Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

tinka08
28. mar 2009

kamoške som vynadala, že ma nemá rada, prúžok bol iba jeden a už fičím na HAK 😀 😀 😀

sasiki
28. mar 2009

😀

marrrka
29. mar 2009

zeny 🙂) tinka, aj ja mam len jeden pruzok a aj menzes uz dosiel jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 uz cem aj ja HAK 😎

tinka08
29. mar 2009

mne Dr. predpísal AZALIU, tá je pre dojčiace maminy.
marrrka ty už máš menzes? ja som mala naposledy 2.4.2007 a ešte stále nič...😀 😀 😀 😀 dojčím 😎

marrrka
29. mar 2009

tinka aj my dojcime a uz to doslo, tiez sa mi to zda skoro ale aj tak, chvala bohu 🙂))) asi to zalezi od frekvencie kojenia, ja v tomto nie som prebornicka, aj dokrmujeme bebou ked treba ( tak 50ml denne)

tinka08
29. mar 2009

marrrka, skús sa obrátiť na annag. je to super mamina, ktorá aj mne poradila ako s dojčením a to sme začali od 3. mesiaca. dovtedy som odstriekavala, lebo malá bola predčasná 😉
annag už má svoju poradňu 😵

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

marrrka
29. mar 2009

tinka uz mi poradila asi pred mesiacom, dovtedy sme krmili tak ze mala cucala odo mna hodinu a zakazdym chcela dokrmit aj bebou, teraz je to uz omnoho lepsie, aj ked nepatrim k tym zenam co si odstreknu denne liter zbytocneho mlieka, som stastna ze Laura ma dost odo mna a ked je troska hladnejsia tak dame bebu, ved sa nic strasne nedeje, pekne pribera a rastie ;)

tinka08
29. mar 2009

ja tiež nemám mlieka ktovieako veľa ale nedokrmujem hoci mám aj zamrazené MM. malá totiž nechce žiaden cumel ani fľašu. viem, že odstriekavaním by som si ju zvýšila ale už nemám naozaj chuť odsávať. mám na to alergiu 🙄 . snažím sa veľa piť a naozaj dobre na tvorbu MM mi robí melta.

gavrilka
14. apr 2009

Dcera mala 12 tyzdnov, ked som otehotnela zas. Skoro ma slak trafil. bolo to moje tretie tehotenstvo. v poslednom mesiaci som sa uz len plazila, lebo sa mi roztahovali lonove kosti, chodila som na radu lekara poviazana satkou . Na deti som bola sama, bolo to strasne. Dnes ma najmladsi syn uz takmer 5 rokov, takze je to za mnou, ale mat po sebe dve deti v priebehu roka, je fakt dost aj na kona. Okrem toho, ze som trpela na nedostatok vsetkych vitaminov a mineralov, mala som po porode kutiky, mykozy, imunitu v haji, aj dusevne to nebolo nic moc, ale vidite, som tu, momentalne som uz plna energie[hodim sa azda na dalsiu matersku 😀 ] a zivot ide dalej. Vsetko sa da zvladnut. Clovek znesie viac nez kon. Inac, kojila som len posledne dieta. Pri prvych dvoch som tvrdila, ze to nejde, nemala som mlieko, vyhovarala som sa na stresy. Dnes viem, ze stresu som mala pri tretom dietati asi najviac zo vsetkych, takze mlieko a stres podla mna akosi nemuisia suvisiet. Ide o apetit dietatka a toho mal moj syn viac ako dost. Sal a sal v kuse az do 9 mesiacov, potom sa odstavil sam. Aj ked som obcas prechodne mala mlieka menej, nevzdal sa a flasu odmietal a mlieko sa cuduj sa svete zacalo robit znova. Asi preto maju aj zeny v afrike mlieko aj ked nemaju dobru vyzivu, lebo ich deti su prisate na prsniku cely den. Pozorovala som nasu fenku, ta mala tiez dost mlieka nepila ani meltu, ani caj pre dojciace matky, lenze bola k dispozicii svojim hladosom kedykolvek, cize asi o tom to je.

tinka08
14. apr 2009

ahoj gavrilka, hádam sa nebudeme porovnávať s fenkami 🙂 , tie nemajú manželov a pubertiakov ktorí ich vytáčajú do vývrtky 😀 😀 😀
mala si šťastíčko, že malý papkal. tá moja princezná sa iba cicmá a nechce poriadne ťahať. dokonca je taká pohodlná, že keď som ju vážila, tak za 2 týždne pribrala menej ako za týždeň kŕmenia MM cez fľašku. mňa vlastne berie ako dudlík 😅

sasiki
15. apr 2009

gavrilka snáď si aj poriadne vystrašila nastávajúce maminy detí s malým vekovým rozdielom 😅 Nie každá mamička to prežíva tak tragicky, ako si to mala ty, každá sme asi nastavená na iný výkon..........ktovie, ja mám rozdiel 15mesiacov, ale je to u nás v pohode. Ale viem, že tretie by som teraz asi nezvládla, predovšetkým preto, aby si moje telo trošken oddýchlo od pôrodov a hormonálnych zmien - ako to ty uvádzaš, ale nemala som ani žiadne iné problémy ako ty......čo sa týka zdravotného stavu - až na to, že som viac schudla....
A ako píše tinka, veď máme aj chlapov, aj keď chápem, že nie v každej rodine môže byť chlap manželom a otcom 7 dní v týždni...........

tinka08
16. apr 2009

mne teraz manžel veľmi pomáha ročným Samkom. Majú veľmi pekný vzťah a to len preto, lebo bol prinútený viac sa starať o malého a veru funguje 7 dní v týždni vrátanie varenia mliečka,kašičiek, kŕmenia, prebaľovania, kúpania.... Verím, že taký istý vzťah bude mať aj s Tamarkou, len tá je teraz ešte maličká. Má dcéru z 1. manželstva (tiež 16r. ako môj Filip) ale ako sám povedal, nemal k nej tak blízko ako k Saminovi. Ale to bude asi aj tým, že rôčky pribúdajú a aj ten rebríček hodnôt sa mení...

sasiki
17. apr 2009

Môj manžel je zase dosť zaneprázdnený, lebo keď sa vráti z práce, maká na dome, ktorý stále prerábame (to je tak, keď máme deti skôr ako hotové bývanie 😅 ), ale vždy keď je s nami, venuje sa deťom, pomáha aj s domácnosťou, proste v ten čas je manželom a otcom na plný úväzok......tinka ale to bude fakt o hodnotách.... 🙂 sú chlapi, ktorý po príchode z práce musia mať na stole teplú večeru a nepohnú doma ani prstom, ja by som to s takým nezvládala 😝

tinka08
19. apr 2009

sasiki veru sú rôzni muži, prvý nestál za to vôbec, druhý je lepší, má aspoň zmysel pre rodinu, resp.deti ale tiež má ďaleko od chlapov, ktorí ma vychovávali... myslím môjho úúúúžasného deda a strýka. žiaľ už nie sú medzi nami a mne neskutočne chýbajú. 😢 to boli chlapi s veľkým "CH".
asi mi neuveríš ale my bývame 3 roky v neskolaudovanom dome, ktorý ešte stále má chybičky krásy. všetko okrem detí mu je prednejšie ako náš domov a už som vážne nasr....á!!!! vraví , že je zaneprázdnený kvôli práci ale ja som s ním v našej firme pracovala, kým som neostala tehu, tak viem, že problém je niekde inde.. 😠
myslím, že keby nebolo detí a jeho veľkej pomoci pri nich, tak začnem aj hlbšie uvažovať nad zmenami v živote.... ☹
sorry, som sa rozohnila. dnes je deň blbec.......

sasiki
20. apr 2009

tinka tak to ma mrzí, držím ti palce 😔

jarunka1
20. apr 2009

DObrý den, omlouvám se, že vám vstupuji do diskuze, ale potřebuji poradit.Je mi 37, manžel je o 10 let starší.
Mám dceru, teĎ v létě bude mít 14 a miminko, které má teĎ 5 měsíců. Zjistila jsem, že jsem znovu těhotná. Malá by měla akorát 13 měsíců, pokud by se to narodilo v termínu - pol. prosince (nynější miminko je naroz. o 5 týdnů dřív - v pořádku) a s 1. dcerou jsem musela celý měsíc ležet v porodnici. Nemám žádné hlídání !! a manžel je časově velmi vytížený, z práce se vrací až tak kolem 18. hod.
Píšete, že se to dá zvládnout, ale jak?
1. Malá bude akorát začínat chodit, kdo se s ní bude natahovat, ohýbat apod.
2. Jak se dá jít s 2 malými dětmi ven - dvojkočárek? - malá se v roce neudrží na stupátku
3. roční dítě není schopné jít za ruku vedle kočárku
4. jak zesouladit koupání večer - když miminko jí po koupání v kuse (tak to dělalo to první) - kdo nakrmí to druhé, když se nemumí v roce samo najíst

Musím se do čtvrtka rozhodnout. Asi další už by se nám nepodařilo, i to miminko současné je zázrak - manžel má mizivý spermiogram.Prosím, poraďte.
Děkuji.

Ještě přidám - dcera, ta starší, bude tím pádem úplně odstavená - nebude na ni vůbec čas.

miriamkac
20. apr 2009

jarunka1 skludni sa. Vsetko sa da zvladnut, ked pisem, ze vsetko tak vsetko. Pises, ze sa manzel vracia z prace....moj sa vracia len na vikendy.... 😀 😝 ....takze nepanikar. Pokial nemas ine dovody na rozhodnutie, tak ver, ze tie ktore si udala sa daju zvladnut uplne jednoducho a za pochodu. 😎 A mas dalsie velke plus...pomocnicu dcerku. A teraz k tym dovodom:
1. Prave, ze ti bude mala chodit a nenaucis si ju nosit na rukach, nebude si to vyzadovat a to ze ju dvihnes prebalit, alebo do postielky nie je problem....staci ked sa ti nauci vyliezat a zliezat z gauca a ona si aj sama vylezie. 😉
2. mozes to riesit surodeneckym (tamndem) kocikom, alebo pridavnou sedackou, pripadne skejtikom. Su rozne moznosti.
3. By si sa cudovala, coho je schopne rocne dieta....ja som mala odmedzene riesenie moznosti kocikovania a moja dcerka (mala sice 15 mesiacov) pekne slapala poopri kociku.
4. Vsetko sa da zosulatit...ked boli drobci malicky, tak pod vecer este podriemkavali, tak to som sa venovala malej...okupala, navecerala a sup do postele a potom som "upratala" chlapcov. Tak to robim doteraz. 😉 ...akurat, ze chlapci uz nespia....tak mam oci aj tam, kde ich normalne nemam. 😉
A este posledna vec, uvidis ako ti maly bude rychlo samostatny, lebo bude musiet...a budes mat aj v nom pomocnika. 😉 Drzim palce. 🙂

tinka08
20. apr 2009
tinka08
20. apr 2009

ešte jedna vec: najstarší si tiež myslel, že však budú mimi tak bude mať viac voľnosti, že popustím uzdu a nebudem mať na neho čas. uzdu som síce popustila ale mám na neho čas a hlavne sme začali spolu viac komunikovať. je totiž v mojej spoločnosti keď mi pomáha a teda diskutujeme.... 😀 ale je pravda, že puberta je divotvorná a kažký reaguje inak.
a ešte jedna perla: na malého chytá baby a je úspešný. dokonca má krpatého v pase na nejakom chate 😀 😀 😀 😀

sasiki
20. apr 2009

jarunka keď sa ti bude dieťatko učiť chodiť môžeš využiť ,,vodítko". Ja som to vyriešila tak, že som sa nezohýbala a nepodopierala ju rukami. Učila sa chodiť popri nábytku sama. Kamoška si tak naučila chodiť malú (za ruky) a potom to malá vyžadovala a kamošku bolel chrbát. Ja som to Sašku neučila, nechala som to na ňu, aby k chodeniu dospela sama 😉 A byť tebou si zaobstarám súrodenecký kočík. A neboj, nie si prvá ani posledná, určite to zvládneš 😉

jarunka1
21. apr 2009

Holky, moc děkuju za podporu, je to opravdu těžké, nejhorší je asi to, že se toho strašně bojím ☹

grenadinka
21. apr 2009

som skoro tri mesiace po porode ale kojim. a mam taky pocit ze som tehotna. s manzelom sa pri sexe chranime tak ze zamkneme dvere od bytu. a to je cela nasa ochrana 😀 . ale vravi sa ze ked kojim nemala by som otehotniet. nemate stym skusenost??? 😕

tinka08
21. apr 2009

grenadinka, prosíííím ťa, ktorá baba z rýnku ti to povedala, že neotehotnieš keď kojíš!!! 😅 😅 😅 Samozrejme, že je to blbosť. je síce pravda, že tvoje hormóny pracujú inak ale to kvôli laktácii ale otehotnieť môžeš tak rýchlo , že sa ani nenazdáš. a nepomôžu ti zamknuté dvere. 😝 koniec koncov ja som toho príkladom akurát že som to tak trochu plánovala. tiež som kojila a šup - motyka vystrelila 😀 😀 😀
ja som si teraz po malej dala predpísať hormon.antikoncepciu ktorú môžeš brať počas kojenia. volá sa AZALIA. pokiaľ nie je neskoro alebo nechcete to mimi skoro tak si ju daj predpísať ak ti v tom nič nebráni.
držím palec.

grenadinka
22. apr 2009

tinka, no keby mi to povedala baba z rynku, tak by som tomu az tam neverila. ja som poziadala mojho gynekologa o antikoncepciu, a jeho reakcia bola asi taka: ved kojite tak na co ? s toho som niak usudila ze asi neotehotniem. ale uz je to jedno robila som si test a bola len jedna ciarka 😀 . ale asi je dobre mat deti hned za sebou. aspon je veselo, ci nie? 😀

tinka08
22. apr 2009

grenadinka, vymeň gynekológa. 😀 počas laktácie sa zvyšuje prolaktín, hormón na tvorbu mliečka ale ostatné hormóny potrebné pre menštruačný cyklus (progesterón, estrogén) sa ti dostávajú do normálu a môže začať dozrievať vajíčko + aj maternica sa môže začať pripravovať na nidáciu=uhniezdenie oplodneného vajíčka. preto sú špeciálne druhy HAK ktoré obsahujú čisté gestagény. môžeš kojiť, menzes nemusíš mať a zároveň si chránená.
toto v skratke ale ak chceš podrobnosti do IP.

sasiki
22. apr 2009

grenadinka kojenie nie je antikoncepicia. Ja som druhýkrát otehotnela, keď som kojila dcéru (to sme si bábätko želali), a syna som kojila 9 mesiacov, no už mesiac po šestonedelí som dostala menštruáciu, čiže keby sa spolieham na kojenie, som zase ,,v tom" alebo by som už mala znova odrodené 😉 takže sa musíš zariadiť podľa toho, či znova dieťatko chceš, alebo nie.

grenadinka
22. apr 2009

tinka- dikk za odborne poucenie. som trochu v obraze 😝
a gynekologa nemozem zmenik, keby si len vedela aky to je simpos, ani mi asi nevadi ze ma trochu poplietol. fakt dik 😀 .

grenadinka
22. apr 2009

sasika- no uz som sa trochu dostala do obrazu. a myslim si ze to nieje taky problem mat deti hned za sebou 😉 .
ved tak je to viac adrenalinove 😀
kazde tehotenstvo uvitam

zdenkaz
22. apr 2009

Ahojky, omlouvám se, že se vám sem pletu, ale chtěla bych písnout jenom takovou věc, co mi říkala moje gyn.dr. a to : abyste otěhotněly, tak ani nemusíte mít (nebo čekat) na menstruaci. K tomu stačí ovulace a tu je údajně možné mít i bez menstruace. 😉 🙂

sasiki
22. apr 2009

🙂zdenkaz však to je jasné, ovulácia a až po nej je menštruácia 🙂 , čiže sa jej kojaca mamka nemusí dočkať 😅
no grenadinka, tak sem potom písni, keď budeš tehu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre