoho kto by pomohol. ☹

krista
18. máj 2009

Gwineth vůbec žádnou kamarádku ani babičku občasnou? Já jsem na tom podobně, naše děti budou mít věkový rozdíl 1,5 roku., manžel odejde cca v 6h do práce a dorazí nejdřív v 18h a to když je dobrý den, teď mi hodně pomáhá jedna kamarádka a občas babička když musím k doktorovi, ale jinak taky nikoho "neotravuju" když to neni akutní. Dvě malé děti nebudou jednoduché prvních pár let, ale až budou větší tak si spolu skvěle vyhrajou díky malému věkovému rozdílu, určitě to dobře zvaž než se rozhodneš jak dál.

gwineth
18. máj 2009

Krista,práve sme sa presťahovali do novej dedinky ďaleko od všetkých.Absolútne nikoho nepoznám... ☹ takže bude to asi ťažké ☹ A manžel robí tak ako tvoj...Po jednej stránke sa teším a po druhej sa mi rúca svet...a to nikto o tom ešte ani nevie.Už vydím rodinu a okolie ako krútia hlavamy....preboha!!!!nie sú normálny!!!ďalšie decko??? 😲 😲 😲 A ja? Zatvorená medzi štyrmy stenamy od rána do večera len meniť plienky....a to sme sa tešili ako nám malý krásne rastie a budeme môcť čím je starší viac si dovoliť výlety atď. lebo doteraz len doma a to mi už z toho hrabalo...Naozaj neviem čo ďalej....manžel povedal,že by prijal ďalšieho chrústika no rozhodnutie nechal na mňa,že či to zvládnem lebo on chodí do práce...

majsan
18. máj 2009

ja mrchu este stale nemam 🙂 ale kojim.ja neviem co by som robila.tu nemam nikoho kto by mi pomohol len manzela a aj ten je stale v praci

sasiki
18. máj 2009

gwineth hlavu hore. 😉 Snaž sa čo najviac si užiť leto a teplo, načerpaj pozitívnu energiu, skúste podniknúť nejaký výlet, keď bude mať manžel dovolenku - aj s malým. Keď sme mali prvé dieťa, chodili sme všade s ním, takže cez aj víkendy žite!!! 😉 Potom prišlo druhé, chvíľu sme sa zohrávali a teraz začíname znova 😀 A teplo nám hrá do karát 😀 (nemusíme ich toľko babúšiť a pod...) Nasaješ sily na dve deti, neboj.....nie si prvá ani posledná...
Z reakcií okolia si nič nerob!!! Mne dobre liezli na nervy týmito rečami, ale jedným uchom dnu, druhým von.......prípadne si priprav svoju reakciu....ktorá im vyrazí dych!!!
No a teraz, keď vieš že budeš chvíľu odrezaná od ostatných máš čas nájsť si kamarátku/ky v dedinke, kde žijete. Ver mi, v lete sa hľadá najlepšie (najviac sa kočíkuje - deti sú zaručená téma) 😀 Viem o čom hovorím, aj my sme sa presťahovali na dedinu 😉 Držím palce..............no a......koniec koncov, existuje aj internet - za to som vďačná ja 😝 Určite to zvládneš, možno s väčším neporiadkom v dome, ale ak budeš myslieť negatívne, tak to tak budeš prežívať.......

krista
19. máj 2009

Gwineth a jsi si jistá že jsi těhotná? Říkala jsi "asi" nejprve si nech těhotenství pořádně potvrdit než se začneš "stresovat" 😉

Já tě chápu, taky je mi tady z toho občas ouvej, malá je dost zlobivá, takže mi dává. Ale já to brala tak, že nevím zda bych se chtěla vracet k plenkám za pár let, kdy už bych byla pohodlná, dítě samostatné, "bála" jsem se svým způsobem, že bychom zůstali u jednoho a to mi přišla škoda 🙂

Co si řeknou ostatní lidi na to vůbec nekoukej, je to jen a jen o vás, u nás se sousedi asi leknou až pořádně bude vidět, že jsem znova těhotná a až nám tady nebude řvát jedno dítě, ale dvě 😅 ale je to prostě naše věc, naše rozhodnutí, my se o ty děti staráme.

Tvému malému je 7měs. jak jsi psala, až se druhé mimi narodí můžeš ho dávat na pár dní do jesliček, aby si si mohla "odpočinout" popř. zařídit něco, také to mám v plánu, dala bych ji tam už dřív aby se začlenila, ale u nás berou děti až od 18timěs.

A jak píše Sasiki já jsem poznala i hodně kamarádek tady, stačí se zapojit do nějakého tématu v Regionu a určitě kamarádky najdeš!! Držím moc palce!!! 🙂

sophie1981
19. máj 2009

gwineth......na okolie mozes kaslat aj na kazdeho kto si co mysli.......ludia budu stale podryvat........ked nie s tym, tak s inym....a o to viac ze si na dedine.....kde predpokladam sa kazdy zaujima o toho druheho, len nie o seba...nas to caka buduci rok sa stahovat....aj ked v vmeste to je asi tak isto....my sme sa brali v r.2001...a prve dieta sa nam narodilo v r.2009.......co som sa ja napocuvala, ze kedy male, ludia o nas zacali rozpravat, ze nemozme mat deti, abo co.......teraz ked mame babo, vsetkych zaujima ako sa mi podarilo donosit drobca, kedze som mala 2xmissed....no a ked som sa vyjadrila, ze chcem hned druhe, uz ohovaraju, ci mame rozum, v dnesnej dobe hned jedno za druhym...a verim ak sa nam podari otehotniet, ze zase budem pocuvat recvi typu a to si nevedia dat pozor.....do roka dalsie decko.......takze kaslat na ludi.....ked sa ma pytali, ze kedy babo, odpovedala som, ze cakame na poriadne tuhu zimu, kedy vypadne prud a my sa budeme musiet tyzden hriat v posteli....a teraz sa budem vyhovarat ze to koly fianncnej krize, lebo vecer setrime prudom a co bues robit ked nejde ani telka ani net.... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre