Zašívanie po pôrode. Ako dlho sa rana hojí?

adicka
5. apr 2007

ahojte,chcem sa opytat kolko sa vam hojila rana po zasiti po porode.Ja mam za sebou osmy den a stale to boli.V pondelok mame krstiny a mam obavy,ze nebudem fit.

lusil2005
8. jún 2007

oh boze!!! valy drzim palce. je to dost peklo uz len ked je to "bezproblemove". nie to ked s tym mas este taketo komplikacie.
ozaj - to si isla za lekarom ktory ta rodil ze mas problemy so sitim? alebo kedy ti to zistil?

valy
9. jún 2007

vdaka, lusil.
jj, bola som u toho lekara, co ma rodil. uz ked som isla z nemocnice, tak som mala zvysenu teplotu a asi som to uz vtedy mala trochu zapalene, ale vtedy mi povedal, ze iba oplachovat a tak a o 6 tyzdnov na kontrolu k svojmu lekarovi. o tyzden sa mi to zdalo nejake horsie, resp. vobec nezlepsene, tak som mu zavolala no a povedal mi to o tom zrastani.
vraj videl aj horsie, co sa dobre zrastli same, tak dufam 😉

loren
9. jún 2007

valy ja som mala tiez rozpadnuty steh ono to je normalne pretoze tie nite su take co sa sami bud uvolnia alebo jednoducho sa vstrebu .mala som to na boku hradzy aj ja som tam mala dierku dovnutra a doktor povedal ze to treba nechat tak ono sa ti to zacne granulovat tak sa to povie. kup si taky gel vola sa Mithra je to homeopatika a natieraj tym aj par krat denne mne to super pomohlo teraz som vyse 2 mesiacou po porode a mam to krasne zahojene ani stopa po diere. 🙂

lusil2005
9. jún 2007

take male dierky pri stehoch - to nieje normalne??? 😕

valy
10. jún 2007

vdaka, loren, potesila si ma celkom 🙂 skusim si to kupit.

adicka
autor
14. jún 2007

ahojte,vraj dobre pomaha proti poporodnym bolestiam tantum rosalgin-dostat ho v lekarni

dorotka
14. jún 2007

no mne sitie zase spuchlo a nevladala som malu nosit asi tyzden na odgrgnutie nastastie som mala mamu pri sebe
nam tiez hovorili ze mame umyvat mydlo ale detskym na sale izbova lekarka hovorila ze len vodou ja som si z toho urobila mix a do sprchy som isla po kazdom wc ale len po velkej potrebe som si to umyla mydlom

marget
19. jún 2007

Mňa čaká prvý pôrod, ale počula som , že zašívanie samotné je dosť bolestivé, veľmi sa toho bojím...

michalag
19. jún 2007

marget, nechcem sa chvalit, ale mna osobne zasivanie nebolelo, praveze ma skor steklilo. Ja si myslim ze ked telo prejde tlakmi, porodom ...tak zasivanie je....... Ja som pocitila iba ked ma to trochu viac stiplo, ale lekar ti miesto umrtvi, takze by ta to nemalo az tak boliet.
Kazda sme ina a inak citliva na bolest, takze....

tomik5
3. sep 2007

ahojte, táto téma je už trocha staršia, ale je zaujímavá. Mna doktorka nastrihla ale aj tak som sa roztrhla a skončila som s 15 stehmi 😖 a to sa mi ešte narodilo maličké bábo 2700g.To šitie nemalo konca kraja. Bolelo ma to asi 2 týždne a tiež mi pomohol splach tantum rosa.

ena
3. sep 2007

marget: ani nie bolestive, skor neprijemne, ale neboj - prezijes, sak to uz bude uplny zaver a potom sa uz len tesit z baba budes ;)

magda22
3. sep 2007

a mna by zaujimalo, ze po akej dobe asi ste mohli mat sex po tom zasiti

deina
3. sep 2007

(naviazem na Magdu) ... a ci to nema nan vplyv, je sex, samozrejme, po case, ked sa vsetko zahoji, taky ako predtym?

zuzidr
3. sep 2007

ja som sa tiež po nástrihu ešte aj roztrhla trocha a mala som 18stehov 😒prvý týžden(v pôrodke)som nesedela skoro vôbec,potom doma ešte týždeň som mala problémi ale po dvoch týžnoch som už šoférovala,takže som normálne sedela 😉
mi sme mali sex po troch týžnoch 😀 zo začiatku to trochu bolelo ale potom to bolo ako pred tým možno ešte aj lepšie 😀

magda22
3. sep 2007

deina nikto nam akosi neodpoveda na nasu otazku 😕 , aspon pre mna dost dolezitu
cest vynimkam, diky zuzidr

angelos
3. sep 2007

ahojky,magda odpoviem Ti na dolezitu otazku 😀 Tiez som bola zasivana,ale nebolo to nic hrozne.Na sex som sa,ale ododlala az po 2mesiacoch od porodu.Na prvy pokus sa to nepodarilo ☹ ,na druhykrat horko-tazko a dalej sa to zlepsovalo.Teraz uz mozem povedat,ze je to ako pred porodom 😎

wladka
3. sep 2007

aj ja som bola zasivana, nebolelo to, ale ked to umrtvenie prestalo zaberat, uz to bolo citit 😒 .. sex bol 1x po dvoch mesiacoch, to ani nestacil vniknut, poslala som ho kade tade 😀 , druhy krat doniesol lubrikacny gel, a bolo to suprove.. a samozrejme sa to zlepsovalo.. zasivanie vplyv az taky nema, skor je to o strachu, ci sa nahodou zase neroztrhas, ci to zase bude bolet, ten sex.. atd.. ale zvladnete to.. nebojte sa 😉 ..inak, ked mozem porovnat sex, jasne, teraz je lepsi.. inaksi.. 😉

angelos
3. sep 2007

wladka ja som po prvom fiasku kupila lubrigacny gel sama,muz len pozeral 😕 😕 😕 Ale vobec to nepomohlo,len sme nadavali,ze sme cely zasr... 😀
A priznavam,ze som si aj poplakala.Ale vzdy sa to da do poriadku,nemajte strach. 😉 😉 😉

wladka
3. sep 2007

angelos.. 😀 ..asi ste to prehnali s davkou 😀 .. ja som sice neplakala, ale citila som,akoby mi tam rezalo..

petka.m
3. sep 2007

pre mňa zašívanie z celého pôrodu bolo najviac bolestivé, malinká bola veľmi veľká (4400g), poriadne ma dotrhala a dr. ma hodinu zašíval. sex sme mali prvý krát po 6 týždňoch, bolo to ako tenkrát poprvé 😀 , ale ani nie preto že ma to bolelo, skôr som sa nevedela uvoľniť, proste strach..., ale teraz je to už ako predtým a ešte lepšie a krajšie 😉

tomik5
4. sep 2007

no chudák môj manžel, malý bude mať už 2 mesiace a ja sa stále neviem odhodlať... A nemala som sa k činu ani počas tehotenstva, lebo mi bývalo nenormálne zle... mohla by som to spočítať na prstoch 1 ruky 😅 😅 😅

magda22
4. sep 2007

no, dievcata, moc ste ma teda nepotesili 😒 , dva mesiace je dost dlho,
ale co uz...
a dakujem za odpovede 😉

sstefi
4. sep 2007

No mňa zašívanie vôbec nebolelo, posledný vpich ma trošku zaštípal, ale inak vôbec.
A sestrička u mojej gynekologičky mi pred pôrodom vravela, že čím dlhšie sa naťahuje čas počas šitia, tým horšie, lebo stále menej pôsobí to umrtvnenie(takže neaukať, nemykať sa proste nezdržiavať).
A my sme po 4 týždňoch už toto, ono by sa aj skôr dalo, len ja som mala také čudné pocity z toho(myslím psychicky nie fyzicky), nevedal som, aké to bude, ale v poho. 😉 🙂

mirka21
4. sep 2007

no babulky moje mna čaká prví porod a sm stoho trochu vystrašená ale musím sa priznať som trochu precitlivelá bolí ma keď ma len pichajú tak sa bojím ako prežijem porod či nebudem moc hulákať alebo či bude mať doktor somnou trpezlivosť ☹

sstefi
4. sep 2007

mirka, ked takto uvažuješ, tak by to malo byť v poho. skoro prídeš na to, že kričanie ti nepomôže, akurát lekár z toho môže byť nervný. a to ti už vôbec nechýba.

sstefi
4. sep 2007

odoslala som to skôr, ako som chcela, ale neva 😅 😀

angelos
4. sep 2007

Mirka neboj,ja tiez kricim aj u zubara a ked mi beru krv odpadavam.A porodila som.To som povedala,ze ked som porodila ja,mozu rodit uz aj chlapi 😀 .Ale vo finale,ked som tlacila,som kricala na cely Trencin 😅 Potom som sa doktorovi ospravedlnovala,ked ma zasival a on sa len usmieval,ze nevadi,ze je zvyknuty.A to som sa ho stale pytala,ze kedy to uz bude mat zasite.Mala som uz celeho sveta dost,nechcela som nikoho ani vidiet.Chudak radsej mi nic nehovoril 😉
Zober so sebou manzela,nikto nebude po Tebe hulakat 😉

melory
4. sep 2007

...chcela by som vediet preco mne to neumrtvili... 😢

valy
4. sep 2007

mna to bolelo priserne. lekar mi povedal, ze sa umrtvuju len vonkajsie stehy, nie vnutorne. a este do mna cely cas krical, co sa odtahujem. chcela by som vidiet jeho, ako by sa neodtahoval, keby mu zasivali vnutornosti bez poriadneho umrtvenia.

kend
5. sep 2007

ahojte, ja som zasivanie vobec necitila, pretoze som mala epidural

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre