Vypadávanie vlasov po pôrode

sorpresa
3. nov 2007

Momentálne sa cítim ako stromy na jeseň. Im listy opadávajú a mne vlasy padajú. Od pôrodu prešli už 4 mesiace ale len posledné týždne sledujem ako pomaly strácam aj to málo, čo na hlave mám. Kúpila som si kvalitný balzám, podstrihla som sa, kožná mi predpísala Alpicort, čo sa vtiera do vlasovej pokožky, ale akosi nič nepomáha. Ak máte nejakú dobrú radu, babské recepty, vlastné skúsenosti sem s nimi. Budem Vám vďačná.Vopred ďakujem.

zuzanocka
4. nov 2008

ahojte,
tak mne pomohlo ostrihanie ☹ ☹
padali mi vlasy uz fakt brutalnym sposobom (mala ma 10mes.), az tak, ze sa mi robili normalne plesiny, vlasy sice dorastali, videla som, ze mam dorastene nove malicke vlasky, ale vyzerala som hrozne 😖 😖 smykla som to pod usi a baby, poviem vam, ze za tri tyzdnhe, co som ostrihana, m vypadlo asi tolko vlasov, co pred tym za jeden den!!! bolo to fakt hrozne...vsade boli moje vlasy...na zemi, na koberci uplne chumace 😒 😒

konja
18. nov 2008

Já jsem tak ráda, že neplešatím jenom já 😀 Pokaždé, když si šáhnu do vlasů, tak jich spousty vytáhnu.Úplně se bojím česat 😅 . A ty koberce, to je fakt děs 😖 Tak doufám, že už to brzy přejde

livi
24. nov 2008

ahojte. tak mne teraz po rokoch znovu začali padať vlasy ☹ myslím, že je to tým, že som prestala asi pred mesiacom užívať hak. idem si teraz kúpiť zinok a kúpila som si aj ten nový prípravok od schwarzkopf activ f proti padaniu vlasov šampón a tonikum, tak som zvedavá. najhoršie je to pri umývaní a následnom česaní ☹ 😠

janulle22
24. nov 2008

sorpresa- ja pouzivala alpicort taky trvalo to dlouho nez to pomohlo a vlasy zacaly dorustat a neprestalo to uplne porad padaji ale ne tak moc...nastesti mam mooooc vlasu a ´tak mi nevadilo ze my ubyvaji ale mela jsem kouty jak chlap🙂 zarostlo to a v pohoide...

emjee
11. dec 2008

zuuzuu • 1d • Včera o 16:49
Ahojte baby, bola by som rada, ak by mi niektora z Vas vedela poradit. to vypadavanie vlasov sa neda kontrolovat - su vsade. Som 4 mesiace po porode a stale sa to nezlepsuje. Ma niekto nejake alternativne recepty?

caruzo19 • 1d, 28tt • Včera o 17:41
zuuzuu,je to uplne normalne,prejde to same,vlas ma svoju zivotnost a v tehotenstve vlasy prestanu vypadavat a co by vypadavali postupne,potom proste vypadavaju vsetky naraz,ale ked vypadnu tie co maju,tak uz sa to potom znormalizuje

zuuzuu • 1d • Včera o 18:18
fuu, to by bolo super, len ked uz teraz mam na hlave len sticu ☹ , dokedy mam cakat, kym budem mat tolko vlasov co moj syn?

shela • 1d, 26tt • Včera o 18:23
zuuzuu...caruzo ti to pekne napisala..neboj oni vypadnu ale pocas toho vypadavania ti rastu aj nove..ja som mala rovnaky problem z krastnych hustych vlasov nezostalo nic ale teraz su opat huste- len to je v tom ze tie nove vlasy su kratke takze to vyzera dost srandovne...ale skus sa na to opytat lekara mozno ti predpise nejake vitaminy...

geegee • 2d • Včera o 18:25
aj mne zacali vypadavat teraz, po prvom porode tiez tak po 3. mesiaci...preslo to same, aj ked vyzeralo to hrozne po umyti a rozcesani vlasov som si myslela, ze uz mi na hlave nic nemohlo ostat, ked som videla hreben a odtok vo vani 😀

ladybird1l • 1d, 28tt • Včera o 23:23
ja som druhy krat tehu, este som ani neporodila a nedavno som mala uz zufale obdobie, ze som myslela ze pojdem pod noznice. Strasne chumaciska vlasov mi vypadavali, to som v 1. tehu nepoznala, zvykli mi vypadavat ale v takomto velkom mnozstve zdaleka nie. Mne velmi pomohlo serum, davaju to aj v reklame, od firmy co ma aj farby na vlasy...obycajne nedavam na reklamy, ale zo zufalstva som kupila a vyskusala - no s tym som bola max. spokojna, vtierala som si to tyzden do suchych vlasov dva krat denne, velmi mi to pomohlo, teraz mi vypadne vlas len tak sem - tam.

pipka
11. dec 2008

jeej, tak to som rada, ze nie som sama 😅 ja som si uz myslela, ze oplesatiem urcite...presne jak geegee pise..ked vidim odtok na vani...hroza 😒 😅 aj som si vitaminy nakupila, aj rozne vlasove aktivatory...no su mi na tri veci...viete ake... 🤐 🤐 🤐 😀

alusha
11. dec 2008

ja som tiez myslela, ze oplesatiem, ale konecne sa to trochu zmiernilo 😀 uz mi nepada tolko vlasov a zacinaju rast nove, ale po osmich mesiacoch uz bolo nacase 😀

pipka
11. dec 2008

boooze az osem mesiacov...to nevydrzim 😅 😀

lienocka2001
12. dec 2008

ahojte.aj ja som mala problém s vypadávaním vlasov,už som bola zúfalá,lebo vlasy boli všade.Najhoršie bolo,že mi vypadávali celé pramene.Už sa mi začali robiť aj plešiny,bola to hrôza. 😒 Tiež mi nepomáhali žiadne vitamíny.Tak osem mesiacov po pôrode mi konečne začali vlasy aj rásť 🙂 Pomaly sa dostávajú do normálu,konečne 🙂

komaro
12. dec 2008

Já tedy ještě nerodil a předpokládám že asi nikdy rodit nebudu, ale vlasy mi vypadávají taky, takže jsem oprávněn zde psát 😀 Ale zase se říká, že plešatí chlapi jsou lepší v posteli 😀

jankando
12. dec 2008

Caute baby..
pridavam sa do klubu .. 😖
do prvych 3 mesiacov od porodu som sa divila kamoskam o com to stale pisu, ze im vypadavaju vlasy...fu....som si namysaa, ze mne sa to uz stat nemoze..a
teraz? keby ste to videli...kolko vlasov mi pada..od 3 mesiaca po porode.. 😠 normalne vlasy su vsade...a bojim sa, by ich potom maly niekto do ust nehodou nedostal.. ☹ ...

misulka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slaviq81
12. dec 2008

Baby, ja som uz z mojich vlasov uplne na prasky, su vsade, najradsej by som sa ostrihala do hola. 😠 😠

vesi
12. dec 2008

ja som to už niekde dávnejšie písala...
bola som už zúfala z toho ako mi vypadávali vlasy, skúšala som rôzne vitamíny a prípravky, pomohol mi nakoniec až revalid tabletky, šampon a kondicioner, je síce dosť drahý, ale tie lacnejšie alternatívy nezaberali.... 😠

mikalove
12. dec 2008

ahojte,mne už prestali padať a rastú nové 😀 ,normalne som šťastná lebo som si myslela že prídem o všetky,takže len to treba prečkať,prestanú padať...

pipka
12. dec 2008

vesi, tak ja som uz revalid tabletky aj aktivator vypouzivala a nist 😠 😠 😒

certica
12. dec 2008

mne po prvom porode nepadali prakticky vobec, som nechapala, co mi vsetci hovoria 😀 , no a teraz total brutal od 3. mesiaca prakticky az do teraz, takze nejakych 5 mesiacov, este trochu padaju, ale uz je to o poznanie lepsie a vyrastaju mi nove trsy 😀 , nad celom, vyzera to celkom komicky. no ale kvalita nicht moc, tehu v tomto nemalo konkurenciu 😎

vesi
12. dec 2008

pipka, tak potom asi len čakať 😝
certi, mne v obidvoch tehu krásne zhustli vlasy, až kaderníčka híkala, že také niečo ešte nezažila a po pôrode, no hrôza. ale po prvom mi stačilo, že som brala vápnik, horčík, zinok a pomohlo to,po druhom to bolo horšie 😠

veronikahel
12. dec 2008

mne na to odporučili užívať kremík...

aktak
12. dec 2008

mne padaju dost, ale este som neucpala vanu ako pri prvom 😅

je to hormonalna, vec mozte jest vsetko mozne, ony si aj tak vypadnu ale vecsina dorastie 🙂

blovitc120
13. dec 2008

Mne tiež začali až teraz padať, normálne uvažujem, že sa dám ostrihať, lebo sú všade a malá ich má aj v puse stále. Myslela som, že ma to obíde, ale bohužiaľ nie 😒 . To pri kojení sa môžu aj tie revalidy jesť?

vesi
13. dec 2008

blovitc, to neviem, ja som nemala mlieko, tak sme boli na umelom... spýtaj sa v lekárni, tam by mali vedieť 😉

pipka
13. dec 2008

sak cakam cakam...dockat sa nemozem 😅 😀

ingulka
21. dec 2008

tak babenky aj ja sa pridavam k vam... po porode 3mesiace aj nieco mi hrozne zacali vypadavat vlasy... 😢 stale ked sa cesem kopec je na hrebeni 😢 ... a po celom byte ani nehovorim.. 😢 riesila som to radikalne - novy strih vlasov - kratke 😉 asi to nepomoze vypadavaniu, to si musim pockat... az sa hormony ustalia 😉 verim, ze coskoro...
ziadne tabletky ani vutaminove doplnky uzivat nechcem - stale kojim... 🙂

euphoria
14. jan 2009

Ahojte, som 4,5 mesiaca po porode a uz dva tyzdne mi hrozne padaju vlasy. v lekarni mi povedali,ze ked kojim, nemozem uzivat nic, maximalne calibrum mami. Nejaka pani, co stala v rade, mi radila, aby som ich oplachovala zihlavovym odvarom, no lekarnicka tvrdila, ze to nie je vhodne.
Co si o tom myslite?

norik1
14. jan 2009

No mne zietź zacali vlasy enormne padat po 4.mesiaci po porode... boli vsade, na zemi, vo vani, na vankusi, na plachte, na trickach... dokonca som sa dopracovala k plesinkam - kutom....zacala som brat Revalid, strihla som vlasy po plecia a nakoniec kupila sampon PantheHair od Dr.Mullera v lekarni... a cmulala pnathenolove tabletky, ako radi Erikasadek. Som si myslela ze idem kupit parochnu a zrazu mi zacali rast nove vlasy. Teraz to vyzera smiesne, lebo v tych kutoch mi trcia take dvojcentimetrove pacesy, ale hlavne ze trcia... 😀

piskotik
14. jan 2009

Ahojte, mne padali vlasy aj pred pôrodom, ale ako som porodila tak koniec-sú proste všade tiež sa obávam aby ich malá nespapala 😖 Kde sú moje husté vlasy ☹ Dala som sa aj podstrihnúť, aj som skúšala brezovú a žihľavovú vodu aj vitamíny pre maminky, ale zatiaľ nič no troška mi začali vpredu rásť a ozaj to vyzerá smiešne 😀 Dievačtá ak niektorá máte overený recept tak sem s ním 🙂 🙂 🙂

k.a.t.k.a.
14. jan 2009

mne sa konečne až teraz dávaju vlasy do normálu aj menej padaju a to už má moje dieťa 2 roky 😀

matidami
14. jan 2009

no mne nepomáha nič, tiež som sa dala ostrihať, asi to musíme len prečkať ☹

misulka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre