Vypadávanie vlasov po pôrode

sorpresa
3. nov 2007

Momentálne sa cítim ako stromy na jeseň. Im listy opadávajú a mne vlasy padajú. Od pôrodu prešli už 4 mesiace ale len posledné týždne sledujem ako pomaly strácam aj to málo, čo na hlave mám. Kúpila som si kvalitný balzám, podstrihla som sa, kožná mi predpísala Alpicort, čo sa vtiera do vlasovej pokožky, ale akosi nič nepomáha. Ak máte nejakú dobrú radu, babské recepty, vlastné skúsenosti sem s nimi. Budem Vám vďačná.Vopred ďakujem.

adulikka
4. júl 2009

ja som si kúpila proti vypadávaniu vlasov Viaderm .Stál 11.50 € .Som si povedala ,že to stými vitamínmy skúsim .Sú aj na spevnenie nechtov a na peknú pokožku .No a popri tom pijem ešte čaj žíhľavový .

monika135
18. aug 2009

ahojte
pidavam sa k vam aj ja.vlasy mame vsade,je to hroza, zacinam mat z toho depresie. 😢 tiez kojim a chcela by som kojit co najdlhsie, ale bojim sa, aby som nezostala plesata
.ja som mala problemy s vypadavanim vlasov aj pred tehotenstvom, zabral mi Revalid, cez tehotenstvo som chodila s krasnymi, bohatymi a lesklymi vlasmi. a teraz mam vlasy o tretinu redsie. zacinaju sa mi robit plesiny na pravej strane. neviem, ako to zvladnem. su to same chuchvalce vlasov.
baby to mi mozu vypadnut aj vsetky a potom zacnu rast uplne od zaciatku? mam z toho nocne mory.
pondelok idem ku koznej, snad nieco poradi.

cunami
8. jan 2010

ahojte babiky...chcela by som nieaku dobru radu koli vypadavaniu vlasou...som 4mesiace poporode a ja vobec naviem co sa mi to deje stou mojou hlavou,ale vypadavanie vlasou sa mi zacalo iba pred mesiacom,poradte daky dobry liek,uz som stoho nestastna.dakujem. mata. 🙂 😉

rimmel
8. jan 2010

baby lieky ani nic vam nepomoze nakolko ide o hormony..mne tiez padali ako dive, az v 7 mesiaci tusim prestali, takze vydrzat! 😉

juuuj akurat citam ze plesiny sa robia aha, no tak to je uz asi dost zle, to asi netreba nechavat tak 😒
monika ja som citala ze ti budu vypadavat vsetky tie, co ti pocas tehotenstva mali vypadnut no nevypadli lebo sa vtedy zastavuje rast a aj padanie vlasov 😉

cindy1551
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
corasone
19. feb 2010

baby po akom case Vam prestali padat tie vlasy? ja som 5 mesiacov po porode a je to dost zle, mam aj sampon spolu s balzamom z lekarni no cez den sa mi zda ze je to uz lepsie ale po umyti je to hrozneeeeee, tak ma niekto poteste ze uz sa to skonciiii ☹

kulimka
19. feb 2010

corasone, já jsem četla že vlasy přestanou vypadávat půl roku po tom co přestaneš kojit. Ale potěším tě, mi přestaly vypadávat, když byl malému rok a to ještě stále kojím, dokonce mi rosto i nové, ale na dost blbých místech - ofina, mám delší vlasy a nahoře mi leze ježek, který nejde uhladit 😀

corasone
19. feb 2010

🙂 no to mi ani nevrav, ja mam sice huste vlasy niekedy boli aj kucerave no odkedy mam melir sa dost narovnali a preriedili a po porode sa zatial len preriedzuju ☹ prestala som kojit uz je to 3 mesiace, mala som velmi malo mliecka a malinky popri prikrmovani uz odmietal prsnik, takze tak sme dopadli s dojcenim ☹

bibione
3. máj 2010

no pekne,takze je to porodom? lebo mne uz vypadavaju vlasy cca 3 tt...ale az dnes som si s hrozou vsimla,ze kde sa robia chlapom kuty,tak tam nemam vlasy....odrazu 😲 aspon vcera som si to nevsimla 😠 ...az ma chytali infarktove stavy...amt o n iektora z vas takto tiez??? na kvalite vlasov som nic nepostrehla,tedu enjaku vyraznu zmenu....ale tieto lisaje ma dost vydesili

silvia_pp
3. máj 2010

ahoj bibione, ja mám tiež kúty holé a stalo sa mi to aj po prvom pôrode,ale našťastie dorástli späť 🙂 tak dúfam,že aj teraz po druhom narastú,začali mi vypadávať po oboch pôrodoch,keď mali dcéry 3 mesiace,ale časom to prestalo 😉

vicky
11. jún 2010

ahojte baby, aj mne zacali padat vlasy asi po 10 tyzdnoch od porodu, lenze ja nekojim, teraz ma maly tri mesiace a ja zacinam mat teda vazne obavy aby mi na tej hlave nieco ostalo. Zacala som pouzivat Revalid, ale asi nefunguje bo vlasy stale padaju, staci ked prejdem rukou po cope a hned mi ostane guca vlasov.
Neviete mi nieco poradit co by fakt fungovalo?

kofa
11. jún 2010

@vicky - ja tiež mám veľmi riedke a slabé vlasy. Na temene mi už vidno kožu. A čo urobím.....nič.
Chodila som po všelijakých vyšetreniach , ale už ma to nebaví...výsledok žiadny 😢
Je to veľmi nepríjemná vec - hlavne na psychiku. Ja mám zníženú funkciu štítnej žľazy - takže asi každá pomoc márna.
Už som rozmýšľala aj nad transplantaciou , ale keby to nebolo také drahé 😲
Takže babky hlavne nerozmyšľať!!!
Psychická pohoda je základ- však nejako to dopadne 😉
Aj parochne predávajú..... 😀 😀 😀

vicky
11. jún 2010

kofa - tak to sme na tom podobne, ja som mavala niekedy strasne huste vlasy, ale teraz na vrchu hlavy skoro nic a vzadu sa to este drzi, len bohvie dokedy 😒

andrema
9. júl 2010

ahojte,tak aj ja mozem len pridat svoju skusenost s padanim vlasov. Nikdy som nemala nejake velmi huste vlasy, v tehotenstve mi vsak zhustli...celkom pekne...a teraz mam 4 mesiace po porode, nekojim a strasne mi padaju vlasy...aj sa ich bojim umyvat, lebo mi vzdy vypadne strasne vela..to same je to s cesanim a rano na vankusi ich mam vela...uz aj na parochnu by ich bolo...mam z toho stranu hrozu,lebo uz mi presvita koza a citim,ked si prejdem po hlave,ze ich mam velmi malo...okrem toho ked zahrabnem do vlasov,tak mi v ruke zostanu aj cele trsy....☹ Idem sa dat ostrihat,nech aspon tym,ze budu tie vlasy kratsie sa bude zdat,ze ich je menej....naozaj som zufala...☹ Budem len cakat,ze sa to zlepsi....

lenocka23
9. júl 2010

@andrema to poznam, mne zacali padat vlasy ked mal maly cca dva mesiace, teraz sa to uz celkom upokojilo, aj ked stale padaju viac ako pred tehu... mne v lekarni odporucili vodicku Biohar (od f. Biora), vtiera sa to do pokozky suchych vlasov... uz mi konecne zacali zarastat aj kuty, co mi vznikli... skus, ci to pomoze... a strihat sa nedavaj na prilis kratko, to by ti asi koza presvitala este viac.... drzim palce... 🙂

alca85
9. júl 2010

ahojte..aj mne začali padať vlasy cca 2 mesiace po pôrode a bolo to niečo príšerné, keďže ani ja nie som obdarená bohatou hrivou....v lekárni som si kúpila šampón a kondicioner Revalid a už po týždni sa to o niečo zlepšilo a do 2 mesiacov mi prestali padať úplne 🙂 🙂

lu777
22. júl 2010

jj, Revalid jsem taky měla... částečně to pomohlo...
a pak je dobrý si koupit ruční vysavač, já přejedu třikrát denně aspoň koupelnu kde máme jednobarevný dlaždice a je to nejvíc vidět a aspoň mě to tak nedráždí 😠 😅 😅

denka1
22. júl 2010

Ahojte,tak ja sa tiez pripajam.po porode mi zacali vypadavat dost vlasy a preto som sem nakukla,ci tu nenajdem njaku radu.Citam tu,ze Revalid,tak sa pojdem zajtra mrknut do lekarne a njake vitaminky,alebo njaku novinku niekto nepozna.Mozno konecne nieco vynasli,co to padanie vlasov aspon stopne ☹ Tak si chcem nechat dlhne vlasy,ale ked to bude takto pokracovat,tak budem mat velmi riedky ten dlhy copik 😠

bombula
23. júl 2010

@denka1 mne vypadavali vlasy tak, ze som koli tomu ani nespala, este mesiac a som holohlava, asy vlasov z hklavy som tahala, vana sa upchavala mojimi vlasmi, hroza! zabehla som aj na endokrinologiu ci sa nieco nedeje s hormonmi ale vsetko som mala ok, bola som aj u koznej, dala mi na to tiez nieco ale absolutne neucinne, ale necakala som a patrala som dalej,revalid je strasne tazky na zaludok a rozhodne lepsi je pripravok od Vichy v tabletkach(Inneov?nespominam si na nazov), k tomu som brala Revitalon maximalne davky a maximalne najrychlejsi ucinok bol z Dercos vody od Vichy, to som si dala aj 2 ampulky po umyti aby mi to pokrylo celu hlavu. vsetko som aplikovala 3 mesiace, ale ucinok pri vode na vlasy bol uz po dvoch tyzdnoch. je to trochu financne narocne ale vzdy lepsie ako zostat bez vlasov, teraz mam vlasy super, dlhe (ked zacali padat hned som skratila po krk).inac tiez som patrala po internete informacie ale absolut nic som nenasla... ale som rada ze som trafila dobre a zaucinkovalo.

bombula
23. júl 2010

@denka1 inac naj vypadavanie tusim zacina po uplynuti 3. mesiaca dietata, u mna to bolo presne tak, takze vidim ze mas male bejby, nejake tie vitaminy ako revitalon by si hadam mohla uz aj teraz brat aby si ten nastup trochu zmiernila...

bombula
23. júl 2010

@andrema skus pozriet moju odpoved, vrele odporucam

beru30
23. júl 2010

Ahojte koceny,
aj mne zacali padat vlasy, nie tesne po porode, ale az tak za dva mesiace. Zacala som si umyvat vlasy obycajnym zihlavovym samponom Dixi, pila som zihlavovy caj (teraz mam pauzu) a este som brala aj zinok (tiez mam pauzu). Musim povedat, ze je to ovela ovela lepsie. Pekny den prajem.

denka1
23. júl 2010

Ahojte.dakujem za rady,dufam,ze pomozu.Dnes som si kupila v lekarni sampon vola sa Triaktivin a ze je lepsi nez Revalid,tak uvidime.Beriem este vitaminy ,co mi ostali tehotenske ,Prenatal a ze tie su tiez dobre a ze to by malo stacit.Mozno este ten zinok je dobry,ale vyskusala by som aj tie ampule.No nechcem sa dat strihat.Po kazdom porode som sa ostrihala a potom som strasne lutovala a teraz je to zase v mode 😎 Este som sa pytala,ci si mozem kupit k vitaminom aj tie Pantenolove tablety a ze to uz je moc,ze ked doberiem tie ostatne tehotenske ,tak potom mam dojst a ze nieco vymyslime.na kozne nepojdem,lebo som tam bola po druhom porode.Vytrhli mi z jedneho miesta na hlave asi 30 vlasov naraz (ak nie viac) a dali to na rozbor a nic mi nebolo.Presne tak,ako tu pisete,ked ste aj vy boli na koznom.Ze keby som videla tie baby,co tam chodia a maju naozaj velky problem,tak by som plakala.Vlasy casom dorastli a zhustli a bolo 😒
No co,uz len cakat na zazrak asi.Ale tak dufam,ze sa to vypadavanie aspon stopne 😉

katarina.banska
25. aug 2010

ahojte.som uz skoro 4 mesiace po porode, plno dojcim a zacali mi padat vlasy. asi to bude tym kojenim, vsak?
nezehlim si ich, ani ich nemam farbene, no fenujem si ich po kazdom umyti.
poznate niekto nejake domace recepty, alebo nejaky fakt super pripravok z lekarne na vlasy? dakujem krasne,
poradte, nechcem byt plesata.....

spisiacka
28. sep 2010

ahojte taktiez mam obrovske problemy s padanim vlasov. Mala ma 4,5 mesiaca a zacalo to ked mala 2. Citam rozne rady ale neviete mi poradit ci tie tablety a ine vody sa mozu pri kojeni? Mala som zlomenu nohu a lekar ani mast mi nedal na rozcvicovanie kvoli kojeniu.

janula2008
28. sep 2010

Katy: myslím, že to nemusí být ani kojením, je to prostě po porodu prý normální -aspoň mi to tvrdila má kadeřnice ☹ já jsem s tím taky pěkně dlouho bojovala, cca od 4.měs.po porodu, myslela jsem, že budu komplet plešatá, ale nakonec se to během roku upravilo (a to jsem tahala fakt hrsti a ucpávala při mytí vlasů odpad), vlasy naopak zhoustly víc než před porodem a hodně povyrostly. Myslím, že na to nic extra nepomůže, je to hormonální, já teda měla šampon Revalid atd. ale odeznělo to vše až samo 😔

fialka5959
2. nov 2010

Ahojte, aj ja sa k vam pridavam, mam taky probleeeeeem ako vy, vlasy mi zacali vypadavat ked moja dcerka mala 2 mesiace teraz bude mat 3 mes. a uz som na tom ako by kuru skubali.Bola som v lekarni a tam mi odporucili znacku vichy, kupila som si sampon aj tieampulky. tak som strasne zvedava ci to pomoze za takeee € asi by aj malo,lebo ma porazi. Tak isto vlasy mam nonstom zopnute / pomali uz nemam co ☹ / rano ked sa zobudim tak mam furu vlasov okolo seba!!!!!!!!!!!!!!!! Ak vam nieco skutocne pomohlo tak mi napiste budem strasne rada, DAKUJEM 🙂

ziza55
8. jan 2011

@fialka5959 ahoj ..pomohli ti tie pripravky od vichy na padanie vlasov?dakujem

fialka5959
11. jan 2011

Ak mam pravdu povedat ani velmi nie, dala som sa ostrihat a je to omnoho lepsie 🙂

perlelamer
9. apr 2011

VLASOVÉ TONIKUM

Posílám radu maminkám, kterým po porodu padají vlasy. Zabírá v 90% případů:
4 lžíce nakrájených kopřiv a 4 lžíce kopřivových kořenů zalijeme 4 dcl 60% lihu z lékárny. Necháme 2 týdny vyluhovat na slunci, pak scedíme, zředíme stejným množstvím vody a krátce povaříme. Vychladlé mazání vtíráme od vlasů.

Nie je z moje hlavy, nasla som. Skuste. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre