Zlatá žila po pôrode. Čo na ňu zaberie?

zuzidr
31. júl 2007

Ahojte baby.som 7týždňov po pôrode a začala ma trápiť zlatá žila(hemoroidy)nemáte s tým niektorá skúsenosť,a neviete poradiť nejaký domáci liek na to,alebo niečo účinné z lekárne?dosť ma to trápi,mám bolesti,a nechce sa mi ísť k lekárovi.Dakujem za rady 😉

silvulienka
31. júl 2007

Ak to fakt dost boli bolo by lepsie ist k lekarovi.Ja som po 2.porode bola dala mi lieky a mast.A od vtedy ak sa to obcas zhorsi pouzivam mast FAKTU.Da sa kupit v lekarni bez receptu.A su na to aj bylinky v lekarni urcite poradia.

peja
31. júl 2007

zuzi, mala som to len raz v zivote, uff, dufam, ze uz viac nebudem,
u lekara som nebola, ale pomaha mast Faktu, ako pisala Silvulienka, ta mi zabrala najviac, su aj cipky, + kupele z dubovej kory ... Ja som si uz pre istotu ako prevenciu zadovazila aj toaletak Hemoroll

mracik
31. júl 2007

ahoj, zuzi, mňa trápila po druhom a treťom pôrode, au, au 😢 je to riadne nepríjemné
okrem správnej stravy, teda veľa vlákniny a vody, si môžeš robiť sedavé kúpele v dubovej kôre, potom sú tabletky detralex, ktoré zlepšujú kvalitu cievnej steny, lenže pri kojení treba s nimi opatrne, ale niekoľko dní nevadí
faktu čípky-masť sú vhodné hlavne na krvácajúce hemoroidy, pokiaľ nekrvácajú pomôže aj glycerínový čípok (ale pri krvácaní sa nesmie)

zuzidr
autor
31. júl 2007

to fakt existuje na to aj toaletný?skúsim zatial na to tú masť,a ked to nepomôže,pôjdem v pondelok k lekárovi,lebo už mi to začalo aj krvácať,pri každom pokuse ísť na wc,roním krokodílie slzy.dík za rady... 😀

peja
31. júl 2007

zuzi, existuje, nemaju ho vsade, ale v Tescu urcite 😉 Ale je to len prevencia, obsahuje vytazky z dubovej kory ...
a o tych slzach... viem o com hovoris 😝 Drzim palce, nech sa toho co najskor zbavis 😉

ttina
31. júl 2007

ahojte, mne vyrastly zatilal iba 2vriediky z konecnika 😢 ...zatiial to neboli..klop klop...gyekolog mi predpisal mast faktu a vraj po porode sa s tym budeme zaoberat...tak som zvedava co to este bude

lyly
31. júl 2007

skus mast Avenoc. v lekarni ti daju hocico, ale maloco pomaha a asi kazdemu ine

veronika13
10. aug 2007

mne pomohli čípky spofax a najviac injekcie čo mi pichali ešte v pôrodnici, neviem čo to bolo, no doma som mala tieto čípky a sedacie kúpele v dubovej kôre. Mne to nekrvácalo, len to vyšlo, aj teraz to ešte vykúkne, ale len keď sa namáham na Wc 🙂

maca793
10. aug 2007

ja mám aj vonkajšíu aj vnútornú. 😝

vladusa
12. aug 2007

júúúj. Tiež tým trpím. Davala som si čipky aj masť AVENOC, ale pomohlo mi to len dočasne (asi týždeň). Vyskúšam teda FAKTU. Díky za tip 😉

adkap
12. aug 2007

mne pocas porodu vyliezla riadna zlata zila mala som problem aj so stolicou v porodnici som tajila ze som uz nebola na WC niekolko dni davali mi cipky. A vraj sa to ma zatlacat aby sa to stiahlo. Ked som prisla domov z porodnice asi par dni dostala som zapal bolo to neskutocne bolestive nieco hrozne
veru pre mna bol porod uzasny oproti tomu. Najviac som si odtrpela tu zlatu zilu kricala som od bolesti davala som si maste cipky vsetko mozne dokonca kupele. Pri druhom babatku sa nebudem bat ani tak porodu ako zlatej zile je to hrozne :(

maminkatn
9. júl 2008

ahojte kocky som sem zabludila ked len tak surfujem na konikovi viem o com pisete ☹ ☹ mam uz 3 skoro dospele deti a ten najstarsi ma 26 rokov tak ja 26 rokov mam problemy s hemoroidmi a zlatou zilou 😢 😢 takze si dajte poradit a konajte kym je cas aby ste nedopadli ako ja mne sa to kazdym porodom zhorsovalo a pri tom 3 to bolo najhorsie ale aj tak som nikde neisla a potixu trpela az to zaslo takk daleko ze som tento rok v aprili musela ist na operaciu a este stale nemam vyhrane ako to vidim ja asi budem musiet ist este raz bo som to tam mala zastatale a naraz to nejde to povedal aj gastroeneorolog 😢 😢 nie je to nic prijemne to vam hovorim netreba si to nexat zajst az tak daleko lebo potom je to o to tazsie 😢 😢 😢 ☹ ☹ ☹

ini
27. aug 2008

ahojte

mne sa tento tyzden objavila zlata zila, nie vonkajsia ale vnutorna, pri stolici to zaboli, da sa vsak vydrzat... avsak uz aj s krvou... bola som v lekarni, nic mi neporadil, akurat nejaky krem, ktory si mam aplikovat kanilou... tak som si kupila aspon dubovu koru a robim sedaci kupel.. neviete mi poradit este nieco ine? inak som tri mesiace po porode a az teraz sa ukazala ☹

bzucinka2
27. aug 2008

ja som pouzivala faktu cipky a je aj gel - volne predajne, ale pomohli mi lieky cyclo3fort, doloproct cipky aj mast - tusim volne predajne, skusit mozes aj homeopaticku mast avenoc, cipky mastu neboli az tak ucinne, ale tiez nie su na predpis 😉 tak skus nieco z toho urcite budu mat, odomna okrem liekov cyclo recept nepytali, chodil to kupovat manzel kym som bola v porodnici 🙂 tak nech sa ti to rychlo vylieci 😵

225
27. apr 2009

Ahojte, ja som mala trošku problémy s fissurou ani po pôrode, zrejme baby viete čo to je, ale poradím všetkým, gel z dubovej kôry, alebo sedacie kúpele z dubovej kúry sú výborné, naozaj ten gel vyskúšajte, potierajte a problém je fuč, je takej tmavšej farby, na obale je kvet z dubovej kôry, lebo tých gelov je viac, naozaj pomôže...ahojte ivka

mavion
27. apr 2009

ahojte,teda ja som s tym mala problemy uz aj pred porodom,po porode to bolo miestami na nevydrzanie.Vyskusala som fakt vsetko,mne najlepsie zabral preparation H,zvysena hygiena,nenamahanie sa pri stolici,sedacie kupele s dubovou korou.a zaklad pravidelna stolica-tam mi pomohli probiotika...

mavion
27. apr 2009

adkap-ako by si pisala o mne..ja ako dost znesiem ale tiez som revala od bolesti,booze dufam ze tak ma to bolet uz nebude...a co tebe zabralo?

zuzpolka
28. apr 2009

ahojte,
ja som tiež mala, vlastne ešte asi mam zlatu žilu ☹
už v tehotenstve som s tym mala problem a to preto že som mala problem isť na wc,,, bez čipky a priadneho tlačenia to nešlo 😢
po porode mi to dosť krvacalo.... teraz beriem už vyše mesiaca detralex tabletky a zatial mam klud.
klop klop klop 🤐

dianab
16. mar 2010

Ahojte maminky! Tak aj ja som mala nenormálne bolesti pri stolici. Prišlo to tak 2 týždbe po pôrode. Ale hlavne ma to bolelo po stolici, sadnúť som si nevedela, ale vlastne nič, ani ležať, o niečo lepšie bolo, keď som sa rozchodila. Rady, ktoré dúfam, že pomôžu aj vám: veeeľmi veľa vody piť, aby stolica bola mäkkšia, nič, čo zapeká, nepapať, hlavne sa nesiliť a netlačiť pri stolici, je to potom oveľa oveľa horšie, mne naozaj pomáha FAKTU masť, hlavne po vyprázdnení, ale aj 2-3 krát za deň natrieť okolie konečníka a ja si to aj vmasírujem.
Prajem vam, aby to čo najskor zmizlo, lebo hrozný pocit, ked sa každý deň bojíte ísť na veľkú..

kisska
16. mar 2010

Dianab - mne dost pomohli aj lvhcene utierky (myslim, ze sa volali Hemoral alebo tak nejak), pouzivala som ich ako obklady a prve stiahnutie bolo citit hned po par hodinach... Potom to islo ovela pomalsie, ale aspon to uz tolko nebolelo a bolo to maksie. Inak som bola velmi prekvapena, ze som mala zlatu zilu aj po cisarskom 😒

firstbaby
15. máj 2010

ahojte kocky....ja som zufala...som 5 a pol tyzdna po porode,podotykam cisarskom reze a v zivote som nemala problemy so zlatou zilou....vcera pri stolici som mala krv a nasla som si obrovsky hemoroid....dnes to citim,ked chodim,je to mala bolest ale predsa je to neprijemne...bojim sa ked budem musiet ist na wecko....musim ist k lekarke alebo staci ist do lekarne?som z toho na prasky a neviem co robit....poradte prosim...dakujem Ňaňuša...

janinah
15. máj 2010

pre začiatok si kúp niečo z lekárne,čípok aj mastičku,uvidíš ako to bude pokračovať,hemoroid sa môže staihnuť a nerobiť problémy alebo aj prekážať a vtedy pôjdeš k lekárovi,dávaj pozor na stravu,aby si nemala tvrdú stolicu

jonki
16. máj 2010

firstbaby tak ako pise janinah...makka stolica je velmi dolezita....a netlacit zbytocne nasilu...ja hemoroidy nemam...ale problemy so zapchou ano...a to uz je len krok k hemoroidom 😒 takze vysoky prijem tekutin je samozrejmost, vlocky a psyllium(indicka vlaknina z lekarne...pokial viem moze sa aj pri kojeni) su skoro na dennom poriadku 😉

phiebie235
12. júl 2011

Zdravicko mozem sa spýtat ja mam 2 mes po porode a uz od porodu mam strach ist na wc ☹ nieco hrozne ako aj ked mam redku stolicu boli to hrozne kupi la som si cipky faktu uzivam ich uz 3 den, a sa mizda ze trohcu lepsie. chcem sa spýtat ci to bude teraz stale take. dufam ze nie

johatko
17. jan 2012

@phiebie235 Ahoj phiebie - a všetky, čo nás trápi alebo trápil problém s hemoroidmi. Takže: Po prvom pôrode, pri dodržaní všetkých pravidiel hygieny a stravy, sa problém so zlatou žilou zvykne upraviť. Ak už ste po viacnásobnom pôrode (prirodzenom, nie CR, lebo tam k namáhaniu svalov pri konečníku neprichádza), liečenie zlatej žily je horšie. Ak máte strach s chodením na WC, mne dosť pomohlo používanie glycerínového čípku (Galvex) - glycerín naviaže vodu, zriedená stolica ľahšie odíde a v tele vám nič nezostane. Nemožno však odporúčať sústavné používanie, lebo by ste si mohli vyvolať iný problém, tzv. lenivé črevá. Na samotnú zlatú žilu naozaj zaberá používanie Faktu - čípok aj masť - ale, prosím, nešetrite. Dobrá je aj Mastu - ale čípky už prestali vyrábať, takže zoženiete iba masť, ale pomôže aj tá. Ak máte hemoroidy, ktoré naviac nepríjemne pália alebo svrbia, skvelá je masť Preparation-H. Všetko dostanete v lekárni bez predpisu. Pri hemoroidoch vám určite odporúčam časté umývanie konečníka teplou príjemnou vodou - aj viackrát denne, netreba tam tlačiť veľa chémie, najlepšie je použiť nejakú emulziu na intímnu hygienu, po osušení dobre "vymastiť". Zo svojich skúseností by som vám rozhodne odporúčala (ak máte možnosť) "nahrievať" sa PORIADNEpred krbom, alebo minimálne sa oprieť o radiátor - verte, alebo neverte - nad to nahrievanie nie je a zaberá najlepšie. Každý lekár vám hneď povie o tom, že sa to rieši chirurgicky, ale nebojte sa, budete si musieť síce celý život dávať pozor na studené a tvrdé sedenie, dobre sa vždy "zospodu" utepliť, vyvarovať sa "zahusťovania" stolice, ale žiť sa s tým dá aj bez chirurgie. Držím palce.

phiebie235
17. jan 2012

zdravim ako uz mam po porode 8mes takze som si "zvykla" 😖 viete uzivala som fakktu cipky i mast a nic, ale pomohlo mi tabletky na krcove zili detralex a dotereaz mam niekedy stipanie na wc ale oproti tomu co bolo je to nic takze osm rada .D ale aj tak dakujem za radi :D 😵

silvia62256
7. sep 2014

Tak tiez mi po porode vyskocila tato potvora, bolo to dost zle, nielenze ma bolela rana po siti nastrihu,,este aj toto...ale perfektne zabralo sprchovanie po kazdej velkej potrebe a matieranie gelu z dubovej,kory. Asi po tyzdni "liecby" to zaliezlo...

Ale zaujma ma, mam si to mazat sem tam aj nadalej, ked uz je problem zazehnany?? Nic ma neboli ani s velkou potrebou nemam problem.

oxana1212
7. sep 2014

@silvia62256 Podla mna staci ak budes dbat o stravovanie - vela vody a vlakniny v strave a nadalej dodrziavat hygienu.

monique82
7. sep 2014

Ahoj, ja som mala strašné hemeroidy po 1. pôrode aj teraz po 2. pôrode (pred 9 týždňami/. Lekári mi v nemocnici dávali adrenalínové obklady a predpísali Detralex. Keďže kojím, tak som detralex ani nevyberala. Pomohol mi gel Hemostop - ten som si dávala cez deň a na noc čípky Preparation H. Po týždni som mala vonkajšie hemeroidy preč a po druhom aj vnútorné. Ten gel v hrubej vrstve na konečník a priložiť odličovaci tampon aspoň 2x za deň

klara_159
13. feb 2015

Treba dodržiavať pitný režim, dávať pozor na stravu a dbať o hygienu, mne sa tiež vyhodil hemoroid po porode a zbavila som sa ho týmto a aj hemostopom gélom, ako hemoroid prišiel tak i odišiel 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre