Zašívanie po pôrode. Ako dlho sa rana hojí?

adicka
5. apr 2007

ahojte,chcem sa opytat kolko sa vam hojila rana po zasiti po porode.Ja mam za sebou osmy den a stale to boli.V pondelok mame krstiny a mam obavy,ze nebudem fit.

saskarisko
5. sep 2007

ahojte, no ja som sitie citila, aj ked som mala epidural. a pri aplikacii mezokainu ostriekal miesto siteho miesta, sestricky cez pol miestnosti. ale dalo sa to vydrzat. 😲

bambulka026
5. sep 2007

babenky,
ako Vas tu citam, ja sa uz fakt zacinam viac bat toho zasivania ako samotneho porodu... 😖

geegee
5. sep 2007

ked mna zasivali, fico akurat daval dokopy svoju skvelu vladu 😒
Mna zasili poriadne, dlho, hadam pol hodiny, ale ta euforia zabranuje naplno si uvedomovat tu bolest, takze vravim, ze sitie sa dalo v pohode zvladnut aj bez oblbovakov 🙂

tomaslavka3
5. sep 2007

bambulka,moc sa neboj,lebo este nevies ako budes znasat ty bolesti.Mozno fajn,mozno horsie.Ja uz po tolkych bolestiach pri porode som poriadne ani necitila ako ma zasivaju.Uz som len kludne a stastne lezala a cakala na babatko,kym ho oblecu a prinesu.

bambulka026
6. sep 2007

Ved to, mozno budem kricat na celu porodnicu... 😀 😀 😀

tomik5
6. sep 2007

bambulka, nechcem ťa strašiť, ale veru to zašívanie ma bolelo hrozne aj som si tam pokričala a cez pôrod som bola ticho, ale dá sa to zvládnuť a ešte ak budeš mať pri sebe muža, ten ti dodá silu a pri pomyslení na Lukáška, alebo Martinka 😀 ti už bude všetko jedno. Držím palčeky.

berenisse22
6. sep 2007

ahojte baby,
ja som mala dost tazky a dlhy porod, maly mal 4210g a 55cm, tak ma museli nastrihovat, a potom zasivat.Mala som ale 10 stichov, nastrihovanie a zasivanie vobec nebolelo, po takom porode to bola malina, to som uz len oddychovala a bola rada, ze sme obaja ok. S ranou po porode to bolo horsie, velmi to bolelo, nemohla som sediet minimalne dva tyzdne, mne velmi pomahalo caste umyvanie, potom repikova mast a obklady a mast cicaderma.Za take dva mesiace sa to pekne zahojilo, pan doktor si pekne urobil svoju pracu, ale ked je zmena pocasia tak to vzdy citim, ale co , ved to babo stoji zato.

cistko
17. sep 2007

Ja mam tyzden po porode a v niektory den to boli viac a v iny menej. Napriklad dnes mam ten statstnejsi velmi to necitim, ale viem ze poobede sa to moze kludne zmenit, zacne to palit a stipat - to vtedy ak vela chodim alebo casto sadam. Najcastejsie si to rozdrazdim ked kojim maleho a nie je pri mne manzel. Vtedy casto vstavam, laham, sadam a som nenormalne ubolena. Z toho co som si precitala je vela veci co by mali pomoct, cez repik, harmancek a tamtum rose. Mam doma vsetko ale teraz nemam odvahu nieco skusit. V nemocnici mi sestricka radila mocit v sprche, umyvat cistou vodou, da sa to zvaldnut aj ked mi to uz niekedy ide na nervy. Hlavne v noci, ked dokojim, som zababrana az za usami a nejde nam tepla voda, to aby som pocas celeho kojenia odpustala a mohla sa potom umyt. Ked pisete o sedacich kupeloch, nemate obavy ze sa vam to dostane dovtnutra? Najhorsie na tom vsetkom je velka potreba, nehrozi aby som si utrela zadok, bojim sa ze potrham stehy a tak musim z opacnej strany bytu utekat do kupelne zo zas...zadkom-fakt na pobavenie 😀

kotenko
17. sep 2007

Ahojte, tiez by som sa chcela poradit ohladom stichov a krvacania...
som uz skoro mesiac od porodu, stichy ma nebolia vobec, ale tam kde som zasivana sa mi spravili akoby pupienka a straasne to stipe, najprv som myslela, ze je to zo zasivania, ze to chce nejako divoko vypadnut alebo co, ale mam to uz 3-4 dni. Dnes je to uz ok, ale ja tak to citim ze to stipka.

A aby som nebola do veci, tak napisem aj o mojom siti... Sili ma asi 15 minut, mozno aj menej, neviem, nepocitala som to. Dcerka mala iba 1 770 gramov, ale aj tak ma dotrhala aj vnutri (2 stehy) a vonku ma aj nastrihli (asi 4-5 stehov, neviem presne...). Po porode sm mohla sediet uz po 2-3 hodinach a takisto som aj normalne fungovala. Na druhy a treti den od porodu som sedela na makkom vankusi a nosila som si ho vsade, potom som uz sedela ako keby som ani nerodila. Lekari ma chvalili, ze ako rychlo som sa s tohodostala. Inak, uz nekrvacam, mam iba vytok. Ale vcera som zas jednorazovo krvacala, ej to normalne??? Nebolo toho vela, ale ked som zbadala krv po mesiaci, tak som sa trosku zlakla... Poradte mi, prosim, ci je toto vsetko ok.
a este mam jednu otazocku. kedy ste po porode dostali prvy krat kramy??? Ja som pred tehu mala kramy kazdych 24-25 dni, tak som si vcera myslela, ze som uz dostaal kramy... Ale bolo to iba jendorazove.. Inak mlieka mam uz minimalne, dietatko mam v inkubatore a sice pouzivam odsavacku, ale nie je to ono... Poradte, prosim

kend
19. sep 2007

kotenko, ja som dostala menzes presne jeden mesiac odvtedy ako som prestala kojit

maruschka
19. sep 2007

no teda,pri prvom pôrode mi to vôbec neumŕtvili a myslela som,že odpadnem od bolesti,no horor.A pri druhom som ich už samozrejme v inej pôrodnici prosila,aby ma radšej ani nezašívali a doktor sa ma pýtal,že prečo a tak som mu povedala,ako to prebiehalo pri prvom bábätku a dr.mi povedal,že to bolo strašne drastické a nenormálne.Ale nemala som sa čoho báť.Pekne mi to opichal a krásne zašil,ani som to necítila.A ani nastrihovanie nebolí. 😉

cistko
22. sep 2007

Zajtra bude 14 dni co som po porode a stehy stale nevypadli, dokonca zacali paradne stipat a tak som zobrala zrkadielko a obkukla to tam a okolo troch mi praskla koza. Stehy stale su ale tiez aj tri "male" dierky. Mocim si to v repiku ale neviem co dalej....nechcela by som ist o5 na zasivanie ☹ ☹ ☹

natty2007
23. sep 2007

cistko, neboj tie prasklinky sa zhoja, len si to stale moc v tom repiku. Ja som mala ten isty problem, ale vsetko dobre dopadlo.

cistko
23. sep 2007

A ako je to s tymi stehmi? Nemali vypadnut uz na 7 den???? 😲

natty2007
24. sep 2007

Cistko niektore stehy vypadavaju dlhsie ako 7 dni. Neboj bude to ok.

uhlikova09
24. sep 2007

Ahoj mna to vobec nebolelo alekym mi stehy vypadli tak to trvalo 6 tyzdnov,a este k tomu mi aj praskol steh a doktorka mi to tak nechala

natty2007
24. sep 2007

uhlikova a pojdes si to dat zosit?

dobko
4. okt 2007

Pocula som ze ak sa chce clovek vyhnut nastrihovaniu, pomaha potieranie obyc. rastlinnym olejom este pred porodom. Ma niekto skusenosti ci to fakt zabera?

sue
4. okt 2007

Dobko, existuje aj olej na masírovanie hrádze, ale môže sa to až pár týždňov pred pôrodom... a vraj to naozaj pomáha 😉

dobko
4. okt 2007

Dik uz som kukla

jahodka11
4. okt 2007

ahojte baby, dnes som bola na predporodnej priprave a preberali sme aj masaz hradze....zhrnula by som to asi tak, ze to nemoze uskodit, ae taktiez to nezabrani moznemu nastrihu....ak to nastrihnutie bude nutne.....ale sestricka povedala, ze nastrihnutie vobec necitit, robi sa pocas kontrakcie, ked zatlacime a ze ani nevieme kedy.....aspon na antolskej to priamo pacientke nepovedia, aby sa nezlakla a neprestala tlacit....dozvieme sa to az po...🙂)

valy
4. okt 2007

masaz hradze som si robila pravidelne a mozno to moze pomoct, ale mne napr. vobec nepomohlo, hoci som sa pozitivne presviedcala, ze zvladnem porod aj bez nastrihu. nastrih som naozaj necitila (urobili mi ho "standardne", pretoze to robia na antolskej skoro kazdej prvorodicke, aspon ten moj lekar mi to povedal pred porodom), ani som necitila, ze som sa dotrhala, mala som v tej chvili ine problemy. ono je to ale problem neskor.

dobko
8. okt 2007

Ako tak citam tieto prispevky, napada ma otazka ci sa nejako zmenili taktiky sitia. Ked som rodila prvykrat pred 5 rokmi tak sa stichy vstrebali uz za niekolko dni a tu pisete ze "vypaduvaju" dokonca za "niekolko tyzdnov".
Mna osobne zasivanie len tak trosku stipkalo, potom prislo hroznych 5 dni, ked som nemohla sediet a robila som asi 10cm kroky. Ale z porodnice som uz kracala normalne a po par dnoch aj sedenie bolo v pohode.Za 2 tyzdne som uz robila drepy.

alienka
9. okt 2007

ahojte, no ja mam od porodu pomaly 4 mesiace a stale mam so sitim problemy ☹
asi pred tyzdnom sa mi okolo stehov urobili granulaty /male hrcky/, zacalo to boliet aj trosku krvacat, moja doktorka ma poslala k inemu dr. a ten mi to ambulatne vybral, napriek tomu, ze to umrtvil, bolo to dost neprijemne ☹ , som si zase pripadala ako po porode, vobec sa mi nedalo sediet, no dnes je to uz stvrty den a je to konecne lepsie 😉 Mali ste niekto takyto problem?
moja doktorka povedala, ze ked je vela sitia, moze sa to spravit, pri porode ma dr. aj nastrihol, no aj napriek tomu som sa dost potrhala

geegee
9. okt 2007

alienka...ja som mala tiez nieco ako ty - 2 stichy sa mi roztrhli, zacalo mi tam nieco rast a moj Dr. povedal, ze to treba len "vydrat". Pako! Dlho to boleo, ale nakoniec sa to zrejme same vstrebalo. V porodnici som si stichy nedala vybrat, strasne ma to este bolelo, tak som povedala, ze tam dole uz nikdy nikoho nepustim 😀

alienka
9. okt 2007

fiha, geegee, tak to ti moc nepomohol, aspon ze sa ti to vstrebalo, ja dufam, ze po tomto zakroku uz budem mat konecne pokoj

bambulka026
9. okt 2007

Fuuuha, ked Vas tak citam ,tak som rada ze som rodila cisarskym...
Mna uz na 4-5 den po porode nic nebolelo a hybala som sa v pohode...
Len ta jazva sa volako pomalsie hoji...stale to mam mierne opuchnute.

kkatrina
9. okt 2007

Ja mám aj dobrú aj zlú skúsenosť. Pri prvom pôrode pri epi som mala kliešťový, takže som bola veľmi nastrihnutá. Zašívanie som síce necítila, ale to čo som zažívala 2 mesiace po tom sa ani nedá opísať. Veľmi skoro mi vypadali štichy, rana sa mi otvorila, museli mi to čistiť a natierať peruánskym balzamom. Ešte že mi to znovu nezašívali. Asi mesiac som vôbec nesedela.
Teraz som 2,5 týždňa po druhom pôrode a ani neviem že som rodila. Bez epi, super rýchly pôrod, nástrih som necítila, pred šitím mi na 3 miestach pichol analgetikum, šil ma síce dlho, lebo prekrýval tú hrubú jazvu po prvom pôrode, aj som si pojojkala, ale to len tak pichalo. Takže v pohode. Ja som skôr mala problém vydržať v tej polohe polosedu s nohami vyloženými, strašne ma bolel chrbát a z toho som bola potom aj nervózna.
Sadla som si hneď na druhý deň, teraz ešte trošku slabo krvácam ale inak v pohode.

biba12
12. okt 2007

mna zasivanie bolelo dost, sil ma lekar 45 minut. Mala som epi, ale citila som kazdy vpich, kazdy uzlik. Ze epi na to nepomaha, lebo to odstavuje len receptory maternice. A komu to pomohlo mal ju zle pichnutu. Teraz som 16 den po porode, alke stale to citim, aj ked uz sedim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre