Vypadávanie vlasov po pôrode

sorpresa
3. nov 2007

Momentálne sa cítim ako stromy na jeseň. Im listy opadávajú a mne vlasy padajú. Od pôrodu prešli už 4 mesiace ale len posledné týždne sledujem ako pomaly strácam aj to málo, čo na hlave mám. Kúpila som si kvalitný balzám, podstrihla som sa, kožná mi predpísala Alpicort, čo sa vtiera do vlasovej pokožky, ale akosi nič nepomáha. Ak máte nejakú dobrú radu, babské recepty, vlastné skúsenosti sem s nimi. Budem Vám vďačná.Vopred ďakujem.

margot
10. jún 2011

@beru30 môžem užívať zinok počas kojenia,lebo úžívam aj calibrum mami 2x denne...aby som ho nemala moc 😒 padajú mi nenormálne vlasy,celé guče a už mám normálne holé kúty 😢 vie,mala som aj pri malom,ale nie tak strašnééé 😖 baby pomooooc 😖

pami2
19. sep 2011

mne predpisala kozna salycilovy lieh ...mate s nim niekto skusenosti? mne nielenze padaju vlasy, dost hufne, ale celkovo kvalita vl;asov je hrozna...mam ich strasne mastne, musim si ich umyvat kazdy druhy den....uz som z toho nestastna, vsade naokolo su moje vlasy :(

henriettah
25. sep 2011

Baby chcete sa zasmiat? ja mam ten isty problem, zacalo to 3 mesiace po porode, je to naozaj az strasidelne, stale kojim, tak som si myslela, ze mi chybaju nejake vitaminy. Zasla som k lekarke a ta mi povedala ze sa mi robi plesina, lebo uz starnem. Mam 32 rokov...🙂) (aby som neurazila nasich lekarov, bola to anglicka lekarka)

luludia
26. sep 2011

@kofa ja mám tiež hypotyreózu a vypadávajú mi vlasy. Je mi z toho smutno. Kedysi som ich mala až príliš husté, chodila som ku kaderníčke aby mi prestrihávala aj objem vlasov, nielen skracovala dĺžku. Beriem Reghaar, aj Kelp (prírodný jód) ale nejako nič nepomáha. Každý mi moje vlasy kedysi chválil, teraz sa čudujú, kde sú moje zdravé, lesklé a krásne vlasy. Je vôbec možné, že sa to zlepší?

myreason
27. sep 2011

Mne začali padať 3,5mesiaca po pôrode, no ale tak ako mi ešte nepadali nikdy! 😖 Vlasy mi padali aj na začiatku tehotenstva,no asi po 3 týždňoch to prešlo..no ale teraz sa to nedá ani porovnať..fúú..aj česať sa bojím, vždy ráno keď vstanem,najprv prehrabem vlasy a celé guče vlasov stiahnem dolu, lebo inak by boli počas dňa zas po celom byte,na oblečení,v malého rúčkach,no proste všade! je to des! trvá to už asi mesiac..ale už som sa rozhodla s tým niečo robiť a kúpila som si REVALID Tonicum, sú to také ampulky,tak dúúúfam,že to aspoň obmedzí vypadávanie a podporí rast..uvidím 😒 inak, mi asi na hlave ostanú tri vlasy ☹

dadulka20
15. dec 2011

@myreason Ahoj no mne po porode zacali padat vlasy a uz mi padaju 4 mes.mala som dobre a huste vlasy a teraz mam coraz horsie a coraz menej,tiez som si kupila revalid sampon a vodicku na vtieranie ...trocha mi to pomohlo ale nezastavilo,kojim a vsade v lekarni mi povedali ze to proste je kojenim ze to male si odobera vitaminy a nic mne neodporuca ziadne tabletky kym kojim :(

wewerka000
1. jan 2012

aj mne padaju a nekojim.des 😢

alabama0011
1. jan 2012

Mne padali od 3. mesiaca.. riadne chumace vlasov, stacilo si prejst prstami pomedzi vlasy.. Tiez mi bolo do placu.. V lekarni mi dali forcapill, je to vraj aj pre kojacie mamicky.. Prestali mi padat az po 4 mesiacoch a teraz mi rastu uz nove.. Je to vidno, lebo mi odstavaju z hlavy.. Asi 2 cm maju.. Nebojte.. Zastavi sa to samo.. Hormony, to je des!

kucminka
23. jan 2012

@dadulka20 čítam tvoj príspevok o padaní vlasov,ja nekojím už dva mesiace a vlasy mi začali padať asi mesiac dozadu,takže kojením to asi nebude.Ale som z toho nešťastná,dúfm že neostanem plechavá ☹

dadulka20
24. jan 2012

@kucminka no urcite to nebude len kojenim ,v mojom pripade to je asi kojenim ale aj stres,robi svoje ,mne uz nastastie po 4 mes.prestali ...je to v norme a zacali mi rat nove tak sa tesim...

dadulka20
24. jan 2012

@wewerka000 mne pomoho biohar,revalid ...po 4 mes.mi prestali vypadavat a rastu mi nove...

kucminka
24. jan 2012

@dadulka20 tak to je super,že ti to prestalo,ja som sa dala objednať kožnej,tak som zvedavá,čo mi povie.

lenkacka
3. feb 2012

Ahojte!! Ja som mala od malička krásne husté a kučeravé ,ktoré som najskor neznášala. Mala som ich naozaj krásne kučeravé,veľa ľudí si myslelo,že si ich natáčam. Po porode asi po 2 mesiacoch mi začali straaaašne padať,ešte že som ich mala husté,že to nebolo vobec vidieť. No bola to hrooza-brala som homeopatiká na prírodnej báze ,keďže som kojila nemohla som brať hocičo.Padanie trvalo až do 14 mesiaca,postupne sa to lepšilo a po bokom mi pekne boli vidieť malé vlásky.Keď mala malá rok som si dala biely melír a od vtedy sa mi stalo niečo s vlasmy. Proste sa mi vyrovnali!!!! .Ani kaderníčka netuší,že ako je to možné,že ako sa mi tak mohli zmeniť vlasy. Predtým som si ich umývala raz za týždeň,vobec som ich nemávala mastné.Nič špeciálne som nemusela používať a vlasy som mala krásne, lesklé a hlavne zdravé.Teraz čo mám na hlave-je otraaaas. Už na druhý deň po zmytí sú hrozné-ako krep a hlavne to ,že nie sú kučeravé.Som z toho nešťastná-chcem naspäť svoje krásne ,kučeravé vlasy -moju pýchu.Nemá niektorá podobný problém ako ja?

zlatka6
14. feb 2012

No baby tak ste ma potesili....bala som sa co sa to somnou deje,aj som sa dala ostrihat koli vypadavaniu....hadam mi tam este nejake zostanu po tych 2mesiacoch=o)az nie tak co?pri najhorsom budem plesata a nebudem musiet stravit hodinu pred kocikovanim pri zrkadle upravou niecoho co si potom aj tak supnem iba do chvosta=o)))

kucminka
16. feb 2012

@lenkacka jaj,aj ja som mala kedysi vlasy pýchu na hlave,ale teraz po druhm porode tomu už tak nieje,vlasy padaj ako divé,samé chumáče,vysávam každý deň,malý má vlasy aj v plienke.Mám tiež kučeravé vlasy a mám ich suché,otrasné ako chemlon,kedysi mi stačilo ich umyť raz do týždňa,teraz sa nemožem na seba pozerať do zrkadla,no proste hrúza.Neviem či sa to niekedy ešte dostane do normálu,ostáva nám len dúfať. 😒

raffaela
15. apr 2013

Mne katastrofalne vypadali, nakoniec som sa ostrihala uplne na kratko. Dojcila som, tak nejake vyzivove doplnky som velmi nechcela, kde tu nejake mami-cosi-multi-tablety (nepamatam nazov).
Presne pharmaton geriavit sa chystam skusit! Ked uplne skoncim s dojcenim (uz sa k tomu schyluje), mam ho v merku tu so zlavou: http://www.pilulka24.sk/pharmaton-geriavit-cps-100

modrofuzik11
15. apr 2013

mne po prvom vypadali, po druhom nie... ale po prvom zase zhustli. podla mna treba doplnit vitaminy, jablka, pomarance,... kazdy den niekolko kusov. aspon 3 mesiace a uvidite, napravi sa to.

raffaela
15. apr 2013

1. najlepšie jesť denne ovsené vločky (aj kone majú z ovsa lesklú zdravú srsť)
2. zmieriť sa s tým, že po pôrode budú nejaký čas padať, je na to fyziologický predpoklad.. ale nezúfať, prejde to a dorastú!
3. pomôcť tomu vychýreným šampónom http://www.pilulka24.sk/revalid-sampon-250-ml
4. ostrihať sa (vraj krátke nepadajú menej, ale menej si to budete všímať a nervovať sa.. a dieťa tomu nebude pomáhať šklbaním)

roxinka111
2. jún 2013

pokud nekojíš, kup si methionin. Pomůže ti rychle, zamezuje vypadávání, a podporuje nový růst. Stojí asi 250 ale nejde to při kojení ☹

nasekuratko
2. jún 2013

Zkus si koupit Spirulinu Barley a Vitamarin (muze se oboji i pri kojeni a v tehotenstvi) 😉

nasekuratko
2. jún 2013

nebo pak ještě jsem slyšela chválu na olej z černého kmínu (je na celkovou imunitu a na doplnění všech vitamínů a minerálů), taky se může při kojení

livan
2. jún 2013

@lenkacka Musím Ti napísať,že s tebou súcitím. Tiež som mala kedysi kučeravé a po druhom pôrode sa úplne vyrovnali.Tiež som dakedy chcela radšej rovné vlasy,no teraz keď ich už mám,túžim zas po kučeravých. Nakoniec som sa dala ostrihať nakrátko,už som sa nemohla na seba pozerať.A poznám viac žien,ktorým sa vlasy vyrovnali a už im to aj zostalo.Teší ma aspoň to,že deti tie kučeravé vlásky trošku zdedili. Proste musíme sa s tým zmieriť,alebo dúfať,že možno raz...

lenkacka
2. jún 2013

@livan tak mne to sposobil asi ten svetlý-blond melír-čo síce kaderníčka ešte nezažila,že by sa takto zmenili vlasy. No našťastie sa mi moje krásne brčky vrátili.Už som porodila druhé dieťatko -7meho budeme mať mesiac a vlasy počas tehu som mala krásne-nevypadl ani jeden vlas,krásne mi zhustli...-proste super.Teraz čakám,že mi opäť pomaly začnú vypadávať ako aj pri prvom porode.Takže ja som rada,že sa mi moje brčky vrátili-proste by som ich nemenila 😉 .

lillie79
13. sep 2013

Ahoj, ja som musela svoje polodlhe vlasy ostrihat uplne na kratko. Som po 2 porode uz 5 mesiac a vlasy som mala vsade. No ked manzel v jeden den vstal z postele a na pere mal moj vlas :(, tak som to uz zacala riesit. Momentalne si umyvam vlasy revalid samponom a vmasirujem si po myti do hlavy revalid tonikum. Existuju aj tabletky, ale vraj su trochu tazsie a niektore zeny ich zle znasaju.

markkketa
13. sep 2013

Přidám svou zkušenost: Vlasy mám hodně dlouhé- do půl zad, když byly dcerce 3 měsíce, po trsech padaly, ale netrvalo to věčně, prostě jsem to období přečkala a postupně zase začaly dorůstat. Žádnou speciální péči jsem jim nevěnovala. Kromě toho, že jsem je nějakou dobu nebarvila. A teď je dcerce rok a půl a vlasy mám opět krásné, bez radikálnějších zásahů- jednou za půl roku ostříhám o 5cm.

jennyska
25. okt 2013

@konoupek
@dashak
@lenadka
@kalo
Ahoj Maminky 🙂

Myslíte, že byste mohly své zkušenosti s Vypadáváním vlasů a hlavně léčbou, radou, tipem obohatit naši společnou maminkovskou Wiki Knihovničku Modrého koníka? 🙂

Stačí svou zkušenost, radu, tip napsat zde: https://www.modrykonik.cz/vypadavani-vlasu/ a pomůžete tak každé ženě, která se s tímto trápením právě potýká a hledá pomoc... Díky Vám jich může najít několik na jednom přehledném místě.

Děkuji Vám za to, že pomáháte a přeji krásný den 🙂
Janča

ivana_medaprex
2. mar 2014

Ahojte mamicky,

Skusala ste niektora serum na rast vlasov Renokin? Vacsina pripravkov proti alopecii, totiz len zabranuje vypadavaniu vlasov. Na to aby boli vlasy ale aj hustejsie treba zlozku, ktora sa vola Decapeptid-18 (CG-Wint) - Stimulátor tvorby plakody, ktory dokaze vlasove vacky znova vytvarat a Renokin ho ako jeden z mala pripravkov obsahuje. Pracujem v medaprexe, kde mame s Renokinon skvele skusenosti a dodavame ho doktorom po celej SR. Viac sa o nom dozviete na http://www.medaprex.sk/sk/internetovy-obchod/pa...

Zelam vam krasne a huste vlasky 🙂

radulka77
7. mar 2014

Ahojte žienky, čítam čím všetkým ste prešli a dúfam, že už neriešite tento "problém" takým drastickým spôsobom ako ostirhaním ☹ To, že vám vypadávajú vlasy počas kojenia je tým, že do mliečka pre dieťatko si telo sťahuje z vašich vlasov, nechtov a kostí minerály hlavne vápnik a ak doplníte v správnej skladbe tieto látky do tela, vlasy padať prestanú, nechty spevnejú 😉 Dôležité však je aby mali tieto minerály dostatočnú vstrebateľnosť a ich skladba bola vyvážená. Sú tam aj ďalšie faktory na ktoré sa prihliada pri kvalitných doplnkoch ale to by som sa už rozpisovala moc nezrozumiteľným spôsobom, takže aspoň takto.. Ak ozaj chcete poriešiť svoje vlásky kľudne sa ozvite, poradím cez IP alebo osobne odkonzultujem.. 😉 Pekný víkend prajem.

petus22
4. apr 2014

Ahojte baby. Presne s tymto som mala problem aj ja. Po porode par vlasov na hlave a strasne suche a lamave. Az som vykukala Brazil keratin, cez moju kamaratku, ktora na tom bola niekolko krat v BB a nic, ziadny efekt, potom nasla cez fb, babu co to robi v ZV a od vtedy, vlasy krasne, zregenerovane, leskle a rovne, mam od porodu uz skoro pol roka a opat mam vlasy konecne pekne a hrivku asi este lepsiu ako kedykolvek predtym. Mozem len a len odporucit, je to fakt zazrak, podporuje to rast vlaskou a regeneruje to skvele 🙂 pripajam moju hrivku 🙂 ps: ak by ste chceli kontakt na to vlasove studio tu je:0944 357 489

poias
3. jún 2014

@kalo http://www.nanogen.sk/produkty/vitaminy-pre-zeny mam vyskusane aj calibrum ale nanogen nema myslim konkurenciu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre