Vyprázdňovanie po pôrode. Aká je vaša skúsenosť?

majka221
16. máj 2009

zalozila som tu diskusiu aby sme si tu vymenili skusenosti 🙂

ejusaaa
16. máj 2009

Ako to myslis,v com je problem? 😲 😀

paola.o1
16. máj 2009

asi viem co mas na mysli🙂 ja som sa bala cokolvek zjest... ale v nemocke po porode som automaticky dostavala vselijake kompoty a tak, aby to vyslo vsetko samo bez tlacenia🙂 a cikala som iba v sprche, este asi tyzden po porode...

ani3012
17. máj 2009

paola.o1
Presne tak. Sestrička na profylaktickej príprave nám aj poradila, aby sme si po nastrihnutí hrádze vzali na WC aj čistú vložku a pridržiavali si ju, aby nebol veľký tlak na to zošívané a aby sme si neoprskali ranku. Tiež som jedla kompóty, dajte si to, o čom viete, že urýchľuje 😀 A ak cítite potrebu, tak treba ísť hneď a nezdržiavať!

sakura77
17. máj 2009

mne poradili glycerinove cipky,islo to potom velmi lahko 😉

margarita
17. máj 2009

mne nepomahali ani kompoty, ani glycerinove cipky - kazda navsteva WC bola ako "druhy porod" 😀
nastastie mi potom moja prakticka lekarka predpisala take setrne prehanadlo(sirup), ktore mozu aj tehulky a dojciace matky : Duphalac. Ten zabral 100%. Takze az aj vy budete, ako ja, v koncoch, skuste to - odporucam 😵

majka221
autor
17. máj 2009

a neviete ci sa odporuca tlacit?

ejusaaa
17. máj 2009

Jaj tak,no mne tiez nic nepomohlo,ani cipky,ja som uz doma aj revala,a az o dva tyzdne som sla,skoro ma porazilo,dala som si viac cipkov naraz.

lenka_da
17. máj 2009

vela tekutin, aspon mne to pomaha. Pila som ako tava a nemala som s tym potom problem (no, trosicku to samozrejme bolelo ale nic hrozne)

jahodka11
18. máj 2009

majka,
u mna v pohode, bola som nastrihnuta, takze cikanie len v sprche...a potom doma s bidetovou sprskou....takze sa to dalo, nebolelo to a na velku som isla den po porode, trosku som potlacila a bolo to 🙂 nic nebolelo...nastastie, ale ten strach pred tym ukonom.....no mala som dost 😉 ako pisu baby, pit vela tekutin a nic nezdrziavat...! 🙂

cestovatelkaandrea
22. máj 2009

majka, ja mam taku istu skusenost ako jahodka 🙂 a tiez som bola nastrihnuta.

strociatka
22. máj 2009

majka, nestresuj sa, lebo aj tvoja psychika sposobi poriadnu zapchu. Zaoberaj sa babatkom, pi kompotove stavy (slivkove) a uvolni sa. Neviem ci uz si po porode, alebo pred?

lea79
22. máj 2009

po pôrode som nevedela ísť ani na malú, rana po nástrihu bola tak opúchnutá, že to proste nešlo a ja som z toho bola na prášky 😠 , na druhý deň som už išla na malú, ale iba v sprche....čo sa týka veľkej potreby, tak to bol pôrod č.2...niečo strašné...aj som sa bála, že sa dotrhám znovu, glycerínové čípky mi vôbec nepomáhali, tak som skúsila jogurty Activia...zjem dva denne a idem na veľkú bez problémov, takže tieto jogurty so živými kultúrami vrelo odporúčam...

lucia375
22. máj 2009

Po porode som mala riadny strach ist na velku ale na 3. den po porode som si vypytala od sestricky glycerinový cipok a islo to. Okrem toho som sa snazila vela pit, jest jablká, activiu a uz som s tym problemy nemala. Odporucam najmeskôr na 3-4 den urcite ist ked aj s tym cipkom lebo potom sa to len zhorsí. Viem o com hovorím. Pri prvom porode som mala velké problemy lebo som cakala az do 5. dna a uz mi nezaberali ani tie cipky.

majka221
autor
23. máj 2009

dakujem vam vsetkym velmi pekne za prispevky ste super 🙂

monkap
23. máj 2009

pri oboch porodoch som si do tasky zbalila susene slivky, jedla som po porode a so stolicou som nemala absolutne ziadny problem 😵

majka221
autor
23. máj 2009

monkap tak to je zavidenia hodne 🙂 ja som sa tplko natrapila a naplakala ☹

helenkasabinka
23. máj 2009

ja som isla po porode na druhy den a lahucko,nemala som ziadne problemy a to som rodila spontanne a bola som dost sita 😉

jarula25
23. máj 2009

ja som na treti den po porode isla na velku a davala som si kazde rano este na lacno za velky pohar teplej vody a vsetko bolo bez problemou 😉

majka221
autor
23. máj 2009

jarula25-a nepozivala si glycerinove cipky?
🙂

monkap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarula25
23. máj 2009

majka nie ani som nevedela ze existuju to mi az potom doktorka povedala ked som odchadzala s porodnice 😖

lienka79
23. máj 2009

no cikanie prve dni v nemocke len pod sprchou,odporucala nam to aj sestra na profylaktickej a suoper,nestipalo to...no "velka" bola horsia,ako samotny porod....ale zvladla som to aj bez kompotov...ale v kazdom pripade pri druhom si slivkovy vezmem do porodnice 😖

majka221
autor
23. máj 2009

daujem vam vsetkym za rady 🙂

belanka
23. máj 2009

ja som mala po 2.pôrode problém skôr s močením.cítila som dosť často strašné tlaky na mechúr ,až mi vždy slzy vyleteli a nakoniec som horko ťažko vycedila pár kvapiek.zlepšilo sa to až na 3.deň.na veľkú som išla bez problémov na 2.deň.určite treba veľa piť.

berus222
23. máj 2009

ja som po porode bola na malej hned rano v sprche. ani som nevedela, ako sa to pustilo same. a na velkej na druhy den. nebolo mi vsetko jedno uz pri pohlade na zachod. nakoniec to bolo rychle a bezbolestne, aj ked som riadne zasivana.

angua27
24. máj 2009

ach jo, toto je fakt zaujímavá téma. ja som s malou problém nemala, bola som tak cca. 4 hodiny po pôrode. sestrička mi ponúkla cievku, alebo misu do postele, ale to som rezolútne odmietla. s tým som problém nemala a tiež som chodila hlavne do sprchy celý čas v pôrodke. za to na veľkú som išla až na 4 deň. a bol to druhý pôrod. ja som vôbec netušila, že existujú nejaké čípky, preháňadlá ma vôbec nenapadli. tak som iba jogurty papala, acidká pila. ale ešte mesiac to boli vždy muky.

zuzu31
25. máj 2009

no pre mna strasna spomienka. na malu potrebu som isla hned v pohodicke do sprchy, ale velka to bol pre mna problem. nebola som dva dni pred porodom, ani pocas porodu sa nezadarilo, a nezabrali ani jeden cipok ani dva cipky az nakoniec mi sestricka pomohla klyzmou ☹ neprijemne, ale konecne som sa po celom tehotenstve, co som s tym mala stale problemy poriadne vyprazdnila. Potom doma uz to bolo o.k. jedla som jogurty a mensie davky jedla a castejsie.

fodorka33
25. máj 2009

ja som si v nemocke bola vypytat cipky ale akosi som vytlacila skoro cipok a bolo po vsetkom.ked som prisla z nemocky na 5den po porode tak som si dala cipok a pekne isla na velku.este som si dala potom asi o dva dni jeden a odvtedy musim klopklop nic netreba a islo to uz lahko.mozes aj potlacit ja som si pridrziavala vlozku na siti.

majka221
autor
25. máj 2009

fodorka33-dakujem pekne za prispevok a radu 🙂

majka221
autor
26. máj 2009

strociatka-estelen pred 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre