Vypadávanie vlasov po pôrode

sorpresa
3. nov 2007

Momentálne sa cítim ako stromy na jeseň. Im listy opadávajú a mne vlasy padajú. Od pôrodu prešli už 4 mesiace ale len posledné týždne sledujem ako pomaly strácam aj to málo, čo na hlave mám. Kúpila som si kvalitný balzám, podstrihla som sa, kožná mi predpísala Alpicort, čo sa vtiera do vlasovej pokožky, ale akosi nič nepomáha. Ak máte nejakú dobrú radu, babské recepty, vlastné skúsenosti sem s nimi. Budem Vám vďačná.Vopred ďakujem.

bibula
9. nov 2007

pisala som to na fore, niektore ho uz urcite poznate-/www.bibula.forumup.sk/
odporuca sa z babskych receptarov- streidavo umyvat v koreni a steblach zihlavy.osvedcene,vyborne,ucinky uz po 3 umytiach...navyse budu silnejsie a lesklejsie,nemusite pouzivat umele kondicionieri a "zosilnovace" vlasov. 🙂

pipisek
9. nov 2007

tak mě v lékárně doporučili Panthenol 400mg kapsle, beru je týden a zatím stále padají, stále padají 😝

anakonyes
9. nov 2007

Ahojda já přidám další babskou radu, byla jsem na přednášce o aromaterapii pro malé děti, ale zmiňovali tam i problém padání vlasů v těhotenství a hlavně 3-4 měsíc po porodu. Souvisí to s přetížením ledvin. Doporučují se esenciální oleje z dřevin - jedle, smrk, borovice, borovice kleč - to jednak do aromalampy nebo v ředěné podobě ( pár kapek do zhruba 1dl bio oleje) na automasáž ledvin. přiložíte dlaně za zadu na žebra a třete, účel je zahřát ne vydřít, taky se nedře přes páteř. U výběru aroma oleje se řiďte intuicí a výrobcem. Seženete běžně Salus (Saloos).
Vnitřně může pomoci pupálkový olej, prodává se i obohacený o betakarotenem. klidně se dá použít pár kapek i na masáž pokožky hlavy po umytí vlasů.
Ještě to nemám osobně vyzkoušený, ale té lektorce věřím 🙂

martinabarak
19. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci uz niekto vyskusal caj co odporucala Bukos na modrykonik.cz z 15.srpna (nie som si ista, aky je to mesiac po slovensky 😖 )Ja som si ho dnes bola kupit u bylinkara a ta mi povedala, ze v ziadnom pripade by som nemala pit bylinkove caje ked kojim, ale aj tak som si ho kupila.

kalo
19. nov 2007

holky, já oblezla několik lékáren, abych se dozvěděla nějakou radu nebo doporučení dobrého přípravku a naprosto všude mi řekli, že v žádném případě nemám žádné vitamíny při kojení dobírat 😒
Beru akorát calibrum mami (už od těhotenství) a pelichám, jak kdybych nebrala nic...

lucik77
19. nov 2007

No maminky tie, čo kojíte, to máte určite ťažšie. Kvôli bábätku nemôžte brať hocičo. Mne sa to trošku ustálilo, vtieram si do vlasov ten ALPICORT na predpis kožnej, tak skúste toto. Už som čítala, že do 1/2 roka sa to má upraviť a dokonca by sa nemali ani farbiť vlasy...Aj by sa mi zišli vlasy nafarbiť, len sa bojím, že mi zleze ďalšia polovica aj toho málo, čo tam je 😀
Vy si farbíte?

brnda
20. nov 2007

ahoj me začali vlasy padat 3 mesice po porodu jak u prvniho tak i u druhyho a tak do dvou mesice se to zpravilo samo,v lekarne mi řekli,že naky vitaminy nejsou moc vhodny když kojim,tak jsem nic nebrala

martinabarak
21. nov 2007

Lucik77 ja si farbim zmyvatelnou farbou, neobsahuje peroxid a vydrzi mi rovnako ako predtym nezmyvatelna 😎

pucik
21. nov 2007

ahojky, tka maleýmu jsou tři měsíce a vlasy začaly padat jako o závod, v těhotenství jsem měla nejhezčí vlasy snad za celej život, a který jmi nevypdají, tak mi je malej vyškube, jemu začaly růst, tak mu vždycky říkám, tobě vlásky narostou a mamina bude plešatá jako ty teďko 😀 😀 😀 , al e snad se to spraví

boniika
21. nov 2007

Ahojky ke konci těhotenství jsem měla krásné husté vlasy,po porodu ješťe tak půl roku a naivně jsem si myslela že mi už zůstanou!Ale čtvrtina mi jich vypadala a kvalita nic moc! 😢

helen
7. dec 2007

Caute, vraciam sa k tejto teme len preto, lebo ja som urobila tu chybu, ze som si nafarbila vlasy po porode a zacali mi padat, vlastne este v kadernictve. A pred tym nic ☹ tak uz len dufam, ze to skoro prejde a nieco zaberie.

maca793
8. dec 2007

ahojte a ešte som zabudla pri dvojičkách mi vôbec nevypadávali vlasy, tam som mala skôr problém s objemom, strašne mi elektrizovali.

liaa
9. dec 2007

Ahoj.Tak mně vypadali u obou těhu vlasy tak do 3 měsíců po porodu.Zeřídli a a přímo nad ofinou,takový ten plac na hlavě-to mi opravdu zbylo jen pár chlupů 😠

Byla jsem u kožní ale ta řekla že to je hormonálního původu a že s tím nic nenadělám 😒

V lékárně jsem si ale koupila nějaké vitamíny na růst a obnovu vlasů-kolem 1/2 roku už padání přestalo-ale trvalo tak rok,než se mi vše vrátilo jako dřív.
Ted jsem těhu po třetí-a během těhu-jako v předchozích případech,mám vlasy užasně husté a kvalitní.Co normálně dám a obtočím dumičkou do culíku 3x to ted 1x..Psychicky se připravuju na to,že po porodu mi má hříva zase jaksi opadá....

januskaababoo
9. dec 2007

Tehu...husty, krasny
3mesice po porode...maras, plesatila jsem, spala jak stara babka v sitce na vlasy
8mesicu po porode(bez vitaminu a preparatu)...houstnou, vraci se kvalita...furt kojim!

nenka83
9. dec 2007

mne padali vlasy aj pred porodom, mam stitnu zlazu, skusila som, revalid, durcay kozmetiku, klorane, regenin, bioscalin a vsetky moze druhy kozmetiky.chodila som do vlasoveho centra kedze s mi zacali robit lysiny. kozna mi dala kadejake havede. v novinach Salon textures, zufala som si aj to kupila, mala som take brutal lupiny ze som myslela ze micela pokozka zide. bola som u ludoveho liecitela,no proste vsetko!!!

jedine co mne pomohlo bola zmena stravy, cize ovsene vlocky, vela RYB, vajcia.a hlavne dodrziavam pitny rezim!vela, vela vela pit. a velmi mi pomohol Vichy sampon.co som necakal ze mi nejaka kozmetika pomoze. je uplne genialny, sice drahy ale pesina by bola horsia. mala som lysiny na vrchu hlavy. teraz po vichy sampone je to fajn.narastli mi aj nove vlasy.

anamor
20. aug 2008

skusme obnovit tuto temu, kojim, mala bude mat tri mesiace a zacinaju mi vypadavat vlasy. Aky sampon mam kupit? alebo ake vitaminy, myslim ze to skor, lebo to ide zvnutra,nie?

anta
20. aug 2008

Teda, holky, vy mě strašíte s tím vypadáváním vlasů, ale taky jsem si všimla, že vlasy nepadají jen manželovi, ale i malému a ještě k tomu mně začaly taky padat. Též kojím. Máme na zemi tolik vlasů, že bychom z nich mohly slepit nového psa 😀 😀 Mám vlasů hodně, teď jsem se nechala i ostříhat, tak snad to nebude tak zlý, teda doufám. 😉

alex.valkova
20. aug 2008

Ahojte, prosim vas ja mam tiez strasny problem s tými vlasmi...ked sa kupem tak mam kupel plny vlasov, je to az nechutne...pri kazdom cesaní mam plnu kefu a to som tiez 3 a pol mesiaca po porode..tie hlupe vlasy su vsade uz aj v pracke...viete co sa da s tym robit...?? no a samozrejme kojim takze ziadne specialne vitaminy brat nemozem..Upravi sa to samo??dufajme... 😵

lukin
20. aug 2008

No většinou tři měsíce po porodu začínají padat vlasy skoro každé ☹ Mě taky začaly padat, ale teď už to je lepší a padá jich už asi jen polovina nebo třetina 🙂 Takže doufám ,že to brzo přestane, jinak budu asi brzo plešatá. A prý nic nepomáhá, je to způsobeno hormonami.

anakonyes
20. aug 2008

Ahojda, zrovna taky pelichám 😀 teda spíš 🙄 , chci zkusit přidat nějaký béčka, ale mám strach aby mi nebyly cítit z mlíka...? Na svěděni a mastnou kůži mi pomáhá jedine dehtový šampón Polytar, smrdí, ale pomáhá 😀 tím meju 2x týdně. mezi tím Head shoulders sensitiv, ale to je moje běžná situace, teď navíc padají vlasy ve velkým 😒
zavedu víc ovesných vloček a uvidíme. taky pupalkový olej ba měl pomoct a myslím i jojobový.

lenlentilka
20. aug 2008

Cau kocky, mam rovnaky problem, tiez asi styri mesiace po porode to zacalo, trva to uz dva mesiace a je to zufale. urobli sa mi kuty a plesinky na spankoch, zatial sa to da zamaskovat, hoci ked fuka vietor, radsej nosievam satky, celenky, sponkujem to a tak... vypadavanie sa mi podarilo zastavit samponom REGHAAR, uzivam ho asi tyzden, kazdy den a po umyti vlasy zalejem odvarom zo zihlavy (poriadne silnym, necham luhovat aj 12 hodin). toto mi zastavilo vypadavanie v podstate okamzite, uz po prvom raze to bolo vyrazne lepsie. teraz len neviem co s tymi napachanymi skodami, ako prinutit vlasy aby aj dorastli.

inak, toto sa mi stalo aj pred dvoma rokmi, asi styri mesiace po potrate, tiez kuty, plesinky, uzivala som Aĺpicort F, co mi predpisala kozna lekarka a sampon Anaphase. pomohlo, vlasy prestali podat rychlo, no s tym dorastanim to uz bolo horsie. zlepsovalo sa to veeeeeeeeeeelmi pomaly, ale zlepsovalo, paradoxne, najlepsie potom, co som sa uz vykaslala na vsetky aktivatory a stimulatory a pod. potom v tehotenstve to uz bolo ok, vlasy som mala super ako nikdy predtym, no uz som na tom zase tak, ako vtedy, ked nie aj horsie.

tiez mi v lekarni povedali, ze to prestane, ked prestanem kojit. bola som z toho nestastna, lebo nechcem prestat kojit, no ani oplesatiet. ale podla toho co tu citam, to nebude asi az tak velmi o kojeni, lebo sa to stava aj babam, co nekoja, dokonca po odstaveni mimca.
prajem Vam vsetko dobre 😉
drzme si palce, aby sme sa tejto mory co najskor zbavili

many
25. aug 2008

ahoj holky 🙂 já se přidávám k vám 🙂 mně taky začaly pěkně padat vlasy ☹ a ja píše anta 😉 jsou všude nejen moje ale i malého,ten taky plešatí 😀

libka1
25. aug 2008

Many, budete rodinka plešatých 😀 😀 Aj nás to čaká... Muž už plešatý je, dcéra na poly a ja na tom intenzívne pracujem 😀

dudika
21. okt 2008

trocha som sa ukludnila, ze niesom jedina, ktorej po porode vypadavaju vlasy. Beriem tabletky Panthenol uz asi 2 mesiace, rozne vodicky, domaca vyroba - zihlava, ale bez uspechu, skusime ten biosil plus. Dik za radu.

ma_se
22. okt 2008

...SAK EXISTUJU AJ PARUKY... 😀 /TIEZ MA ASI CAKA PLES-CASOM/
DUDIKA-tiez som po porode brala,ale injekcie panthenol a nepomohlo,skus si zistit,ci mas ok krv....

agnes28
4. nov 2008

Ahojte, nemám čas prečítať celé fórum... chcela by som vedieť Vaše skúsenosti - dali ste sa ostrihať a ak áno, pomohlo to?

lukin
4. nov 2008

agnes: Ostříhat jsem se nenechala, nemá to na to vliv, akorát se to u ostříhaných vlasů víc ztratí. Já si koupila v lékárně tabletky REGHAAR a i vodičku REGHAAR a vlasy mi už nepadají 🙂

erikasadek
4. nov 2008

duduka panthenol , neboj a zabera, je vyborny, na vypadavanie, len trochu pockaj , uvidis ak hriva ti narastie, teda u mna to tak vzdy bolo, len ja som zacala vzdy preventivne , este pred padanim vlasoV... 😉

bibinka
4. nov 2008

ahojte, tak mne začali vlasy padať po pôrode a až teraz !!! sa to zastavilo. A to má malý už 13mes. Po lete sa to zintenzívnilo a tak mi v lekárni poradili šampón Bioscalin-za cca 200,-,sú k tomu aj vodička, elixíry,kondicionér. Ja mám len ten šampón a výsledok som zaznamelnala až po mesiaci používania-á2dni. je to medicinálny šampón, bez použitia konzervačných a iných látok, moc nepení,ale "rešpektuje" vlasový rytmus, lieči vlasové folikuly, takže tie poškodené do 3mes.vypadnú a tvoria sa len zdravé vlasy. Na mňa to účinkuje. už mám druhé balenie a som spokojná. Vypadávanie sa zastavilo do únosnej miery-ako pred otehotnením.
Ostrihať sa nejdem len pristrihnúť, lebo by som vyzerala ako kurča 😅

agnes28
4. nov 2008

lukin: a môžem to keď kojím?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre