Zašívanie po pôrode. Ako dlho sa rana hojí?

adicka
5. apr 2007

ahojte,chcem sa opytat kolko sa vam hojila rana po zasiti po porode.Ja mam za sebou osmy den a stale to boli.V pondelok mame krstiny a mam obavy,ze nebudem fit.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kucierka1
13. okt 2007

Ja som mala 2 stehy vnútorné a 7 vonkajších, hneď ako som porodila, dopichla mi anesteziologička epi, tak, že som od pása dole nič necítila 🙂 Tie prvé dva dni to bolelo dosť, ale potom už v pohode..

janula17
31. dec 2009

ahojte, mam prave tyzden po porode a tam dole ma to tak strasne boli.... vsetko okolo porodu sa mi dalo vyrdzat, ale toto ma uz normalne vycerpava. ani sadnut ani nic, myslim ze mi to aj dost hnisa. Prikladam si tam casto repik a umyvam cistou vodou. A ked som pozrela zrkadielkom ako to mam zosite, hroza, zda sa mi to postahovane privelmi, medzi stehmi su az bublinky ☹ neviem ci to je normalne a vstrebe sa to, alebo to mam fakt zle spravene......

biba12
31. dec 2009

Janula. Neboj, ja to uz ani necitim🙂 Stehy Ti vypadaju, bude to vyzerat lepsie. Hlavne je nepouzivat vobec papier, po kazdom cikani, si to umyt vodou a oplachnut repikom. Mne to velmi pomohlo, zahojilo sa to, aj ked teda som asi 3 tyzdne normalne nesedela. Ale fakt som sa umyvala pocas 5 tyzdnov po kazdom malom cikani aj v noci.

janula17
31. dec 2009

5 tyzdnov 😕 ach jaj.... biba a ako si si to oplachovala tym repikom? mam to vo flaske a davam si to na papier a prilozim. ale boli to tak...

lenocka23
31. dec 2009

janula, ja som tiez pouzivala caj (odvar) z repika, ten posobi protizapalovo, no ale pokial by tie bolesti pretrvavali dlhsie, urcite by si mala zajst za DR aby ti to skontroloval... budu sa ti vediet o stehy a zasite miesto lepsie postarat, ako ked to budes robit doma sama.. a mozno zbytocne trpiet... inak mne pomahalo aj to, ze som cikala vo vani pri sprchovani...

hathor1231
1. jan 2010

ahjte,
ja som nemala vela stehov ale zasili ma 'nachuja' co sme zistili az pri pokuse o sex 😕 prosto mi tam urobila malu dirku a vojde sa tam max tak tampon 😔 😝
po porode to nebolelo vobec,len ked som si sadla alebo dlho stala,potom to pobolievalo,co je vraj normalne a ked sme sa konecne odhodlali,tak sa prosto nezmestil 😅
idem na opreaciu,celkova anesteza,neda sa to urobit v ordinacii 😝 mala ma uz 6mesiacov a drzime celibat 😝

samotne sitie,mala som lokalku, nemala som epi,nic. len na site mi pichli lokalku,takze som citila len take skrabkanie a potahovanie...
a tiez som prve tyzdne cikala v sprche alebo som si presto zobrala poharik vody a pri cikani si to liala zvrchu na pipinu 😀 pomohlo 😀 bez toho to riadne stiiipalo 😝 a tiez kazdy den kupel v repiku a jeden len v cistej vode.... ale dierku mi to nezvetsilo 😀

kessy11
1. jan 2010

ahojte som dva mesiace po pôrode, maly bol celkom velky 3690g,52cm,pôrod v pohode, šitie som trošku cítila ale žiadna velka bolest, mala som epi tak asi pre to, samozrejme aj mna to bolelo potom ale asi iba dva-tri dni potom, neskôr sa to zlepšovalo, pohlad do zrkadla aj mna vydesil ale spravilo sa to, používala som roztok Rosalgin, je to veľmi dobre je k tomu aj taka pumpa, použivala som to aj na vonkajšie aj vnutorne výplachy, sprchovala sa aj 3x denne vlažnou sprchou (to tak 4-5 dni po pôrode) a a na 10 den som ani nevedela že som rodila a bola šita a všetko je tak ako ma byť a funguje vsetko na 1 🙂 tak
Janula skus ten Rosalgin dá sa to kupit v lekárni a je to na dezinfeckiu a urychlenie hojenia rán po pôrode 😉

janula17
1. jan 2010

dakujem kessy, pojdem si to kupit. Baby ja som dnes rano isla naspat do porodnice so slzami v ociach, nech sa na to pozru. Revala som jak mala ked mi to pozeral a stlacal, ale vraj sa to hoji normalne a nehnisa ☹ Tak teda neviem, ked je toto normalne.... dufam ze to aspon bude fungovat potom ako ma 😉 aj ked to asi bude vyzerat uz inak...

lenocka23
1. jan 2010

janulka, je dobre ze si sa bola ukazat, aspon ti potvrdili ze to nehnisa... mozno len tvoj prah bolesti je niekde inde... ja som tiez asi tyzden po porode nemohla ani sediet ani chodit poriadne.. ale isto sa to upravi.. je to vlastne rana ako kazda ina, len mozno citlivejsie vnimana... drzim palce, nech sa co najskor citis lepsie.. 🙂

hathor1231
1. jan 2010

janula, aj mne to takto zacalo... tiez mi povedali,ze to je oky a ze sa to perfekt hoji,potom sme to skusili a prosto ma zasili natesno 😝 snad sa to tebe nestane 😝

berus222
1. jan 2010

janula, mna zasival 3/4 hodinu, ale rano som uz pri ranajkach sedela. tak som si myslela, ze je to ok. ale asi za tyzden som nemohla ani chodit, roztrhol sa mi prvy steh a myslela som si, ze umrem. tak som sa zacala umyvat v repiku a pomohlo mi to. ja som si dala odvar z repika do striekacky a normalne som si to vsetko vyplachovala. janula, citim s tebou, viem co to je.

zuza.m
1. jan 2010

ja som rodila vyše rokom s všetko mam v pamäti ako dnes.rodila som celkom fajn maly vyletel strašne rychlo a dotrhala som sa od predku až k zadku.šitie bolelo strašne a po porode ani nehovorim.po prvom dni sa to celkom dalo ale tie dalšie sa postupne zhoršlovali ako sa to cele hojilo a stahovalo to neskutočne tahalo.sediet som nemohla dobre dva týždne a ani chodit poriadne ,všetci sa mi smiali že až tak dlho ma to drži ale bolo to fakt prišerne.dokonca som použivala aj nejaky zeleny sprej čo mal lepšie rany hojit.aj ked zapalene to nebolo a po tyždni mi pekne vypadali stehy.ale dost často ma to šitie boli do dnes.ako keby v tych dierkach zostali zrastene tie nite čo mali vypadnut.sem tam sa tie dierky zapalia a štipu.ale na pohlad gynekologičky je to v poriadku.je tu niekto kto ma dlhšie po porode a podobny stav??

hathor1231
1. jan 2010

inak, je fakt blbost nedat ziadne lokalne na sitie 😝 ved ako sa ta rodicka ma uvolnit? ked tam lezime so stiahnutymi prdelkami,v krci,tak to aj tak pekne zasiju... ved mas byt uvolnena aby to zasili normalne,nie?

zuza, a co sex? 😕 asi sa ti to bude hojit dlhsie,ked si bola tak moc roztrhnuta...
som sice len 6m po porode ale napriklad mna to zacne boliet ked mam dostat mrchy 😅

beruska151
1. jan 2010

Caute kocky:chcem sa opytat a ked ste napriklad po 2 ci 3 mesiacoch po porode a mate sex tak vas to neboli?A je ten sex taky ako predtym alebo iny?!Diky za odpovede 😀

zuza.m
1. jan 2010

no sex v pohode ono mne sa to už neroztahuje len tie dierky sa ako keby oživili a štipu.inak vnutry v pohode akurat sa mi zda že po porode mam všetko posunute dole.či maternicu alebo aj posvu.a ani som neni nejaka velka roztahana ako sa vravi.teda ževraj 😅

beruska151
1. jan 2010

zuzi:Ale uzijes si ho nie!?Nemas s tym problem?Niektore baby vravia ze si ho uziju este viac neviem dufam ze s tym nebude problem. 😀

hathor1231
2. jan 2010

zuzi,tak ked sexujes vpoho,tak sa s tym asi ani neda nic urobit. ved to najhlavnejsie funguje a boliet to bude asi este dlhsie. a ked ti aj doki povedal,ze je tam vse oky,tak s tym asi fakt nic neurobis. je to rana a este na takom citlivom mieste...

zuza.m
2. jan 2010

no my sme sexovali myslim že ešte skor ako šestonedelie skončilo.aj ked sa to nemalo ...a nebolelo nič.ani teras a vnutry už vobec nie.len ako som pisala mam to cele vnutry ako keby posunute dole a dost často trpim ako keby nejakym zapalom.jednoducho ma to tam dole začne svrbet štipat a už sa musim vyplachovat.a vtedy mam citlive to šitie.ale inak si mylsim že je to v pohode toho sa vobec nemusite bat.že by to bolelo alebo tak skor bolo horšie to sedenie a chodenie pre mna. 😅

illly
8. jan 2010

ahojte,moje zašívanie bolo strašné,rodila som bez epi,porod bol v pohode,doktor ma zašil ani to nebolelo,odišiel ale za chvilu sestrička začala kričat,že krvácam,prišli štyria doktori,nastala panika,vyše hodiny ma zašívali zvnútra,manžel bol pri mne ležal na mne a držal ma, bola to hrozná bolest,poplakala som si,hojenie asi tak 3 týždne už je to o.k.,ale asi na to nikdy nezabudnem...

cmuky82
10. jan 2010

no illly tak toto by som nechcela prezit ☹ dufam ze sa ti to viac nestane

lizatko1009
10. jan 2010

ja som rodila s epi a nadstrih som necitila a ani sitie, po celom zasiti mi dopichli epiduralku tak som si kludne pospala, ale potom? no hruza 2 tyzdne ma to vkuse stipalo, vtedy bolo teplo, spotila som sa a stipalo este viac denne som bola v sprche aj 10x, ale pomohol rosalgin.

slovakia13
10. jan 2010

tak ja som sa dotrhala v UK nenastrihavaju,ale mala som epidural-pohoda 🙂 .zahojila som sa rychlo 😉 ,ale este som nemala odvahu kuknut ako to vyzera 😝 😀

sisamato
29. mar 2011

@biba12 ahoj,
tak to si ma dost prekvapila, ze epi na sitie nezabera...som myslela ze mne aj ta epi na to pomohla, ze som takmer nic pri siti necitila, asi len 3 take zastipkania...teraz uvazujem ci si pri druhom dat vobec epi, ale viac ako porodu sa bojim toho sitia...s epi som mala dobre skusensti

biba12
31. mar 2011

@sisamato mne nepomohla vobec na to sitie. Pri druhom som epi nemala, lebo mi ju pichnut nestihli. A stehy mam iba 3. To som si ale vypytala mezokain a ten ihned zabral a necitila som nic.

heni79
31. mar 2011

@sisamato
Jasné, že epidurálka na šitie zaberá. Len ti ju musia po pôrode opäť dopichnúť achvíľku počkať, kým to zas zaberie. Je to o prístupe lekárov. Mňa šili po pôrode hodinu (mala som pocit, že vnútro mi priam štrikujú nanovo, práve dnes je tomu rok) a bez epi by som to nebola prežila. Aj vonkajšie šitie trvalo. Ja som síce cítila napr. prevliekanie nite, ale bolo to skôr psychicky nepríjemné, ten pocit, že mi práve prevliekajú cez tkanivá niť, ale nebola to bolesť! Na 5.deň po pôrode ma šili opäť, lebo sa mi rozpadlo šitie hrádze. A vtedy mi dali mezokain, lokálne. Takmer som dr. kopla do hlavy. 😅 Od bolesti. Ale mala som radšej mieriť na asistujúcu sestru, ktorá sa tvárila, že som cintľavka, lebo som zjavne mala epi. Normálne mnou pohŕdala, že som si to "neužila". 😠 Krava nebeská to bola.
Jáj a zabudla som, to šitie sa mi o dva dni rozpadlo zas a už sa to opäť šiť nedalo. Tak som mala iba veľkú ranu a pár chabých rád, čo s tým. Zachránil ma Peruánsky blazam a môj gynekológ a moje pravidelné navštevovanie ambulancie 2x do týždňa počas celého šestonedelia a ešte aj chvíľu po ňom.

sisamato
31. mar 2011

@heni79 ahoj, aj ja som si to myslela, len ma prekvapil ten jeden nazor...ja mam na prvy porod len dobre spomienky, mne epi zabrala na 100%, jasne ze tlaky na koencnik pri vypudzovacke som citila, a uz neviem ci mi ju dopichli pri siti, ked som pri tom tiez nic necitila...asi ano, ked to tak super zabralo...no uzila si si tej bolesti dost, ja by som asi odpadla, som strasna citlivka...
ale este stale neviem ci si ju dat...mam ju v zalohe, ale este nemam najnovsie krvne testy, ktore odo mna este chceli...vy ste ich stihli?

heni79
31. mar 2011

Krvné testy k epi? Nič také som mať nemusela, iba poučenie u anesteziológa. V BA to fungovalo tak, že ak si mala poučenie a chela si epi, dali ti ju, ak si aj nemala zaplatenú. Prípadne si mohla mať aj zaplatenú, ale ak ti ju nepodali, peniaze ti vrátili. U vás to tak nefunguje? Že by si si zaistila, keby náhodou a uvidíš, či budeš zvládať aj bez. Hm? 😉 Ja by som bez nešla ani druhý raz. I keď - asi druhý raz ani nebude. 😅

kukujka
17. jún 2011

takze mna sili hodinu a pol dve doktorky chvalabohu som mala epi a skoro vobec som to necitila.len teraz sa mi rana zacala mierne zapalovat.mal to niekto tiez zapalene,co vam na to pomohlo?

heni79
18. jún 2011

@kukujka
Choď ku gynekológovi/gynekologičke - myslím svojej. Ja som mala rozsiahly zápal vnútorného šitia a dal mi vaginálne tablety - také, čo sa môžu i keď kojíš. A potom ešte jedny, sakra drahé, ale pomohli. Lebo so zápalom (najmä z hnisom) nie je sranda. Nespoliehaj sa iba na repík. Ja som k lekárovi šla a ďakujem mu podnes deň.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre