Zašívanie po pôrode. Ako dlho sa rana hojí?

adicka
5. apr 2007

ahojte,chcem sa opytat kolko sa vam hojila rana po zasiti po porode.Ja mam za sebou osmy den a stale to boli.V pondelok mame krstiny a mam obavy,ze nebudem fit.

meg_junova
28. sep 2012

No, ja som uz tri mesiace skoro po porode a stale nezahojena, narastlo mi tam zive maso, tak mi to musia ambulantne odstranovat. Je tiez zaujimave, ze niektore zeny po porode krvacaju tyzden, ja som krvacala az 8 tz.

dyba
6. okt 2012

ahojte. kedy vám vypadli stehy po šití? a ako dlho vás rezala, či štipala rana?

ktore
6. okt 2012

@dyba ahojko ja mam presne tu istu otazku lebo som sa naplasila ze mam este stehy.citam ze aj 4 tyzdne .mne nejake vypafdli ale pri vchode do posvy som nasla.som sa az zlakla.

dyba
6. okt 2012

@ktore takže aj 4 týždne?tak treba ešte čakať,a šitie ťa niekedy ešte štípe alebo reže?
ja keď sa umývam, tak tam cítim ešte nejaké stehy. ale neviem kolko som ich mala,radšej som sa ani nepýtala

lenkalis
6. okt 2012

Ja som nechcela nástrich, ale roztrhla som sa v pošve a na krčku asi osem štychov a vonku tri. Vo vnútri bolo šitie bez uŕtvenia a takme to nebolelo a vonku s injekciou, lebo tam to je riadne cítiť, keď sa šije. Čítala som tu, že šitie je horšie ako celý pôrod, ale ja som šitie takmer vôbec necítila, a mala som pri tom malú položenú na mne. Sadnúť som si mohla po pár dňoch, štychy vypadli po dvoch týžňoch a po troch týždňoch to už prestalo bolieť a tlačiť. A po šestonedelí si gynekologička sni nevšimla, že som bola šitá.

kika1111
6. okt 2012

@ktore
@dyba hej, tak dlho.. mne tam z vnútra vypadali štychy hadam aj na piaty týždeň..ale doktor mi tam robil "mašličky", tak asi preto že to bol veľký kus toho materiálu.. 😔

lucinocka
6. okt 2012

@dyba my mame dnes 2 tyzdne a prestalo ma to stipat svrbiet pred par dnami..natieram si to mastickou a pomaha

angelkika
6. okt 2012

ja sa uz ani nepamatam ako dlho mi vypadavali stychy, ale rana sa dost rychlo zahojila. Pomohlo mi, ze som si ranu natierala cicadermou. Cicadermu mi poradila moja detska na bradavky este pri prvom, lebo som ich mala uplne krvave, a s nou sa mi to potom dost rychlo zahojilo, a ze sa to nemusi ani zmyvat pred kojenim. A pri druhom som to vyskusala aj na sitie, lebo pisu, ze je to aj na rany a fakt to pomohlo.

janabanana
6. okt 2012

tak dva týždne trvalo než mi povypadávali stehy a akonáhle vypadli aj bolest a ťahanie bolo menšie. lebo sa tot am už naťahuje posvojom a nič to netahá ku sebe...

dyba
6. okt 2012

@lucinocka a aka je to mastička? ale tušim to zo dna na den menej svrbi a štipe. tak ešte počkam

lucinocka
6. okt 2012

@dyba mne ju odporucala svagrina, robi v lekarni a ked som ju prisla kupit, tak sa ma typek pytal, ze ci nam ju odporucaju v porodnici, ze strasne vela zien po nu chodi..moc som tomu neverila, ale chvalabohu mne pomohla, uz vobec necitim stehy..

http://www.la-roche.sk/la-roche-posay-cicaplast...
len to nesmie na otvorene rany, tak kym mi to prestalo krvacat som si to susila rivanolom, to tiez super pomohlo, kvapkali sme si to v porodnici na vlozku..aj baba co so mnou lezala a zaberalo to..len neviem ako sa to vola na slovensku, ale urcite to dostat, taka zlta vodicka
http://www.onemed.co.id/images/products/20_2006...

ktore
6. okt 2012

@dyba mna to uz davnejsie nestipe ani netaha.som myslela ze su uz aj stehy prec a nie.som zvedava kedy vypadnu.ja si to umyvam detskym mydlom.

ktore
6. okt 2012

@dyba asni ja som sa nepytala kolko stehou mam,doktor nemal ani naladu.tak som bola ticho a on len sil.ale asi viac.babo som ledva vYtlacila tak tam bolo asi dost stehou.tieto co citim tak su tak vnutri,tie zvonka su uz neni.

svetlusska
6. okt 2012

@dyba mne sa rana hojila cca 4 tyzdne mozno aJ 5 tyzdnov, a stehy vypadavali postupne...ale ja som od zaciatku pouzivala rosalgin -roztok rozrobeny uz v lekarni, bolo tam tusim 5 flasticiek, potom sa mi ta rana aspon trocha ukludnila aspon ja som mala taky pocit...a stehou som mala dost

dyba
6. okt 2012

ešte som sa chcela opýtať, či ste tie stehy mali také tvrdé a nepichali vás a či ich niekomu museli aj vyberať, že nevypadli samé. idú mi už na nervy

liza2222
22. okt 2012

mna zaujima či aj v dnešnej dobe šijú bez umrtvenia ako nas?AKO STE TO VNIMALI TERAZ?ja osobne mam dlhe roky na pôrodne šitie najhoršiu spomienku nič bolestivejšie som nezažila nikdy žiadna radosť a zabudnutie sa nekonalo ,dieťa som mala po 3rokoch manželstva a namiesto radosti som citila hnev bolesť smutok

pralinkaaa
6. nov 2012

ahojte som asi 11 dní po a šitie ma nejak rozbolelo neviem či som moc behala či čo - a nechápem ale "smrdí to" myslíte že je to normálny priebeh?

zuzi0911
7. nov 2012

@pralinkaaa ak ta to zacalo terz boliet mozno sa to zapalilo. a co sa tika smradu tie ocistky aj mne akosi smrdeli. ale kludne to mozrs mat pretazene ale ak ti to neprejde radsej navstiv lekara.

pralinkaaa
7. nov 2012

@zuzi0911 jj dik. len som pozerala zrkadielkom a ja tam nič nevidím - teda vidím nejaké štichy ale nevidím nič také čo by vyzeralo "zle" aj ked neviem ako vyzerá zapálené...

zuzi0911
7. nov 2012

@pralinkaaa no to neviem ani ja mozno len je to cervensie.alebo kludne aj vlozka ti to mohla podrazdit. Tym osuchovanim a je to terz bolestivejsie mna to tak parkrat vedelo koli nej

pralinkaaa
7. nov 2012

@zuzi0911 inak to ma napadlo dávala som si doma tie kamilkové a to je niečím už napustené že či to aj z toho nemôže byť..tak som včera kúpila zas tie otrasné pôrodné ☹ no hádam to čoskoro prejde, už by som chcela byť fit...lebo inak som boola po pôrode dosť v poho, som si aj sadla a tak...ako ani teraz to nie je strašne ale už som čakala uplne OK

zuzi0911
7. nov 2012

@pralinkaaa no kludne aj ta aroma to mohla spustit. ja som si poorodne nekupovala sle klasicke len bez kridelok. kridelja som nezniesla ete pol roka po porode.

mahalo
7. nov 2012

stehy do cca dvoch tyzdnoch..a rychlo a pekne sa to zahojilo..tak na treti den po porode ma to uz skoro vobec nebolelo, aj sediet som mohla bez obmedzeni..a do tyzdna to bolo ok uz uplne.

frkanka
29. apr 2013

ja sa chcem spytat ci nemate niekto skusenosti so zlym sitim a napokon aj zlym zrastenim 😒 😖 mne sa to zial stalo ☹

ivon_kiki
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
althejka
15. máj 2013

mna to naozaj fest bolelo tri tyzdne, potom uz lepsie a teraz ani neviem ze ju mam, len obcas,ked sa meni pocasie zaboli. asi je to ako ked ma clovek zlomeninu zahojenu,ze si to obcas citi

nintu
15. máj 2013

ja som bola dotrhanaaaaa veru katastrofa.bolest este horsia.teraz ked je zmena pocasia tak citim vsetko ☹ 3tyzdne som nesedela.stale som sa sprchovala a umyvala-oplachovala som si repikom.ten velmi pomohol!

frkanka
21. máj 2013

mna slabo zosili tak sa mi to aj zle zrastlo ☹ mam tam take ako keby varastky , dr. mi povedala ze pokial ma to neboli tak sa s tym nic neda robit.

katustek7
14. nov 2013

ahojte ak môžem maminkam po porode po zošívaní poradiť, tak častá sprcha, repík ale hlavne masť z dubovej kôry, manžel mi to kupil ako som z pôrodnice prišla, mala som to zapalené,štípalo a ani bohovy sadnúť, už ma to až trhalo, a po tejto mastičke akoby fakt čarovným prutikom udrel a na druhy den, to už bolo lepšie až som do týždňa ani nevedela že ma zašívali 🙂 fakt masť odporúčam.

bubla30
19. nov 2016

@frkanka ahoj a boli ta to? lebo cosi podobne sa stalo aj mne, teraz som 10 tyzd.po porode, bola som na prehliadke a aj to ma bolelo:/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre