Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

pepibubu
17. júl 2009

Katka, mateřská láska se nedělí, ta se násobí 😉 neboj 🙂

sophie1981
17. júl 2009

pepibubu.....pekne napisane.... 😵

babacik
17. júl 2009

sophie:tak niekedy je tu veselo a niekedy je tu vresk a bitke ako v kazdej viacpocetnej rodine 😠 😠

keiko
17. júl 2009

Aj my mame kočík P&T, a ja som teda neni vobec spokojna, mne sa zda že mala tam je ako v truhličke v tej taške a strašne sa potí, takže sme kúpili iný a chodíme dvaja von, teraz sa dá mamča má dovolenku 😀 ...možno pre deti narodené v zime je to ok...
Ešte by som sa rada spýtala, či obe vaše deti majú postielku? a ako to riešite v noci ked sa Vám bábo budí a druhé spinká v tej miestnosti? 😵 dakujem

sophie1981
17. júl 2009

keiko a preco ju mas v taske ked je tak horuco??? 😕 .....ja by som ju dala len tak.....ved by jej tam prijemne pofukavalo.....

babacik...moja svokra mala 4 deti.....no ja som si vzala najstarsieho.....takze som troska nakukla do ich surodeneckeho sukromia...no bol to des ked sa vsetci zacali hadat.....som normal zirala...on ma totizto 3 mladsie sestry......on ako velitel a ono ako pistalky..... 😀

sasiki
17. júl 2009

ahojte 🙂 mne sa p&t veľmi páči, nemáme ho, ale páči sa mi v tom, že nie je treba x kočíkov, stačí jeden, ktorý sa dá použiť ako mono aj ako duo 😀
Katkaza, naša malá tiež spávala s nami v posteli, no a keď sa narodil Adamko, boli so mnou v posteli obaja, manžel mal vlastnú posteľ, možno to znie strašne, ale nám to tak vyhovovalo, malého som v noci niekoľkokrát kojila.........
no a onedlho som Saške vysvetlila, že bude spávať vo svojej vlastnej postieľke a začala v nej spávať bez problémov. Takže u nás sa používa zatiaľ jedna postieľka, manžel už spí s nami........no a potom do nej šupneme Adamka a Saška dostane veľkú posteľ....

keiko
17. júl 2009

Mne sa zdá že keby nieje v taške to s nou strašne hompala a neni to úplne rovné, zdá sa mi že je až dole hlavou 😀 , tak preto v taške, ale z každej prechádzky sme prišli tottal mokrý, tak som doma vyplakávala, že mne sa taký kočík nepáči a už asi mesiac mám nový kočík, aj ked je pravda že staršiemu sa moooooooooc páčilo na tom sedátku, všetko videl a bol hviezda 😝 ........
čo máte P&T a novorodenca....teraz nepoužívate tašku????????

babacik
17. júl 2009

sophie:tak uz sa zacinaju pomaly vadit,ale zatial ma ako tak pocuvaju a nie je medzi nimi velky rozdiel tak aj myslia pomaly rovnako 😉 😉

sophie1981
17. júl 2009

babacik...sak to...tri pubertiacke mozgy rovnako zmyslajuce....eeee.... :- 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...este zemas Sarku.....mas koho mojkat, predpokadam ze zvysok uz pomali mojkanie vyhladava niekde inde.... 😉....ale hlavne ze pocuvaju......uz sa tesim na to.....pubertiacke obdobie..ja si este sem-tam pripadam ako v puberte.... 😀...

keiko...ja som mala malu v marci....bolo chladno, takze bez tasky sa nedalo, ale mam jednu znamu, ona v takej horucave nosi drobo len tak....ale je pravda, ze to dost hompala....a trosku to vyvysila....moja sa teraz vyvaza v sedatku.....a ked je unavena supnem ju "do kufra" ako to vola nasa babka.... 😀 😀 😀

aj nasa katka spinka s nami na posteli......babka sa nas pytala ze kde dame dalsie babo, kedze vie ze chceme dalsie...tak som sa zasmiala, ze dokupime valandu pritlacime k posteli a pomestime sa aj 5..... 😀 😀 😀

keiko
17. júl 2009

sophie...veru my spinkame tiež že manželská plus valenda a hned sa pomestíme štyria, ale máme aj postielku 😀

babacik
17. júl 2009

sophie:tak dcera sa uz ucite mojka inde,ale chlapci este nie 😉aj moje deturence spali pri mne,a pomali som 1 dala do postielky a 2spalo pri mne,a ked som cakala 3 tak som mala dve postielky,a to 3 spalo pri mne,a teraz Sarka primne len zaspava a tak ju prekladam do postielky 😀 😀

sasiki
17. júl 2009

to som rada, že aj vy spíte s deťmi, moja mama to stále nemchápe... 😒 😀 , ale malo to svoju výhodu - postieľka slúžila ako úložný priestor 🙂

babacik
17. júl 2009

sasika:a co stoho mama nechape 😒

sophie1981
18. júl 2009

sasika....aj mne mama hovorila, ze nauc ju v postielke.....ale ja som nejaka istejsia, ked spi pri mne....nieje to o pohodlnosti, ae o tom ze ju citim a pocujem dychat....a to mame aj monitor dychu angelcare v postielke...a taktiez kedykolvek sa mozme pomojkat..... 😵 ......kaslat na babky........my sme maminy!!!! 😀 ,...a my sa tlacime v posteliach..... 😀

babacik
18. júl 2009

sophie:presne tak ,a,aj sme potom blizsie na tej posteli pri muzovi 😀 😀

m1rti
18. júl 2009

ahojte holky, náhodně jsem nakoukla ... řešíte spaní v posteli .... starší děti měly rovnou svůj pokoj, tak tam nehrozilo, že by s náma spaly v posteli, ale Markétka teda s náma spinká vposteli ... já ještě kojím, tak je to pro nás pohodlnější, ona je taky klidnější, když se budí, tak ji hned nakrmím a spinkáme dál, postel máme velkou, vyhovuje nám to tak ... taky jsem si k tomu poslechla kecy, ale na to já nedám ... já jsem mamina, no ne?

babacik
18. júl 2009

m1rti:ti si z okresu Vyskov,tam je pekne ppracovala som tam 3roky,a mas pravdu mi sme mamimi,ale aj oni su a myslia si ze budeme vsetko robit tak ako oni 😔

m1rti
18. júl 2009

babacik: ty jo, fakt jsi pracovala ve Vyškově? ... a co jsi tady dělala, máš vojáka? ... víš, já si už těch rad, poslechla !!! vždyť mám 3 děti .... že jo, i moje mamka mi se synem radila, že není možný, aby pil každou hodinu, ať mu dám čaj, že mu to oddálím .... 😠 a malej si zvykl na čaj, mlíko ode mě nechtěl a bylo po kojení !!§ od té doby si dělám, co uznám za vhodné a každou radu hodně přebírám. ... navíc dneska se už spousta věcí dělá jinak, tak se řídím instinktem a srdcem ... a jsem daleko spokojenější, já i Markétka ... u i moje mamka mi řekla, že malá je taková krásně klidná, že děti mých bratrů jsou divočáci ... tak po letech jsem dostala pochvalu.

babacik
18. júl 2009

m1rti:pracovala som v LEAR,to su suciastky do aut,ale diskotekoch som si tam uzila 😀 😀 vojaka nemam ale uniformi sa mi vzdy pacili 😉 😉 😉
ja uz si to kybycovanie mamino ani nevsimam,nech si povie svoje,a ja si urobim tak akochcem ja 😒

katkaza
18. júl 2009

ahoj
sophie máme čierny,lebo boli na výber len čierny a červený,no a keďže doteraz sme mali oranžový,tak som chcela poriadnu zmenu.
Mne sa zatiaľ veľmi páči,však uvidíme,aké to bude,keď sa budú voziť obidve.Ale ja som aj celkom rada,že budem mať opäť "zimné bábo"...to v lete už budeme v pohode 🙂
Sasiki to s manželom u nás nikedy rovnako...sa odsťahuje do obývačky,lebo on vstáva na šiestu,takže keď je malá v noci veľmi zlá,ja potom s ňou cez deň dospím.My teraz poobede dávame aj 2,5 hodiny...kým sa dá. 🙂
Druhú postielku sa kupovať nechystáme,ani by sme ju nemali kde dať,lebo máme len dvojizbový byt a už teraz sme "plný".A aj tak by nám bola zbytočná,pretože ani túto vlastne nevyužívame.
pepibubu si to veľmi pekne napísala 😉

sasiki
18. júl 2009

sophie, presne to mi vravievala, aby som malú naučila na postieľku 😀 ale ja som sa tiež cítila istejšia, keď bola pri mne.........teraz je pri mne Adamko a Saška spí v postieľke, ktorá je pritlačená k posteli 🙂

sophie1981
19. júl 2009

aj moja mala je velmi kludna, ma ani nenapadlo, ze to moze byt aj tym ze spinka s nami v posteli......a s manzelom mame potom v tej posteli straaasne blizko...kedze ja mam postel pritacenu az ku stene, mala v spinka v rohu, ja v strede a mm na druhom kraji....jemu nedoverujem, aby som dala malu do stredu.....on ked totizto spi, to sa da rovnat ku bojisku...nie raz som schytala, ked sa otacal.....ale manzel sa stale kdesi trepe az na moju stranu, takze sme ako sardinky......ale aspon je nam teplucko.....uz sa tesim ze snad raz budeme takto spat styria.... 😀

sophie1981
19. júl 2009

katka....ja som sa rozhodovala medzi ciernym a cervenym.......kedze mam sport, tak tam je moznosti viac......nakoniec som sa rozhodla pre cervenu a tiez nelutujem, aj ked teraz je tych cervenych kociarikov vsade ako na....tadada......ale zatial v nasom meste som jedina s p&t...teda bola...pred tyzdnom som zazrela zeleny sport....ale aj cierna je fasa.....uvidim aku farbu si vyberie sestra....ona caka drobo v septembri...tiez chce P&T...aj ked bude len jedno babo....posledne....ale koly manipulacii a to ze ten kociarik je super do terenu a ona ma doma dobermana, takze vencit chodia zvacsa do lesa alebo na luku........

sasiki
19. júl 2009

presne tak sme spávali my 😀 😀 😀 malá v rohu, ja v strede a manžel na kraji........lebo ten vie v spánku riadne ovaliť lakťom, dosť mám ja, malú by prizabil 😀

pepibubu
20. júl 2009

Ahoj holky, tak jsem si do včera myslela že budeme mít březňátko, ale nic z toho, dostala jsem to se vší silou... No tak koupený testík zůstane nevybalený a počká na jinou příležitost 🙂

Ale bohužel, ani v tom září kdy se chceme oficiálně začít snažit si nebudu moct do profilu dát "snž", protože sem chodí skoro celá rodina na fotky, a to by byla hromada keců, "dalas mu kluka a to stačí" případně "děti, to neutáhnete," a po fotce // bych měla o tři měsíce přesvědčování že se to dá řešit i jinak...takže fotky sem na koně dám až po uplynutí té kritické doby, prostě až ve chvíli kdy už budou moct přesvědčovat jak chtějí a k ničemu to nebude.... Ono by nebylo ani v tom raném období, spíš jen nechci poslouchat ty kecy, protože bych na potrat stejně nešla... 🙂

sophie1981
20. júl 2009

pepibubu....mas zvlastnu rodinu.....ti poviem.....u nas ked som vravela ze chceme tri deti, aj ked doba je tazka, nasi sa hned vytesovali, ze budu mat vnucatka a hned, ze nech len mame, ze pokial mozu pomozu....a uz pri malej pomahaju dost.....myslim, ze je to rozhodnutie na rodicoch a nie rodine.....oni mozu byt skor radi, ze vas bude viac.....a dost som prekvapena, ze nemaju problem toi povedat v tie prve mesiace aby si sla na potratl.... 😕 ....

katkaza
21. júl 2009

u nás sa tiež všetci potešili,keď sme oznámili novinku...síce boli v šoku,ale otec hneď poznamenal,aby ma nenapadlo nejakú sprostosť vyviesť...a to by ma fakt nikdy nenapadlo 😉

babacik
21. júl 2009

ahojte aj ja som sa dnes dozvedela ze som tehotna len este o tom neviem 😠 nasa dedina to uz vie skor ako mi dvaja 😉 asi som trosku pribrala 😖 😖

sophie1981
21. júl 2009

babacik, blahozelam...len ako budes vysvetlovat to, ze v marci neporodis...... 😅 ...teda ak som prispevok pochopila spravne.... 😕

babacik
22. júl 2009

sophie:ved to,asi si musim kupit vankus,alebo sa musim posnazit aby som ich nesklamala 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre