Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

sweetjanka
17. mar 2010

..zeby som mala vysoke naroky?? 😉 ja by som cakala,ze raz za cas ho vezme von aj sam, raz do tyzdna by ho rano vzal dole a ja by som si aspon hodku pospala dlhsie (mally vstava o 6hod).mozno som pohodlna,no mne by sa to takto pacilo)

buffinko
17. mar 2010

sweetjanka, nemas. cez vikend ako som uz pisala, manzel vezme malu von sam. a ja vtedy pijem kafe s nohami na stole 😀 ved tiez potrebujeme vypnut. skus sa porozpravat s muzom, mozno nevie, co by si chcela a potrebovala...

sweetjanka
17. mar 2010

..ale on to vie, o tom rane mu hovorim uz pekne 2tyzdne.. a s malym tiez ho posielam, len on sa stale na nieco vyhovara. Presne to by som potrebovala aj ja, vylozit si v klude nohy na stol a robit nieco, co ma bavi. Obycajne,ked uz ma maleho na bruchu, beham tu s vysavacom, prachovkou,zehlickou a podobne 🙂 ale to asi kazda. 🙂 Neviem si teda predstavit, ze by sme mali druhe babo, lebo on by bol urcite vsade inde len nie doma 🙂

buffinko
17. mar 2010

nuz to mas potom tazke 😒

brumdinka
20. mar 2010

funi - já takovou zkušenost nemám, máme jednoho 6 letýho syna a ted´bysme rádi druhé dítě (snad se povede 🙂); ale mám kamarádku co má děti od sebe třičtvrtě roku - je to vpodstětě jako dvojčata, ze začátku dost záhul, ale ted´ když už jsou oba v první třídě, tak to zvládá uplně v pohodě 😉

germik
21. mar 2010

sweetjanka - no manžel chodí domov dost neskoro, vačšinou okolo 19hod, v piatok príde tak o 1-2 hodky skor 😝 Ale musím priznat že teraz už sa to dá zvládnut pretože malá už má rok a je to predsa o niečom inom ako ked bola vo vašom veku...
Cez víkend sa jej snaží maximálne venovat, nemá problém vziat si malú na prechádzku, pomoct mi doma s upratovaním,vysávaním aby sme to doma všetko stihli a mohli sa venovat sami sebe ako rodinka alebo navštívit znamych.... /teda okrem varenia sa snaží pomoct so všetkým/. Začiatky boli tažké, malá bola velmi uplakaná a prvé štyri mesiace boli fakt hroznéééé, teraz je to fajn a zvládam to uplne v pohode, malá má svoj režim,pekne spinká cez den a vtedy si ja aspon navarím,oddychnem..... Len sa trošku desím ako to bude ked sa narodí dalšie bábo, zase budú začiatky tažké....teda pokým si vytvoríme nejaký režim 😝

tonicka
21. mar 2010

sweetjanka, ja som mavala cca kazde 4 mesiace taky stav, ze to vyzeralo ako priznaky tehotenstva, prvy menzes som dostala az ked mala 1rok a 8 mesiacov a aj tak som mala tie stavy kazdy 4 mesiac nejako menzes bud neprisiel alebo vyrazne meskal a nebola som tehu 😉 No, ja som si to nevedela predstavit, karolinka bola veeelmi narocne babatko, nonstop na prsniku, potom nonstop nosenie a na prsniku a podobne... teraz je to pre mna a snad aj pre karolinku idealne, lebo je na mna veeelmi naviazana a uz teraz ziarli na brusko 😉

dana_l
3. apr 2010

pridam moju skusenost. ostala som tehotna ked Sophie mala 6 mesiacov, takze vekovy rozdiel je 13 1/2 mesiaca. ani my nemame nikoho pomoct. byvame daleko - velmi daleko a tuna nikoho nepozname a ani by som ich rada nezverila cudzej osobe. ale zvladnut sa da. musite si vybrat, alebo vsetko cistucke a upratane alebo deti. oboje sa neda ak nikto nepomoze. ja som pri prvom stihala, ked mala spala tak som upratala (inak 2 mesiace po tom co sa narodila som isla naspat do prace - brala som ju so sebou). po tom co sa narodila Lea uz nestiham tak vela. a vecer ked deti spia tiez vela neurobim, pretoze si lahnem s nimi - ze aby oni zaspali ale zaspim aj ja. uz som si zvyklaze dom je nie vzdy upratany "na navstevy" ale deti vedia ze sme tam pre ne. ked vyrastu tak sa to bude lahsie zvladat, budu sa hrat spolu a nebudeme ich musiet stale mat na ociach. my s manzelom sa striedame. alebo je on v praci a ja s detmi alebo opacne. nikdy nie sme vsetci styria spolu doma. Sophie rozprava, mama je v robote alebo otec je v robote. uz vie ze kde sme ked nie sme doma.

prajem vam krasne velkonocne sviatky a vela zabavy ....

bibione
3. apr 2010

Musim sa priznat,ze by ma kleplo ostat znova tehotna 😅 neviem si to ani len vo sne predstavit...a to mam kludne a dobre dietatko...ale ani za nic by som nechcela hned po sebe...ja som happy,ze som sa dostala konecne do formy,tesim sa na leto a na maleho ako budeme blbnut a nie aby som este s bruchom kade tade lozila a nanovo si zopakovala ten hrozny porod....ani keby mi zaplatili 😠 ...chcem si uzit maleho,venovat sa naplno len jemu...ved druhe babo kludne moze prist na svet aj za 3-5 rokov...suma sumarum...my sa chranime...takze ak niekto nechce hned otehotniet,tak sa treba chranit,inak vam bude lepit kazdy mesiac 😉

miracko
23. máj 2010

Ahojte,
nestihlas som vas este precitat ale rada by som sa pridala, ja mam rozdiel medzi chalanmi rok aj deväť dní 😀

schelinta
3. jún 2010

Ahojte, rozdíl mezi mými dětmi je 10 měsíců a tři týdny a je to docela zabíračka, ale všechno se dá zvládnout 🙂 nejhorší asi bylo šestinedělí než si na sebe kluci zvykli a než se naučil ten starší chodit. To už jsem si někdy připadala jako indiánská babička 😀 každého do jedné ruky a jde se 🙂 Těd už je to lepší a lepší, začínají mít podobný režim a začínají si spolu hrát, dokonce ten starší chce malého pořád krmit (tak už je trochu jako otesánek 😀 ) podává mu hračky a dudlíka, je to fajn. Věřím, že za chvíli se tak nějak srovnají že budou jako dvojčata 😀
Jinak se ničeho nebojte, jsme s klukama večinou sami doma, manžel se teď musí v práci hodně otáčet 😀 a babičky daleko a zvládáme to v pohodě 😀

bebebrumik
4. jún 2010

@schelinta - 😉 🙂

miracko
7. jún 2010

Schelinta,
za chvilu budu parťaci ako ti moji 😀 a zacnu spolu vymyslať somarinky a uvidís ako bude Tim vo všetkom kopírovať Kubka 😀 😀 😀

schelinta
7. jún 2010

Kuba už začíná lozit a Tim ho pořád tahá za ruku a snaží se ho zvednout ať už chodí, to byste museli vidět 😀 😀 😀 😀 😀

miracko
9. jún 2010

Toto robil aj Mirko 😀

nkaps
13. jún 2010

možno je to ešte skoro, ale my sa s manželom pokúšame o druhé, len mám strach, že nebudem môcť kojiť prvé... 😒 menštruáciu som ešte nemala od šestonedelia, tak som zvedavá či sa nám to podarí... 😀 tatko by chcel druhé dievčatko, ja chlapčeka, ale ved je to jedno hlavne nech je zdravé. máte niekto podobnú skúsenosť s takým skorým plánovaní druhého bábätka? a koľko mesiacov malo prvé? 🙂

murinka
13. jún 2010

@nkaps doslova a dopismena ta obdivujem 😉 drzim ti palce aby si to zvladla 🙂 ja si svoju dcerku zatial uzivam plnymi duskami 😵 ale ak by som bola tehu tak by som sa nebranila 😉 ja som do roka od porodu nechcela otehotniet 😒 druhe dietatko by som vsak najradsej mala az ked sa osamostatnime 😉 mozno to stihneme este tento rok 😉

nkaps
14. jún 2010

murinka dík za úprimnosť.... my sa na druhé moc tešíme, ja by som chcela aj viac detí... ale manžel sa bojí že to finančne neutiahneme... ved aj dve sú viac ako dosť 🙂 ja som najmladšia z troch sestier a môj manžel najmladší z troch bratov, preto nechceme aby náš malý bol jedináčik... moje sestry majú po jednej dcérke a nechcú viac... 😒 ☹

ivmila
14. jún 2010

dievcata, mam dievcatko ma 2 roky a 5 mesiacov, synceka - 5 mesiacov. Dnes na teste 2 ciarky!!! a to plne kojim a davame pozor....mam velmi zmiesne pocity...aj sa tesim aj sa bojim,. devcatko je na mna velmi naviazana, ziarli na synceka, no neviem si ptredstavit. uf....aj kocik bude treba dvojmiestny.... 🙂

nkaps
14. jún 2010

ivmila- uf až mi zimomriavky naskočili... nooo máš to pestré a čo na to manžel??

murinka
14. jún 2010

@ivmila veeelmi drzim palce aby ste to zvladli 😉 😉 😉

ivmila
14. jún 2010

@nkaps no manzel je stastny...aspon sa teda tak tvari....mam strach...aj ked som stastna....neviem co so sebou...napiste mi prosim nieco povzbudive a nie prosim ze mate z toho zimomriavky....fakt mi to nepomaha... @murinka dakujem za prianie

nkaps
15. jún 2010

ivmila prepáč nemyslela som to v zlom... my chceme druhé a tiež mám trochu strach ale aj sa veľmi tešíme. možno by si sa mohla porozprávať s mimkao ona čaká piate a má iba 25 r. a každé má po roku, opýtaj sa, že ako to zvláduť 🙂

nivalis
15. jún 2010

ivmila ahoj! no som na tom trosilinku podobne- tiez cakame babenko skor ako sme planovali 🙂 tiez som kojila, tiez sme si davali bacha a ... 😀 a ako ty pises, aj na mna je mala strasne naviazana- uspat sa da len mne, v noci ju mozem vziat prebalit a nakrmit len ja inak place a navyse je to trosku hyperaktivne babo, ktore si nonstop vyzaduje pozornost ...ja som uz v osemnastom tyzdni a stale stym nie som uplne zmierena, sa len utesujem tym ze to tak asi Boh chcel a ze vie preco to robi!!! kedze budem rodit asi skor ako ty, napisem ti potom ako nam to ide 😉 pa

anavila
15. jún 2010

@nivalis si zlata... budem velmi rada ak zostaneme v kontakte a budeme si vymienat pocity a skusenosti.... 🙂 @nkaps nehnevam sa... a dakujem

ivmila
15. jún 2010

@nivalis si zlata... budem velmi rada ak zostaneme v kontakte a budeme si vymienat pocity a skusenosti.... @nkaps nehnevam sa... a dakujem

ivmila
15. jún 2010

nick anavila je tez moj ale uz dlho som ho nepouzivala a zabudla som heslo...konecne som si dnes spomenula a omylom som sem naspisala z neho.nevsimajte si to prosim...tolko nas vyasvetlenie

nivalis
15. jún 2010

Ivmila - aj ja sa tesim, je to hned lepsie ked clovek vie ze nie je sam 😉

miracko
16. jún 2010

Ivmila, budes to mat perne ale zvladnes to, neboj sa !!!
Nkaps, ty si sa pytala na skusenost, no ja som otehotnela 3 mesiace po porode, a nas druhy syn bol chceny,,,teda v tom zmysle ze sme sa nejako nechranili a to som uz nekojila, jednoducho sme tomu dali volny priebeh ci sa podari alebo nie a ono to vyslo....v prvom momente to bol sok !!! Ale prijemny!!! A aj ked je to makacka, keby sa dal cas vratit spat urobila by som to znova 😀

sophie1981
16. jún 2010

@nkaps ahoj...drzim prsty, nech sa zadari....aj ja som chcela maly rozdiel medzi detickami, ale snazime sa uz rok o dalsie, ale nedari sa..... 😒 .....planovat som planovala.....ale clovek mieni, Pan Boh meni.....verim, ze u vas to nebude tak dlhy priebeh snazenia..... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre