Zašívanie po pôrode. Ako dlho sa rana hojí?

adicka
5. apr 2007

ahojte,chcem sa opytat kolko sa vam hojila rana po zasiti po porode.Ja mam za sebou osmy den a stale to boli.V pondelok mame krstiny a mam obavy,ze nebudem fit.

leva
5. apr 2007

ahojcek.myslim ze to je v poriadku.mna to bolelo asi 2 tyzdne.vraj je to dobre si umyvat mydlom,ono vysusuje a lepsie sa to hoji.

tinockaaa
5. apr 2007

ahoj adicka,
mne sa jazva po zašití mierne zapálila, a bolelo ma to týždeň po pôrode viac ako tesne po. takže som musela brať antibiotiká a potom sa mi to vyliečilo. ale nesadla som si poriadne dobré dva týždne. 😒

majkac5
5. apr 2007

adicka,myslim ze to ustupi,no ja ranu obcas citim aj po siestich mesiacoch.inac,sucitim s tebou lebo ked si spomeniem ako to bolelo po porode tak...

mimma
5. apr 2007

Adička, asi ťa nepoteším, ale mňa to pri prvej bolelo asi 2mesiace, najlepšie je sedieť na kúpacom kolese, to si ešte krátko po, skús natierať krémom cicaderma a vlažný obklad z repíka na vložku, mne to veľmi pomohlo po druhom dieťati.

mimakro
5. apr 2007

Ja som amla asi šťastie v nešťastí. Prvýkrát ma lekár nastrihol, ale aj tak som sa ešte natrhla a musel mi šiť konečník(to bolo to nešťastie). Asi dva týždne som sedela na boku, potom sa to zlepšilo. Nebola to však bolesť(nebolelo ma to ani po pôrode), ale taký nepríjemný tlak. Na tom mieste-medzi pošvou a konečníkom kolmo, sa rany dobre hoja(to bolo to šťastie). Iné to bolo s análnym otvorom. To som si užívala ešte asi pol roka každý deň, ale aj to je teraz v pohode. Druhýkrát ma nenastrihli, ale mala som dve trhlinky na jeden steh a tie ešte občas cítim. A ´dalšia rana bola na ľavom labiu. Spravil sa mi podkožný hematóm, ktorý mi lekár musel nastrihnúť, krvnú zrazeninu odsať a zašiť. No zážitok, najmä šitie. A to ma tie stehy ťahali asi týždeň (chodila som ako Žofrej), aj keď mi ich lekár na 4 deň rozstrihol. A pokiaľ mi stehy nevypadli, dovtedy ma to bolelo. Takže je to individuálne. Niekedy malá ranka na citlivom mieste bolí viac, ako väčšia na menej citlivom. Prajem Ti skoré uzdravenie.

alysea
5. apr 2007

Adicka, ja som mala bolesti po zasivani asi pat tyzdnov, lebo sa mi praskli stichy- spadla som. Mne ale velmi pomahalo oplachovanie repikom co najcastejsie ako sa dalo. A uprimne jazva ma stale bolieva a hlavne ked mam menzes, uz mam aj tabletky aby sa to zmiernila, ale nie je to velmi dobre. drzkaj sa a prajem rychle zahojenie

viktoria
5. apr 2007

ahoj, tak mna po prvom pôrode to bolelo asi tak týžden, a teraz po druhom som si mohla hned na druhy den sadnuť, lebo pri druhom pôrode som sa iba trochu natrhla takže ma zošívali iba trochu, ale teraz ked mám menzes tak tie stehy cítim ale nie každy mesiac, no a dobre je keby si sa močala v rumančeku to určite pomôže.....

mimi109
5. apr 2007

mna to bolelo asi 3 tyzdne ani sadnut sm si nemohla a este aj sem tam zacitim bolest teraz 😒 😖

tomaslavka3
5. apr 2007

Adicka najlepsi je repik ako bolo uz spomenute na vlozku,to je stara odskusana vec.Mydlu by som neverila.Ranu som citila aj po rokoch,nie bolest.Takze do pondelka pochybujem.

adicka
autor
6. apr 2007

dakujem vam za odpovede 🙂 az dnes som sa dostala k pocitacu,tak pisem.Skusim ten repik lekarsky.Ta rana boli coraz menej a vcera mi vypadol dalsi steh,tak dufam,ze sa to coskoro zahoji.V nemocnici mi dali nejaky novy sici material,ktory sa hoji 10dni a nie pat dni,ako ten predchadzajuci.

veronika13
6. apr 2007

ahoj, mňa rana bolela asi 5 dní, potom som si mohla už v pohode sadnúť. Je dobre chodiť na malú potrebu do sprchy a tiež si to často umývať čistou chladnejšou vodou, nie mydlom. Tiež je dobré si robiť repíkové sedacie kúpele 😉

nana
7. apr 2007

adicka tá chladnejšia voda funguje, mám to vyskúšané. mňa to bolelo asi tak 10dní, potom sa to začalo zlepšovať. Neboj malý Ti tú bolesť vynahradí. Želám skoré uzdravie

mimakro
7. apr 2007

Nám v pôrodnici odporúčali len časté oplachovanie vodou. Vraj žiadne kamilky, repík, mydlá a pod. Oplachovať po toalete, po výmene vložky a pri pocite väčšieho odtoku krvi (pri dojčení). Je pravda, že prvýkrát bol použitý iný šicí materiál a už z pôrodnice som odchádzala takmer bez stehov ( a to ich bolo požehnane). Bolo to lepšie. Druhýkrát som mala stehy asi tri týždne (boli štyri). Ale všetko závisí od Tvojho postoja. Treba sa sústrediť na niečo iné, najmä na dieťa a bude lepšie 🙂

alexandra
7. apr 2007

Mne sa to zahojilo asi za 10 dni, ale pani doktorka ma zasila veeelmi dobre.. Dokonca tak dobre, ze uz po 4 tyzdnoch sme mohli prakticky skoro bezbolestne skusit opat tulenie 🤐

adicka
autor
7. apr 2007

dakujem,ten maly mi to ozaj vynahradi 🙂 ta studena voda je ozaj dobra vec a pomaha to.Postupne sa to zlepsuje

maca793
7. apr 2007

mne štichy začali vypadávať už po týždni od pôrodu, veľmi to svrbelo, našťastie som nemala nijaké problémy. asi 2-3 týždne od pôrodu som ani nevedela, že ma zašívali. u každého je to individuálne.

adicka
autor
8. apr 2007

ja uz v pohode chodim ,len to svrbi-vraj sa to hoji 😉

melory
8. apr 2007

adicka ja som dva tyzdne po porode a dnes sa prvy krat dobre citim co sa tyka stichov, rano mi aj jeden vypadol. cize moja rada, este vydrz par dni.

adicka
autor
8. apr 2007

melory dakujem,uz to snad nejako vydrzime.Zajtra mame krstiny a trapi ma to len kvoli tomu

srdcko
8. apr 2007

ahoj adicka, mne niake vypadali uz v nemocnici a pamatam sa, ze ked sme s malym prisli domov, vecer som este daco sla kupit daco do tesca autom, sedela som tak nabok, ale dalo, asi po takom tyzdni, som uz pekne sedela...chce to cas, neboj za par mesiacov si ani nespomenies, ze si dake stichy mala...a zajtra drzim palce na krste, my sme naseho krstili,ked mal 7 mesiacov a taky bol dobry, vobec neplakal, papa

adicka
autor
8. apr 2007

srdcko,dufam,ze aj moj malinky bude v pohode a nebude plakat. 😉

srdcko
9. apr 2007

neboj, aj keby, ved to su deti....ja som sa terz s tym mojim vratila zo sibacky, tak si idem oddychnut

mirka
9. apr 2007

adicka, ja som mala problémy asi 4 týždne, potom to prešlo ani neviem ako.

vikuska
13. apr 2007

ahoj adicka,viem ze ked som odchazala z memocnice po 7 dnoch(maly mal problem,tak preto az po 7 dnoch)som si uz ako tak mohla sadnut,ale este pocas pobytu sa mi trochu zapalili stehy a odporucili mi to oplachovat 3x denne pripravkom-Tantum Rose.Je to prasok,dostat ho v lekarni,ktory sa rozrobi vo vode.Doma som to tiez este tak 4 dni oplachovala a tak uz to bolo v pohode.Takze asi po takych 2 tyzdnoch po porobe som uz mohla sediet.

valy
8. jún 2007

ahojte, baby, mate niektora skusenost s uvolnenymi stehmi? lekar mi povedal, ze mi to zatial nezasije znovu, vraj mam cakat, ci sa to nezrastie same. este mi povedal, ze to vraj nie je kratkodoba zalezitost (nepovedal ale, kolko tym mysli) a iba ak sa to zrastie zle, tak by som musela ist na operaciu.
zaujimalo by ma, co mam cakat? asi ako dlho sa to zrasta a aka je sanca, ze sa to dobre zrastie? dost ma to deprimuje, mam pocit, ze si cez tu ranu vidim vnutornosti, hnusne to boli a stale mi to krvaca ☹
a ako tu citam, ze to este po rokoch niektore citite, tak je mi z toho nanic este viac....

olinka6226
8. jún 2007

valy jednej kocke sa takto rozisli stehy a znovu ju sili, tak neviem..

chrobaak
8. jún 2007

valy, ja by som necakala.... moze sa ti tam zaniest infekcia.... podla mna, dobry lekar by ti to mal poriadne vysvetlit, neboj sa ho vypytovat.... je to tvoje telo. samozrejme, nehystercit, ale mat dostatok informacii a sancu rozhodnut sa sama, co a ako.... 😉

valy
8. jún 2007

dakujem vam za odpoved. bola by som radsej, keby mi to znova zasili. no, zatial si to musim oplachovat roztokom tantum rosa a mam aj antibioticku mast. v pondelok mam ist na kontrolu, ako sa to vyvija, tak som zvedava 😖

mimakro
8. jún 2007

Nechápem, na čo lekár čaká. Šitá rana sa predsa lepšie a krajšie hojí. Nehovoriac o infekcii tkaniva. Nedochádza mu, že zle zhojené poranenie na takom citlivom mieste môže v budúcnosti spôsobovať rôzne problémy? Kde máš ranu? Je to iba hrádza?

valy
8. jún 2007

tie rozpadnute stehy mam hned pri posve smerom ku konecniku, teda mam do nej teraz taku dieru.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre