Zašívanie po pôrode. Ako dlho sa rana hojí?

adicka
5. apr 2007

ahojte,chcem sa opytat kolko sa vam hojila rana po zasiti po porode.Ja mam za sebou osmy den a stale to boli.V pondelok mame krstiny a mam obavy,ze nebudem fit.

kukujka
18. jún 2011

@heni79 dakujem ale ja nemam zapalene vnutorne sitie bolesti pomalicky odchadzaju zapaleny mam len jeden vonkajsi steh

heni79
18. jún 2011

@kukujka
Tak potom vyskúšaj repík - normálne si urob odvar a dávaj si buď obklady, alebo sedacie kúpele.

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy211
2. sep 2011

@snezienka33 Ja by som podala sťažnosť na komisiu za toto.To čo si už niektorí dovolia je moc 😠

ansira
22. okt 2011

ahojte, ja som nastrih necitila vôbec, a to šitie?!?§ hmm, troška ma to bolelo, ale dostala som predtym injekciu, aby som to necitila. teraz som 3 t po porode, a vobec ma to neboli, pri chodzi to troska citim, ale nepovedala by som, že to bolí! Viac ma potrapila zlatá žila, ale na tu som použivala dubovú kôru. teraz už behám, nič mi nie je 🙂 A o porode, iba toľko, že som sa toho bála, ale dopadlo to lepšie, ako som čakala. treba počúvať a posluchnuť pokyny, čo treba robiť kedy& a ako, a všetko bude O.K 🙂

lubiky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teress
22. okt 2011

tiež sa zapojím...ja som nástrih vobec necítila...a šitie...trochu štipkalo, ale v porovnaní s kontrakciami to už bola prechádzka ružovou záhradou. šitie ma bezprostredne po porode vobec nebolelo...na malú som chodila do sprchy, potom som vetrala, vela som sa oplachovala vlažnou vodou, použila som aj rosalgin, preliala som si ho do vysterilizovaného rozprašovala a sem tam strekla a nechala na vzduchu vyschnúť. Šitie sa zhojilo rýchlo cca do mesiaca...najviac ma to tahalo asi týžden po porode, ale prikladám to hojeniu

babulienka91
24. nov 2011

Ahojte ja som mala 1 porod cisarak a teraz som mala riadne a to len po roku a bolelo to poriadne!!!!!
Sem tam mam pocit ze este viac ako cisarak .Stipalo ma to a nevedela som sa venovat malej, co mne zacalo pomahat casto som sa sprchovala a oplachovala som si to betadinom a pomohlo mi to !!!!! 😀

vergulka
25. nov 2011

@babulienka91
môžem sa spýtať, ak som dobre pochopila, tak si teraz mala po roku od cisaraku normalny porod? ci zle to chapem?

babulienka91
25. nov 2011

.....no ano po roku som mala normalny porod!Som si myslela ze budem mat zase cisarak ale zacala som sa dobre otvarat a vsetko islo dobre tak ma dali riadne ..... 😒 ale som rada ze to uz mam za sebou ....a uz stacilo..... 😅 bala som sa inak lebo len nedavno na to zomrela zena,ale vsetko bolo ok......

rora
4. jan 2012

chcem sa spytat, som vyse tri mesiace po porode (a po nastrihu) a doteraz som nemala ziadny problem, no predvcerom ma to v mieste nastrihu zacalo najprv svrbiet a teraz ma to trochu pobolieva, miesto mam zacervenane a tusim to vyzera aj ze je zahnisane. k doktorovi sa dostanem kvoli dovolenkam asi az o tyzden najskor, co by som si dovtedy na to mohla dat?

lucka1989
5. jan 2012

Ja som si kupila rosalgin a uz po tyzdni ma to tak nebolelo.jeden sacok si rozrob v 1,5 litri vody,nalej si to na vlozku a priloz na stehy a urcite ti to pomoze

anicka1981
5. jan 2012

ja som necitila ani nastrih ani sitie, lebo som niake nemala 😀 , rodila som bez tohto vydobitku modernej mediciny,ktory sa vola nastrih, ktory je v odbornej literature klasifikovany ako ulahcenie porodu,,,,mne sa tro ako ulahcenie nezdalo, porodila som 3800 g tazke babo,a bez jedinej ranky,,,, je hamba, ze PA povedia v predporodnej priprave kupte si rosalgyn, po tom sa nastrih bude lepsie hojit, ako informovat o tom, ze porod bez nastrihu a trhania sa je mozny a celkom realny, staci troska pripravy pred porodom,,,,, sama som zisla zo stola, hned som sedela, lezala, chodila v pohode, moje trapenie s porodom skoncilo poslednou kontrakciou, ked som vytlacila maleho,,, drzim palceky,aby ste sa cim skor zase dostali dopovodnej formy 😅

piacere
5. jan 2012

@anicka1981 nuž ja neviem, ale myslím, že baby, ktoré trápi nehojace sa šitie toto určite nepoteší ani to nepotrebujú čítať, či? 😉

Odporúčam sprej Dermochlorophyl, ktorý si kúpite v lekárni.... Skvelá vec!

anicka1981
5. jan 2012

@piacere ja som len chcela,povedat, ze ja som sa nastrihu strasne bala, a urobila som vsetko aby som samu vyhla a pomohlo,mozno tato info pomoze pri druhom babetku 😉 nic v zlom, alebo mozno neaka buduca mamicka, ktora hlada info o poporodnom hojeni najde tento odkaz a pomoze jej to k porodu bez nastrihu, lebo ja som o tejto moznosti tiez netusila, dozvedela som sa o tom az na poslednu chvilu, a bola a aj som za to strasne vdacna, ze mi to jedna babenka napisala, ze nieco take je mozne 😉

madalena188
5. jan 2012

ahoj..ja zas mozem povedat, ze pri prvom porode som bola dost roztrhana...ale bolelo to asi len 5 dni...a pri druhom som si na "rit" sadla hned 🙂 takze nebol problem..ono dost zavisi kde je nastrih aky dlhy...ja pri prvom porode som bola nastrihnuta ale aj som sa potrhala kedze som zatlacila jak kazali -poriadne...takze aj vo vnutri som mala "štichy"

liana111
5. jan 2012

ahoj, aj ja som bola po porode totalne dotrhana aj zvnutra aj zvonka, kedze ma dr. nestihla nastrihnut,, bolelo ma to mozno 2dni, a potom som na to aj zabudla 🙂 zasivala ma bez injekcie, sice neviem preco 😠 ale to som ani necitila, uz ked bol maly vonku, sa ziadna bolest ani len nepriblizila kontrakciam 😀

maryennn1
5. jan 2012

@anicka1981 a smiem vedieť čo si preto urobila? ďakujem 🙂

anicka1981
5. jan 2012

@maryennn1 napisala som ip 😉

lucka1989
6. jan 2012

@adicka ja uz som to tu pisala.kup si rosalgin.jeden sacok si rozrob v 1 alebo 1,5 litri vody,nalej si to na vlozku a priloz si na to zasite.urcite ti to pomoze.ja som si to davala po porode a rana sa mi rychlejsie zahojila aj boliet to prestalo skvor.

liza2222
24. aug 2012

ja spominam na zašivanie ako najhorši zažitok života ,neumrtvil mi to vobec a dodnes sa s tym neviem vyrovnať u mna neplati že radosť s dieťata bola vačšia ako bolest ,boli to muky,,nikdy viac sa nedam takto šiť a tomu lekarovi neprajem nič dobre v živote

liza2222
25. aug 2012

@tomik5 AJ ja tak pri pôrode som ticho bola,pri zašivani som nemohla,bolo to oveľa horšie ako pôrod ,nikdy viac za žiadnu cenu

luciaq
25. aug 2012

mna tiez bolelo sitie viac ako samotny porod, a to mi maleho tahali zvonom. aj teraz mam z toho taku traumu,ze som hovorila porodnikovi,ze sa toho bojim viac ako porodu . ja som mala rupturu tretieho stupna. neskutocna bolest. mne sa to hojilo dost dlho, lebo mi povolil jeden steh a stale ked som sla na toaletu tak mi to krvacalo.no radost jednoducho

liza2222
25. aug 2012

@luciaq podla mna to nie je o prahu bolesti ale o tom či nam to lekar opicha mne nedal injekciu,vraj ked som tak statočne zvladla pôrod zvladnem aj šitie bez umrtvenia ,vdaka tomu mam s toho mory dodnes10r tomu,a žiadna radosť s porodu nebola,,jasne že som bola rada že maly je zdravyx ale viac to už nechcem zažiť nikdy

cinnamon111
25. aug 2012

aj sa teda podelím s mojou skúsenosťou. Nástrih som vôbec necítila a šitie - nebolo to príjemné, ale dalo sa to zvládnuť. Ja som mala problém s hojením. Po dvoch mesiacoch od pôrodu som vobec nemala zrastenú ranu a naviac som v nej mala polypy. Museli mi ich 5 krát vypalovať a ako ich vypaloval , tak mi odpálil aj jeden steh po šití- no hrôza a tá bolesť k tomu. Zas som musela úsť do nemocnice na šitie.... 🙄 . Po troch mesiacoch od pôrodu pravidelného každotýždňového chodenie k dr. som bola OK.

liza2222
25. aug 2012

@liana111 keby ťa šili bez injekcie tak by si to riadne citila ,museli ti ju dať a nevieš o tom alebo nejaky oplach znectlivijuci,,lebo viem čo je šitie bez injekcie a 2porody su malina oproti tomu

liza2222
25. aug 2012

@sstefi sa ti dobre napíše nemykať nezdržiavať ked ti to napichal ako treba ,neda sa nemykať ked šije naostro a kend dobre si urobila s epiduralom,ja nemala a banujem radšej nerodiť ako zaživa sa nechať šiť

liana111
25. aug 2012

@liza2222 viem ze mi nedala nic... mala som to odsledovane 🙂 a po pravde samotny porod a sitie bolo oproti kontrakciam malina ;)

suelop
25. aug 2012

Ja som nastrih ani sitie necitila, len take dost silne sklbanie, lebo som mala epidural. Ale hojila som sa dlho. Z porodnice som isla az na 9ty den. Aj to som sa dost biedne hybala, vsetko ma bolelo. Mozem povedat , ze az take tri tyzdne po porode som bola ako tak fit. No potom som skoncila v nemocnici so zapalom oblicky- ale to je uz ina tema 🙂 😉

rejocka
27. sep 2012

ahojte chcela by som sa Vás spýtať či niektorá nemala podobný problem ako ja som 12den po porode a bolí ma celá ľavá strana zo spodu-to šitie,mám to také napuchnuté,tak idem od dr,že je tam zápal,hnis dosť hlboko,dal mi atb a wobenzym,že ak to neprejde tak mi to budú musieť rezať....Velmi dúfam,že mi atb zaberu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre