Vypadávanie vlasov po pôrode

sorpresa
3. nov 2007

Momentálne sa cítim ako stromy na jeseň. Im listy opadávajú a mne vlasy padajú. Od pôrodu prešli už 4 mesiace ale len posledné týždne sledujem ako pomaly strácam aj to málo, čo na hlave mám. Kúpila som si kvalitný balzám, podstrihla som sa, kožná mi predpísala Alpicort, čo sa vtiera do vlasovej pokožky, ale akosi nič nepomáha. Ak máte nejakú dobrú radu, babské recepty, vlastné skúsenosti sem s nimi. Budem Vám vďačná.Vopred ďakujem.

micanek
14. jan 2009

Ahojky holkky ... tak mě padali vlásky uplně brutálně. Dr. mi i píchala B12, ale to mi vůbec nepomohlo. Až jsem šla na homeopatii a tam mi poradila, ať si koupím v lékárně ... je to jen v nějaké (Brno - lékárna u Ronda) pilulky z názvem tajmství zlaté skříňky .. je to čínskej lék. Je to teda drahé, ale pomohlo mě to. Byla jsem na to fakt už dost špatně s tím padáním. 1 lahvička stojí 290,-kč a je tam 100 tablet .. denně se jich jí 12. Ráno, odpoledne a večer po 4 kusech. A mají se vypotřebovat 4 lahvičky. teď jsem u 3 a už jdou fakt změny vidět. Začali mi padat, když byli Mikymu 2 měsíce a padali do těch 6,5 než jsem začala tohle baštit. tak to kdyžtak skuste taky.

pepibubu
14. jan 2009

hurrrrááááááá nejsem v tom sama'!!!!! Cca v prosinci, tj. v maličkého 3,5 měsících, mi začaly padat vlasy dost fest.... šla jsem ke kadeřnici - souhrou náhod jiné než té co jsem chodila sedm let, protože mi stonala - a řekla jí "Zabrat o pět čísel." Pak jsme kecaly, já jí říkám že mám malýho chlapečka, bla bla, no a ona mě ošmikala na krátko 😀 Zezačátku šok, teď už jsem si zvykla - spéš že "nesluší" to byl absolutní nezvyk, takhle krátký jsem to v životě neměla a to mi je třicet 😀 padají pořád, logicky, ale na kratších vlasech to není tak znát.. Ale stejně se těším až padat přestanou :-´)

micanek
16. jan 2009

jo a stále kojím, takže se to dá používat při kojení.

siminks
16. jan 2009

ahojte holky ja mám 9mesačnú dcéru mne začali vlasy padať po 4mecicoch ale tiež brutálne užila som krabičku tabletiek značky GS a sestra medzitým od biodermy tak aj to a ešte som používala zo zúfalstva aj vodičku z biopredajne ale neviem ako sa to volalo ale tie tabletkx z biodermy pomohli viacerým 🙂

oxy
16. jan 2009

Baby a niečo na zlepšenie kvality vlasov neviete poradiť? Niekedy som mla vlasy hrubé pevné - teraz také tenučké, jemnučké.... 😒

marcela.m
17. jan 2009

Ahojte,ja mam tiez problem s vypadavanim vlasov po porode.Mama mi kupila v lekarni Fitoval-sampon a tiez taku vodicku,co sa vtiera do suchych vlasov na pokozku.Zda sa mi,ze uz mi menej padaju,uz ich nie je plna vana a neupchavaju ju.Aj kvalita je lepsia.
Sestra si velmi chvali aj Gliss kur,co reklamuju.Ten,co sa nezmyva.Ze vraj ma take bohatsie vlasy aj pevnejsie.Ja ked si ich neumyjem kazdy den,tak ich mam pricapene ako keby ma krava oblizala 🙂 Tak chcem aj ja vyskusat ten Gliss kur.

jankando
18. jan 2009

Ahojte baby,
pridavam sa do klubu vypadavajucich vlasov po porode..
tiez mi zacali vyadavat tak cca od 3,5 mes. po porode..hruza je to...normalne sa bojim,zeupcham odtokv sprche... 😠
zatial na to nic neuzivam, myslim, ze to prejde, teda dufam......
no ja pouzivam zjemnovac vlasom, mozno by som asi nemala...ale teda musim..teda ja radsej, lebo sa mi lahsie rocesavaju vlasy a tiez kvoli zehleniu...
mam dost riedke vlasy,i ked vyzeraju sem tam husto, ale to vypadavanie zo mna asi spravi plesivca... 😠 😠 😠 😠

radka531
18. jan 2009

Prestalo to samo.Vlasy mi začali vypadávať niekoľko mesiacov po pôrode a po poradení sa s lekárkou,kamoškami,lekárnikom som zistila,že je zbytočné niečo na to kupovať.Kojím a teda som sa bála niečo brať,pretože nič nebolo testované na dojčiacich matkách.(Ktorá by na to aj pristala...)Po dvoch mesiacoch vypadávania vlasov to zrazu prestalo a vlasy mi začali znova rásť a vyzerá to ozaj smiešne.Tam kde má byť uhladená cestička,mi trčia len štetinky.Keď vyrastú do väčšej dĺžky,uhladia sa spolu s ostatnými vlasmi.Tak neboj,to prejde samo,príroda to zariadi.

bianca
18. jan 2009

ahojte

so si myslela ze som neaka divna a ako citam nie som sama.V tehu vlasky v pohode a teraz cca 3,5 mes po porode des a hruza.Lezu zo mna ako s chlaptej deky.Asi budem za chvilku plesava ale najhorsie je ze nech vycesavam ako chcem stale sa neaky dostane na malu.Stve ma to

domeenika
18. jan 2009

ahojte baby, ked mala moja krpata cca 4 mesiace, mne zacali vypadavat vlasy straaasne,, to boli normale zuchvalce.. radila som sa so vsetkymi moznymi ludmi, aj s doktorkou samozrejme..ale nic konkretne mi nepovedali. brala som zo 3 druhy vitmainov, nie naraz 😉 ja som bola zufala, som myslela ze ostanem plesiva..
no a mozem povedat ze teraz je to uz uuplne ok.. upravilo sa to cca po pol roku, medzitym som si musela dat ostrihat 3 krat vlasy, lebo som ich mala dlhe, aby sa tie kratsie mohli lepsie vyzivovat.. noo a po tomto case mi zacali rast take malinke vlasky, normalne to bolo vtipne.. tpodla mojho nazoru to musi len prejst 😖

bibinka
18. jan 2009

ahojte, ja som mala presne taký istý problém-pár mesiacov po pôrode(6-7) mi vlasy začali liezť z hlavy a to až tak, že mi vypadávali cestičky až kým mal malý 1 rok(boll plne kojený až do 1 roka,lebo iné odmietal).Pochodila som kopec doktorov,napokon som si kúpila medicinálny šampón bioscalin(100ml za asi 200sk) a presne po mesiaci mi pomohol. a od vtedy kllop klop, vlasy začali dorastať,tie dlhšie som nechala ostrihať aby mohli nové rásť a verím tomu, že do roky sa dostanem "do môjho normálu",t.j.mať polodlhé vlasy-a hlavne zdravé. 😉

bianca- neboj sa ,zastaví sa ti to ked prestaneš kojiť,ale môže to trvať aj pár mesiacov, je to hormonálna záležitosť a aj záležitosť "vlasového cyklu"

zveron
20. jan 2009

zenusky, zdravim,
viem ze debata a stale toci o tom istom, su tu aj navrhy na riesenia, akesi vysvetlenia preco stracame vlasky, ale je slast zistit, ze v tom nie som sama; dakujem; verim ze budeme opat oslnovat korunami krasy
🙂
ja som sa vylakala a dala som kratke - 4 mes po porode. zlepsilo sa to

katrin21
21. jan 2009

aj mne padali.. mala som od kožnej alpikort..
teraz mi zas strasne padali a nie som po porode.. ale velmi, fakt velmi mi pomohol sampon REVALID... po dvoch mesiacoch umyvania som si uvedomila, ze nemavam vobec!! na vankusi rano vlasy a ani vo vani pri zmývaní ich nie je vela, len tak 3-4... takze pomohol... je skvely. Neverila by som, ze len sampon takto pomoze...

zveron
21. jan 2009

katrin21
Mne tiez v lekarni odporucali Revalid, ale palila ma po nom pokozka hlavy, kombinujem ho so zihlavovym, a celkom sa da

katrin21
21. jan 2009

mna nepali... a zmyvam sa kazdy druhy den.. vlasy mam dlhe... asi mas citlivejsiu pokozku.. 😉

timotej
1. feb 2009

Ahojte babenky som rada že som neni sama. Som 4,5 mes.po pôrode a zistila som padanie vlasov okolo 4mesiaca po. Všetky vás podporujem a držím palce. Tie hormonálne zmeny sú strašné. Ale asi to neni len
tak ten pôrod. Je to veľký šok pre organizmus. Pá

cindy01
9. feb 2009

Ahojky ..

tak mně padají vlasy tak od 6´-ti měsíců po porodu...no už je to tak půl roku, je to děs. Synek má už rok, a já ty vlasy měla všude, často mu je i vytahovala z pusy...
Pak jsem šla ke kadeřnici a ta mi řekla, že jí to dělalo také ...a tak si koupila vitamíny Biosil a že je to velmi dobré na ty vlasy...neměly by už padat. Tak jsem si to koupila také a jím to tak zatím týden...no snad to pomůže. Zdá se mi , že je to lepší...ale to spíš ukáže čas, že?
Jedno balení má 60 tablet a má se to brát dva krát za den.
I v lékárně mi řekli, že je to účinné..dokonce stála za mnou nějaká postarší paní a řekla mi, že to užívá také a velice si to chválila.

Je tam psáno, že je to i na nehty a lepší plet.

Holky, zminovaly jste se o souvislosti s kojením...no já nevím..
Dceru jsem kojila 1 rok...a vůbec mi vlasy nepadaly.
Syna jsem plně kojila 6 týdnů...a pak jen trochu - nedělalo se mi mléko...no a půl roku na to mi ty vlasy zničeho nic začaly padat.
Nepomáhal ani kopřivový šampon.

gabii83
28. mar 2009

aj mne velmi vypadavaju vlasy dokedy neviem dufam ze nie dlho....

co je na to najlepsie??

adulikka
28. mar 2009

Ahojte ja mám tiež ten istý problém .Vlasy som si dala skrátiť .skoro tri cm ,lebo boli dosť poškodené .Kúpila zinok v tabletkách ,BIOHAR-vodičku na vlasy v lekárni ,tá mi kedysi pomohla ,natrela vajíčko surové na pokožku ,nechala pôsobiť pod uterákom asi pol hodinky ,potom umyla .Čítala som .že aj uvariť lipový čaj a tým oplachovať ,ale to je pre blondínky .Ja som si uvarila čaj zo žíhľavy a tým oplachujem a aj pijem .

grevab
28. mar 2009

ahojte maminky,

mne padali vlasy po oboch detom - začali približne 4 mesiace po pôrode a prestali asi tak 6 mesiacov po pôrode.
je to spôsobené hormónmi.
takze je skôr výnimka, keď to niektorú ženu nepostihne - skôr postihne, ale slabo, že si to ani nevšimne.
Nezúfajte, je to normálna vec.

🙂

saska.t
28. mar 2009

baby zaruceny recept pre nekojace maminky kojacie po dohode s lekarom pharmaton geriavit, sme sa dohodli 5 maminiek ze to vyskusame a kazdej do mes. zabral!!! Sice dost stoji ale aj nalada sa zdvihla a zabrani jarnej unave. fakt dobre ... 😀

3558
28. mar 2009

mne tak vypadali ked som prestala kojit ze sa mi spravili kuty na hlave. tak som musela nosit ofinu do cela nacesanu.behala som po doktoroch a kazdy mi povedal ze to prejde,staci len uzivat zinok. ja som si kupila este taku ruzovu kuru od schvarzkopf je aj lacna okolo 150sk a zacali mi rastl 🙂
sice teraz este vyzeram simesne, lebo ich mam len dvojcentimetrove ale som rada ze rasu 😀 😀

xixi7
13. jún 2009

Esteze tu je tato stranka, vzdy ked sa mi nieco nezda, tak sem nakuknem a zistim, ze to co sa mi deje, maju aj viacere maminky. Mala ma prave 3 mesiace a vlasy mi zacali padat, tak hladam ako tomu zabranit.

tinkaaa
30. jún 2009

baby bože čo robiť?
ja už budem pomaly plešatá 😝 kúpila som si aj taký prípravok proti padaniu vlasov,ale že by to zabralo nemám vôbec dojem
o mesiac máme oslavy a budem potrebovať aj zafarbiť aj melír len sa bojím,že potom my už na hlave nezostane vôbec nič 😅
fakt je to brutálne to vypadávanie,normálne chumáče a to som mala tak super husté vlasy
kamoška mi hovorila,že je to šok pre organizmus,ale ja mám šok z toho padania,ona že veľa zeleniny a pohoda no jem ako škrečok ale nič sa nedeje aj šampony som už vyskúšala asi všetky na svete

milliigoret
30. jún 2009

xixi7....človeče ty máš tam ktorý tt? 😕 😀 😝 😲
tinkaaa ,mne vlasy vypadávajú od porodu stále,ešteže nie nejak extra veľa 😒 brala som aj vitamíny ale akosi to nezabralo ... 🙄

marionn
30. jún 2009

ahojte... pridávam sa k vám. ja som po porode pomaly 1 rok aj 2 mesiace a stale padaju. začali asi po mesiaci po pôrode. potom bolo chvíľu celkom fajn obdobie, že som myslela, už to prestalo, no je to tu zas. tak neviem. Stale kojím a tiež mi bolo povedané, že to prestane samo. Tak asi čakať, no mala som lopúchový šampón. úplne obyčajný, žeby to bolo pomohlo?! Fakt netuším.

vanja
30. jún 2009

ahoj, ja som po obidvoch pôrodoch mal tiež problém s vypadávaím vlasov, tiež to boli chumáče. Nič nepomohlo, iba sa dať ostrihať na krátko. Prestalop to po 6 mesiacoch. Najlepšie na tom bolo to, že mám kučeravé vlasy, a po vypadávaní mi ostali na čele kúty. A vlasy ako mi začali rásť tak mi to normálne odstávalo od čela. No ale prežili sme to. Takže vydržať.

aponchie
1. júl 2009

jite nejake vitaminy?je neco primo na vlasy nehty a kuzi treba?

evea80
1. júl 2009

ja som brala lecitin, ale neviem ci sa moze brat aj ked kojis...

mywiel
1. júl 2009

Mne zacali padat az druhy mesiac ako som malu kojila a potom to prestalo, velmi mi pomohli vitaminy Priorin N a zas je vsetko ako pred tehu, hormonalne sa to vyvazilo a zas mam hrivu. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre